Autode ajutine kustutamine
#1

Tere!

Meeldetuletuseks:

Kaks aastat tagasi käis suur autode ajutise kustutamise kampaania. Maksimaalne kustutamise periood oli kaks aastat.

Et vältida ootamatu kindlustuskohuse saamist, tasuks nüüd üle kontrollida, kas auto on ikka ajutiselt kustutatud ja seda aega taas kahe aasta võrra pikendada.

See on täiesti tehtav Maanteeameti veebiteeninduses.

Parimat
A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

(17-09-2018, 15:19 PM)Aspelund Kirjutas:  Et vältida ootamatu kindlustuskohuse saamist, tasuks nüüd üle kontrollida, kas auto on ikka ajutiselt kustutatud ja seda aega taas kahe aasta võrra pikendada.
Igatahes minule saatis Maanteeamet SMS-iga meeldetuletuse. Muidu olekski kuramus meelest läinud.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#3

Kui sõidukeid on palju, on nende haldamine omajagu keeruline, eriti tänapäeval, mil kindlustus iga kindlustamata sõiduki pärast koinima kipub. Minul on kodus laua peal püstises asendis paber, kuhu on kirja pandud kõik oma sõidukid, nende kindlustuse ja ülevaatuse kehtivusajad. Sõidukid, mis lõpetavad suve lõppedes sõidud või mille ülevaatust kohe pikendama ei hakka, saab arvelt maha võetud. Paberile saab sõidukitele juurde kirjutatud arvelt kustutamise periood. Nii lihtne see ongi.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#4

Kõik see info on tegelikult Maanteeameti iseteeninduses olemas. Kirjas on nii endale kuuluvad autod kui ka need, milles ollakse kasutajana märgitud.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

Mina kustutasin kasutusel mitte olevad sõidukid ajutiselt 2 aastaks ja nüüd on lihtsalt märge juures, et uuesti kasutusel võtmiseks tuleb läbida tehnoülevaatus ja teha kindlustus. Seega ei näe ma põhjust neid uuesti ajutiselt arvelt kustutada.

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#6

(18-09-2018, 10:55 AM)unicman Kirjutas:  Mina kustutasin kasutusel mitte olevad sõidukid ajutiselt 2 aastaks ja nüüd on lihtsalt märge juures, et uuesti kasutusel võtmiseks tuleb läbida tehnoülevaatus ja teha kindlustus. Seega ei näe ma põhjust neid uuesti ajutiselt arvelt kustutada.

Nii ongi. Kui kahe aasta jooksul kindlustust ja ülevaatust teinud pole jääb kustutatuks, alatiseks. Arvele läheb kui tüv ja kindlustus teha.
Vasta
#7

Tere.
Jah mul sama märge ja käisin ARK infolauas asja uurimas.
Tõsi pidi olema.Nii,et uurige asja kuidas just konkreetne auto olemus on ja ärge paanitsege
Smile
Vasta
#8

Huvitav on see et kevadel võtsin ajutiselt arvelt ühe auto 1 aastaks ja juuli alguses oli ta miskipärast tagasi arvel ning sain hoiatava kirja kindlustuse vajalikkuse kohta. Cool

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#9

6201316
Aga helista ARK infosse...
ja uuri asja.
Vasta
#10

(18-09-2018, 11:06 AM)klemm Kirjutas:  
(18-09-2018, 10:55 AM)unicman Kirjutas:  Mina kustutasin kasutusel mitte olevad sõidukid ajutiselt 2 aastaks ja nüüd on lihtsalt märge juures, et uuesti kasutusel võtmiseks tuleb läbida tehnoülevaatus ja teha kindlustus. Seega ei näe ma põhjust neid uuesti ajutiselt arvelt kustutada.

Nii ongi. Kui kahe aasta jooksul kindlustust ja ülevaatust teinud pole jääb kustutatuks, alatiseks. Arvele läheb kui tüv ja kindlustus teha.
See on uus värk jah, Sitikat pidin kaks korda ajutiselt maha võtma, nüüd on sama märge tekkinud. Aga see on ka loogiline, et kui 2 aastat pole autot vaja olnud, siis milleks Registrit kurnata ja statistikat moonutada.
Vasta
#11

Huvitav, kas need kadunud autod jäävad alatiseks sinna minu nimele rippuma. Mis omaniku surma korral neist saab?
Kui surma puhul saab need ära kaotada, siis peaks ka elava omaniku korral see võimalik olema?

Ühe rondi müüsin üle 10 aasta tagasi tuttavale. Lubas korduvalt, aga oma nimele seda ei reganud. Lõpuks võtsin arvelt maha.
Teise müüsin mitu aastat tagasi autorahaks.ee kokkuostu. Samuti lubadusega see minu nimelt eemaldada. Seda ei tehtud.
Seda pole mul kindlasti võimalik enda nimelt ära saada, ei tea kas seda firmatki enam on.
Vasta
#12

Mul on hingekirjas ka mingist 17a vast tagasi kindlustuse poolt hüvitatud(auto vargus) sõiduk. Olen pöördunud kindlustuse poole,aga tolku ei muffigi. Uurime ja vaatame ning nii see jääbki jälle.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#13

(18-09-2018, 17:01 PM)Peeter2 Kirjutas:  Huvitav, kas need kadunud autod jäävad alatiseks sinna minu nimele rippuma. Mis omaniku surma korral neist saab?
Kui surma puhul saab need ära kaotada, siis peaks ka elava omaniku korral see võimalik olema?

Ühe rondi müüsin üle 10 aasta tagasi tuttavale. Lubas korduvalt, aga oma nimele seda ei reganud. Lõpuks võtsin arvelt maha.
Teise müüsin mitu aastat tagasi autorahaks.ee kokkuostu. Samuti lubadusega see minu nimelt eemaldada. Seda ei tehtud.
Seda pole mul kindlasti võimalik enda nimelt ära saada, ei tea kas seda firmatki enam on.

Kui sul ostu-müügi leping alles on, saad enda nimelt maha. Teed võõrandamise ARKis kohapeal, või teed netis, seal vajalik blankett olemas. Täidad ära, saadad koos ostu-müügi lepinguga allkirjastatult ära. ja ongi läinud sinu nimelt
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne