RS09 teisele ringile
#1

Selline lugu siis. Külamees kinkis väikse vastuteene eest oma RS09, et anda teatepulk üle nooremale vanatehnika huvilisele. Vanamees terve elu olnud kõva tehnikamees, kuid vanust juba üksjagu, ning töö kolhoosiajal vene tehnikaga on jätnud tugeva jälje ka tervisele. Ei soovitanud minulgi selle mammutiga jändama hakata, kuid juba sportlik huvi see masin jälle tööd tegema panna.
   
Tegemist 1974a. masinaga, millel on 4 silindrine õhkjahutusega originaal mootor.
Pildil ka vana peremees Jaan Soon jätmas masinaga jumalaga. Mees hoiab muidugi minu tegemistel silma peal ja aitab oma teadmiste ja nõuga.
   
Teadaolevalt jääti masin 1994a. peale heinategu samale kohale seisma. Mees olevat ka silindrid õli täis valanud.
Heas usus püüdsime rehvid õhuga täita. Tõusiski maa seest välja, peale 15min lõhkes muidugi tagarehv, mis sai ajutiselt asendatud laenatud rattaga.
       
Ja sõit puksiiris kodupoole. Esimesed 4km peale 24aastat. Traktori roolis naabrimees, kes 24 aastat tagasi olevat viimati ka oma heina niitnud ja masina ära parkinud.
           
Vasta
#2

Kuldne masin. Endal neid kaks tükki, mõlemad 2 silindrised. Tegemist minu absoluutse lemmikuga, täiesti müstiline masin. Plaanis endale ka üks 4silindrine lisaks vaadata.
Vasta
#3

Tääksi, Kuhjavere külast see RS -valge bussi järgi arvan nii?
2-ne mu esimene traktor, kestab siiamaani. Olge siis Jaagu vastu ikka kenad. Aidake või vagu kartuleid üles võtta ja ärge liiga palju õllekest talle ka viige...
Vasta
#4

(25-09-2018, 13:45 PM)pen.skar Kirjutas:  Tääksi, Kuhjavere külast RS -valge bussi järgi arvan nii? 2-ne mu esimene traktor, kestab siiamaani.

Vastab tòele!
Vasta
#5

(24-09-2018, 19:19 PM)buumer Kirjutas:  Selline lugu siis. Külamees kinkis väikse vastuteene eest oma RS09, et anda teatepulk üle nooremale vanatehnika huvilisele. Vanamees terve elu olnud kõva tehnikamees, kuid vanust juba üksjagu, ning töö kolhoosiajal vene tehnikaga on jätnud tugeva jälje ka tervisele. Ei soovitanud minulgi selle mammutiga jändama hakata, kuid juba sportlik huvi see masin jälle tööd tegema panna.

Tegemist 1974a. masinaga, millel on 4 silindrine õhkjahutusega originaal mootor.
Pildil ka vana peremees Jaan Soon jätmas masinaga jumalaga. Mees hoiab muidugi minu tegemistel silma peal ja aitab oma teadmiste ja nõuga.

Teadaolevalt jääti masin 1994a. peale heinategu samale kohale seisma. Mees olevat ka silindrid õli täis valanud.
Heas usus püüdsime rehvid õhuga täita. Tõusiski maa seest välja, peale 15min lõhkes muidugi tagarehv, mis sai ajutiselt asendatud laenatud rattaga.

Ja sõit puksiiris kodupoole. Esimesed 4km peale 24aastat. Traktori roolis naabrimees, kes 24 aastat tagasi olevat viimati ka oma heina niitnud ja masina ära parkinud.

Jõudu taastamisel. Masin seda kindlasti väärib. Ootan põnevusega uusi arenguid.
Vasta
#6

Õnnesus leida paar originaali laadseid esirehve, mõõduga 5,50x16.
Praegused esirehvid pärinevad ilmselt T16lt või T25lt ja on ajaküsimus, kui needki pauku teevad.
Rehve küll vahetama ei kiirusta hetkel, enne talve tahaks korraks tule kolvile saada, siis masin talveks siseruumi ja veljed liivapritsi.
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne