Projekt: Fortschritt E514 renoveerimine, vla 1990
#61

(30-06-2020, 20:29 PM)Daff Kirjutas:  ....
Ühesõnaga vikat peab käima võrdselt mõlemale poole üle sõra.

Väga hea ja universaalne sõnastus!
Vasta
#62

(30-06-2020, 20:30 PM)v6sa Kirjutas:  
(30-06-2020, 20:29 PM)Daff Kirjutas:  ....
Ühesõnaga vikat peab käima võrdselt mõlemale poole üle sõra.

Väga hea ja universaalne sõnastus!
Siis on mul nagu ikkagi valesti. Igaks juhuks täpsustan, kas vikati käigu tsenter peaks olema siis sõra tsentris ja vasakule -paremale peaks käima siis ühepalju üle? Ma pole päris 100% kindel, aga kombainil ei anna niipalju reguleerida, vähemalt mitt eminu omal.?! Minul on nii pandud, et vikati käik on laias laastus ühe sõra tsentrist teise sõra tsentrini.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#63

(01-07-2020, 08:34 AM)saarrand Kirjutas:  
(30-06-2020, 20:30 PM)v6sa Kirjutas:  
(30-06-2020, 20:29 PM)Daff Kirjutas:  ....
Ühesõnaga vikat peab käima võrdselt mõlemale poole üle sõra.

Väga hea ja universaalne sõnastus!
Siis on mul nagu ikkagi valesti. Igaks juhuks täpsustan, kas vikati käigu tsenter peaks olema siis sõra tsentris ja vasakule -paremale peaks käima siis ühepalju üle? Ma pole päris 100% kindel, aga kombainil ei anna niipalju reguleerida, vähemalt mitt eminu omal.?! Minul on nii pandud, et vikati käik on laias laastus ühe sõra tsentrist teise sõra tsentrini.

Lattvikati puhul on oluline, et sõravahe läbi niidetaks. Kui käik on tsentrist tsentrisse, siis on ka hea.  Veel parem, kui mitu sõravahetWink
Vasta
#64

Sellisel juhul kui käik on ainult tsentrist tsentrisse siis nii ka seadista. Kui nüüd jätta vikat käima ühele poole ülekattega siis teisele poole jääb nii palju sõrast puudu ja ei lõika sõravahet tühjaks. Hakkab vähe niiskema kõrrega kakkuma ja ummistama.
Nival oli sama pull kui kepsupoltidest järgi andis. Kohe oli ummistus taga. Toppis sõravahed täis ja lükkas vilja ees maha.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#65

(01-07-2020, 10:13 AM)Daff Kirjutas:  Sellisel juhul kui käik on ainult tsentrist tsentrisse siis nii ka seadista. Kui nüüd jätta vikat käima ühele poole ülekattega siis teisele poole jääb nii palju sõrast puudu ja ei lõika sõravahet tühjaks. Hakkab vähe niiskema kõrrega kakkuma ja ummistama.

Nii on.
Vasta
#66

Täiendus jälle. Uue pōhupurusti paigaldus sai valmis. Uus pōhusuunaja ja rihmad paigas. 
Kombaini sōelakast sai remonditud, korralikud sōelad sisse, kinnitused vahetatud ja remonditud.
Pōhjaluugid remonditud, korpus parandatud ( läheb küll hiljem täielikult vahetusse see sōelakast, aga jupid ei saabu nii kiiresti). Aga sai peale parandusi ka täitsa okei.
Peksutrumli esisein sai vahetatud, vana oli katki. 
Homme kabiini jahutusventika laagrid vaja üle vaadata, käib liiga raskelt. Siis mootori vahetus ja kindlasti veel nipet näpet - aga hakkab looma ?
Omal ka täitsa hea tuju, asi edeneb jōudsalt! 
Kuulmiseni!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#67

Asi edeneb. Alustasin kabiini jahutusventika remondiga. Laagrid määritud, ventvmootor puhastatud ja remonditud. Filtrid lahti vōetud, vanad tuksis. Millest uued teha? Vanad on nagu voodilinast, doonormasinal midagi vatiini sarnast. Millest uusi teha? Pilte telefonis lisada ei saa...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#68

Pilte saab lisada. Vaja on need teha suurusesse, mis on foorumi jaoks sobiv.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#69

(07-07-2020, 21:53 PM)Aspelund Kirjutas:  Pilte saab lisada. Vaja on need teha suurusesse, mis on foorumi jaoks sobiv.

A.

Ilmselt sobiv hetk küsida - kas siia mingit progejupikest ei saa lisada, mis pildid ise kastreeriks? Üsna paljudes kohtades on see olemas.
Mõtlen oma kodarapildi peale. See näeb traagiline välja, kuna ehitasin pisipildi peale, aga on sobivas suuruses Sad
Ilmselgelt vaevlevad sellega teisedki ja mujalt lingitud asjad pole lahendus, kuna enamus neist läheb lihtsalt kaduma mingi aja pärast.

Sorry OT!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#70

Teise ja kolmanda seeria Scaniatel on salongifilter mingist sünteetilisest tekstiilist. Toimisid normaalselt, s.t. soojendussüsteem oli puhas ja filter läks umbe. Mõõte ei mäleta. Hind oli sõbralik.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#71

Ma ostsin kunagi ehituspoest ventilatsioonile mõeldud valge kanga. Raske efektiivsust hinnata aga vähemalt on materjal õhu puhastamiseks mõeldud.

Parimat,
Henri
Vasta
#72

Tänan vihjete eest! Uurin ja katsun leida sobiva asja. Vuljatolm teatavasti üsna hull asi, ei tahaks seda ventikaga kabiini kakkuda. 
Täna sai kabiini lagi korda ( va filtrid). Vōtsin mootoril maha radika ja juhtmed/voolikud. Otsavlantsi ja muu segava. Homme tōstan mootori maha ja teise peale. Siis kuuleme juba täpsemalt!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#73

E niidukitel oli ka mingi vatiini taolime filter aga päris paks, ehk oma sentimeeter vähemalt. Kui see umbe läks siis seda enam puhtaks ei kloppinud ja ventikas ei saanud õhku kätte. Mina lammutasin Niva õhufiltri laiali  ja kleepisin selle pabetelemendi riba raami sisse. Sai väga hea filter. Heinatolmu pidas ilusti kinni.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#74

Mootor sai vahetatud. Tunnikesega oli asi korras. Nüüd asjad külge tagasi ja varsti saab katsetada. Maas sai kütusepump pandud, selle paigaldus üsna võōras teema mulle. Loodame, et ōnnestus!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#75

Vahepeal on iga päev midagi tehtud. Kabiini ōhufiltrid said tehtud mingist paksemast materjalist ja kokku ōmmeldud. Peaks toimima.
Mootor niipalju kokku laotud, et puudu radiaator ja hooratapoolne otsamuhv.
Punkri tühjendus tigu sai hoopis remontima hakatud. Et teen kiirelt ära ja liigub edasi, aga läks nagu ikka. Kapitaalremont. Laagrite vahetus, lülitushoovade rdmont, punkri teo nurkekande remont, pōhja parandus jms. 
Pildid lisan, kui arvutis olen!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#76

Minu kodukoha lähedal vedeleb ka üks selline kombain,suht rohtus juba ning pole aastaid tööd teinud.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#77

(19-07-2020, 10:32 AM)hundu615 Kirjutas:  Minu kodukoha lähedal vedeleb ka üks selline kombain,suht rohtus juba ning pole aastaid tööd teinud.
Ole hea, anna täpsemad juhised! Olen väga huvitatud!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#78

Nüüdseks vōib öelda, et kombain on koos!
Siiski on puudu üks kolmesooneline rihm mōōduga 2800Lw. Keegi teab head kohta tellimiseks?
Veel on paigaldamata mōned katteplekid, sest tahan enne käima panna ja kindlasti tuleb siis veel üllatusi.
Mootorile sai pandud jahutusvedelik, kütus, hüdroōli.
Puudu veel akud ja mootoriōli. 
Hakkab looma!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#79

Tahaks jutule pilti ka ja esimesest koristusest kindlasti videojupp

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#80

Fortschritt-i reklaamvideo aastast 1984
https://www.youtube.com/watch?v=98uMSf1SWAE
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne