Hüdrojagaja
#1

    Traktori küljes niisugune jagaja.

Kolm ühendust traktori külge, ilmselt üks pealevool, teine tagasivool. Mis see kolmas võiks olla? ja üks kiirühendusega väljund. Kas saan õigesti aru, et see üks väljund annab kangi ühelepoole liigutades voolikusse surve ja teisele poole liigutades laseb lihtsalt surve maha? 
Millise jagaja vastu oleks see mõistlik välja vahetada kui tahan kasutada mitut silindrit, millistest osa on kahepoolse käiguga?
Kuidagi on hüdraulika teema minust suure ringiga mööda käinud, seega palun küsimust naljanurka mitte suunata. Lihtsalt  küsimus ongi minu teadmiste tasemel.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#2

Tundub olevat läbivoolu jagaja. Surve sisse, surve välja ja vaba tagasivool.
Kiirliitest ülespool olevasse avasse saab ilmselt samuti teise kiirliite ühendada. Saab juba silindrit mõlemat pidi liigutada.
Fiksaatorkarp tundub olevat lühike, ujuvasendit ilmselt pole.
Kui nüüd ujuvasend ka vajalik, siis uus jagaja mõistlikum. Samuti tasub mõelda, kas on vajalik fikseeritav või isetagastuv kangide asend.
Hiina kahesektsiooniline jagaja ei maksa suurt midagi.
Saab ka olemasoleva jagaja kahesektsiooniliseks kas ümberlülituskraanide või elektrilise klapi abil. Pole enam nii mugavad kasutada ja hinnavahe olematu, kui üldse.
Vasta
#3

Tänud Meli666, asi läks natuke selgemaks! Vaatasin PM kaubamajja, seal on neid jagajaid kõva 5 lehekülge. Milline neist võiks sobida kui tahan panna saha ette ja taha kallutava kopa? Peaks olema ilmselt kahe sektsiooniga, üks ette teine taha ja esimesel poolel võiks olla ujuv asend? Olen mõttes õigel teel või panen planku?

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#4

(27-10-2018, 00:23 AM)Simmerling Kirjutas:  Tänud Meli666, asi läks natuke selgemaks! Vaatasin PM kaubamajja, seal on neid jagajaid kõva 5 lehekülge. Milline neist võiks sobida kui tahan panna saha ette ja taha kallutava kopa? Peaks olema ilmselt kahe sektsiooniga, üks ette teine taha ja esimesel poolel võiks olla ujuv asend? Olen mõttes õigel teel või panen planku?

ujuv asendi junn kruvitakse jagajale külge makasb ca 20 rubla.kunagi ostsin ühe hüdraulika 24 ja müüja kruttis ise külge kõik vajalikud komponendid mis mul vaja olid ja sain kompakse kauba.lisaks saab ka asendi fiksaatori juurde osta ja külge kruvida. http://hudraulika24.ee/jagajad/MB40X2 selline peaks sobima ja 40 vist tähendab õli läbilaskevõimet liitrites. se jagaja ilmselt türgi toode,itaalasi müüb trabiflex oü. http://www.trabiflex.com/ e pood http://www.trabiflex.ee/et/c/hudraulika-komponendid kui silme eest kirjuks läheb siis suhtle pealik tõnniga,kvaliteet kaup soodsaima hinnaga.
Vasta
#5

(26-10-2018, 18:44 PM)meli666 Kirjutas:  Tundub olevat läbivoolu jagaja. Surve sisse, surve välja ja vaba tagasivool.
...

Misasi on "surve välja"? Mõtled tagasivoolu paaki? See ongi avatud tsentriga süsteemis ju surveta.

Isald Simmerling võiks bvähemalt sedapalju vaevuda,m et ütleb, kuhu traktoril jagurist minevate lohvide teised otsad suubuvad.

Ma pakun, et üks tuleb pumbast (jaguril peaks olema tähis P) ja teine läheb paaki (jaguril tähis T) , aga kuhu kolmas läheb, mul idee puudub. See võib olla ka kiirliitega sekstsiooni teine väljund...
Vasta
#6

(27-10-2018, 07:20 AM)muska71 Kirjutas:  ujuv asendi junn kruvitakse jagajale külge makasb ca 20 rubla.
...


Siin on üks räme KUI: kui Sa tead, millist Sul vaja on. Neid on rohkem, kui ainult üks. Siin küsija ei suuda anda isegi jaguri tähist...
Vasta
#7

(27-10-2018, 10:06 AM)v6sa Kirjutas:  
(26-10-2018, 18:44 PM)meli666 Kirjutas:  Tundub olevat läbivoolu jagaja. Surve sisse, surve välja ja vaba tagasivool.
...

Misasi on "surve välja"? Mõtled tagasivoolu paaki? See ongi avatud tsentriga süsteemis ju surveta.

Isald Simmerling võiks bvähemalt sedapalju vaevuda,m et ütleb, kuhu traktoril jagurist minevate lohvide teised otsad suubuvad.

Ma pakun, et üks tuleb pumbast (jaguril peaks olema tähis P) ja teine läheb paaki (jaguril tähis T) , aga kuhu kolmas läheb, mul idee puudub. See võib olla ka kiirliitega sekstsiooni teine väljund...

Läbivoolu jagaja ilmselt selles mõttes, et ühendatakse masina põhijagaja ja pumba vahele. Ehk siis kui kangi tõmbad, põhijagaja liin tõmmatakse kinni ja õli läheb sinna kuhu see jagaja suunab. Kui kangi ei tõmba, on pm sirge toru.
Vasta
#8

(27-10-2018, 11:50 AM)CORRADOg60 Kirjutas:  Läbivoolu jagaja ilmselt selles mõttes, et ühendatakse masina põhijagaja ja pumba vahele. Ehk siis kui kangi tõmbad, põhijagaja liin tõmmatakse kinni ja õli läheb sinna kuhu see jagaja suunab. Kui kangi ei tõmba, on pm sirge toru.

Täpselt seda mõtlesingi. On olnud paari Yanmari taolise traktoriga tegemist ja neil sai samamoodi tehtud. Lisaväljavõtete jaoks pumba ja rippsüsteemi jagajat ühendavale survetorule läbivoolujagaja vahele.
Läbivoolujagajatel ongi kolm ava. P ehk surve sisse, T1 ehk surve välja teise jagajasse ja T2 vaba tagasivool. T2 siis hüdropaaki või käigukasti, kui sealt hüdroõli võtt.
Selle lahenduse häda on muidugi see, et mõlema jagajaga korraga funktsioone teha ei saa. Aga üldiselt seda vaja ka pole.
Prioriteediklapiga saab mõlema jagaja korraga tööd paremini sobitada.
Pildi peal oleva jagaja ujuvasendi tekitamiseks ehk saab abi kuskilt hüdropoest. Üldiselt aga on tootjaid palju ja mingit standardit pole. Seega selle ujuvasendiga fiksaatorotsku leidmine võib loteriiks kujuneda.
Hüdropoest uue jagaja komplekteerimine jah teine lugu, koostatakse selline, nagu vaja.
Nagu eespool öeldi, informatsiooni vähe. Need kolme vooliku suundumised võiks tõesti kirja panna, saab rohkem selgust.
Sellel Isekil originaalis isegi ühte hüdroväljavõtte paari ei ole?
Vasta
#9

Minu Isekil on üks sisse ja tagasivool ja 2 seksiooniga (vist väljendasin õigesti) jagaja laaduri jaoks.
Mõtlesin ka peale seda kui taha sai soetatud haamer purusti kraavi äärte puhastamiseks, et peaks muretsema 4 seksioonilise jagaja aga siis mõtlesin, et sama aegselt ju ei kasuta laadurit ja haamerpurustit ja seega ostsin kiirühendused ja asi valmis.
Vasta
#10

Kahjuks pole saanud suhelda, vahepeal on siia palju selgitusi minusuguse juhmardi koolitamiseks tehtud. Üldiselt läks asi minu jaoks veel segasemaks. Ilmselgelt on kõige lihtsam kebida mõne poemehe manu ja lootuses, et trehvab asjalik olema, talle oma mure ära rääkida. Tallinna kandis Hüdroskand, kõlbab või on midagi etemat? e-poed ei puhu minu juhmuse puhul ilmselt pilli.
Tänud kõigile, kes üritasid asja valgustada!

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#11

(02-11-2018, 00:44 AM)Simmerling Kirjutas:  Kahjuks pole saanud suhelda, vahepeal on siia palju selgitusi minusuguse juhmardi koolitamiseks tehtud. Üldiselt läks asi minu jaoks veel segasemaks. Ilmselgelt on kõige lihtsam kebida mõne poemehe manu ja lootuses, et trehvab asjalik olema, talle oma mure ära rääkida. Tallinna kandis Hüdroskand, kõlbab või on midagi etemat? e-poed ei puhu minu juhmuse puhul ilmselt pilli.
Tänud kõigile, kes üritasid asja valgustada!

oled milionär? kui ei siis trabiflex.keila treikoda teeb hüdrosilindreid ja pealik ütles,et kui sealt hüdroskännist mansette ostma peaks siis tuleb tasuta tööle hakata,hinnavahe pidi kolosaalne olema.
Vasta
#12

Nii head küsimust pole keegi veel osanud mulle esitada, kohe uhkeks teeb  Big Grin 
Aga mis on alternatiivid?

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#13

(02-11-2018, 10:39 AM)Simmerling Kirjutas:  Aga mis on alternatiivid?

millised alternatiivid?kui tahad soodsalt kvaliteeti siis trabiflex,müüb ainult kvaliteet kaupa ja hinnad soodsad,hüdraulika 24 nt müüb türgi kaupa.muidugi võid mitu butiiki läbi käia ja kuulata mida räägitakse ja pakutakse  ja millise hinnaga,alusta kallimatest nt hüdroskan.
Vasta
#14

Esiteks võiks ikka olemasoleva jagaja seal poritiiva peal ära tuvastada. Ehk leiab pirka ja sellega otsides saab juba aimu, et millega tegu. Samuti leiab ilmselt ka viite, et kas sellele saab ka ujuvasendi fiksaatori karbi külge pookida. Kõik jagajad seda kindlasti ei võimalda, kuna siibri võllil puudu vastav otsa töötlus. 
Kui kõik eelnev tuvastatud ja ujuvasendi võimalus sellele jagajale olemas ja reaalselt saadav.
Siis võib ka sellise ümberlülitusklapiga saada sest ühesektsioonilisest jagajast kahesektsioonilise:
https://www.pmkaubamaja.ee/et/hudroklapp...l-min.html
Ehk siis elektriga lülitades saab emba kumba silindrit traktori ees või taga kasutada. Ümberlülitus nupu võib jagaja kangi külge pookida, et mugav kasutada oleks.
Olemas on ka selline lahendus käsitsi ümberlülitatava kraaniga:
https://www.pmkaubamaja.ee/et/hudroklapp...l-min.html
Viimane lahendus küll pideva kahe silindri vahel valimisega ebamugav.
Põllumehe kaubamaja asjad tõin lihtsalt näiteks, kuidas võib ka olemasoleva jagaja sobivusel asja ära lahendada.
Eks soodsaima hinna saab hüdropoodidesse helistades ja uurides, et mis ja palju.
Enne kuskile küsima minnes, tasub ka traktori praegune hüdroskeem selgeks teha. Et kas seal praegu on peal läbivoolujagaja ja kuidas ta vahele ühendatud on.
Vasta
#15

ja kui ise ei jaga ikka siis telo pihku ja filmi üles,et mis voolik kust ja kuhu läheb ja markeeringud jagajatel ja värkidel.poes näitad klippi ja targemad juba saavad pildi ette.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne