Eelinfo: Talvine vanatehnika seiklussõit 12.01.19 Tallinn-Haapsalu-Hiiumaa
#1

Ahoi Vanatehnika huvilised!

Viimased paar aastat olen oma peas põrgatanud mõtet ühest vahvast sõidust. Tänaseks on seis selline, et on olnud piisavalt aega asja seedida, kogemusi koguda ning lõpuks sõit ka teoks teha. Varasem praktika on näidanud, et ma ei ole suutnud väga aktiivselt vanatehnika fänne mobiliseerida ja seetõttu vajus ka unarusse Retro Night Race sari. Seega, kas see üritus teoks saab, see sõltub suuresti teist kallid kaasfoorumlased.

Sõit on oma olemuselt segu orienteerumisest, seiklusest ja klassikalisest talverallist. Rada kulgeb põnevatel teedel ja viib osalejad Tallinnast läbi Haapsalu Rohukülla, kus ootab praam. Praamil saab oma sõiduvahendit kohendada ja kinnitada keha. Heltermaal maabudes jätkub seiklus, mis viib osalejad läbi Kärdla võistluse sihtkohta, milleks on Lõokese hotell Käinas. Õhtul võtan asjad kohalikus ööklubis kokku ja autasustan parimaid. Kes soovib, see pidutseb hommikuni, kes soovib läheb puhkab end välja.

Rajal saab sõita nii aja-, täpsuse- kui ka osavuse peale. Saab ka proovida masina kiiruslikke võimeid ja lahendada mõningaid lisaülesandeid. Kes aga soovib võtta asja vabalt ja mõnuga, siis ka teile on mõeldud. Mis ülesanded rajale tulevad selgub jooksvalt.

Seiklema on oodatud kõik vanatehnika huvilised sõltumata auto margist. Sõidame kolmes võistlusklassis:

a) Oldtimer - 1900-1983
b) Youngtimer - 1984-1996
c) Vanakooli mehed ilma äpita

Seiklusel kasutan juba Seiklusministeeriumi üritustel traditsiooniks saanud seikluse äppi, millega on tulemused kohe live-s näha. Samuti on näha ka osalejate asukoht, kiirus ja kiiruseületused. Kui keegi on veel nuputelefoni usku, siis saab ka ilma seikluse äpita rajale paber kontrolllehega ja täiesti omas klassis.

Kindlasti tekib paljudel küsimus, et miks teha suhteliselt sarnane üritus juba legendaarse Talveralli kõrvale? Põhjuseid on mitu - selle seikluse eesmärgiks on kaasaegne ajavõtt, kiired tulemused, võrdsed tingimused kiirusepiirangute ja nende kontrolliga, ning lives(ja ka järelvaadatavad) võistlejad. Lisaks veel loogilised ja selged küsimused, vastuse variantidega ja vastamise piiranguga punkti raadiuses. Segaste küsimuste korral lahendus osalejate kasuks. Üks oluline aspekt on ka turvalisus, mille peaks tagama maksimaalse kiiruse piirang, et osalejad ei saaks oma kaotatud aega enda ja teiste võistlejate eludega riskides tagasi sõita. Tulemuste arvestamisel on kõik ülesanded võrdsed, st võitu ei too parim ristsõna lahendus vaid hea ja kaalutletud sooritus kõikide ülesannete punkte kokku liites ja neist kiiruse trahve maha arvates.

Kui mu mõte liigub õiges suunas, siis andke oma huvist antud sõidu vastu siin teemas teada. Ametliku registreerimise avan koos täpse juhendiga piisava huvi korral siin samas foorumis neljapäeval 01. novembril.

Personaalsete küsimuse ja ideede korral võib mulle kirjutada: Joonas@seiklusministeerium.ee

Mõnusat õhtut kõigile!

Joonas
Vasta
#2

Jep, kõlab hästi. Kui meri saab selleks ajaks kaane peale on veel eriti äss.

Hea, et nuputelefoni klass on, kas sinna alla läheb ka aifõun?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, E21 320/6 
Vasta
#3

(23-10-2018, 01:29 AM)spitfire Kirjutas:  Jep, kõlab hästi. Kui meri saab selleks ajaks kaane peale on veel eriti äss.

Hea, et nuputelefoni klass on, kas sinna alla läheb ka aifõun?

Hetkel läheb ka Iphone nuputelefoni klassi. Aga kui hästi läheb, siis äkki on selleks ajaks rakendus ka Iphone-le.
Vasta
#4

Tundub huvitav. Ilmselt oleks kaks volvot tulemas, üks oldtimer 1978 ja teine yountimer 1996
Vasta
#5

Tiim Roadkill on kindlasti huvitatud. Leiame selleks ajaks ehk huvitavama sõiduriista ka.
Vasta
#6

Võiksin tulla, kuigi oldtimeriks pole mu 76. aasta saani veel kunagi sõimatud :)
Vasta
#7

Mulle idee meeldib. Ajaksin ka korraks 81 aasta suveauto hoiupaigast välja.
Vasta
#8

Lubasin eile, st 1. novembril avada registreerimise, aga kuna mõned otsad on veel lahtised, siis läheb sellega veel natuke aega. Kui asjad selged, siis läheb ka registreerimine lahti.

Vabandust ja natuke kannatust veel.

Joonas
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne