Diiselmootoriga sõiduautode lõpp on lähedal

(15-11-2018, 23:11 PM)mega Kirjutas:  Diisel... Kui vaatame keskmist, no natuke üle keskmise, ettevõtet. See ostab uued sõiduautod ikka diislid. Ostab näiteks kolmeks aataks - täis garantii, hyper-super kindlustus jne. Teda ei morjenda miski muu kui summa summaarum, mis see maksma läheb. Ja nii tasub just ära. Esiteks on ainuke väljaminek kokku lepitud kuutasu pangale (kütus, kindlustus(ed) ja korraline hooldus on ju kõigil autodel möödapääsmatu lisa, aga diislil ikkagi väiksem).


Reegel on ikka see, et uus diiselmootoriga auto on kallim ja kuutasu veidi suurem. Rahaline point on ainult suure läbisõidu korral. Arvestame, et bensiini kulub 2 l/100 km rohkem. Hetkel on diisel 4 senti kallim kui 95 bensiin. 1000 km läbimisel hinnavahe 25 eur. Sõidan 20 000 km aastas= 500 eur hinnavahe. Vaatame nüüd uute autode hindade erinevust bensiin vs. diisel ja mitme aastaga see hinnavahe tasa teenib. Rolleyes
Vasta

Paar isiklikku tähelepanekut eelmisele postile täienduseks. 
1) Minusugused kehvikud ei osta endale uusi autosid vaid trööpavad kellegi 15a vanu pastlaid lõpuni. Selles hinnaklassis paneb auto hinna paika seisukord ja kuigi palju aastaarv, mitte kütuseliik. No vähemalt märtsikuus järgmist pastelt otsides selline mulje jäi. Seega kaalukauss diisli kasuks.
2) Kütusekulu vahe diisel vs bensukas käriseb kõige rohkem koormat ja eriti käru vedades. Jälle isiklikud kogemused, mis ei pretendeeri teaduslikule avastusele ega viimase instantsi tõele.

Ääremärkuseks: otsisin seekord väikest ökonoomset bensukat igapäevaseks töölkäimiseks, eelarve 1500 raha, kaugele sõita ei viitsinud. Tulemuseks järjekordne diisel minu kollektsioonis Smile , pika kerega Ford Focus. Olen siiani väga rahul.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(16-11-2018, 08:58 AM)Basilio Kirjutas:  Paar isiklikku tähelepanekut eelmisele postile täienduseks. 
...
2) Kütusekulu vahe diisel vs bensukas käriseb kõige rohkem koormat ja eriti käru vedades. Jälle isiklikud kogemused, mis ei pretendeeri teaduslikule avastusele ega viimase instantsi tõele.
...

Nii on. Peugeot 5008 1,4 bensiin automaat luristab üksi aerutades 7 kanti segases sõidus, 7-pealisena ja maxlastis kerghaagisega esiteks ei püsinud enam liikluse rütmis ja teiseks käis 700kilomeetrise ringi kütusekulu 20 paremal poolel ära. Kuid arvestades, et julgelt pooled firmaautod on personaalvaagenid, siis polegi vahet, kumba kütuseliiki ühe tagumendi ringiveeretamiseks tarvitatakse.

Tegelikult tööd tegevad masinad on valdavalt ikka diislid, mitte bensukad
Vasta

Jep, bensukas on hea tühjalt allamäge sõiduks, või nagu keegi kf on allkirja pannud, pintslite pesemiseks Wink. Koormaga läheb kulukakas. Jah, sõidan ettevõtte + isikliku autoga (mõlemad sõiduautod) umbes 80.000km aastas ja siis on vahet. Loomulikult, 5km kaugusele tööle sõiduks ei ole diisel just tark mõte...
Vasta

1,4 jms punnid on muidugi mõttetud kui haagist vaja vedada. Bensiinimootori puhul 100 kw kandis on OK. Ei ütleks, et ma keskmiselt 9,5 l/100 km kütusekulu pärast öösel salaja padja sisse nutaksin. Big Grin  
Ega kõiki asju elus ei vali ju raha säästmise järgi, mõned otsused on ka põhimõttelised või mingitel muudel põhjustel tuginevad.
Ilmselt ma saaks siia foorumisse praegu kirjutada ka 3x odavama arvutiga. Ilmselt saaksin oma elu ära elada ka 3x odavama elamispinna peal. Teleka saated saaks ära vaadatud ka 2x väiksema ekraaniga. Ei sureks ära kui söögi peale 2x vähem kulutaks...

Samas julgeksin öelda, et ka kasutatud auto korral samaväärses seisukorras diiselmootoriga auto on kallim. Paraku tuttavate näitel ka 15 a vanade diiselmootorite puhul remondid on olnud päris valusad laksud võrreldes oma bensiinimootoriga autoga. Kokkuvõttes see kütusekulu pealt säästmine on olnud rohkem enese petmine. Rolleyes
Vasta

Tallinnas neid haisvaid diisleid ikka jagub, paljud neist alla 10 aasta vanad. Hakkab juba ära tüütama see salongiõhu ümberlülitamine. Tihtipeale diisel tossab vaevu märgatavalt aga hais on ebameeldiv. Enda ettevõtte masin ka diisel aga ainult sellel kaalutlusel, et tihtipeale vaja käru vedada, läbisõitu aastas ainult 20k ja enamus sellest linnas. Proovi leida mõistliku kaubaruumiga bensukat millel oleks normaalne mootor, enamus ikkagi alla 2l ja seega käruga väga jõuetud. Btw sõidumugavus on oluline seega pirukakärud ei lähe arvesse.

Eesti Ladaklubi
Vasta

Diiselmootoriga auto pole ainult ostes kallim vaid ka müües, ei näe et seda oleks kuskil kalkulatsioonides arvesse võetud...

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

Kuusakoski hind on küll sama. Cool
Vasta

Ökotage edasi ja nutke kuidas diisel on paha. Käisin autoga kontrollis kõik oli timm ja siis hakati kurtma kuidas minu mootoril iga 30k-40k km tagant egr-id otsa saavad jne kui ma ütlesin, et vahetasin egr esimest korda kui läbitud 200k km ja nüüd peale vahetust jälle 140k km sõitnud pidi lõug vasta maad vajuma. Andsin vihje ka, et linnas sõidetakse 3 mitte 5 käiguga ning käiku alla 3000 pöörde ei vaheta ning ei haise mu auto ka 11 aastasena. Tuli peab kolvil ikka valus olema mitte kuidagi sussama Big Grin
Vasta

Mul üks töökaaslane sattus ka mu autoga sõitma. Tal sama mootoriga kergema kerega focus ja ta ka ei suutnud ära imestada, et mul 100 000 rohkem sõitnud aga käib edasi palju paremini. Küsis kas olen forsseerinud ja kw juurde pannud. Nähes kuidas ta 1200 pöörde peal käiku vahetas, siis ma ei imestanud enam miks tema mootor ei käi ja pidevad jamad on. Mina ainult kallan ja tallan
Vasta

(17-11-2018, 20:37 PM)maisalup Kirjutas:  Mul üks töökaaslane sattus ka mu autoga sõitma. Tal sama mootoriga kergema kerega focus ja ta ka ei suutnud ära imestada, et mul 100 000 rohkem sõitnud aga käib edasi palju paremini. Küsis kas olen forsseerinud ja kw juurde pannud. Nähes kuidas ta 1200 pöörde peal käiku vahetas, siis ma ei imestanud enam miks tema mootor ei käi ja pidevad jamad on. Mina ainult kallan ja tallan

 Jaa, eriti õrn töristamise kohapealt oli 1,8 diisel Sierra, päris mitmel läksid kepsud rahuliku sõiduga. Aga üks hea tuttav, kes on ikka väga raske jalaga, väitis et 1,8 TD Sierraga tal mingeid probleeme polnud. Või vähemalt mootorist ta igaljuhul jagu ei saanud Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(17-11-2018, 20:32 PM)maisalup Kirjutas:  Ökotage edasi ja nutke kuidas diisel on paha. Käisin autoga kontrollis kõik oli timm ja siis hakati kurtma kuidas minu mootoril iga 30k-40k km tagant egr-id otsa saavad jne kui ma ütlesin, et vahetasin egr esimest korda kui läbitud 200k km ja nüüd peale vahetust jälle 140k km sõitnud pidi lõug vasta maad vajuma. Andsin vihje ka, et linnas sõidetakse 3 mitte 5 käiguga ning käiku alla 3000 pöörde ei vaheta ning ei haise mu auto ka 11 aastasena. Tuli peab kolvil ikka valus olema mitte kuidagi sussama Big Grin

ideel jumet,aga mes autuga tegemist?
Vasta

(17-11-2018, 20:32 PM)maisalup Kirjutas:  Ökotage edasi ja nutke kuidas diisel on paha. Käisin autoga kontrollis kõik oli timm ja siis hakati kurtma kuidas minu mootoril iga 30k-40k km tagant egr-id otsa saavad jne kui ma ütlesin, et vahetasin egr esimest korda kui läbitud 200k km ja nüüd peale vahetust jälle 140k km sõitnud pidi lõug vasta maad vajuma. Andsin vihje ka, et linnas sõidetakse 3 mitte 5 käiguga ning käiku alla 3000 pöörde ei vaheta ning ei haise mu auto ka 11 aastasena. Tuli peab kolvil ikka valus olema mitte kuidagi sussama Big Grin

Mitte ainult diisel.  Ma naise bensiini mazdaga nägin 2 nädalat vaeva, et mootori tuli kustuks.  5 km korralikku sõitu ja tuli kustunud, naine sõidab hommikul ülevaatusele 20 km ja tuli põleb  Smile     Tegin siis talle väikse koolituse kuidas sõita tuleb. Kisas ja vingus mis kole, a kui tuli kustus tunnistas, et olen äge ja jäi vait.  Üks avastus ka: 95- ga läks kati puhastuseks ca 10 km. 98 paaki ja kilomeetriga tuli kustunud.  Nüüd juba nädal asi korras.
Sõitsin ka korra naise kõrvalistmel ükspäev, päris jube oli, a olin vait, sõitis ju minu õpetuse järgi  Smile
Vasta

(17-11-2018, 20:32 PM)maisalup Kirjutas:  Ökotage edasi ja nutke kuidas diisel on paha. Käisin autoga kontrollis kõik oli timm ja siis hakati kurtma kuidas minu mootoril iga 30k-40k km tagant egr-id otsa saavad jne kui ma ütlesin, et vahetasin egr esimest korda kui läbitud 200k km ja nüüd peale vahetust jälle 140k km sõitnud pidi lõug vasta maad vajuma. Andsin vihje ka, et linnas sõidetakse 3 mitte 5 käiguga ning käiku alla 3000 pöörde ei vaheta ning ei haise mu auto ka 11 aastasena. Tuli peab kolvil ikka valus olema mitte kuidagi sussama Big Grin



Olen erinevate diiselsõiduautode ja kaubikutega nii poolteist miljonit kilomeetrit kindlasti elu jooksul maha uhanud ja pole ühelgi mingit EGR-i, pihusti ega turbo geomeetria jama seni juhtunud.
Tihti masinaid vahetanud pole.
Viimasel 390 000 kohe läbitud, minu käes masin kogu oma 6 aastase elu veetnud, ja ei ole mootori küljes ühtegi juppi peale starteri vahetatud. Ja jalg on mul raske... 

Selle ökotamise teema lugemine võttis praegu mõttelõnga liikuma. Krt, suvel tutikana ostetud VAG-i 1,6 diisel viskab rahulikult kiirendades 1500-1700 pöörde juures kirja ette et vaheta käik üles... Mul esimene nii tark auto. Peab vist seda kirja eirama õppima. Toungue
Vasta

(17-11-2018, 22:28 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(17-11-2018, 20:32 PM)maisalup Kirjutas:  Ökotage edasi ja nutke kuidas diisel on paha. Käisin autoga kontrollis kõik oli timm ja siis hakati kurtma kuidas minu mootoril iga 30k-40k km tagant egr-id otsa saavad jne kui ma ütlesin, et vahetasin egr esimest korda kui läbitud 200k km ja nüüd peale vahetust jälle 140k km sõitnud pidi lõug vasta maad vajuma. Andsin vihje ka, et linnas sõidetakse 3 mitte 5 käiguga ning käiku alla 3000 pöörde ei vaheta ning ei haise mu auto ka 11 aastasena. Tuli peab kolvil ikka valus olema mitte kuidagi sussama Big Grin



Olen erinevate diiselsõiduautode ja kaubikutega nii poolteist miljonit kilomeetrit kindlasti elu jooksul maha uhanud ja pole ühelgi mingit EGR-i, pihusti ega turbo geomeetria jama seni juhtunud.
Tihti masinaid vahetanud pole.
Viimasel 390 000 kohe läbitud, minu käes masin kogu oma 6 aastase elu veetnud, ja ei ole mootori küljes ühtegi juppi peale starteri vahetatud. Ja jalg on mul raske... 

Selle ökotamise teema lugemine võttis praegu mõttelõnga liikuma. Krt, suvel tutikana ostetud VAG-i 1,6 diisel viskab rahulikult kiirendades 1500-1700 pöörde juures kirja ette et vaheta käik üles... Mul esimene nii tark auto. Peab vist seda kirja eirama õppima. Toungue
See kiri ongi selleks et võimalikult ruttu uue auto ostaksid.
Vasta

(17-11-2018, 22:48 PM)_rein_ Kirjutas:  
(17-11-2018, 22:28 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Selle ökotamise teema lugemine võttis praegu mõttelõnga liikuma. Krt, suvel tutikana ostetud VAG-i 1,6 diisel viskab rahulikult kiirendades 1500-1700 pöörde juures kirja ette et vaheta käik üles... Mul esimene nii tark auto. Peab vist seda kirja eirama õppima. Toungue
See kiri ongi selleks et võimalikult ruttu uue auto ostaksid.

Olen suht kindel et selle häiriva kirja saan välja lülitada. Kui läbi menüüde ei saa, siis kaabliga kindlasti...
Vasta

1500-1700 pole veel midagi. Vahel harva sõidan autoga (ka 1,6 L), mis automaatkastiga vahetab alla 1500 kõik käigud , rahulikult sõites isegi oli vist u. 1200-1300 juures. Üle 1500 tahtes peab suhteliselt raske jalaga olema. 1 aasta vana auto, kohe esimesel talvel ilmnesid probleemid eelsüütega ja esimeste külmadega käima ei saanud. Smile
Vasta

(17-11-2018, 22:28 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(17-11-2018, 20:32 PM)maisalup Kirjutas:  Ökotage edasi ja nutke kuidas diisel on paha. Käisin autoga kontrollis kõik oli timm ja siis hakati kurtma kuidas minu mootoril iga 30k-40k km tagant egr-id otsa saavad jne kui ma ütlesin, et vahetasin egr esimest korda kui läbitud 200k km ja nüüd peale vahetust jälle 140k km sõitnud pidi lõug vasta maad vajuma. Andsin vihje ka, et linnas sõidetakse 3 mitte 5 käiguga ning käiku alla 3000 pöörde ei vaheta ning ei haise mu auto ka 11 aastasena. Tuli peab kolvil ikka valus olema mitte kuidagi sussama Big Grin



Olen erinevate diiselsõiduautode ja kaubikutega nii poolteist miljonit kilomeetrit kindlasti elu jooksul maha uhanud ja pole ühelgi mingit EGR-i, pihusti ega turbo geomeetria jama seni juhtunud.
Tihti masinaid vahetanud pole.
Viimasel 390 000 kohe läbitud, minu käes masin kogu oma 6 aastase elu veetnud, ja ei ole mootori küljes ühtegi juppi peale starteri vahetatud. Ja jalg on mul raske... 

Selle ökotamise teema lugemine võttis praegu mõttelõnga liikuma. Krt, suvel tutikana ostetud VAG-i 1,6 diisel viskab rahulikult kiirendades 1500-1700 pöörde juures kirja ette et vaheta käik üles... Mul esimene nii tark auto. Peab vist seda kirja eirama õppima. Toungue
Täiesti õige jutt,ma kräunutan ka oma diisleid ikka igapäevaselt,geomeetriad pole kunagi kinni jäänud ja samuti egri vahetusi pole teinud.Tänapäeva diisel pole enam 123 kerega diisel mb mis loksudes madala pöördega ringi kulgeb.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Seda kõike jama lugedes
Mina ei ole siiani aru saanud, miks inimesed piinavad ennast vibratsiooni, kolina ja diislihaisuga ning igasügisese talvisele kütuseleüleminekuga ning hirmuga hirmkalli kõrgsurvepumba koolemisest.. Sõiduautodiisli puhul ei saa rääkida kütusekokkuhoiust, kui praegu on saada normaalse hinnaga LPG j aCNG masinaid ning juba ka hübriide. 
Lisaks iseendile te mürgitate ja hävitate ka ka kaaskodanikke mittelugupeetud diislipeldikutes istujad. Kui mu äkana alla töötab pentsukas ei häiri see mind, aga kui kuulen diislikloppimist ja haisu, lähen närvi.


Siinkohal au N Liidule, kes ei pannud diislipeldikut sõiduautole. Sõidan ise vahel ka kuuerattalisega ja viin 50 inimest ja pool tonni pagasit 100km kaugusele 30 l  diislisolgiga, kusihape abiks saasta vähendamisel. Siin on mõte, aga mitte teiesugustel, kes sama küttekogusega liigutate 10 inimest kitsas plekkkastis.

Te meenutate kangesti Tony Piiburit, kes tõsimeeli väidab, et raamatud ja eesti keel takistavad arengut, aga droonid ja ingliskeel on arengu alus.
Vasta

härrased - teemaks on mõne tootja loobumine mõned klassis sõidukitele diiselmootori pakkumisest. Püsime teemas!

mu meelest kirjeldas üks ksf nn teemat hästi - et pole suurem asi teema ja kui kunagi päriselt teemaks kujuneb, pole kah päris draamat väärt:
(15-11-2018, 23:11 PM)mega Kirjutas:  Ei kao see diisel nii pea kuhugile. Need, kes lõpetavad diislitega sõidukite tootmise, ei ole sellesse arengusse lihtsalt piisavalt panustanud ja ei suuda ajaga kaasas käia. Minul ei oleks midagi särtsukate vastu, kui vaid akude tootmine kuidagi loodustsäästvam/vähem saastavam oleks. Sellega lihtsalt liigutatakse saaste meist eemale, piirkondadesse, kus kõigil sellest on "savi".
Ja seni tarbin moodsaid masuudipresse, kuniks jaksan. Ülehomme võin ka ümber mõelda, kui revulutsiooni tehakse Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne