Kiirusepiirajad ka sõiduautodele - uus eurodirektiiv tulekul.
#21

Tahan homme hommikul tööle sõita. Seadus ütleb, et vähemalt 24 h enne sõitu peab olema sõiduplaan edastatud x organitele. Saabub hommik. Automootorit enne käivitada ei või, kui on saadud z organitest heakskiit. Üritan autot käivitada. Esimesel korral ei õnnestu. Y organid broneerivad minu arvelt summa x trahviks. Liigne looduse reostamine. Saanud automootori käima, liigud kohalt, võtab rattad puksima. x organid broneerivad minu arvelt summa x trahviks. Liigse tormakuse eest. Tööl käin vaid selleks, et trahve maksta...
Vasta
#22

Mida teha suurte rahvahulkade, eriti hea, kui kogu rahvastiku, varastatud DNAga? Ilmselgelt Raha.

Kuidas? Veel ei tea. Aga DNA ei vanane väga kiiresti, 5 või 10 aasta pärast ilmselt juba teatakse ja osatakse. 10 aastat tagasi ei osanud keegi seda ka arvata, et google otsingu salvestisel mingi väärtus on. Aga täna?`

Ma võin ju spekuleerida, kuidas DNA-d kasutada. Näiteks avame konsultatsioonifirma, mis oskab dna pealt välja arvutada sinu pärilikud haigused, nende esinemise tõenäosuse, sinu tõenäolise eluea vms. Lähed sina näiteks tervisekindlustust tegema, kindlustusfirma küsib minu käest, et mis värk sellise Peetriga on ja vastavalt tulemusele määrab sinu tervisekindlustuse hinna.
Või võib iga tööandja minu käest küsida, kas inimene see-ja-too sobib sünnipäraste omaduste tõttu mingit tööd tegema, ja vastavalt sellele võtab või ei võta sind tööle või korrigeerib su palka.
Või teen tutvumisteenuse, kus pakun sulle geneetiliselt sobiva partneri - raha eest muidugi.

Või midagi hoopis muud, mida ma praegu mõelda ei oska.

Eesti baasi pealt muidugi miljardäriks ei saa, aga kui usa andmetele käpp peale saada, siis DNOOGLEga võiks esimese miljardi teenida küll.
Vasta
#23

peremees manipuleerib ikka orjadega.
tehnoloogia aitab tal seda rohkem teha.
no ja lisaks on orjad lollid.
määrab peremees meile näiteks viis piitsahoopi. orjadel ninad vingus.
siis peremees suuremeelselt loobub kahest, orjad juba üsna rahul.
võib-olla lastakse orjadel veel "otsustada" millisest piitsahoobist veel loobuda.
siis on täielik nirvaana. orjad kiidavad üksteisele kui head need kaks järgi jäänud
nähvakat on. mõni kiitleb, et võtab vabatahtlikult kõik esialgu määratud matsud vastu.
no mingi ajaga on kõik paar sirakat kätte saand ja siis tuleb järgmine viie hoobi kava.

peremehele on oluline, et orjad oleks kuulekad ja neil poleks mingit ego ja oma tahet.
tuleb neid tasapisi järjest rohkem pitsitada igasugu piirangutega. verd segada tuleb ka.
eesmärk on saada universaalne biomass, kes mistahes maailma nurgas kuulekalt
oma kõrrekest pessa kannab ilma mitte midagi mõtlemata.
Vasta
#24

(13-12-2018, 16:14 PM)Mahno Kirjutas:  Mida teha suurte rahvahulkade, eriti hea, kui kogu rahvastiku, varastatud DNAga? Ilmselgelt Raha.

Kui DNA füüsiliselt olemas on (vereproov), siis vist saab kloonida ka.
Vasta
#25

Tsitaat:Mida teha suurte rahvahulkade, eriti hea, kui kogu rahvastiku, varastatud DNAga?
Oleks mina robot ehk see maapealne keskarvuti.
Minu käes on siis kõigi elanike dna-d, ma ei varastanud seda, see usaldati mulle. Küll saaksin siis mingi nipiga inimsoo kui ebavajaliku maa pealt likvideerida. No mis nad reostavad loodust ja piinavad teisi elusolendeid. Raiskavad maa ressurssi. 

Pisitasa sinnapoole me ju liigume, et kõik ja kõige juhtimine läheb inimese käest ära.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#26

(13-12-2018, 18:27 PM)veix__ Kirjutas:  Kui DNA füüsiliselt olemas on (vereproov), siis vist saab kloonida ka.

A' mis suurt ohtu selleski oleks? No olgu, võib-olla üritataks isadust pähe määrida, kuid kloonlapse DNA-st selguks ema puudumine kiiresti.
Vasta
#27

no näiteks saab koormavaks muutunud biomassi ühiku silmatorkamatult välja lülitada.
milleks pidada resursse raiskavat ja mitte midagi sisse toovat vana ja/või haiget orja.
ja samas toimivaid orje võib jälle individuaalselt tuunida veelgi tõhusamateks.
Vasta
#28

(13-12-2018, 18:55 PM)diesel Kirjutas:  no näiteks saab koormavaks muutunud biomassi ühiku silmatorkamatult välja lülitada.
milleks pidada resursse raiskavat ja mitte midagi sisse toovat vana ja/või haiget orja.
ja samas toimivaid orje võib jälle individuaalselt tuunida veelgi tõhusamateks.

Pean tunnistama, et ei saanud nendest ohtudest päriselt aru. Mulle millegipärast tundub, nagu käiks kõigist kloonihirmujuttudest läbi arvamus, et kloonimine tekitab kloonitava koopia silmapilkselt, või, noh, väga lühikese ajaga. Umbes nagu pildistamine. Unustage see. Minust (ja meist kõigist) klooni tegemine võtab esiteks 9 kuud ja siis veel kõva 20 aastat. Kusjuures nende 20 aastaga jõuab kloon tänu keskkonnale minust nii lahku areneda, et mingit hirmutavat sarnasust peale välise ei ole märgata. (Pealegi muutun mina, kloonitav, selle 20 aasta jooksul kah tublisti).
Mis tähendab, et kui kellelegi orje vaja läheb, on endiselt  mõistlik nende saamiseks kasutada mitte geenispetsialistide, vaid väljaõpetamata tööjõu abi. (Viimased ei küsi isegi raha Toungue).
Vasta
#29

Läbi DNA saab igasugu asu inimese kohta teada, tema pärilikud haigused, terviseseisundi, ohud tervisele ja muud taolised asjad. Me isegi ei tea veel mida ja kuda sealt tulevikus välja on võimalik võluda. Oletame nüüd, et need andmed lähevad rändama, ükskõik siis millist rada pidi. Järsku oled olukorras, kus pank ei anna enam laenu sulle, kuna oled ohugruppi liigitatud, töökohale mis soolas oli, leitakse järsku teine inimene. Elukindlustus jääb sõlmimata nii sulle kui su lastele jne jne jne. Ohud on täiesti olemas, kas neid ohte keegi päriselt täna tunnetab või mitte, on hoopis teine teema.  Milliseks kujuneb tulevikuteadus, mida veel saab DNA'st teada või mida nende andmetega korda suudetakse saata, seda näitab aeg, kuid mina hoiaksin täna igasugustest isiklike andmete jaotamisest eemale. Seda kasvõi igaks juhuks. Vaadates mida suudetakse täna teha tavaliste elektrooniliste andmetega, kuidas sind läbi nende on võimalik jälgida, tüüdata, ruineerida, kuhu see kõik suundumas on, siis kardan, et ka DNA saab tulevikus suureks osakeseks selles virrvarris. Ja kui me eeldame, et saab ning andmeid saab müüa ja varastada, siis kas on vabatahtlikult mõtet selle rongi peale hüpata teadmata mis ees ootab?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#30

(13-12-2018, 19:11 PM)olevtoom Kirjutas:  Pean tunnistama, et ei saanud nendest ohtudest päriselt aru. 

mõtle suuremalt. mõtle perspektiiviga. ori oled sina ise. ja mina. ja kõik teised inimesed.
biomass peremehe teenistuses.
juba tänapäeva (geeni)tehnikaga on võimalik suvalist inimest suutlikumaks-võimekamaks tuunida.
ja samamoodi tarbetut ühikut silmatorkamatult välja lülitada.
Vasta
#31

Säärastes teemades tuleb inimese pale väga hästi välja: et vat kus ikka tehtaks, kui ainult anda võimalus. 

Ei midagi isikliku kellegi suhtes... Big Grin

Mõeldes Reptiilide Maailmavalitsusele ja AI-le, siis...

Mis annab inimesele õiguse arvata, et AI (kui see üleüldse peaks kunagi tekkima) üleüldse meile mõistetavat loogikat kasutaks? Milleks raisata ressursse inimkonna termineerimisele, kui see ju ise endale otsa peale teeb - anna vaid narkootikumid ja seks vabaks. Tegelikult, kui nüüd järele mõtelma hakata viimaste uudiste valguses ...
Vasta
#32

kus sa neid reptiile nägid?
Vasta
#33

(13-12-2018, 21:43 PM)diesel Kirjutas:  kus sa neid reptiile nägid?

Igal pool - kas Sina siis ei näe? Loovad Uut Maailmakorda ja paigldavad jälgimissseadmeid vaktsineerimise käigus.
Vasta
#34

Jälgimise võimalusi on praegusel ajal ikka väga palju. Raske öelda kui paljusid neist sel eesmärgil aktiivselt kasutatakse.
Esiteks igasugused isiklikud nutiseadmed ja arvutid oma kaamerate ja mikrofonidega. Need silmad võivad vaadata ja kõrvad kuulata ka siis kui me ise seda ei tea ja vastava info saata kuhu tarvis. Uuematel seadmetel puudub juba ka aku eemaldamise võimalus...
Mistahes seadmega internetis käies on teroeetiliselt kõike võimalik jälgida mida kusagil vaatad ja kirjutad.
Kiiruskaamerad, turvakaamerad praktiliselt igas hoones ja ka tänavatel, maanteekaamerad suurematel ristmikel ja teedel, autodes pardakaamerad... igasugused silmad igal pool ja keegi ei saa 100% garanteerida et neid ei ole võimalik kasutada ka muudel eesmärkidel ja nendesse kas varjatult või ka kokkulepitult siseneda. Lisaks on ammu olemas hästi toimiv numbrituvastus (autode reg.märgid) ja näotuvastus. Isegi kõige lihtsama mobiiltelefoni asukohta saab piisava täpsusega vaadata. Kodudes kaugloetavad (ja jälgitavad) elektriarvestid, mis annavad infot kas ollakse kodus või mitte, millistel päevadel ja millistel aegadel kedagi pole jne. Uuematel autodel gps-d ja kaamerad ja muud vigurid sisse ehitatud, lähed autoga hooldusse ja seal võibolla loetakse arvutiga välja sellist infot, mida ise arvatagi ei oska.
Ja muidugi satelliitidelt saadav info, väidetavalt juba kümneid aastaid tagasi oli võimalik väga detailset pilti näha sealt. Naised saunas rääkisid, et näiteks kõik pommiähvarduste tegijad on kätte saadud, selleks üldsegi ei pea helistama oma isikliku telefoniga on isiklikult numbrilt häirekeskusesse ja oma nime ning elukohta mainima. Rolleyes
Põhimõtteliselt "keegi" võib suvalisel ajal teada kus sa oled (ja kus olid X päeva/kuud/aastat tagasi) ja palju muudki. Cool
Vasta
#35

(13-12-2018, 22:03 PM)v6sa Kirjutas:  Igal pool - kas Sina siis ei näe? Loovad Uut Maailmakorda ja paigldavad jälgimissseadmeid vaktsineerimise käigus.

nojah, mina ei näe, aga ju siis on mul töntsid silmad.
isiklikult kipun arvama, et meie toimetamist siin suunab ja kamandab raha. suur raha. raha võib ka peremeheks nimetada. ja sellel krdi rahal pole nägu. nimi on - ahnus ja kadedus. ehk siis tegemist on vist loodusliku valikuga.
mis see muu olla saab kui väikeste värviliste paberitükkide eest paneb inime endale päitsed pähe ja samamoodi koormab ka kõiki teisi liigikaaslasi. eluterved ja jätkusuutlikud liigid hoiavad oma peret-hõimu-sugukonda au sees ja kaitsevad välismõjude eest ja elutsevad muu loodusega anam-vähem tasakaalus. kui mingi liik vohama hakkab või muul moel domineerima, siis looduslik valik sekkub. inimsugu praegu ka peab au sees parasiite ja umbrohtu ja kõikvõimalikke hälbeid, mis sugu jätkata ei lase. ehk siis emake loodus suunab meie tahet ja instinkte ja suretab meid välja või vähemalt piirab tervikule vastuvõetava tasemeni. ja misiganes tegevuste tagant paistavad ikka raha suured kõrvad.
normaalne oleks, et inimese tegemisi ohjaks sugutung ja surmahirm, aga need on nüüd suures osas asendatud ahnuse ja kadedusega.
Vasta
#36

Kõva kraami suitsetatakse siin automoto foorumis viimase aasta vältel....   

Vandenõuteooriaid ja muid pühapäevasuitsetajate memuaare tuleb kui höövlist saepuru...

Buduaarile ja perekoolile tehakse siin juba pika puuga ära... Kosmoseteema ja kõik muu sellega seonduv paneks Nasa juhtivteadlasi end kiiremas korras siit hullude keskelt end raketiga kosmosesse saatma, Stephen Hawking sattus ka automotot lugema ja näete ise mis temaga sellepeale juhtus....
Poliitiline vestlus paneb ka meie suured isad punastama, nii lolle seisukohti pole isegi nemad suutnud valmis genereerida...veel. Kohe tulevad valimised, siit saavad nemadki uusi ideid ammutada. Universaalne värk seega siin, aga nagu Sepo Seeman ütles et juttu palju aga....  kuulata pole midagi.   Sama siin, kirjutatakse palju aga lugeda pole miskit. Müts maha formika, motamehe, overspeedi ja mõne vanema olija ees, hoiate veel lippu kõrgel.  Ülejäänud aga...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#37

Teemasse natuke aga kellele ikka on vaja neid autode kliimanõudeid? Autotootjatele loomulikult. Katki kipuvad minema just need mõttetud loodust säästma pidavad asjad mis ju kõigele lisaks ei toimi. Tahmafilter ei pidavat toimima kiirteel kuna jahtub maha. Euro6 autod lasevad tegelikuse välja Euro2 heitgaasid jne. Kaitstakse inimesi NOX(või mis iganes see diisliskandaali peategelane on) kus tänaval tohib olla 4-50 mingit ühikut aga tööruumis 900 ja üks sigaret pakub 10 000 seda imelist ühikut. Aga kuna need krdi lollid inimesed ei hakanud autosid välja vahetama siis hakkame lihtsalt keelama. Eks nende teiste asjadega mis alguses on "soovituslikud" saavad pärast "kohustuslikud" kuna nt kindlustus on x korda kallim või mnt-l ei tohi sõita.
Vasta
#38

(13-12-2018, 23:38 PM)nootsii Kirjutas:  Teemasse natuke aga kellele ikka on vaja neid autode kliimanõudeid? 

...

Otsene kasu on miljonilinnade elanikele. Pekingis oli sel aastal esimest korda üle mitmekümne aasta näha sinist taevast.

Ning loomulikult ka autotootjatele, pangandusele, varuosamüüjatele. Ühesõnaga kõigile, kes auto uuemaks vahetamise pealt leiva ja rasvase singi selle peale teenivad.
Vasta
#39

(13-12-2018, 08:02 AM)Raudpats Kirjutas:  Ma ei näe ka selles probleemi, kui B-kategooria autojuhi tööaega kontrollitakse ja tehakse kohustuslikud puhkepausid, puhkeajad, uneajad, umbes nagu rekkameestel.
 Kindlasti piirab see mõne hulljulge tegevusruumi. Aga ....
Ma ise suure autu luba ei oma, seega isiklik kogemus puudub.
Küll on mul kälimees tegev rahvusvaheliste vedude vallas ja üks töökaaslane oli tegev mõned aastad tagasi.
Ja räägivad nagu ühest suust, et tänapäevase raskevedukijuhi töökoht on oluliselt vähem väsitavam, kui keskmist klassi perewaguuni roolis olla. Pikka otsa on rekka roolis kergem sõita, kui sõiduautoga.
Mitte et ma seda absoluutseks tõeks peaks. Eks ta oleneb paljudest teguritest, aga ma arvan, et nad päris udu ka ei aja.
Vasta
#40

Suure roolis 9h või 10h päevas, on täiesti normaalne sõita, aga väiksega see väsitab ära millegipärast. Sügisel käisin põhjanaabritel abis hooajatööl, vahel juhtus, et paarimehel sai enne kodu sõiduaeg otsa ja siis oli vaja väiksega talle vastu minna. Väiksega sõites on kilomeetrid pikemad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne