(Täitev)ametniku olemuse lahkamine (poolitus teemast: Tehniline ülevaatus)
#1

ma olen viimasel ajal riigiaktsiaid ostnud vaikuses.
ka fraasile: "kas teate mille eest  peatasime", saab peanoogutsega vastata.
kas hind sellest odavneb, on mulle teadmata, aga kiirelt saab tehingu tehtud küll.
Vasta
#2

Mõni inimene ongi peast ment ja kui ta veel sattub politseisse tööle siis ongi must stsenaarium valmis,eriti agarad on muidugi supikuked kes ots koolist kohale lennanud.Aga minu viimane kokkupuude oli meie kandi ühe karmima politseinikust tütarlapsega siis ma mõtlesin et julge hundi rind on rasvane või haavleid täis.Viisakalt ja väikese rünnaku taktika alla ta siiski minu õnneks murdus.
Kui nüüd ülevaatusest rääkida siis ma oma ülevaataja käest konkreetselt küsisn miks ta mind ei taha järgmine aasta oma hobiautoga näha ja ta andis mulle ammendava vastuse, nii et tuleb asuda nende puuduste kõrvaldamisele,eks igaühel ole oma leivatükk kallis.
Vasta
#3

(02-01-2019, 19:33 PM)roosteuss Kirjutas:  Aga minu viimane kokkupuude oli meie kandi ühe karmima politseinikust tütarlapsega 

Ma olen mõelnud,et mis sunnib noort kena tütarlast politseinikuks hakkama.Mitte,et mul midagi naispolitseinike vastu oleks.
Mul üks praegune kolleeg endine politseinik.Tuli ära peale seda kui mingis äksonis kõvasti haiget sai.
Ise ta seletas midagi õiglustundest,ja soovist midagi muuta.Reaalsus osutus 50kg.kaaluvale tüdrukule teistsuguseks paraku.
Vasta
#4

(02-01-2019, 21:40 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Ma olen mõelnud,et mis sunnib noort kena tütarlast politseinikuks hakkama.

Politseinikuks minnakse üldjuhul oma võimunälga kustutama. On muidugi igasugu erandeid, kuid üldiselt on tegemist inimestega kellel on alateadvuslik või teadvustatud vajadus teiste üle domineerida, realiseerida ja näidata enda ülemvõimu, allutada teisi enda tahtele. Minnakse otsima ka äksionit aga see ei välista neid teisi ihasid.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#5

(02-01-2019, 22:03 PM)viplala Kirjutas:  
(02-01-2019, 21:40 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Ma olen mõelnud,et mis sunnib noort kena tütarlast politseinikuks hakkama.

Politseinikuks minnakse üldjuhul oma võimunälga kustutama. On muidugi igasugu erandeid, kuid üldiselt on tegemist inimestega kellel on alateadvuslik või teadvustatud vajadus teiste üle domineerida, realiseerida ja näidata enda ülemvõimu, allutada teisi enda tahtele. Minnakse otsima ka äksionit aga see ei välista neid teisi ihasid.
Pole niipidi mõelnud aga nii see vist on jah.Kõige lihtsam moodus võim kätte saada ja seda realiseerida on või see sama lumise numbrimärgi lugu.
Vasta
#6

(02-01-2019, 22:03 PM)viplala Kirjutas:  Politseinikuks minnakse üldjuhul oma võimunälga kustutama. On muidugi igasugu erandeid, kuid üldiselt on tegemist inimestega kellel on alateadvuslik või teadvustatud vajadus teiste üle domineerida, realiseerida ja näidata enda ülemvõimu, allutada teisi enda tahtele. ...
Tihti on need noored, kes olid koolikiusamise ohvrid ja tahavad nüüd "tagasi teha". Tean paari sellist juhust. Ja millegipärast on naispolitseinikud eriti vastiku käitumisega, ju jälle tajuvad oma nõrkust ja üritavad seda käitumisega kompenseerida. Lisaks on viimasel ajal tüüpiline politseinik "metr s kepkoj", jupats, kes ka oma alaväärsust välja elab. 
Üks selline pooleteistmeetrine oli mõned aastad tagasi meil piirkonnapolitseinik ja pidi tegema mu tütrele relvaloa jaoks hoiutingimuste vastavuse akti - autost taluõuel välja ei julgenud tulla, andis mulle paberi aknapilust kuna üks laika tormas auto ümber ja saksa karmikarvaline linnukoera monstrum tahtis koos aedikuga teisele toeks tulla. No krt, see on politsei? ma olen tööasjus igasugu õuedel käinud vanakola otsimas ja ükski lõrisev koer pole mind peatanud ega ka puutunud. Kui sa oled arg, siis koer tunnetab selle kohe ära ...
Vasta
#7

(02-01-2019, 23:05 PM)honkomees Kirjutas:   
Üks selline pooleteistmeetrine oli mõned aastad tagasi meil piirkonnapolitseinik ja pidi tegema mu tütrele relvaloa jaoks hoiutingimuste vastavuse akti - autost taluõuel välja ei julgenud tulla, andis mulle paberi aknapilust kuna üks laika tormas auto ümber ja saksa karmikarvaline linnukoera monstrum tahtis koos aedikuga teisele toeks tulla. No krt, see on politsei? ma olen tööasjus igasugu õuedel käinud vanakola otsimas ja ükski lõrisev koer pole mind peatanud ega ka puutunud. Kui sa oled arg, siis koer tunnetab selle kohe ära ...
Pakun siis välja veel mõne variandi koos erinevate vingumisvõimalustega:
a) kutsuda akti vastuvõtmiseks kodanik politseijaoskonda, aga siis oleks võimalik AutoMoto Foorumi tehnilise ülevaatuse teemas mainida, et no on politsei, ei oska tähitud kirjagi saata
b) saata tähitud kirjaga, aga siis oleks võimalik AutoMoto Foorumi tehnilise ülevaatuse teemas nutta, et no on politsei, sellised laiskvorstid, et ei jaksa minu juurest läbi hüpata, kuigi ise tiirutavad niikuinii mõttetult maksumaksja kütust maha
c) tulla hoovi peale paberit ära tooma, näha ümber auto jooksvaid penisid, mille peale edasiste seikluste vältimiseks täidetakse esialgne ülesanne läbi autoakna suheldes, aga siis saab AutoMoto Foorumi tehnilise ülevaatuse teemas hädaldada, et no on argpüksid, ei julge autostki välja tulla
d) tulla hoovi peale paberit ära tooma, näha ümber auto jooksvaid penisid, autost välja tulla ning oodata, kas penid hakkavad lakkuma või purema. Pärast seda, kui esimene on hambad kintsu löönud, kasutada mõnd erivahendit enesekaitseks, aga see annab maatüki ja koera omanikul võimaluse AutoMoto Foorumi tehnilise ülevaatuse teemas kaevelda, et no on politsei, tuli minu eramaale, kukkus rambotama ja ei näinud üldsegi ette, et minu armas Pitsu loomulikult hakkab kodu kaitsma, ja lõpuks, kuradi tõbras, lasi selle peale Pitsu maha ka veel, aga küll ta nüüd saab kohtus seda asja seletada, miks ta tungis ilma orderita eramaale ning seal laamendama hakkas
e) tulla hoovi peale paberit ära tooma, näha ümber auto jooksvaid penisid, mille peale visata aknast kolm vorsti välja ning penidega sõbraks saada. Selle peale saab koera omanik võimaluse AutoMoto Foorumi tehnilise ülevaatuse teemas arvata, et just nimelt nendest vorstidest tekkis Pitsul kange kõhuvalu ning üleüldse on tehtud avaldus sisejuurdluse alustamiseks selle tõttu, et politseinik tungis eramaale n.ö hoiutingimuste vastavuse akti üleandmise ettekäändel, ja lisaks selgitatagu seal või kohtus välja, miks on patrullautos vorst kaasas ning kas selle "Kõlblik kuni" oli möödas või ei olnud. Kui oli möödas, siis lisaks saab AutoMoto Foorumi tehnilise ülevaatuse teemas kaevelda, et no on politsei, tungis mulle õuele ning kukkus toksilisi jäätmeid laiali loopima

Praegu realiseerus variant c). Palun nüüd sellist varianti, mille puhul "oleks kõik hästi" ja "ei oleks saanud midagi ette heita", ning ma leian ka selle variandi puhul vähemalt kolm tõenäolist põhjust, mille tõttu kaevelda oleks olnud võimalik.
Vasta
#8

No ma panen siis omalt poolt positiivse kogemuse. Oma igapäeva pisiautoga sai mõned kuud tagasi ülevaatus läbitud ja kõik tuled viled töötasid. Hommikul väga vara kodunt startides keerasin suurele teele vahetult politsei ette.
Sõitsin siis kenasti tööpostile ja vaatan hoovi keerates,et kurjam poliis ka tuleb järgi. No egas midagi,sõitsin oma garage ukse juurde ja ronisin autost välja. Politsei ka tuli ja tutvustas kenasti ennast. Siis järgnes ootamatu küsimus, et kas te selle 6km jooksul pidurdasite ka vahepeal?  Big Grin  Ma vastasin,et otse loomulikult. Nemad siis teatasid,et vot ükski pidurituli(kolmest) ei vilksatanud ka kordagi. Uuriti,et kas armatuuris ei põle mõni hoiatav lambike mis viitaks läbipõlenud pirnile. Vastasin,et sellel autol sellised asjad puuduvad. Seepeale küsiti luba rooli istuda ja pidurit vajutada,et mina saaksin tagant siis vaadata koos teisega. Proovisime nii süütega kui ilma(ma arvan,et süütega versioon oli pigem selleks,et veenduda kas äkki mingi hoiatustuli kusagil põleb) Ja no mida polnud,olid pidurituled. Nende nähes sai välja kougitud üks tagapirn,mis oli aga täiesti terve. Jõudsime järeldusele,et viga on mujal. Paluti kenasti selliselt autoga enam MITTE liigelda,kuna see on väga ohtlik. No ei olnud mul mitte ühtegi vastuväidet neile. Ise siis ootasin,et millal laksu saan nüüd. Aga ei midagi. Ütlesin veel,et panen selle auto garaazi ära ja võtan teise kuniks selge mis tuledega juhtus. Sooviti kena hommiku jätku ja paluti väravast välja lasta. Müts maha. Ja panin ka tõesti auto garaazi ära ja võtsin teise. Vigaseks osutus piduritule lüliti.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#9

No mis võiski eesti mehele suuremat lõbu pakkuda, kui pühkimata tagumikuga (sest kusagil pole kirjas, et pühkima peab) koduhoovis kahe peni najal irvitada mendinäru üle, kes ei julge-taha autost välja tulla.
Ärgem siis kiunugem, kui karma meid ka vahest ette võtab.
Vasta
#10

(02-01-2019, 23:05 PM)honkomees Kirjutas:  ...ma olen tööasjus igasugu õuedel käinud vanakola otsimas ja ükski lõrisev koer pole mind peatanud ega ka puutunud....
Mulle jäi hoopis see osa silma.
Mis tööd sa mees teed, et pead igasugu õuedel lõrisevaid koeri vältima vanakola otsides? Üks amet ainult tuleb pähe ja see ei ole just väga ametlik töö ja paneb ka politseinikke vihkama...
Vasta
#11

(03-01-2019, 09:23 AM)ivo86 Kirjutas:  
(02-01-2019, 23:05 PM)honkomees Kirjutas:  ...ma olen tööasjus igasugu õuedel käinud vanakola otsimas ja ükski lõrisev koer pole mind peatanud ega ka puutunud....
Mulle jäi hoopis see osa silma.
Mis tööd sa mees teed, et pead igasugu õuedel lõrisevaid koeri vältima vanakola otsides? Üks amet ainult tuleb pähe ja see ei ole just väga ametlik töö ja paneb ka politseinikke vihkama...

Muuseumi peavarahoidja - ikka inimesed helistavad ja üht-teist pakuvad, pakutava ülevaatuseks sõidad kohale ja ikka on koerad õuel ja kõigiga olen läbi saanud ning jõudnud ka majauksele koputama ilma lõhkiste pükstega ...
Vasta
#12

(03-01-2019, 10:02 AM)honkomees Kirjutas:  
(03-01-2019, 09:23 AM)ivo86 Kirjutas:  
(02-01-2019, 23:05 PM)honkomees Kirjutas:  ...ma olen tööasjus igasugu õuedel käinud vanakola otsimas ja ükski lõrisev koer pole mind peatanud ega ka puutunud....
Mulle jäi hoopis see osa silma.
Mis tööd sa mees teed, et pead igasugu õuedel lõrisevaid koeri vältima vanakola otsides? Üks amet ainult tuleb pähe ja see ei ole just väga ametlik töö ja paneb ka politseinikke vihkama...

Muuseumi peavarahoidja - ikka inimesed helistavad ja üht-teist pakuvad, pakutava ülevaatuseks sõidad kohale ja ikka on koerad õuel ja kõigiga olen läbi saanud ning jõudnud ka majauksele koputama ilma lõhkiste pükstega ...

No selge - vot selline amet pähe ei tulnud küll.
Vasta
#13

Eelnevaid kommentaare politseinike kohta lugedes tekkib küsimus: kas kirjeldatud ametnikud on pärit kuskilt teise planeedi psühhiaatria kliinikust? Mulle teadaolevalt mitte?
Nagu olen aru saanud ja kogenud, on tegu tavaliste inimestega, ilma eriliste komplekside ja kalduvustega mida siin värvikalt kirjeldatud. Kellegi vend või õde, isa või ema. Tegu tavaliste ametnikega, kes teevad oma tööd ja täidavad käsku mis kõrgemalt tulevad. Olen kohtunud nendega küll harva, kuid julgen kinnitada, et nende suhtumine on Sinu enese peegelpilt, räägid viisakalt on vastus sama, keerad p---e ette ja vastatakse samaga.  
Kui tänasest politsei kui institusioon ära kaotada, siis oleks parem?


Vasta
#14

Jah.Mina tundsin huvi,et miks noor tüdruk politseinikuks hakkab aga saag läks käima.
Kindlasti on politseinike hulgas nagu ükskõik missugusel elualal inimesed erinevad.
Rolli mängivad iseloomuomadused nagu meil kõigil.Endal ka kokkupuudet vähe olnud
aga koemusi positiivseid kui ka negatiivseid.Ühe korra olen tajunud kus noorel nagal
oli vaja oma üleolekut tõestada iga hinna eest aga see ka ainus kord,reeglina on 
peatamised olnud põhjendatud.
Vasta
#15

(03-01-2019, 10:47 AM)hulgus Kirjutas:  Eelnevaid kommentaare politseinike kohta lugedes tekkib küsimus: kas kirjeldatud ametnikud on pärit kuskilt teise planeedi psühhiaatria kliinikust? Mulle teadaolevalt mitte?
Nagu olen aru saanud ja kogenud, on tegu tavaliste inimestega, ilma eriliste komplekside ja kalduvustega mida siin värvikalt kirjeldatud. Kellegi vend või õde, isa või ema. Tegu tavaliste ametnikega, kes teevad oma tööd ja täidavad käsku mis kõrgemalt tulevad. Olen kohtunud nendega küll harva, kuid julgen kinnitada, et nende suhtumine on Sinu enese peegelpilt, räägid viisakalt on vastus sama, keerad p---e ette ja vastatakse samaga.  
Kui tänasest politsei kui institusioon ära kaotada, siis oleks parem?
Eks nad on jah tavalised ametnikud.
Olen nüüd kahe aasta jooksul saanud pm samasuguse rikkumise eest kaks täiesti erinevat kogemust.
Rikkumine oli kiiruseületamine- esimene kord koduauulis Nõmmel, kus enamus tänavaid 30 ja parema käe reegel (ehk väga ületada ei annagi). Üks tänav on, kus paremalt midagi ei ristu ja saab 'vabamalt võtta', ma võtsin 52-ga. Ilm ilus, tänav tühi. Mis seal ikka vaielda, sain 80€
Teine oli Virtsu maanteel, lolli peaga vaatasin, et võiks tund varasemale praamile jõuda, kui kõrgemat tempot hoida. Hoidsin 90 alas 115. Ilm ilus, liiklus hõre.
Patrull tuli vastu, küsis kuhu kiire, ütlesin nii nagu oli, praamile. Kutsus autosse, ütles, et teeme paberi selle pärast, et ma rahulikumalt võtaks ja kindlasti sellele praamile ei jõuaks. Miinimum, mis ta saavat kirjutada, on 28€
Võibolla olid mõlemad patrullid samasugused tavalised normaalsed inimesed, lihtsalt erinevate ülesannetega välja saadetud?
Vasta
#16

(03-01-2019, 10:47 AM)hulgus Kirjutas:  Eelnevaid kommentaare politseinike kohta lugedes tekkib küsimus: kas kirjeldatud ametnikud on pärit kuskilt teise planeedi psühhiaatria kliinikust?
 Kas just kliinikust .....
Tean isegi nii mõndagi tegelast, kes politseis töötab või on töötanud.
On igasuguseid, nagu mujalgi elualadel.  On väga lahedaid selle, kes igas olukorras inimeseks jäävad.
On nähtud tüüpi, kes peale paari pitsi kukkus püstoliga vehkima ja lakke kõmmutama.
Ja sellist kes napsilauas kantseliiti ajama hakkas ja lubas hommikul kõik puhuma panna.
On jäänud selline mulje küll, et pikalt ses ametis olnutel natuke mõtlemisele mõjuma vist kipub.
Aga see on ainult minu isiklik arvamus.
Vasta
#17

(04-01-2019, 18:17 PM)tcumen Kirjutas:  
(03-01-2019, 10:47 AM)hulgus Kirjutas:  Eelnevaid kommentaare politseinike kohta lugedes tekkib küsimus: kas kirjeldatud ametnikud on pärit kuskilt teise planeedi psühhiaatria kliinikust?
 Kas just kliinikust .....
Tean isegi nii mõndagi tegelast, kes politseis töötab või on töötanud.
On igasuguseid, nagu mujalgi elualadel.  On väga lahedaid selle, kes igas olukorras inimeseks jäävad.
On nähtud tüüpi, kes peale paari pitsi kukkus püstoliga vehkima ja lakke kõmmutama.
Ja sellist kes napsilauas kantseliiti ajama hakkas ja lubas hommikul kõik puhuma panna.
On jäänud selline mulje küll, et pikalt ses ametis olnutel natuke mõtlemisele mõjuma vist kipub.
Aga see on ainult minu isiklik arvamus.

Üldiselt nii laias laastus öeldes, ega need enamasti (erandeid on, aga vähe) just kõige "teravamad pliiatsid" pole, kes madala palgaga riigitööd oma unistuste ametiks peavad. Rolleyes
Vasta
#18

Kuu tagasi sai ostusooviga prooviks vótta ùhte aegunud ùlevaatusega kaubikut .

Ùhe óhtuga sai kaks suulist noomitust esimene tehti telefoni teel bussi omanikule Maksu ja tolliameti poolt. Teine koos peatamisega politsei poolt. 

Seega ka on inimlike ametnike
Vasta
#19

(04-01-2019, 21:58 PM)hobiautod Kirjutas:  Kuu tagasi sai ostusooviga prooviks vótta ùhte aegunud ùlevaatusega kaubikut .

Ùhe óhtuga sai kaks suulist noomitust esimene tehti telefoni teel bussi omanikule Maksu ja tolliameti poolt. Teine koos peatamisega politsei poolt. 

Seega ka on inimlike ametnike

Registrimass 3500 + kg? Teekasutustasu + ülevaatuseta?
Vasta
#20

(04-01-2019, 21:58 PM)hobiautod Kirjutas:  Kuu tagasi sai ostusooviga prooviks vótta ùhte aegunud ùlevaatusega kaubikut .

Ùhe óhtuga sai kaks suulist noomitust esimene tehti telefoni teel bussi omanikule Maksu ja tolliameti poolt. Teine koos peatamisega politsei poolt. 

Seega ka on inimlike ametnike

õhtul juba pimedas sain vaevalt töökoja õuest välja sõita (31. kategooria vallatee), kui värvimuusika selja taga käima läks. Paluti viisakalt pasunasse puhuda ja samal ajal raadiost kostnud märkuse "ülevaatus" peale, teavitati et "Teil on TÜV läbi" ja sooviti head teed... Tea kas nad ootasid mind nurga taga, või olid eksinud aga ei enne ega vast ka tulevikus pole sel teel värvilisi autosid olnud, ega tule.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne