Mis asjaga tegu on?
#21

(22-10-2018, 02:05 AM)Alts Kirjutas:  
(21-10-2018, 21:48 PM)fanatt Kirjutas:  Mis otstarve sellel pulbril segatuna oli?

Termiitkeevitus mingite allikate kohaselt on meelde jäänud.

Raudoksiid(ehk rooste)+al. pulber. Al kui keemiliselt aktiivsem metall, seob oksiidist hapniku ja jäägiks puhas raud. Süütamiseks kasutati veel magneesiumiga sütikut. Peale rööbaste liitmise kasutati ka kõrgepingeliinide jätkamiseks. Kuskil veel üks jätkupadrun vedeleb, torujupp, millel pulbrist pressitud ümbris, kui süttis, siis oli targem distantsi ja silmi hoida. Mälestus kiviajast, kui sai seda 24m teleskoopvarre otsas kiikudes sätitud.


Vasta
#22

(22-10-2018, 10:39 AM)hulgus Kirjutas:  
(22-10-2018, 02:05 AM)Alts Kirjutas:  
(21-10-2018, 21:48 PM)fanatt Kirjutas:  Mis otstarve sellel pulbril segatuna oli?

Termiitkeevitus mingite allikate kohaselt on meelde jäänud.

Raudoksiid(ehk rooste)+al. pulber. Al kui keemiliselt aktiivsem metall, seob oksiidist hapniku ja jäägiks puhas raud.  Süütamiseks kasutati veel magneesiumiga sütikut. Peale rööbaste liitmise kasutati ka kõrgepingeliinide jätkamiseks. Kuskil veel üks jätkupadrun vedeleb, torujupp, millel pulbrist pressitud ümbris, kui süttis, siis oli targem distantsi ja silmi hoida. Mälestus kiviajast, kui sai seda 24m teleskoopvarre otsas kiikudes sätitud.

Asi enamvähem selge, suuremalt jaolt ei ole selle pulbriga midagi asjalikku teha.
Vasta
#23

Mul tuli alles praegu meelde, kuidas ma leidsin algkooli poisikesena ühe mitte plahvatanud zuriku pommi. Nina tatine, silmad põlemas, toopisin asja endale kähku taskusse, et keegi ära ei võtaks ja padavai lähimasse eraldatud kohta oma varandust uurima. Ilus suur oli, nagu apelsin, sinise isoleeriga tehtud kera. Mul polnud aimu ka millega tegemist on aga kangesti tahtsin teada miks keegi nii palju isoleeri sinna kerinud oli. Kiskusin selle sealt maha, oma pool tundi kerisin, kuni jõudsin tikutopsini. Seal sees oli pulber ja mõned mutrid. Mu mõtted käisid umbes nii... miks küll tikutopsi sees pulber on ja miks see miljoni kilogrammi isoleeriga kinni on mätsitud? Äkki põleb...kindlasti põleb...peab põlema...proovime! Kodust vut vut vut tikud, tattipidi objekti kohale  ja krapsti tuld.

Kuradi valus oli. Suusamüts mu peas oli krõbe ja krabisev nagu kõrbenud piparkook. Tikku hoidev käsi oli väääga valus ja põletushaavadega. Ripsmed ja kulmud kasvasid kah tagasi pikapeale. Aga muidu oli tore sähvatus. Tulukesed tantsisid jõuludeni silme ees. Kuusele polnud küünlaid vajagi, kõik sätendas niigi. Ma ei mäleta mis ma kodus kokku valetasin või kuidas ma omi haavu peitsin, kuid selle apsaka jätsin enda teada. Öösiti lakkusin kätt ja puhusin läbi pisarate peale, et külm valu leevendaks aga ikka ei rääkinud kellelegi. Mitte selle pärast, et ma kartsin karistust vms,  vaid selle pärast, et mu uhkus sai kannatada, sest ma ei teadnud nii elementaarset asja...milline näeb välja zuriku pomm.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#24

Uskumatu kui palju(valdavalt valusaid Big Grin ) mälestusi see tore keemiline kombinatsioon endas peidab.
Ja kui lõbus võis olla meie vanematel kui laps koju tulles kõrbelõhna eritas ja riided helkisid seljas. Ning küsimusele mis juhtus, vastati tavaliselt lihtsalt,et niisama käisime sõpradega ringi.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#25

(21-10-2018, 21:01 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Väga väärt kraam. Kui käsi hirmsasti hõbedaseks teeb siis peaks olema hõbepulber....  IZ-350 maalitud jutid on ka sellega tehtud. Hõbepulber tuleb segada PF lakiga ja lasta paar ööpäeva seista. Kui samal päeval värvida siis tuleb liiga särts ja jube. Mul veel kuskil peaks seda natike olema aga ka otsakorral. Seega kui suureks jagamiseks ja müügiks läheb siis paneks isegi väiksele portsule käe külge.

T.
Küsimus selles kes sellist kraami veel osta tahaks? prägu olen sellega igast lollusi teinud. alustades üõletamisega ja ka uuel aastal rakketi täiteks teinud. päris hea littaka teeb.
Vasta
#26

Mingid moodsad pulbrid olid ju mida kirja sees saadeti , pidid tuju huvitavaks tegema
Vasta
#27

(21-10-2018, 23:37 PM)spitfire Kirjutas:  Big Grin Big Grin Big Grin
Meenus palju iisim keiss elust enesest:
80-nendatel müüdi enne uut aastat paugutajaid, me kutsusime neid "lapuškadeks". 
Ega neid paugutajaid väga vabalt müüdud, vähemalt ABC6-s polnud väga näha. Kuulsime, et kõrvalkvartali ABC-s on hetkel saada ja tormasime ostma, kodus kohe lauataga asi juppideks ja vaja teada saada mis karul kõhus. Kõik oli ilus kuni nende kahe papitüki teineteisest eraldamiseni näppude vahel. Ei mäleta mis ema ütles aga näpuotsad said vist ikka Panthenoli ja ripsmed olid ka kõrbenud.

JAN
Suzuki GV & VW Caravelle
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne