Mida arvata mopeedautodest.- kas keelustada.

(04-01-2022, 17:49 PM)olevtoom Kirjutas:  
(04-01-2022, 17:31 PM)vant Kirjutas:  Mina arvan et mopoauto peaks läbima nii ülevaatuse, kindlustuse kui ka juhiloa protrseduuri. Mul pole otseselt midagi nende vastu, aga  kui mingi juuatäis peaga load ära andnud ahv leiab endale liikluses alternatiivi edasi sõita nimetatud naljaliikuriga, siis on see saatanast. Smile
Vaat' juhiluba ei tohi nende juhtide käest nõuda. Selles selle liikuri mõte ongi. Esiteks: kui palju mopeedautojuhtide seas neid "juuatäis peaga load ära andnud ahve" on? Ja teiseks, mopeedautoga ei saa keegi kuigi palju pahandust teha.
Ärge, kurivaim, tahtke jälle üht keeldu juurde! Niigi on neid juba ülearu.
Et siis ei tea eeskirjadest midagi ja lähed kütad tallinna südalinnas tipptunni aeg või ka muidu rallida???Mõtke pisut enne kui haiget iba ajama hakkad...Lisaks mõni pime või kurt ka veel sanga satub kuna tervisetõendit ju ka vaja pole vist.
Vasta

Vaadake, see asi ei ole ikka nii ühekülgne ja ühepoolne, et võtan kätte ja lähen Tallinna südalinna kärutama. Ja jälle Tallinn! Tundub tõepoolest, et seal elavad idioodid, kes sellisugust paska siia foorumisse toodavad...

Tegelikult, kui mul on oma kodu kuskil sellise asunduse lähedal, kus on olemas näiteks autojuppide pood. Noh, ütleme, näiteks, paarkümmend kilti sellest linnast eemal. Ja siis ühel hetkel laguneb mul auto sedamoodi ära, et pole võimalik ilma toda jupikauplust külastamata oma sõidukiga enam liikuda.
Aga juhuslikult vedeleb hoovil muidu täiesti vinks-vonks mobo, millel kõik muud asjad on kenasti korras, aga nääh, kere plastikuid olen siit-sealt nipukatega kokku vedanud, et mõrad silma ei karjuks. Varuautona hoitud, et juhuks, kui... 
Varemalt istusin rooli, lõin pilli käima ja tõin need pidurikettad või trumlid moboga ära, aga nüüd pean hakkama veel sellele raipele, mis tehniliselt täiesti sõidukõlbulik, aastas paaril päeval max sõidab ülevaatust tegema...
Lähen siis jalgratta ja seljakotiga, eksole.
???
Vaat siin on tegelik mõttekoht käeraudade kohustusliku kandmise taotlejaile.
Vasta

Janka Kirjutas:Aga juhuslikult vedeleb hoovil muidu täiesti vinks-vonks mobo, millel kõik muud asjad on kenasti korras, aga nääh, kere plastikuid olen siit-sealt nipukatega kokku vedanud, et mõrad silma ei karjuks. Varuautona hoitud, et juhuks, kui... 
Varemalt istusin rooli, lõin pilli käima ja tõin need pidurikettad või trumlid moboga ära, aga nüüd pean hakkama veel sellele raipele, mis tehniliselt täiesti sõidukõlbulik, aastas paaril päeval max sõidab ülevaatust tegema...
Igasuguse TÜV nõudva liikuriga saab "ülevaatusele sõita" - eriti mugav on seda teha suurema linna suunas... :-)
Huvitav et nende rapete kindlustuskohustus pole erilisi emotsioone tekitanud - rahaliselt vast suuremgi väljaminek kui tehniliselt korras raipele ülevaatuse tegemine.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(04-01-2022, 19:14 PM)muska71 Kirjutas:  Et siis ei tea eeskirjadest midagi ja lähed kütad tallinna südalinnas tipptunni aeg või ka muidu rallida???Mõtke pisut enne kui haiget iba ajama hakkad...Lisaks mõni pime või kurt ka veel sanga satub kuna tervisetõendit ju ka vaja pole vist.
 Miks peaks keegi mopeedautoga (suur)linna minema? Sinna ei kibele isegi osad täislubadega vanemad inimesed ning jätavad auto pigem kodukandi bussi- või rongipeatusse aga nüüd hakkavad igasugu oskamatud kesklinna pressima?! Isegi kui selleks tuleks trassil 50 km 50 km/h sõita? Arvestades mis klotsi need kökatsid ka täiesti läbiaetuna maksavad siis ostavad neid tõesti need kes neid 5...10 km kaugusel poes käimiseks vajavad.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(04-01-2022, 19:47 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(04-01-2022, 19:14 PM)muska71 Kirjutas:  Et siis ei tea eeskirjadest midagi ja lähed kütad tallinna südalinnas tipptunni aeg või ka muidu rallida???Mõtke pisut enne kui haiget iba ajama hakkad...Lisaks mõni pime või kurt ka veel sanga satub kuna tervisetõendit ju ka vaja pole vist.
 Miks peaks keegi mopeedautoga (suur)linna minema? Sinna ei kibele isegi osad täislubadega vanemad inimesed ning jätavad auto pigem kodukandi bussi- või rongipeatusse aga nüüd hakkavad igasugu oskamatud kesklinna pressima?! Isegi kui selleks tuleks trassil 50 km 50 km/h sõita? Arvestades mis klotsi need kökatsid ka täiesti läbiaetuna maksavad siis ostavad neid tõesti need kes neid 5...10 km kaugusel poes käimiseks vajavad.
Olen isiklikult hiljuti kaarli kiriku juures seda punni kulgemas näinud.Südalinna see punn sobiks hästi kuna pisike,aga lubadeta juhte ei saa liiklusesse lasta...Südalinnas jääb keskmine kiirus ja ca 30 kanti.
Vasta

(04-01-2022, 19:14 PM)muska71 Kirjutas:  Et siis ei tea eeskirjadest midagi ja lähed kütad tallinna südalinnas tipptunni aeg või ka muidu rallida???Mõtke pisut enne kui haiget iba ajama hakkad...Lisaks mõni pime või kurt ka veel sanga satub kuna tervisetõendit ju ka vaja pole vist.

Esiteks: Eesti juhtumisi ei piirdu Tallinnaga.
Teiseks: selle suhtumise järgi tuleb kõigil vanematel inimestel väljas liikumine ära keelata, sest tervisetõendit pole ju vaja, aga pimedaid või kurte võib nende seas üksjagu olla...

Для особенно тупых еще раз повторяю: ma ei propageeri mopeedautosid. Enamgi veel, ma loodan, et ei pea iialgi sihukese asjaga liiklema hakkama. Kuid, nagu ütles Voltaire, olen valmis lõpuni võitlema vabaduse eest sihukeste asjadega sõita.

Ja kolmandaks: kuna ma teadnud, et noorematel inimestel peab mopeedauto juhtimiseks juhiluba olema, siis pole probleemi tegelikult ollagi. Ehk ksf! muska71 kannatab pisut, kuni minuvanused eest ära surevad?
Vasta

Väga sõjakad seisukohad mopeedauto suhtes.
Ütleme siis , et  sealpool Riiga näeb neid mopeedautosid päris piisaval hulgal. Saksas, Itaalias, Prantsusmaal ja üllatuseks Šveitsis on nende kontsentratsioon väga tugev.
Viisaka väljanägemisega ja korralikult märgistatud.
Sõidavad ka linnas. Põhiliselt aga maapiirkondade liikumisvahend.  Pealinnades neid pole kohanud aga väiksemates linnades ja meie mõistes alevites küll
ning reeglina astuvad neist välja väga soliidsed vanahärrad või daamid kes talust alevisse leiva saia järele tulnud.
Kõik ülejaanud liiklusvahendid aktsepteerivad neid nagu võrdne võrdset.
Eesti probleem ehk selles, et paljud kes pole veel välja kasvanud üheksakümnendate mentaliteedist ja arvavad, et kui neil on lääpavajunud ratastega Passat siis nad võivad mopist üle sõita.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Eks m...nne ole mõlemal poolel. Kui see mopeedauto linnalähedal maanteel tipptunni ajal sõidab külma rahuga keset teed, endal kilomeetrine saba taga, siis kas probleem on ikka nendes sabas sõitjate kannatamatuses? Olen näinud ainult mõnda üksikut, kes tõmbab vahepeal bussipetusesse, et saba mööda lasta. Eks see sama teema, kumb on hullem, kas 95-ga kihutaja või 85-ga ohutu liiklemise eest võitleja. Kui on mõistusega liikujad, mahuvad kõik ära, kui põhimõtetega tolad, siis sädemed lendavad. Ise mopeedautosse ei istuks - puhtalt sellepärast, et enda elu on liiga kallis. Aga noh ma pean ka jalgrattaga maanteel 90 alas väntavaid tervisesportlasi enesetapjateks. Teine äärmus on muidugi need, kes linnas igapäevaselt üksi Ländkruiseritega sõidavad 5 km tööle ja tagasi.
Vasta

(04-01-2022, 16:30 PM)Janka Kirjutas:  Kui paljud siin teemas kemplejatest peale minu veel mobo roolis ise on istunud?

Pole sel käulal häda midagi, kui teda sihipäraselt kasutada.
...

Ma olen, mis siis? Tagumik maas edasi saab, sisse (eriti) ei saja. Aga mingi nauding see ei ole, puhas hädatapp.

Kas isiklik kogemus muudab tati, teibi ja tahtejõuga koos püsivad peldikud vähem ohtlikeks? Normaalsed mopeedautod saavad samamoodi muretult ülevaatuse, nagu enamus autosid saab.

Täiesti pseudoteema - saavad autod ülevaatusel käidud, saavad ka need liikuvad šikaanid oma kohustusliku kava täidetud. Ning kui ei saa, siis ongi parem, et liikluses tasuta ei tuia. Kogu hala kohe kokkukukkuva maailma üle on klaviatuurist imetud.

On mulgi õnnetuseks üks tuttav, kel load läinud (OK, juriidiliselt siis "juhtimisõigus peatatud") ja taastamata, suhtumine ühiskonda alla igasugust arvestust ja mitmes mopeedauto ribadeks minemas alt. Nagu kirjeldati, siis küljest kukkunud (enamasti küll väravaposti või puusse, vahel ka mõne auto külge sõitmisest) tükid pannakse isepuurivate kruvide või suisa teibiga tagasi ja matk jätkub. Kui esiratas alt murdub, lähevad jälle käiku teip ja traat, sest isepuurivatega amordikinnitust juba ei remondi.

Õnneks tuiab kõrvalistel teedel teada marsruuti ja kohalikud teavad tema eest end hoida. Kauaks kodanikku enam ilmselt ei ole, aga kui "õigesse kohta" peaks sattuma mõni pahaaimamatu metsakavend või killuvann, siis nende päev võib küll rikutud saada.

Kusjuures on täiesti võimalik, et juba aasta pärast on ka minu majapidamises üks "liikv šikaan" hooldada. Eks siis jagan kogemusi.
Vasta

No kasvõi selle Rolleri Vahur- ma ei kahtle, et inimesena on ta hästi sõbralik ja heasüdamlik, aga tema mopo... Sellised asjad võiks liikluses küll olemata olla. Ja nagu ta ütles, et üks ta sõber keeras enda oma üle katuse ka veel- mismoodi?!
Keelustada pole vast isegi vaja, küll aga reglementeerida nagu kunagi rolleritega tehti, kui nendega liiklejad lausa anarhiat tegid. Loodame, et ka tõuksideni varsti järjekord jõuab.
Vasta

Aga kui nüüd distantsilt asja seedida : Need mopeedautod on väiksed punnid , vahest on mõni juht sellega teel viisil , mis teisi takistab , mõni on ilmselt tati , teibi , traadi ja nipukatega lõplikust molekulideks lagunemisest päästetud aga , kas hõredamalt asustatud maapiirkondades ja mitte ainult seal  ei sõideta samade  vahenditega remonditud mosse , sapaka , lada , opeli või mis iganes marki autoga kus roolis juhtimisõiguseta , joobes või muidu selleks mittesobiv isik ja kõik on hästi ?
 Kas BMW või Lexuse roolis on tingimusteta ainult eeskujulikult viisakad ja kaasliiklejatega arvestavad ning kained ja vastava kategooria juhtimisõigust omavad isikud , julgen vaielda .
Vasta

Oot, kas Kihnus isegi nii pole, et seal ülevaatust olema ei pea?

Aga sinu viimane lause, et bemmide, Lexuste vms roolis korralikud, viisakad jne- oh ei, kindlasti mitte, juba suunatule kasutamine jätab soovida.
Vasta

(04-01-2022, 20:17 PM)olevtoom Kirjutas:  
(04-01-2022, 19:14 PM)muska71 Kirjutas:  Et siis ei tea eeskirjadest midagi ja lähed kütad tallinna südalinnas tipptunni aeg või ka muidu rallida???Mõtke pisut enne kui haiget iba ajama hakkad...Lisaks mõni pime või kurt ka veel sanga satub kuna tervisetõendit ju ka vaja pole vist.

Esiteks: Eesti juhtumisi ei piirdu Tallinnaga.
Teiseks: selle suhtumise järgi tuleb kõigil vanematel inimestel väljas liikumine ära keelata, sest tervisetõendit pole ju vaja, aga pimedaid või kurte võib nende seas üksjagu olla...

Для особенно тупых еще раз повторяю: ma ei propageeri mopeedautosid. Enamgi veel, ma loodan, et ei pea iialgi sihukese asjaga liiklema hakkama. Kuid, nagu ütles Voltaire, olen valmis lõpuni võitlema vabaduse eest sihukeste asjadega sõita.

Ja kolmandaks: kuna ma teadnud, et noorematel inimestel peab mopeedauto juhtimiseks juhiluba olema, siis pole probleemi tegelikult ollagi. Ehk ksf! muska71 kannatab pisut, kuni minuvanused eest ära surevad?
Mul siin kadunud äia viimane elukaaslane juba 80+,käib kõver nagu koera kirp,ei kuule ega näe õieti...enisel peab farmi ja käib piima müümas berlingoga ja ise roolis.Mitte kunagi ei tea millal ta sulle ette võib keerata ja siin kõik kohalikud kardavad seda masinat kui mutt roolis...Probleem ongi selles,et need surmad roolis kõdistavad 50 km/h 90 alas ja seda keset teed ja veel hullem telgjoone lähedal endal silmaklapid peas ja ei näe ega saa aru mis ümberringi toimub...Mul pole midagi teie vastu ,aga palun austage ka teisi juhte,sõitke teeservas,et teised saaks mööda ja vaadake ka peeglisse mis ümber ringi toimub.Ka mina ei sõida alati max kiirusega,vanest ka käru taga ja koorma iseärasused ei võimalda maximumiga sõita.Siis kunagi ei nöögi kaasliiklejaid tududes telgjoone lähedal vaid ikka parempoolses servas ja pilk peeglis kogu aeg ja kui keegi mööda tahab siis kohe asfaldi piirile ja saavad kõik ohutult mööda...

Mul siin tütar käib niitväljal drennis ja saab varsti mopeedi ealiseks ja tuli juba jutuga,et tema teeb load mopile ja issi ostab mopeed auto ja tema saab ise drennis käia...Ütlesin kohe,et unustagu kohe...Paldiski mnt-l niitvälja keerata ja seal vaja vasakpööre teha rekate ja muude lennukite vahel...surma küll last ei saada.
Vasta

(05-01-2022, 01:37 AM)Aare R. Kirjutas:  Oot, kas Kihnus isegi nii pole, et seal ülevaatust olema ei pea?

Mälu väidab, et amet käib väikesaartel kohal ja teeb piiratud ulatusega nö platsiülevaatuse.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(05-01-2022, 18:25 PM)Marko Kirjutas:  
(05-01-2022, 01:37 AM)Aare R. Kirjutas:  Oot, kas Kihnus isegi nii pole, et seal ülevaatust olema ei pea?

Mälu väidab, et amet käib väikesaartel kohal ja teeb piiratud ulatusega nö platsiülevaatuse.
Kardan, et mälu ei saa alati usaldada. Pole seal praegu mingit ülevaatust, tahad pisikesel saarel oleva masinaga suurele maale või suurele saarele, pead tegema TÜV-i kohe esimeselvõimalusel.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(05-01-2022, 19:35 PM)metsakohin Kirjutas:  
(05-01-2022, 18:25 PM)Marko Kirjutas:  
(05-01-2022, 01:37 AM)Aare R. Kirjutas:  Oot, kas Kihnus isegi nii pole, et seal ülevaatust olema ei pea?

Mälu väidab, et amet käib väikesaartel kohal ja teeb piiratud ulatusega nö platsiülevaatuse.
Kardan, et mälu ei saa alati usaldada. Pole seal praegu mingit ülevaatust, tahad pisikesel saarel oleva masinaga suurele maale või suurele saarele, pead tegema TÜV-i kohe esimeselvõimalusel.
Küll,aga teeb politsei reide väikesaartele,nt prangli.Kui igapäevaselt liiguvad seal igasugu roimad ja mõnel pole isegi uksi ees,siis nii kui polla saabumas nii sõidavad ainult paberitega ja korras masinad.Seal polla isegi taga ajanud kohalikke ja mõni isegi pagulusse pääsenud.Kummaline see,et inf liigub kohe saarde kui politsei suuna saarde võtnud.
Vasta

Mitte et see teemasse läheks aga maanteeameti kodulehel kirjutatakse nii :"01.09.2017 jõustunud liiklusseaduse muudatuste §73 lõike 2 kohaselt ei pea väikesaarel kasutatav mootorsõiduk ja selle haagis omama kehtivat tehnoülevaatust. Sellele vaatamata peavad sõidukiomanik ja vastutav kasutaja tagama talle kuuluva või tema valduses oleva sõiduki õige kasutamise, tehnilise korrasoleku ja nõuetekohase hoidmise."
Vasta

Soomes tegi laksu all Mersu kaubiku juht enesetappu, sõitis kokku "rekkaga". Peale pauku ronis mersust välja ja lõugas :kuhu see kusipea kadus! Tegelikult oli rekka asemel mopeedauto kus oli 2 noort. See mis oli jäänud järgi mopoautost oleks mahtund sõiduautohaagise põhjale. Politsei korjas kilekotikestega  noorte jäänuseid, linnud  olid mitu päeva teel..... Kel võimalus käige Pirkkalas Autovahinkokeskuses  ja siis mõelge kas tahate oma lastele või vanematele sellist...

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta

(09-01-2022, 22:21 PM)jurka Kirjutas:  Soomes tegi laksu all Mersu kaubiku juht enesetappu, sõitis kokku "rekkaga". Peale pauku ronis mersust välja ja lõugas :kuhu see kusipea kadus! Tegelikult oli rekka asemel mopeedauto kus oli 2 noort. See mis oli jäänud järgi mopoautost oleks mahtund sõiduautohaagise põhjale. Politsei korjas kilekotikestega  noorte jäänuseid, linnud  olid mitu päeva teel..... Kel võimalus käige Pirkkalas Autovahinkokeskuses  ja siis mõelge kas tahate oma lastele või vanematele sellist...
Kui pead silmas seda 12 teel, Nokia/Vammala piiril juhtunud avariid, siis päris nii see just ei olnud. Pole kuulda olnud, et muud analoogi oleks olnud ja 2 surnuks. Pisibussi juhti huvitas jubedalt, et mis juhtub, kui mopoautoga laubakas teha. Noh, muud ei juhtunudki kui, et poiss ja tüdruk said surma. Väike naps oli ilmselt ka osaline, et nii head ja toredad mõtted pähe tulid. Vähemalt nii see tegelane kohtus väitis, et kohe väga huvitas lõpptulemus. Muul ajal enne seda oli vedanud minu meelest lapsi kooli ja koju. Asi ise vist 5a tagasi ja linde ei mäleta küll, kuigi sõitsin sellest kohast tihti mööda. Küünlaid oli küll meeletult. 
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005234401.html

Olles ise näinud neid asju liikluses küll ja küll, siis eriti turvalise liiklusvahendiga tegu kindlasti ei ole. Samas on katus pea kohal.. Kindlasti peaks minu arusaamist mööda pääsema siiski selle rooli mingisugust liiklusteooriat omav isik, sest olles Tallinnas näinud ühte rohelist liikluses, mille roolis selline hästi päevitanud olemisega ja ehk tudengi east väljakasvanud meessoost isik, kellel üks rohelist värvi kast kõrvalistmel, siis võin käsi südamel vanduda, et liiklusseadusest ei olnud sellel isikul aimugi. Teine variant on see, et tal oli kõigest pohh, kuid tahaks ju ikka loota inimestest parimat.. Seega ei teeks ilmselt paha, kui sellist surmalõksu saaks piloteerida siiski isik, kes ei ürita ikka vägisi ühesuunalisel teel vastuvoolu ujuda.
Vasta

Jah tegu on sama asjaga. Eks neis artikliteski kirjas ,et  rohud ja kärakas ,riid peres ja ennegi sellised enesetapumõtted peas. Õnnetus kohal suhtles mersujuhiga enne politseid üks kohalik kes ta bravuuritsemist kuulas.Ta sealkandis ennegi mehestanud. Minule sellest kurvast sündmusest iga tahes piisas ,et saada aru selle riistapuu ohtlikusest.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne