#41

Selle kaugele vaatamisega on mõnedel vale arusaam asjast. Tahetakse 800m pealt veel postimeest lugeda tee peal, kaugtuli on rohkem selleks, et tooks sulle selle pika maa tagant kontuurid välja. Märgid, puud, ehitised. Led on väga asjalik selles mõttes kui on grammikenegi midagi mis suudab vastu helendada siis sellest ka aimu saad vahet pole kas siis  500-600-800 m pealt. Saad tunduvalt muretumalt kulgeda.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#42

(02-01-2021, 22:55 PM)mlsluik Kirjutas:  Kaugtulesid vahetab liiga kiirelt tagasi üldjuhul auto ise mitte selle juht...

Nii palju kui automaatsete kaugtuledega sõitnud olen siis need kalduvad vara kustutama ja hilja süütama. Isegi suurte viitade peegelduse peale kustutavad ära. Hea oleks lähituledega mitte üle 10 sek sõita 90km/h.
Vasta
#43

See on nii mõtetu vaidlus et kas lisatuledega või mitte,  et siinkohal pikemalt ei peatuks aga ühe videolõigu paneks küll lihtsalt võrdluseks ja nö kuiva jutu vahelduseks.

Rusikareegel on see et vana ümar klaasiga tuli on kindla peale minek ja äärmiselt lollikindel valgus, ämbrisse astuda keeruline. Ideaalne näide H2 mul, ostes olid reflektorid tuhmund ja selle asemel et uued osta paigaldati xenonid kalli raha eest... Noo joptveju. Peale soetamist tallinast tartu sõitsin vihmaga ära kaugtuledega ja keegi ei vilgutanud, see peaks kõik ütlema. Ostsin kohe uued reflektorid Hella orginaalid 37€ tükk ja tavalise H4 lambiga valgust maailm ja maa, pole mõtteski midagi juurde panna. 
T5 volkarile võid ka uued tuled ette panna aga ikka pime kui mutiurus.  Igasugustest disaintuledest parem üldse ei räägi. FL 12 xenonid on orginaalis kui helkurid ees... 


Telefon ei anna seda pilti küll hästi edasi aga miskit ikka. 

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#44

Tuled on sul head, aga kuidas sa sellise telekaga armatuuril sõita saad, seda ma küll ei mõista.
Vasta
#45

Elu on näitand, et kui kusagile halogeeni auku led pirn pista siis pole tast mingit kasu. Pigem läheb asi kehvemaks.  Nähtavust need samkompunnid ei paranda küll aga hakkavad nad teisi pimestama.

Kui led siis peab olema ikka otsast lõpuni led ehk tehase komplekt. Öösiti saab omajagu liigutud ja võin julgelt väita, et üle originaal led valguse ei saa mingi halogeen.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#46

Vaidlen väikeste mööndustega Daffile vastu.
Kui natuke vaeva näha, saab ka H4 laternasse käivast hiina ledist asja. Mitte kõigist loomulikult, aga on selliseid, no ütleme - natuke nutikama lahendusega asjakesi saadaval.
Paremas laternas Osram H4 NightBreaker halogeen.
Video kvaliteet on saast, sest originaali pole mul säilinud.
https://youtu.be/OMdtZLL6JGY
Vasta
#47

Minul olid autole ostes tuledesse paigaldatud xenonid, eelmise omaniku sõnul olid originaalid H-7 lahjad (Avensis), aga kui enne ülevaatust panin esituledesse halogeenid tagasi, siis oli valgus kohe parem ja xenoni enam tagasi ei pane. Kui keegi soovib on xenoni plokid üle (pirne ei ole) ja saadaval. Arvan, et probleem, miks xenonid või led ei toimi osade tuledega on see, et peab saama valguspunkti samale kaugusele reflektoris kui oli vanal pirnil.
Vasta
#48

Osadel on see ksenooni sisse surumise komme lihtsalt. Tuttav ostis hiljuti pisut vanema viiese bemmi. Esitulede peale kokku eelmise omaniku poolt installeeritud 6 ksenoonlampi. Ehk siis kõikjale kuhu istutada andis.
Led pirnide koha pealt. Kui need aastaid tagasi liikuma hakkasid polnud neil valgusjõudu eriti et tekiks mingi huvi neid reaalselt kasutada. Nüüd on nende valmistamise tehnoloogia arenenud ja osadel lampidel valgusjõud läheb halogeenist "mööda".
Paaril tuttaval neid katsetada meeldib. Osadel lampidel on valgusjaotuski enam vähem paigas, aga valgus häirivalt ere. Nagu oleks 100w/90w H4 tulesse pistetud. Ehk siis nende kasutamine on selline... 

Teemasse ka.
Pole küll bar aga led ikka.
Mida arvata nendest tuledest?
Ühel vanemal liikuril aastat 15+ vanadel lisatuledel reflektorid ussitama hakanud. Vaja millegi asjalikuga asendada. 
Või peaks valima laiema vihuga led-bari? Ma see mees kes pimedas uhkes üksinduses kurvilistel kõrvalistel/metsavaheteedel palju sõidab ja hoolega valitud led-barides seni pettunud pole.
Variant C oleks ka Hella Rallye 3003 Compact. Proovitud tava Rallye 3003-ga on nina nagu ralliautol... Turritavad üle kapoti ääre.
Compact samas ilmselt tagasihoidlikuma valgustusega...
Vasta
#49

(10-01-2021, 11:23 AM)moscito Kirjutas:  Minul olid autole ostes tuledesse paigaldatud xenonid, eelmise omaniku sõnul olid originaalid H-7 lahjad (Avensis), aga kui enne ülevaatust panin esituledesse halogeenid tagasi, siis oli valgus kohe parem ja xenoni enam tagasi ei pane. Kui keegi soovib on xenoni plokid üle (pirne ei ole) ja saadaval. Arvan, et probleem, miks xenonid või led ei toimi osade tuledega on see, et peab saama valguspunkti samale kaugusele reflektoris kui oli vanal pirnil.

Mille järgi hindad, et halogeenidega on valgus parem? 
Ma mäletan, et kui ma oma esimese Xenon-lähituledega auto ostsin, ehmusin pimeda saabudes korraks ära, tundus nagu lähituled ei töötakski. Aga natuke sõites selgus, et nähtavus on tegelikult väga hea, lihtsalt harjumuspärast valguslaiku ei tekkinud. Samas igasuguste teeäärsete objektide kontuurid paistsid paremini silma.
Vasta
#50

mul kunagi c5 a6,selle lähituled olid niii sitad,kuigi luup ja klaas uueväärsed ja polnud b osad.Panin xenonid sisse ja oli inimlik sõita.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#51

Kas on kokkupuudet sellise säästulahendusega https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...led-2520lm. 39,90.- Ei ootagi selle raha eest mingit imet, aga natuke paremaks võiks minna. Siit lehelt saab ka valgustust metsavahel näha kui õige tuli valida, ST86280
 Või oskab keegi midagi muud soodsat soovitada, väga üle 100 ei tahaks maksta. Nende odavatega oleks nii et kui auto jaoks ei sobi siis traktorile külge.
Vasta
#52

Kuna minu arvates on sellised 5w ledidest koosnevad ribad suht sarnased, siis pakuks, et läheb ikka palju paremaks.
Sinu viidatud on 2tk x 6 ledi x 5W, ise kasutan 2tk x 12 ledi x 5W ehk siis 2x rohkem ja tulemuseks on kohati liiga suur eredus.
Keerasin lambid tõsiselt latvadesse näitama, et auto lähedal olev ere teepind vähem pimestaks. Lambid maksid vist ~140EUR 2tk.
Vastutulejate pimestamisega ei ole probleeme, pimestavad niikuinii igast asendist, mistõttu võtan kaugtuled maha kohe, kui teist autot näen, mitte ei sõida niikaua, kuni vahet vaid mõnisada meetrit.
Ühtlasi soovitaksin vaadata ka kobedamate hõõglampide poole, kui lähituled ei valgusta. Eelpool toodud põhjustel ei saa nende über-led-kaugtuledega ju niikuinii igalpool sõita - näiteks suurematel trassidel nagu Tallinn-tartu-pärnu-narva ei saa sa neid ju enamasti kasutada, ikka tuleb keegi vastu.
Ise soovitan osrami nightbreaker lampe, ühel autol just vahetasin vanad H4 lambid nende vastu ja ütleks et see paarkümmend eurot oli hea investeering. Kui varem olid tuled nii tuhmid, et hakkasin reflektori vahetusele mõtlema, siis nüüd on tuli ilus valge. Nagu uus ilma reflektoreid näppimata ja nüüd näen ka lähituledega sõita.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#53

Vahel mõtled, nagu Genka reklaamis- kas kuidagi lihtsamalt ei saa...
 Uurisin Lazer tulede paigaldamist Hiluxi invincible variandile, millel LED tuled. Ma pole autos tuhlanud ja ei tea täpselt, aga oletan, et seal klassikalisel moel releele voolu võib- olla ei võetagi ja ka garantii huvides ehk pole mõistlik juhet lõhkuda ning selleks siis vigur nimega can- interface
 Ok, saan aru, võimaldab juhet rappimata induktiivsel teel signaali saada ja vastavate ludinatega täis- ja pooltule režiimist prožet juhtida.
 Aga millest ma enam aru ei saa- selleks et konkreetsele automargile juhendit lugeda... installi endal fööni või androidipõhine äpp. No hui snim, installin. See raibe tahab siis veel, et tuleb ennast kuskile kasutajaks teha ja telefonis ilma force stopita eest ära ka ei lähe Smile Miks krdi pärast ma ei võiks neid juhendeid kohe laua taga suure fossiiilarvutiga billi tarkvaraga vaadata. Või ma olen juhm ja ei oska lihtsalt?
 Selline asjandus https://www.canm8.com/
Kellegil äkki reaalne kokkupuude nimetatud viguriga ja oskab toimingutest ja toimimisest...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#54

See karp nuusutab mitte tulede juhet, vaid auto CAN-liini ja saab sealtkaudu lülitamiseks vajaliku info kätte. Kus mainitud Toyol CAN-liini otsad peale OBD pistiku saadaval on, ei oska arvata. Kui hästi võiks toimida nende "kontaktivaba", juhtme pealt nuusutav lugeja, ma ette ei kujuta, aga elektroonika on tänapäeval hämmastavalt tundlik. Äkki isegi toimib.
Vasta
#55

Jah, muidugi. See linkimine läks vähe viltu- linkisin seda suurt karpi, induktiivselt tunneb (kui tunneb) juhtmes täis/pooltule ära too pildil olev väiksem. Ilmselgelt oleks (töö)kindlam tollest suuremast karbist tulevad "otsad" ühendada tollesse CAN- BUS nime kandvasse siini või liini.
 Selleks olekski tarvis konkreetse automargi kohta mingi manuaal leida.
 Kuidas ja kus suvalistel autodel üldse seda CAN- BUS-i "vaba otsa" võib leida? Mingil vaba pistikupesana juhtmejupi otsas, kaitseploki või kompuutri küljes või kuskil veel? Pole ju loogiline, et OBD- sse selle kobaka ühendad. Vabandan lollide küsimuste pärast, aga ma olen ilmselt viimane eestlane, kes arvuti või testriga om autu kallal ei käi ja sellest siini-, liini- ja võrguasjast ka eriti midagi ei tea Smile
Vasta
#56

CAN-CCR-LZR nime kandev karp võimaldab CAN-siinile ligi saada ilma galvaanilise ühenduseta, see ei tea tuledest mitte midagi.

Kas Lazer on ainus mudelipõhist kitti pakkuv tootja? Äkki mõni teine on nõus oma toodete kohta rohkem infot jagama ilma ostu sooritamata?
Vasta
#57

Can on andmevahetus protokoll, itimeeste jaoks siis pikk seeria 1110000.110000.10001.10101.10101101.010101.10101.011 ühtesid ja nulle jne. On päris raske uskuda, et sealt induktiivselt midagi kätte saab. Lisaks on seal pingevahemik päris pisikene juhtmetes ning autodel veel omakorda Can High ja Can low, mis siis peegeldavad üksteist. Ei väida, et võimatu aga päris keeruline siiski.
Lisaks on rusikareegel, et ise Can liini midagi vahele toppides, keeratakse sellega perse kogu andmevahetus, mis siis avaldub gaziljon erinevas anomaalias sõiduki töös. Siit edasi ei ole see hea mõte, kuna Can siin on kiire andmevahetus, mille pealt töötavad enamus turvavarustus ja muud elutähtsad süsteemid nagu ABS, SRS ja samuti mootorijuhtimine.
Kokkuvõttes, kindlasti on ka lihtsamaid meetodeid.
Vasta
#58

CANi saab vabalt kontaktivabalt nuuskida. Paljudel Fleet Management veokiparkide süsteemidel kasutatakse seda.
Vasta
#59

Vähe tuhlasin huvi pärast netis, juttu leidub päris palju.
 Siin lingil omakorda on ka video, kus asjapulk OBD tagustesse juhtmetesse tolle Lazeri karbi otse külge ühendab.
https://www.ttforum.co.uk/threads/led-ba...e.2007775/
Vasta
#60

(11-01-2022, 23:11 PM)Kult Kirjutas:  Kas on kokkupuudet sellise säästulahendusega https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...led-2520lm. 39,90.- 

Kruvisin need külge ja selle raha eest kärab küll, aga järgmised võtaks vägevamad. Olen neid nightbraker h4 pirne katsetanud, on paremad küll, kuid tule klaasid vajaks poleerimist vms.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne