Honda Civic Hathcback 1986
#2

...ja sellel kevadel võtsin vastu otsuse auto lõpuni valmis ehitada, mingu aega kaua tahes. Ja mis plaanis taga siis on?
Olgu öeldud, et originaali ma teda ajama ei hakka, pean silmas musta numbri kanditaati. Aga taastamisele ja puhastamisele kuulub kogu tavaar. Väliselt jääb peaaegu originaali. Mõttes väikesed stange muudatused ja tagasihoidlikud küljelaiendid jne. Märksõna TAGASIHOIDLIK ja muidugi ajastule kohane "kandiline" stiil.
Sisu osas erilisi muudatusi ei tule. Võrreldes sierraga, millel sai sisuplastikud kolme eri värvi toon-toonis sinakashalliks värvitud. Mainin siinkohal, et Peuegeoti ja Renaulti pirukatel tuli sarnane disain aastad kolm hiljem? Mulle üllatuseks!
Kere tehniline külg hõlmab algosadeks võtmist, liivapritsi ainult roostes kohtadele, (terveid kohti ei hakka haljaks laskma, pealegi üks liivapritsimees teadis öelda et võib võtta pleki lainetama), keevitust/plekivahetust ja siis kõike mis puudutab maalritöid.
Sildade osas tuleb muudatus. Kuna sellel autol on originaalis ees torsioonvedru, siis on plaan ümber ehitada spiraalvedrudele. Torsiooni puhul on nii, et kui lased auto madalaks, siis läheb esiots pehmeks, aga see variant mulle ei istu.
Lõpuks mootor. Karpamootor lendab minema. Esialgu rauda ei vii, äkki on kellelgi kunagi huvi. Asemele tuleb I gen crxi 1,5 blacktop sissepritsega mootor. Neid mul poolteist tükki. Ühe sain civicuga kaasa aga lahtivõtmisel osutus utiilikaubaks. Hermets, hermets ja veelkord hermets. Võtta polnud erilist midagi peale poltide ja mõningate muude juppide. Plokikaas mõrasid täis, nukkvõllil sügavad sooned sees ja nii edasi. Õnneks ajas automüüja ise asjad korda ja mootorisaaga lõppes minujaoks positiivses mõttes kentsakalt. Kes kellelegi võlgu oli ei saa siiamaani aru aga mulle potsatas samasugune mootor koos käigukastiga. Viimase eripäraks rallimeeste näpitud asi. Lähimal vaatlusel tundus OK. Kasutatud aga korralik, seest ilus pruun, mitte nagu esimesel, tökat. Ainus asi mida kindlalt tean siis mõlemal plokil sai silindreid mõõta ja tulemuseks ühtlased 15 sajandikku ovaalsed.

Jaanipäevaks potsatas minu õuele samasugune kere aastast 85. See sai võetud doonoriks. Miskipärast venis seegi plaan pikale ja paari nädala asemel kulus paar kuud lahtilammutuseks ja juppide ladustamiseks. Kere tükelduse jaoks sai spetsiaalselt ostetud odav tiigersaag, relakaga lihtsalt ei mahtunud igale poole. Päris tõhus riistapuu aga raputas korralikult. Jalad värisesid, käed värisesid, isegi põsed, kõrvad ja silmad. lahti ma ta sain.
Küljest võetud kõik jupid. Katkised jupid nagu tüüblid ja muu plastik, mida enam kasutada või taastada polnud mõtet leidsid tee prügikasti. Ülejäänud jupid pakkisin oma süsteemi järgi minikrippkottidesse. Seda süsteemi olen ennegi kasutanud ja toimib edukalt. Kuna igasugu erimõõdus polte, mutreid ja muid naljakaid tüübleid on omajagu palju, siis kirjutan minikripile peale, kuskohast pärit ja mida kinni hoiab. Selliselt on hiljem lihtne kokku panna.
Kere küljest läks kasutust ootama palju juppe. Esimesed poritiivad, tagumine luuk, uksed, küljekarbid, tagumised poritiivad, põll, esimesed poolraamid ja veel mõningat. ülejäänuga ei olnud sisuliselt midagi teha. Minu silmis mitte. Tagumised poolraamid läbi, piilarid läbi, lansekad läbi, põhi läbi, ja veel läbi ja läbi. 
Praeguseks olen jõudnud niikaugele, et tuleb alustada juppide logistikaga, et teise auto küljest tulevad jupid ka kuhugile ära mahuks. Smile
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Honda Civic Hathcback 1986 - Autor: Pärnuveiko - 07-10-2018, 15:35 PM
RE: Honda Civic Hathcback 1986 - Autor: Pärnuveiko - 07-10-2018, 17:09 PM
RE: Honda Civic Hathcback 1986 - Autor: otipoiss - 07-10-2018, 18:33 PM
RE: Honda Civic Hathcback 1986 - Autor: spitfire - 07-10-2018, 19:10 PM
RE: Honda Civic Hathcback 1986 - Autor: weix1 - 08-10-2018, 15:55 PM
RE: Honda Civic Hathcback 1986 - Autor: Pärnuveiko - 27-11-2018, 18:39 PM
RE: Honda Civic Hathcback 1986 - Autor: Pärnuveiko - 08-12-2018, 22:45 PM
RE: Honda Civic Hathcback 1986 - Autor: Pärnuveiko - 16-12-2018, 01:28 AM
RE: Honda Civic Hathcback 1986 - Autor: rollfix - 16-12-2018, 10:42 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne