Diiselmootoriga sõiduautode lõpp on lähedal

(18-11-2018, 10:52 AM)jurkman Kirjutas:  Seda kõike jama lugedes
Mina ei ole siiani aru saanud, miks inimesed piinavad ennast vibratsiooni, kolina ja diislihaisuga ning igasügisese talvisele kütuseleüleminekuga ning hirmuga hirmkalli kõrgsurvepumba koolemisest..

...

Väärad eeldused on aluseks vääratele järeldustele.
Peaks nüüd 3-4 liitrise bensuka soetama, et oleks vaikne ja sujuv sõit tankurist-tankurini?


Vasta

(18-11-2018, 10:52 AM)jurkman Kirjutas:  Siinkohal au N Liidule, kes ei pannud diislipeldikut sõiduautole.
 N Liidul polnud väike diislite vastu midagi. Lihtsalt ei oldud võimelised ise pihusteid ja kõrgsurve pumpasi tootma. Odavam oli lasta raffal bensiini põletada kui valuuta eest varuosi osta. Ning bensiin oli ju PLIIga, ning mootorid karburaatoritega- väga öko küll Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(18-11-2018, 11:21 AM)hulgus Kirjutas:  
(18-11-2018, 10:52 AM)jurkman Kirjutas:  Seda kõike jama lugedes
Mina ei ole siiani aru saanud, miks inimesed piinavad ennast vibratsiooni, kolina ja diislihaisuga ning igasügisese talvisele kütuseleüleminekuga ning hirmuga hirmkalli kõrgsurvepumba koolemisest..

...

Väärad eeldused on aluseks vääratele järeldustele.
Peaks nüüd 3-4 liitrise bensuka soetama, et oleks vaikne ja sujuv sõit tankurist-tankurini?

11-11,5 liitrit sajale vanakesega, mis on ülimalt mugav. Miks mitte Rolleyes
Vasta

(18-11-2018, 10:52 AM)jurkman Kirjutas:  Seda kõike jama lugedes
Mina ei ole siiani aru saanud, miks inimesed piinavad ennast vibratsiooni, kolina ja diislihaisuga ning igasügisese talvisele kütuseleüleminekuga ning hirmuga hirmkalli kõrgsurvepumba koolemisest.. Sõiduautodiisli puhul ei saa rääkida kütusekokkuhoiust, kui praegu on saada normaalse hinnaga LPG j aCNG masinaid ning juba ka hübriide. 
Lisaks iseendile te mürgitate ja hävitate ka ka kaaskodanikke mittelugupeetud diislipeldikutes istujad. Kui mu äkana alla töötab pentsukas ei häiri see mind, aga kui kuulen diislikloppimist ja haisu, lähen närvi.


Siinkohal au N Liidule, kes ei pannud diislipeldikut sõiduautole. Sõidan ise vahel ka kuuerattalisega ja viin 50 inimest ja pool tonni pagasit 100km kaugusele 30 l  diislisolgiga, kusihape abiks saasta vähendamisel. Siin on mõte, aga mitte teiesugustel, kes sama küttekogusega liigutate 10 inimest kitsas plekkkastis.

Täpselt mu mõte.
Vasta

(18-11-2018, 10:52 AM)jurkman Kirjutas:  ... Kui mu äkana alla töötab pentsukas ei häiri see mind, aga kui kuulen diislikloppimist ja haisu, lähen närvi...

Kas sa käisid täna hommikul diiselsõidukiga poes,et tuju nii fekaal?
Vasta

võtke teemaks diiselmootoritega veneaegsed "massid-krassid-kamassid" ja kohemaid hakkab ksf! jurkman kiitma.

muidu aga täiesti mõttetu vaidlus. raha määrab, millega me sõidame. ja kui hetkel jääb rahal benssu üle ja diislit puudu, siis tuleb panna hall mass rohkem benssu kulutama.
mingi viie kuni kümne aasta pärast tuleb vastupidine teema. diislit hakkab üle jääma ja bensu vaadid tühjad ja kohemaid pannakse "rohelised" kisama ja hakatakse seadusi muutma.

toornaftast saab ikka ühtemoodi kõiki eri fraktsioone kütust. ei ole võimalik näiteks masuudi asemel benssu toota.
ja seepärast peab kogu toodangule ka tarbimine taga olema.
Vasta

(18-11-2018, 13:01 PM)diesel Kirjutas:  toornaftast saab ikka ühtemoodi kõiki eri fraktsioone kütust. ei ole võimalik näiteks masuudi asemel benssu toota.
ja seepärast peab kogu toodangule ka tarbimine taga olema.
Siit hakkabki teema tegelikult peale - nafta krakkimise esmaseks saaduseks (kui räägime bens vs. diisel) ongi just bensiin kui kergem fraktsioon. Kui tahta ainult diislit saada siis miskipärast saab enne ikka bensiini kätte ja edasisel krakkimisel juba diiselkütuse. Kahjuks ei saa vastupidi et kuumutame diisli välja ja jätame bensiini tootmata. Ja seda esmast bensiini jääb ikka üle isegi kui võtta suund ainult diiselmootorite peale ehk bensiinimootorid ära keelata. Maha seda bensiini ei vala, ära põletada tundub ka raiskamine - õnneks leidus keegi kodanik Otto kes vastava mootori välja mõtles kuhu siis seda ülejäävat bensiini kallata. Ja muidugi sooja tänutundega meenutame veneaegseid metsaveo Zil-e mis 100l/100-le bensiini võtsid ning natuke ehk vähem garaazis seistes... Big Grin Tänu neile saavad diislimehed oma padadele tule alla teha ja veereda kaaskodanike närvikava rikkuma. Nagu ma isegi.... Toungue

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(18-11-2018, 12:17 PM)motamees Kirjutas:  
(18-11-2018, 10:52 AM)jurkman Kirjutas:  ... Kui mu äkana alla töötab pentsukas ei häiri see mind, aga kui kuulen diislikloppimist ja haisu, lähen närvi...

Kas sa käisid täna hommikul diiselsõidukiga poes,et tuju nii fekaal?

Võib-olla mõned diiselsõidukid lõksusid poeukse ees ja ajasid haisu välja?
Vasta

Uutel bensukatel või diislitel pole ju mingit vahet, kõrvaga enam ei erista kumb mootor on, soojaks lähevad mõlemad samakiiresti. Kuna tööl olid täisteenusrendi autod toimus kogu firmas autode vahetus ühe päevaga, enamus mehi tahtis järgmisel tankimisel uute diislite paaki benssu niristada, mõnel ka õnnestus....
Aga vanematel...Tegime eelmisel aastal paar päeva tööd ühes maatanklas. Igast 10 -st seal käinud autost 9 olid diislid, kusjuures millegipärast keegi auto mootorit ei seisanud isegi kui putkas sees veerand tundi sabas oma hot-dogi ootas. Ja tankimine oli vaatamisväärsus omaette- enamus ostis erimärgistusega diislit ja tankis selle korrektselt pagassist võetud kanistrisse ja siis sõitis minema. Ja see ving ja diislimöla hakkas juba poole päevaga nii närvidele et pidime hakkama diselistidele märkusi tegema et võiks oma masuudipressid vahepeal seisma jätta. Aga vot ei jäetud, ilmselt olid enamusel käivitamisega raskused. Kõrvaltvaadates ei saanud küll aru kuidas selline kogus sellise vinguga autosid on suutnud legaalselt ülevaatuse läbida.
Siit järeldus- eestlased on lihtsalt diisliusku.
Vasta

Küsimus... kui panna bensukas ja diisel kõrvuti tööle, mõlemasse autosse roolijoodik (sest see on eriti in praegu), ja mõlemi auto töötava mootori sumpsi toru ühendada salongiga, siis kummas autos olev isik (roolijoodik) enne maha kärvab?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Kahte ühesuguse tervisega joodikut on raske leida. Seega üks neist kärvab ikka ennem.
Vasta

(19-11-2018, 02:24 AM)viplala Kirjutas:  Küsimus... kui panna bensukas ja diisel kõrvuti tööle, mõlemasse autosse roolijoodik (sest see on eriti in praegu), ja mõlemi auto töötava mootori sumpsi toru ühendada salongiga, siis kummas autos olev isik (roolijoodik) enne maha kärvab?

 Niimoodi ei oska öeldagi aga kinnises garaazis läheks töötava mootoriga Zillis ennem mees kasti kui Mazis olija üldse magama suudaks jääda Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(19-11-2018, 02:24 AM)viplala Kirjutas:  Küsimus... kui panna bensukas ja diisel kõrvuti tööle, mõlemasse autosse roolijoodik (sest see on eriti in praegu), ja mõlemi auto töötava mootori sumpsi toru ühendada salongiga, siis kummas autos olev isik (roolijoodik) enne maha kärvab?

ma pole roolijota,aga vene ajast kui katte polnud meenub,et bensu toss ei teinud nigu midagi,aga diisili tossu küll ei kannatanud sisse hingata,pea hakkas valutama üsna kohe ja migreeni valud ja kui õigel hetkel rohtu ei saa siis kellad voodis pikali ja liigutada ei või ennast.noorena oli tihti nii,nüüd pole enam olnud.saba tubakasuits no kohe pea lõhub otsas.
Vasta

See diisli ving pole mujal üldse mingi teema. Nii Itaalias, Saksas kui ka lõunamaades olen mitmete diislitega sõitnud - mõnel isegi summuti toru üles otsinud ja vaadanud mis sealt välja tuleb - no tuleb ikka pannkoogi ja poslamasla lõhna ei mingit vingu. Toungue Täitsa tavaline regular tangitav diiselkütus on olnud. Ma kahtlustaks rohkem meie tanklates müüdavat vedelikku.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(19-11-2018, 09:20 AM)muska71 Kirjutas:  
(19-11-2018, 02:24 AM)viplala Kirjutas:  Küsimus... kui panna bensukas ja diisel kõrvuti tööle, mõlemasse autosse roolijoodik (sest see on eriti in praegu), ja mõlemi auto töötava mootori sumpsi toru ühendada salongiga, siis kummas autos olev isik (roolijoodik) enne maha kärvab?

ma pole roolijota,aga vene ajast kui katte polnud meenub,et bensu toss ei teinud nigu midagi,aga diisili tossu küll ei kannatanud sisse hingata,pea hakkas valutama üsna kohe ja migreeni valud ja kui õigel hetkel rohtu ei saa siis kellad voodis pikali ja liigutada ei või ennast.noorena oli tihti nii,nüüd pole enam olnud.saba tubakasuits no kohe pea lõhub otsas.

Diisel eritab tahma ja põlemata diislijääke mida haistad ja näed. Bensu mittetäielikul põlemisel tekkib vingugaas, ehk co mis on lõhnatu, värvitu ja isegi nahk jääb roosaks lahkamisel...


Vasta

(19-11-2018, 11:33 AM)hulgus Kirjutas:  
(19-11-2018, 09:20 AM)muska71 Kirjutas:  
(19-11-2018, 02:24 AM)viplala Kirjutas:  Küsimus... kui panna bensukas ja diisel kõrvuti tööle, mõlemasse autosse roolijoodik (sest see on eriti in praegu), ja mõlemi auto töötava mootori sumpsi toru ühendada salongiga, siis kummas autos olev isik (roolijoodik) enne maha kärvab?

ma pole roolijota,aga vene ajast kui katte polnud meenub,et bensu toss ei teinud nigu midagi,aga diisili tossu küll ei kannatanud sisse hingata,pea hakkas valutama üsna kohe ja migreeni valud ja kui õigel hetkel rohtu ei saa siis kellad voodis pikali ja liigutada ei või ennast.noorena oli tihti nii,nüüd pole enam olnud.saba tubakasuits no kohe pea lõhub otsas.

Diisel eritab tahma ja põlemata diislijääke mida haistad ja näed. Bensu mittetäielikul põlemisel tekkib vingugaas, ehk co mis on lõhnatu, värvitu ja isegi nahk jääb roosaks lahkamisel...

vene ajalö maal keldris rotid möllasid,vanamees ajas emmi treppi ja vooli sumpsi ota ja teine ots aukudesse ja mootor käima.olin väike tatikas tollal ja tulemusi ei mäleta .
Vasta

Vähemalt üks moodne diiselmootor keeldub edasi suremast. Peale vajalike hooldusi läheb see EURO 4 mootor tagasi ilma tahmafiltri ja EGR süsteemita.
Miks? Sest, esiteks tehnoülevaatuse tahmatesti läbib ta endiselt puhtalt ja edaspidi ei ole vaja loodusesse määrida seda EGRi nõgi. Ka ei pea ma sisse hingama seda vingu, mis tuleb tahmafiltri põletustsüklist. Pealegi kulutab auto edaspidi vähem kütust...

[Pilt: f7EbeTm.jpg]

Ahjaa, olen juba nii osav selles, et võin VW puhul seda tegevust ka juba teenusena pakkuda. Lisaks füüsilisele tegevusele on vaja ka mootori juhtajus ringi programeerida vajalikud töötsüklid.

Dieselpower forever Smile
Vasta

Kui pole saladus, siis mille komplektiga tegu?
Vasta

(19-11-2018, 02:24 AM)viplala Kirjutas:  Küsimus...  siis kummas autos olev isik (roolijoodik) enne maha kärvab?

Bensukas.
Vasta

(19-11-2018, 13:46 PM)AsTroSS Kirjutas:  Kui pole saladus, siis mille komplektiga tegu?

Transporter
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne