Ilmarine kreissaag
#21

Tal neid hambaid nii palju, et see üks ei tohiks küll midagi mõjutada. Ma avastasin mingi aeg omal käsiketassael, et üks kõvasulamist ots läinud, saand midagi aru, et muutunud oleks, ka lõike puhtusel. Nüüdseks on muidugi uus ketas küljes. Aga sellel hambaid ikka kõvasti vähem ka, teisalt küttepuude saagimisel pole väga oluline ka, kui puhas see lõige on, peaasi, et lõikab.

Aga kreissaagidest rääkides- minu jaoks on see alati kuidagi hästi ebameeldiv asi olnud ja seetõttu ise seda kasutanud pole ka. Kunagi, kui pärdikuna isal sai aidatud puid teha, siis ka väga lähedale ei tükkinud. Aga noh, too aeg olid enamus need saed ka ilma igasuguste kaitseteta ka, üks vedeleb meil isegi siiamaani kusagil katuse all, aga paraku ei oska öelda, kes tootja on. Halli värvi on Big Grin
Vasta
#22

Meil vanasti metsamajandis kui ketassael hammas minema lendas võeti peale tühja kohta paari hammast natuke madalamaks. Tõusvas joones.
Miks, ma isegi tol korral ei süüvinud asjasse.
Ega ma praegu ka aru ei saa miks.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#23

(17-11-2021, 12:54 PM)Daff Kirjutas:  Meil vanasti metsamajandis kui ketassael hammas minema lendas võeti peale tühja kohta paari hammast natuke madalamaks. Tõusvas joones.
Miks, ma isegi tol korral ei süüvinud asjasse.
Ega ma praegu ka aru ei saa miks.

See oli ilmselt rabamise vältimiseks, et ei saaks peenikest või õhukest asja hambaauku lükata. Tõsi küll, ma ei ole sellest kohendamisest puudust tundnud.
Puuduv hammas ajab ketta tasakaalust välja. Lahenduseks on vastasküljel hamba eemaldamine. Tasakaalu saab kontrollida looditud alusel tennisepalli otsas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#24

(17-11-2021, 13:02 PM)Marko Kirjutas:  Puuduv hammas ajab ketta tasakaalust välja. Lahenduseks on vastasküljel hamba eemaldamine. Tasakaalu saab kontrollida looditud alusel tennisepalli otsas.

ei saa vaiki olla: miks see tasakaal praktikas tarvilik on? Pikendab laagri eluiga 0,0000072% võrra? Smile

kui sedagi - vähegi jõulisemal saagimisel üle ketta laagrile-võllile mõjuvad jõud on ju mitmete suurusjärkude võrra suuremad, kui selle hambakese puudumise poolt tingitud marginaalne inertsimomendi keskme nihe, mis jõumomentide summa kergelt teoreetilisest nullist erinevaks muudab.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#25

Tutvu teor.meh. asemel näiteks lõiketeooriaga. Seal on mõiste ettenihe hambale. Elik mis juhtub kui puuduva hamba tõttu saab järgmine hammas topeltlõikesügavuse ette. Tekivad märksa suuremad jõud kui 0.000....0% võrra. Rõhutus - tegu on siis lõiketeooriaga kui siin juba teoretiseerimisse laskuti Big Grin.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#26

Loe palun teemapüstatust: küsimus ei ole puuduva hamba lõikamises vaid ketta tasakaalustamises. Ehk siis mida annab puuduva hamba vastasküljelt hamba eemaldamine?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#27

Tundub, et see jabur küsimus ei olnudki nali, tõsiselt tahetakse teada. Milleks autol rattaid tasakaalustatakse? Milleks muruniiduki kõver võll sirgeks paenutatakse?
Mind isiklikult häirib see vibratsioon töötamise ajal üsna palju. Ühest puuduvast 30mm hambast saab seda mehiselt muide... Oled proovinud sellisega saagida?
Laagri tööea huvitavat protsenti oskab ehk M.R. paremini kommenteerida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#28

(17-11-2021, 19:40 PM)Marko Kirjutas:  Tundub, et see jabur küsimus ei olnudki nali, tõsiselt tahetakse teada. Milleks autol rattaid tasakaalustatakse? Milleks muruniiduki kõver võll sirgeks paenutatakse?
Mind isiklikult häirib see vibratsioon töötamise ajal üsna palju. Ühest puuduvast 30mm hambast saab seda mehiselt muide... Oled proovinud sellisega saagida?
Laagri tööea huvitavat protsenti oskab ehk M.R. paremini kommenteerida.
Kui tohib küsida -mitu tundi sa järjest selle puuduva hambaga kreissaega järjest lased -kodus? Näita 30mm hammast? Lisaks,et kreissaage tänapäval kasutatakse suht vähe.
Vasta
#29

13piisab Kirjutas:Loe palun teemapüstatust: küsimus ei ole puuduva hamba lõikamises vaid ketta tasakaalustamises. Ehk siis mida annab puuduva hamba vastasküljelt hamba eemaldamine?
"Teemapüstatus" on saeomaniku postituses nr. 20 ilusti kirjas kui nüüd aus olla... Rolleyes

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#30

Kettal ei ole hammas täielikult puudu vaid kuskil 1/4 otsast.
Täna saagisin ja mingit erilist vibratsiooni või erinevust eelmise korraga ei täheldanud aga eks seal kindlasti mingi vibratsioon on.

Eelmise kreissaega oli lihtsalt HIRMUS, kuna mingit kaitset sellel ei olnud ning kõlas nagu lennuk tõuseks õhku, lihtsalt ajuvabalt palju pöördeid.
Vihaga lammutasin ta laiali ja saagisin kaikad mootorsaega ära ja peale seda oli kindel ,et rohkem ma mootorsaega neid kaikad ei sae ning tuleb soetada ikkagist kreissaag Big Grin

Minu isendil on 2.2kw, 1410p mootor ning rihmaseibid 1/1le, seega igati rahulik ja vaikne, puhtalt hääle järgi ütleks ,et vanal sael oli pöördeid MINIMAALSELT poole rohkem.

Muidugi oleks nüüd hea hetk soetada tänapäevane ketas, kuigi see originaal lõikab ikka siga hästi kui korralikult räsatud.
Aga kui palju on nö tänapäevane ketas raskem kui originaal? Kuna antud isendil on ainult 2.2 kw mootor siis väga raske ei tohiks see ketas olla.

Üks ilupult peale väikest taastamist.
   
Vasta
#31

(17-11-2021, 21:05 PM)Xtreme Kirjutas:  ...

Minu isendil on 2.2kw, 1410p mootor ning rihmaseibid 1/1le, seega igati rahulik ja vaikne, puhtalt hääle järgi ütleks ,et vanal sael oli pöördeid MINIMAALSELT poole rohkem.

Muidugi oleks nüüd hea hetk soetada tänapäevane ketas, kuigi see originaal lõikab ikka siga hästi kui korralikult räsatud.
Aga kui palju on nö tänapäevane ketas raskem kui originaal? Kuna antud isendil on ainult 2.2 kw mootor siis väga raske ei tohiks see ketas olla.
...

Ketta kaalul on tähtsust vaid käivitamisel, juba töötaval kettal on mass vaid kasuks (suurem inerts).
Vasta
#32

Marko - muruniiduki võll ei ole saeketta analoog - niidukil on saeketta analoogiks hoopis tera ja siinse (mulle arusaamatu) tasakaalustamis-jutu kontekstis lihtsalt tera mass (pöördliikumises tegelikult inertsimoment) mõlemal pool võlli. Ka autoratta-võrdlus pole kohane: neid tasakaalustatakse külgsuunas viskumise vaates. Saeketast on aga kohane lugeda tasapinnaliseks kettaks, mis selles on jäigalt laagril. Võllil viskumiseks peaks kogu saeraam kettatsentriga ristisuunas vappuma panema. Eks tuleb proovida - enne ei usu ühe puuduva hambakese taolisesse võimekusse ja arvan lahkesti, et ketta puuduva hamba kompenseerimine tennisepalliga mängides sobib eelkõige kurjale naisele antavaks garaaži mineku põhjuseks Smile

Walter - pardon, kui Sinu teooriajutud lõikamise osas kellegi teisega on. Ei saa küll ma postitus 20-ga sidusast mõttest aru, aga eks teinekord tsiteerid ja selgitad, millega Su jutt haakuma peaks.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#33

Sellest ajast , kui midagi saada polnud , on meeles üks kreissaag millel  väikse / nõrga elektrimootori tõttu oli hooratas .  Me poisikestena lõbustasime end sellega , et keerasime ümber sae võlli jupi pesunööri , saele pöörded peale ja poe tagant toodud puitkaste saagima , ühe hooga laastudest kasti peeneks ei saanud , aga äge oli . Sel ajal võeti sael rihmad ja elektrijuhtmed ööseks küljest .
Vasta
#34

(17-11-2021, 20:21 PM)vwt2 Kirjutas:  Kui tohib küsida -mitu tundi sa järjest selle puuduva hambaga kreissaega järjest lased -kodus? Näita 30mm hammast? Lisaks,et kreissaage tänapäval kasutatakse suht vähe.

Teemat tehes oli asja mõtteks vahetada kogemusi konkreetse üsna hea nõukatoote kasutajate vahel. Jagada kogemusi ja ideid parendustest. Mis puutub siia see, kuipalju tänapäeval keskmiselt kreissaagi kasutatakse? Kas ma puidu käsihöövlit, mida aastaid kätte pole võtnud, peaksin/võiksin nüüd niiskel keldripõrandal hoida ja jalaga ühest kohast teise togida? Arvan, et mitte.
TO: 13piisab: Kõver võll, puuduvad tinad veljel ja puuduv hammas kettal on kõik üks ja seesama disbalanss. Küsimus on vaid pööretes ja puuduvas/nihkunud massis. Ma olen perfektsionist mõnedes asjades, eriti tööriistu puudutavates. Mõnedes asjades teen tavatuid järeleandmisi, teritan palju ketaslõikuriga ja siis teised puritaanid ohivad ümberringi, mis teha.
Samamoodi saab saeketas ketaslõikajat tunda kuni on aeg see vahepeal tuppa tuua. Tavaliselt on tasakaalu saamiseks vaja 4-5 hamba seljalt eemaldada millimeeter. Vibratsiooni võivad huvilised nüüd ise välja arvutada. Pöörded 3000rpm, ketas 550mm, terase erikaal kuskil 7 juures vist.
PS tennispalliga mängib Anett, mina kasutan seda töö tegemiseks kuna jooksmine hetkel tiba raskendatud.
Ma väga loodan, et offtopic, mida ma juba eile jaburaks nimetasin, on sellega ammendunud!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#35

Lisaks huvi pärast küsimuse-miks tänapävased-kaasa arvatud Ilmarine on vasaku käeliste omad?
Ketas asetseb paremal-Ohutus juhul-kui?
Minu omal vasakul ja väga käepärane.
Vasta
#36

Mõni kohe ei suuda järgi jätta kahjuks. Kas on raske mõista, et ma tunnen vibratsiooni kui 4l hambal on selja pealt puudu 1 millimeeter? Ja seda, et mulle ei meeldi sellist poolpeeretust kasutada? 3cm hambaga ketta pilti arvutis pole, kuuri alla millegi tõestamiseks ma loomulikult ei lähe. AITAB NÜÜD KÜLL!
Xtreamil murdus hammas ja järgmine oli 90kraadise räsaga, loodetavasti ta ei paenutanud seda paendunut tagasi või vähemalt noolutas paar korda.

EDIT TOwwt2: Vaata 9. postitust seal jutt käelisusest ja ohutusest pole poolt piuksugi
ole kena ja õpi lugema ja siis püüa loetust aru ka saada!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#37

(18-11-2021, 20:49 PM)vwt2 Kirjutas:  Lisaks huvi pärast küsimuse-miks tänapävased-kaasa arvatud Ilmarine on vasaku käeliste omad?
Ketas asetseb paremal-Ohutus juhul-kui?
Minu omal vasakul ja väga käepärane.
Ei oska küll öelda, mu üle 60 a tagasi vanaisa tehtul on ka ikka ketas paremal, arvatavasti paremakäelise inimese parem käsi opereerib lõigatava materjaliga täpsemalt, vasakuga on kergem apsakat teha ja ai-ai. Aga kuna paremakäelisi on enamus siis allub vähemus enamusele.
Vasta
#38

(18-11-2021, 20:50 PM)Marko Kirjutas:  Mõni kohe ei suuda järgi jätta kahjuks. Kas on raske mõista, et ma tunnen vibratsiooni kui 4l hambal on selja pealt puudu 1 millimeeter? Ja seda, et mulle ei meeldi sellist poolpeeretust kasutada? 3cm hambaga ketta pilti arvutis pole, kuuri alla millegi tõestamiseks ma loomulikult ei lähe. AITAB NÜÜD KÜLL!
Xtreamil murdus hammas ja järgmine oli 90kraadise räsaga, loodetavasti ta ei paenutanud seda paendunut tagasi või vähemalt noolutas paar korda.

EDIT TOwwt2: Vaata 9. postitust seal jutt käelisusest ja ohutusest pole poolt piuksugi
ole kena ja õpi lugema ja siis püüa loetust aru ka saada!
Tundub,et üks räägib aiast ja teine august. Kreissael tuleb mingi vibra juba isepingutuvast rihmast.Ma usun,et vibravaba klassikaline kreissaag puudub.
Puudub ka konkreetne vibra mõiste-mõõt.
Vasta
#39

Miks ma vaidlen ometi lolliga? Peaksin ometi olema kursis siinse klassikaks saanud allkirjatekstiga - tõmbavad su omale tasemele ja siis löövad kogemusega...
Vibratsioon on reaalselt mõõdetav suurus, mõõtühik on sama nagu raskuskiirendusel - m/s2 kohta. Igal sael on andmetes muide. 
Isepingutuv rihm on tänaseks ajalooks saanud.
Palun teema ajutiselt sulgeda!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#40

Proovin nüüd veel ühe korra, st eriteade miilitsatele...
See teema on Ilmarise kreissae kasutajatele kogemuste vahetamiseks.
Turvakiige on ka minu omal läinud juba enne minu kätte jõudmist.
Perse see foorum läheb ilmselt, kõik teemad on mingeid mõttetuid nakitsejaid täis, kes üldse ei hooma millest jutt. Lihtsalt niisama närivad mingi fraasi kallal.
Svenson, kus sa oled? Ega sa ometi toimuvat heaks kiida?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne