NB! uus raamat: Autod, mis jahutasid Raplamaad
#1

Pikki aastaid kestnud põhjaliku (ja aukartustäratava koguse) töö tulemusena on kaante vahele saanud ja välja antud raamat "Autod, mis jahutasid Raplamaad". 

Raamatu enda kohta saate lühitutvustust lugeda ka alljärgnevatelt Rahvaraamatu ja Apollo linkidelt, kuid omalt poolt tahaks ka ühte-koma teist öelda.

Esiteks on tegemist küll Raplamaal tulevalves olnud autodega, kuid sekka viivad ajaloo keerdkäigud lugeja ka teistesse maakondadesse. Teiseks on raamatu kirjakeel väga ladus lugeda ja see kõik on ohtrate piltidega illustreeritud. Kolmandaks on selles raamatus väga hea ülevaade kasutatud tehnikast endast - tuletõrjeautode (ja ka sellest, mis siis on või ei ole tuletõrjeauto) enda tehnilisest varustusest - aastad, numbrid, võimekus jne.

Ehk, et kui mõnda kaasfoorumlast vähegi huvitab tuletõrje ja kasutatud autode ajalugu siis see on küll see raamat, mis peab raamaturiiulis olema. Hea küll, mul isa on kunagi läbi saatuse ühe raamatus näidatud autoga tulekahjul käinud (vabatahtlikult-sunniviisiliselt) aga temagi lappas seda raamatut kaks õhtut ja mõnikord olen teda märganud seda uuesti sirvimas-lugemas.

Ehk, et enam kui tahe tükk hankimiseks, lugemiseks ja vähemalt mõttes ka aplausi tegemiseks, et keegi selle valdkonnaga nii põhjalikult tegelenud on ja seda ka teistele tutvumiseks kokku pannud on. Kaugel need jõuludki on, kuigi seda raamatut sobib niisamagi kinkida teemahuvilistele Smile

https://www.rahvaraamat.ee/p/autod-mis-j...9949721627

https://www.apollo.ee/autod-mis-jahutasi...amaad.html

Lõpetuseks veel see, et isiklik lootus on, et autor ei piirdu vaid Raplamaaga või vähemasti keegi võtab ka tuletõrjeajaloost ja sellest teosest innustust ning töö jätkub. See on täpselt samamoodi ajalugu ja väärt aja lugu. Nii, et kaege perra ja ma ühtlasi palun, et koos Sõjamuuseumi teemapüstitusega võiks selle raamatu info alateemas esirinnas olla.

Lisan ka ühe pildi ning teadmise, et mäletamist mööda on autor ka siin foorumis kunagi osalenud ja ühe traktori ilmselt enam kui seibitäpsusega restaureerinud ehk, et täitsa oma poiss selles mõttes  Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne