Üks hoopis teistsugune projekt- HHR woody wagon
#81

(17-01-2019, 21:51 PM)wagoneer Kirjutas:  Oluline oli auto. Reklaami panek tuli hiljem ja sobib sinna kenasti. Ei tüki liiga silma. Ja ütlen veelkord,et saab teha miljonit moodi ja hoiduda ma ei tea millest. Solvuda ei maksa kellegil. Sest absolutset tõde pole olemas Smile on lihtsalt erinevad nägemused ja arusaamad.
Aga seekord on selline versioon asjast.
Minu jaoks oli see auto üks suur katsetamine töö alaselt erinevate lakkidega ja lakkimisega. Erinevate paksustega kihid, kambri temperatuurid, läbilihvi puhul paranduse moodused ja nii edasi. Lakkide vahe on täitsa kosmos ikka. Mida kannatab ja mida ei kannata nii lasta. Ehk info. Sellist "lollust" maalrile koolis ei õpetata. Selle ülesande täitis see auto kuhjaga. Ja lisaks sain omale MINU maitse järgi liikuri millega teistest natuke erinedes oma igapäevaseid asjatoimetusi teha.

Nii,et ärge pikka viha pidage Smile

Seda autot vaadates ma mõtlesin just sama,et siga kõva praktika saab lakkimise vallas,kui vedel,mis lakk jne. Ilu on vaataja silmades ja mina vaatan seda autot võimalikult vähe,aga tean seda ,et sealt kerelt saab ka sügava kriimu välja paljalt poleerimisega Smile Aga edu ja arvan ,et pärast seda lakitööd enam kunagi midagi kananahka ega jooksma ei lähe.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#82

Ma prooviks reklaame akna asemel paigutada hoopis neile ühtlaselt tumedatele pindadele rataste ümber (mingis ähmases kujutluses meenuvad vanaaegsed reisimehed, kellel umbes sinna oli kombeks lisaks sponsoritele ka vallutatud sihtkohtade loetelu märkida).

Keegi eespool mainis rattakilpidega sama pinnakattega katuseraami mõtet - toetan!
Vasta
#83

No täna siis oli tore päev. Külastasin lasnagorski rajoonis ühte tuttavat. Istusime toas vast mingi 15min. Auto parkisin maja juurde. Ühel pool siis nii öelda maja ja teisele poole jäi mingi alajaam. Enne kui tuppa läksin haarasin veel teiselt poolt autot kaasa tagaistmelt paar asja.
Viisin asjad tuppa ja nii 15min pärast läksime koos siis alla autot kaema. Ja oh üllatust. Keegi krd-i imbetsill oli tuuri pannud alajaama poolsed ilukilbid. Tuttav veel uuris,et äkki olid juba enna läinud. Aga kuna ma vahetult enne tuppa minekut olin käinud ka seal pool autot,siis olin 100% kindel,et need seal alles olid. Ja mis kõige lahedam. See kõik toimus päise päeva ajal(kell 14.30). Super.
Nii,et kui keegi silmab mis iganes kohas kahte 16" mooncapsi müügis, võiks mulle teada anda. Tunnen oma kilbid 100% ära.
Vot nii. Uut ringi ei hakka enne suve külge panema. Ei saa salata,et si** keeb jube rõvedalt.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#84

No nii. Ega vahepeal midagi uut siin päikese all polegi juhtunud. 20K+ kilumeetrit sõidetud. Vahelduva eduga viimasel ajal põles mootorituli. Veaks pakkus misfire nr 1 ja 4 pütis. No sai ära kustutatud ja ei tekkinud jälle jupimat aega. Siis natuke rohkem ja pikemalt gaasi muljudes viskas jälle põlema. Sai siis uued süütepoolid peale pandud ja ka küünlad. Kõik tundus justkui hea olevat. Aga mingi aeg jälle tuli põles peale pikemat äkilisemat kiirendamist. Viga ikka misfire nr 1 ja 4 pütis.  Sai siis üle loigu inimestega suheldud ja need hakkasid naerma,et ma nii lihtsat asja ei teadnud. See misfire kood antud GM mootoril on pea 90% juhtudest vigane pihusti hoopis. Millele tegelikult viitas ka osaliselt vaid põhjagaasiga tekkiv viga. Ühesõnaga sain targemaks ja tellisin uued pihustid. Aga jäin natuke hiljaks. Samal päeval kui pihustid laekusid,lõpetas üks silinder linnas töö. Kuna oli just ära lennu päev,lonkasin tigedalt kolme pütaga lennujaama lähistelt Viimsisse.  Peale väikest reisu Norras sai siis uuritud ja mõõdetud. Silindris nr.1 survet pole. Linnast garaazi poole liibates oli ka meeletu õlisuits järgi. Kaamera sisse ja kenasti näha kuidas kolvi serv on ära murdunud/põlenud. Kolvi peal ka pudi näha. Ehk sai otsa ja mis kõige nõmedam,siis natuke nagu oma lollusest Smile 
Kalkuleerisin mootori remonti ja mõlgutasin mõtteid mida selle puiduvaguniga nüüd siis ette võtta. On teist ju ehitatud natuke ja imelik lihtsalt aia äärde vedelema jätta. Noh ja nagu ikka kui liigapalju mõelda lähevad asjad natuke käest ära. Ehk olles Keila taga asju ajamas meenus,et V8 Impordis oli lammutuses ka paar HHR-i.  Sõitisn sinna ja sain teada kurva uudise,et 2,4L mootorit neil ei ole. Küll aga on seal täitsa olemas 2,0L Turbo 260hp (HHR SS). Hind tehti ka vastikult hea. Komplektis siis poolraamil mootor koos kastiga ning püstakud koos piduritega. Ehk siis neli polti lahti ja alla lastud see asi. Kaasas ka cooler ning esiradikas. Positiivne asja juures on see,et SS versioonil on paremad pidurid ja jämedam stabikas ees. Ja noh ilma erilise vaevata saab 300+ natuke jõudu sealt. Ka kiviaegne automaatne käigukast pidi hakkama saama kuni 400hp ga veel. Nii,et täna vedasin siis kola garaazi ära. Mootoril vahetab keti/tallad/pingutid ära ja ka uue veepumba. Igasugu mehaanilise poole aretamist eriti ei pealga. Aga kindlasti tuleb veel leida keegi,kes ei ehmataks ära miljoni juhtme ees(mul läks ainult vaatamisest juhe kokku). 
Eks vaikselt vaatab edasi ja äkki saab kunagi ka sõitma veel.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#85

Huvitav kokkusattumus teemaalgataja nimega- juhtusin mõni aeg vaatama üht Wheeler Dealersi osa, kus kõpitseti Jeep Grand Wagoneer, muuhulgas uuendati ka puitdekoori. Kleepsud võeti maha ja uus "puit" värviti pintsliga peale ning tuli minu meelest väga hea välja- oksakohad tehti pintslit keerutades ja mis seal kõik tehti. Aru küll ei saanud väga, et päris puit pole. 
Vasta
#86

No eks see nimi tuli ikka sellest,et mu esimene Ameeriklane oli Jeep Wagoneer Smile
Küll mitte nii ilus kui filmiklipis.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#87

Eks ma järeldasin ise sama, et see sünnipärane nimi pole Big Grin
Vasta
#88

Täpilt selle meistri nime ei mäleta, aga selle külje-aaderduse meister oli lausa numero uuno käpp, nagu saates väideti omal alal. See priske poiss (mr. Brewer) tegi kah oma esimesed pintslitõmbed sellele autole vanameistri juhendamisel, ja need ei läinud mitte kustutamisele, vaid jäid nagu tulid, meistri heldinud pilgu all. On ilus asi.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#89

(11-08-2020, 19:42 PM)spitfire Kirjutas:  Täpilt selle meistri nime ei mäleta

Lyle Fisk

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta
#90

No tegelikult läks köik ju imehästi, nüüd saabki välimusele ka mineku lisaks, kunagi on röömu hoopis rohkem kui "all show no go" autost Smile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#91

Ja nagu sipsti ta valmis saigi Big Grin . Kolmapäevast siis täiesti legaalne 194kw puiduvagun liiklemas jälle. Oleks seda kõike nu**i ette aimanud,poleks seda elusees ette võtnud vist. Või noh oleks läinud välise aju teed ilmselt. Aga nüüd siis vahetatud kogu juhtmestik koos ajude ja krt teab milledega. Kõik mis vähegi võimalik oli,oli teistsugune. Isegi tagumised abs andurid on teise sagedusega. Akende nuppude lülitid on viidud keskkonsoolist uste sisse. Nii nagu enamustel autodel kombeks. Ehk isegi uksepolstrid läksid teised. 
Aga liigelda on lahe. Kogu see kepp ja käpikud ununes suht kiiresti kui autoga juba liigelda sai  Big Grin Cool Toungue  Mingil ajal saabuvas konteineris peaks peidus olema ka kahte musta triipu võimaldav jubinas esisilda. Hetkel suht mannetu monomähkurina ühte jutti joonistada.
Siiapoole on tel ka HP tuner ning uued 4bar rõhuandurid  Cool  
Enne tjuunimist peab veel jälile jõudma veojõukontrolli mooduli side kadumise osas. Vahest on ja siis jälle mitte. Aga no tahaks ju ikka tehase poolt võimaldatud launch controlit kasutada ja competition mode ka ei jookse mööda külgi maha vahest. Ehk peab kala üles leidma.

Plaan on ka natuke välist ilmet muuta. Idee oli teha Luftwaffe SS Wagon  Cool  Plaan oli teha diagonaalis läbi auto lendav Messerschmitt Bf 109. Ehk ühe külje pealt paistaks lennuki esiosa ja teise külje pealt tagaosa. Natuke murdunud puittu ja lendavaid pilpaid ka jne. Kapotile ka väike maaling. Jarmo poolt tehtu jääks aluseks.Pildi ja muu osas on plaan ikka endine. Nime osas vist nii lihtsalt ei lähe. Või noh oleks ilmselt päris palju vaidlemist(eriti võibolla Eestist väljapoole minnes). Sai ka konsulteeritud sellel teemal pädevamate inimestega peale seda kui ksf Dieseliga oli väike ajurünnak peetud. Hetkel saatnud joonistamise palved paarile kohalikule selle ala inimesele,aga suht vaikus. Tuttava kaudu suhtlesin ka Soome selle valdkonna inimesega,kes arvas,et krt temaga. Võiks ju teha küll. Kuna see on tuleviku plaan,siis ei kiirusta sellega eriti. Hetkel see krdi taudi jama ka ning ei saa mina Soome minna ega tema siia tulla.
Hetkel tahaks veel mõned kitsaskohad ära likvideerida ning lihtsalt ringi liigelda.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                               

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#92

(17-04-2021, 00:49 AM)wagoneer Kirjutas:  Plaan on ka natuke välist ilmet muuta. Idee oli teha Luftwaffe SS Wagon  Cool  Plaan oli teha diagonaalis läbi auto lendav Messerschmitt Bf 109. Ehk ühe külje pealt paistaks lennuki esiosa ja teise külje pealt tagaosa. Natuke murdunud puittu ja lendavaid pilpaid ka jne. Kapotile ka väike maaling. Jarmo poolt tehtu jääks aluseks.Pildi ja muu osas on plaan ikka endine. Nime osas vist nii lihtsalt ei lähe. Või noh oleks ilmselt päris palju vaidlemist(eriti võibolla Eestist väljapoole minnes). Sai ka konsulteeritud sellel teemal pädevamate inimestega peale seda kui ksf Dieseliga oli väike ajurünnak peetud. Hetkel saatnud joonistamise palved paarile kohalikule selle ala inimesele,aga suht vaikus

Luftwaffe ja SS on muidugi kaks täiesti erinevat asja ja ega neil omavahelist seost väga ei ole. Aga mõttel on jumet.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#93

(17-04-2021, 01:40 AM)spitfire Kirjutas:  Luftwaffe ja SS on muidugi kaks täiesti erinevat asja ja ega neil omavahelist seost väga ei ole. Aga mõttel on jumet.
Seda ma tean jah. Lihtsalt selline nime kombinatsioon võib tekitada segadust ja liigset ärevust. Samas oleks mul igati loogiline põhjendus. Vanad lennukid meeldivad. Auto sai omale reaalselt SS(HHR SS) tehnika jamuutub ajas ilmselt olulielt kiiremaks veel ning kere kuju on ju universaal ehk wagon. Kokku tulebki Luftwaffe SS Wagon Toungue . Loomulikult annab kirjapildiga ja sümboolikaga luua viiteid väga konkreetseid. Ja teadupärast on teatud sümboolika kasutamine suisa karistatav. Aga tegelt on see päris teisejärguline asi. Tähtsam on leida keegi,kes reaalselt ka seda joonistuse maratoni ette viitsib võtta. Ning suudaks mu lollid mõtted kuidagi ära visualiseerida  Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#94

Liikus ja häält tegi küll.
Kas tagumine vedrustus on ülesannete kõrgusel või on seal puudusi. Tundus kuidagi kolksuv ja liiga läbi löönud kui sõitsid hoovi peal.
Vasta
#95

(17-04-2021, 09:49 AM)MeelisV Kirjutas:  Liikus ja häält tegi küll.
Kas tagumine vedrustus on ülesannete kõrgusel või on seal puudusi. Tundus kuidagi kolksuv ja liiga läbi löönud kui sõitsid hoovi peal.

Kuna väljalase sai ehitatud 3",siis on seal väga kitsas. Hetkel seda kolksuvat heli põhjustab sumpa tagapüti liikumine külgedele ja sellega seoses kontakt tagasilla talaga. Lihtsalt läks kiireks ja kinnituste valmistamiseks sobilik roostevaba varras sai otsa Mardil Smile  Mingi aeg teeb paar kinnitust juurde,mis välistavad küljele liikumise tagapütil.
Aga vedrustus on madaldatud ja sellega seoses ka natuke jäigem kui muidu. Mingi mõte on ka õhu peale minna  Cool  Pea on lolle mõtteid täis

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#96

(17-04-2021, 12:12 PM)wagoneer Kirjutas:  Pea on lolle mõtteid täis

Tihtipeale need just ongi head mõtted [Pilt: wink.gif]

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta
#97

Hei, 
Minul oli nooremas eas golf 2 , mis oli mattroheline ja madal. Külje uste ääres olid Luftwaffe kirjad. Senikaua oli äge, kui üks hommik oli mingi vant mõlemad külje peeglid ära lõhkunud. 
Pilt ka, kõva 10 aastat tagasi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#98

(20-04-2021, 21:55 PM)HardiT Kirjutas:  Hei, 
Minul oli nooremas eas golf 2 , mis oli mattroheline ja madal. Külje uste ääres olid Luftwaffe kirjad. Senikaua oli äge, kui üks hommik oli mingi vant mõlemad külje peeglid ära lõhkunud. 
Pilt ka, kõva 10 aastat tagasi.
Ei tea, kas sellest saab otsest järeldust teha. Lolle on igasuguseid.
Vasta
#99

(21-04-2021, 20:31 PM)huvi5 Kirjutas:  
(20-04-2021, 21:55 PM)HardiT Kirjutas:  Hei, 
Minul oli nooremas eas golf 2 , mis oli mattroheline ja madal. Külje uste ääres olid Luftwaffe kirjad. Senikaua oli äge, kui üks hommik oli mingi vant mõlemad külje peeglid ära lõhkunud. 
Pilt ka, kõva 10 aastat tagasi.
Ei tea, kas sellest saab otsest järeldust teha. Lolle on igasuguseid.


Ega jah, nii on. Muidugi tookord elasin Tartus Annelinnas, kus liikus palju vene rahvusest nn kodanikke. Aga jah idee ise on lahe.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne