Mis asjaga tegu on?
#1

Tervist, vanast töökoja hoonest hakkas silma üks tünn kus sees oli hall ja väga lenduv pulber. Milleks seda kasutatakse ja mis sasi see on?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

PAP-  Esimese tähe tähendust ei tea, järgmised- aljuminevõi poroshok. Kui lisad pulbri lakile, siis päikese käes värvides jääb hõbedane. Sompus ilmaga, või ruumis värvides laki toon jääb domineerima.
Vasta
#3

(21-10-2018, 20:46 PM)fanatt Kirjutas:  ... hall ja väga lenduv pulber...

Ehk oli alumiiniumpulber. Kutsuti ka puudriks. Me panime seda epo liimile täiteks. Nii sai autopahtel valmis. Sai tehtud ka hõbevärvi, kui lakiga segati.
Vasta
#4

(21-10-2018, 20:46 PM)fanatt Kirjutas:  ... tünn kus sees oli hall ja väga lenduv pulber. Milleks seda kasutatakse ...?

nn hõbevärv, segati nt oksooliga ja siis võõbati hoiustatavate masinate rehvid üle kaitseks ilmastikuolude eest.
Vasta
#5

Väga väärt kraam. Kui käsi hirmsasti hõbedaseks teeb siis peaks olema hõbepulber.... IZ-350 maalitud jutid on ka sellega tehtud. Hõbepulber tuleb segada PF lakiga ja lasta paar ööpäeva seista. Kui samal päeval värvida siis tuleb liiga särts ja jube. Mul veel kuskil peaks seda natike olema aga ka otsakorral. Seega kui suureks jagamiseks ja müügiks läheb siis paneks isegi väiksele portsule käe külge.

T.
Vasta
#6

(21-10-2018, 21:01 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Väga väärt kraam. Kui käsi hirmsasti hõbedaseks teeb siis peaks olema hõbepulber....  IZ-350 maalitud jutid on ka sellega tehtud. Hõbepulber tuleb segada PF lakiga ja lasta paar ööpäeva seista. Kui samal päeval värvida siis tuleb liiga särts ja jube. Mul veel kuskil peaks seda natike olema aga ka otsakorral. Seega kui suureks jagamiseks ja müügiks läheb siis paneks isegi väiksele portsule käe külge.

T.

Kas tänapäeval poest valmis toodet mäkerdamiseks ei saa või tulemus ei jää autentne?  Ma saan aru, et põhiline otstarve on sellel ikkagi värvidesse-lakkidesse segamine tooni jaoks?  On jah hästi määriv (näpp oli nagu ulmefilmist )
Vasta
#7

(21-10-2018, 21:09 PM)fanatt Kirjutas:  Kas tänapäeval poest valmis toodet mäkerdamiseks ei saa või tulemus ei jää autentne?  Ma saan aru, et põhiline otstarve on sellel ikkagi värvidesse-lakkidesse segamine tooni jaoks?  On jah hästi määriv (näpp oli nagu ulmefilmist )

No ma neist poe asjadest eriti ei tea. Aastaid tagasi sai nii tehtud ja paistis sama välja kui originull.
Vasta
#8

Üks hea võimalus selle pulbri sihtotstarbeliseks kasutamiseks on see kaaliumpermanganaadiga kokku segada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

Assa millise paugu saab Big Grin
Vasta
#10

(21-10-2018, 21:33 PM)Roland Kirjutas:  Assa millise paugu saab Big Grin

Ilmselt lähevad lähiajal veneaegsed autuapteegid hinda. Big Grin
Vasta
#11

(21-10-2018, 21:15 PM)viplala Kirjutas:  Üks hea võimalus selle pulbri sihtotstarbeliseks kasutamiseks on see kaaliumpermanganaadiga kokku segada.

Mis otstarve sellel pulbril segatuna oli?
Vasta
#12

Õhurõhku sai tõsta kiiresti.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#13

(21-10-2018, 21:15 PM)viplala Kirjutas:  Üks hea võimalus selle pulbri sihtotstarbeliseks kasutamiseks on see kaaliumpermanganaadiga kokku segada.

Njaa. Oh aegu ammuseid Big Grin  Väga ilusad laigud jäävad seinale Toungue 
Ma ka tööl koristades natuke leidsin seda AL puudrit. Ja puht juhuslikult leidus ka kaaliumpermanganaati. Mats käis vägev õues. Seinal ka kena mälestus nüüd nii öelda suurikupommist Toungue
A mu 14 aastane poiss arvas,et õhupall+ ats+hapnik+katkise klaasiga taskulambipirn süütamiseks oli ägedam ja kõvem. Minu isa(eluaegne keevitaja) näitas mulle ja mina nüüd siis oma poisile Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#14

Meenub sellega üks ammune lugu, kus poiss valmistas enda toas taolise müristaja. Isa ja ema vaatasid teises toas telekat ja poiss hakkas vaikselt õue hiilima koos pommiga. Teekond läks teise toa ukse eest mööda ja kui poiss läveni oli jõudnud, kukkus see käest maha... Telekal oli plaksti hääl läinud. Ema ja isa karjusid nagu tummfilmis võidu. Kõik oli vaikne nagu sumedale suveööle kohane. Kuulmine hakkas alles paari minuti pärast tagasi tulema. 

https://www.facebook.com/translain/video...285622485/

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#15

No kuulge härrased.Kui seda teemat siin edasi aretame nii tinamenningu ja muude pulbritega ,On varsti kapo kukil siin
foorumil...läheb jamaks...
Vasta
#16

(21-10-2018, 23:01 PM)viplala Kirjutas:  Meenub sellega üks ammune lugu, kus poiss valmistas enda toas taolise müristaja. Isa ja ema vaatasid teises toas telekat ja poiss hakkas vaikselt õue hiilima koos pommiga. Teekond läks teise toa ukse eest mööda ja kui poiss läveni oli jõudnud, kukkus see käest maha... Telekal oli plaksti hääl läinud. Ema ja isa karjusid nagu tummfilmis võidu. Kõik oli vaikne nagu sumedale suveööle kohane. Kuulmine hakkas alles paari minuti pärast tagasi tulema. 

https://www.facebook.com/translain/video...285622485/

Big Grin Big Grin Big Grin
Meenus palju iisim keiss elust enesest:
80-nendatel müüdi enne uut aastat paugutajaid, me kutsusime neid "lapuškadeks". Ei mäleta enam miks, aga sealt kookisime need tongid (millel nöör taga kust tõmmata tuli, et pauk käiks) välja, need ei maksnud mitte midagi ja neid sai ostetud ikka paras ports. No tegime siis tähtsad näod pähe ja laiame linna peal, taskud lapuška tonge täis ja käed taskus. Talvine aeg, külm ka. Äkki nägin meie buss tuleb: hirmsa kiirendusega bussi peale liduma, käed taskus muidugi. A kesse käed taskus jookseb? Sai siis käed jooksu peal taskust välja rebitud ja edasi... Kuulsin, äkki et hirmus PAUK käis ja sõber kadund, a ma juba bussi trepi astmel kõõlun ukse vahel ja vaatan, et kus sõber on? Sell seisis keset sõidu teed näost valge ja p*rsest tossu tuleb... Vtf?
Tulin bussist maha, see uksed kinni ja minema. Kaks baabat bussi peatuses löövad risti ette, et: booze moi, maladoi trelovek, miks sul p*rse niimoodi tossab? Tüüp kõndis nagu robot tee pealt ära .... 
Püksitaskust oli järgi ainult õmbluse serv ja reie peal korralik põletus jälg. Ju talle selle lapuška nöör pihku jäi kui käe taskust välja tõmbas.
Järgmine buss tuli tunni aja pärast, selle aja naersin nii et tilgad.. a sõbral olid uued Levise teksad (80-nendatel). Ta ei naernud üldse.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#17

(21-10-2018, 21:48 PM)fanatt Kirjutas:  
(21-10-2018, 21:15 PM)viplala Kirjutas:  Üks hea võimalus selle pulbri sihtotstarbeliseks kasutamiseks on see kaaliumpermanganaadiga kokku segada.

Mis otstarve sellel pulbril segatuna oli?

Termiitkeevitus mingite allikate kohaselt on meelde jäänud.
Vasta
#18

Kapol muudki teha Big Grin 
Ja see ju igati õpetlik teema. Nooremaid peab ka harima. Muidu helbekesed ei teagi kui lahe elu olla võib.
Aga nendest paugutaja tongidest läbi oma kogemuse. Tongid said jah välja kougitud ja siis sai neid asetada ükskõik mille alla. Fantaasial polnud piire.
Aga vot koukisin ka need välja ja juhtus nii,et need said natuke märjaks. Ega vanemate silme alla radika peale ju ei saanud panna neid kuivama. Panin hoopis koolitööde ajaks laualambi alla need kuivama. Noh selline kupliga lamp,mida sai üles ja alla liigutada mööda vart. Tongid alla ja kuppel ikka suht peale. Ei mäleta kaua nad seal olnud olid aga vist ikka pärsi pikalt. Vaja oli siis koolikott kokku panna ja ka need tongid pidid sinna saama.                                   Kuppel üles ja tongid pihku. Mäletan litakat ja leeki mis sõrmede vahelt väljus siiani Cool . Kisada krt ka ei saanud kuna see oli ju niigi keelatud tegevus. A ema meenutab ikka vahest kui kiiresti ma suutsin teiselt korruselt esimesele vannituppa saada,et käsi külma vee alla pista. Nemad teises toas ka litakat kuulsid ja sammude müdinat trepist alla.
Hiljem lasti mingit vahuga? spreid peale ja polnud häda midagi.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#19

(22-10-2018, 07:09 AM)wagoneer Kirjutas:  Hiljem lasti mingit vahuga? spreid peale ja polnud häda midagi.

Vahuga sprei oli ilmselt Panthenol. See veneaegne oli päris tõhus. Meil nimetati millegipärast hobuserohuks.

Aga seda hõbepulbrit oli põnev ka niisama põletada. Põles väga ereda leegiga ja andis hullu temperatuuri. Aga kõige põnevam oli muidugi pomme teha. Näiteks metallist bensiinifiltri korpus sobis hästi. See tuli muidugi õhkimiseks maha matta, kui käes oleks litaka teinud, olnuks ilmselt jäsemed läinud.
Vasta
#20

Vot just jah,see sama Panthenol oligi. Ei tulnud nimi meelde. Aga tõsiselt tõhus asi oli.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne