Hüdropump pneumokülviku ventilaatorile
#1

Jõudu!
Käsil on viljakülviku ehitus, ja doonoriks on Kverneland Accord viljakülviku. Originaalis käib ventilaator traktori hüdro pealt, aga kuna traktorist MTZ 1025.3 siis ei kannata see jagaja pidevas surveasendis olemist välja. Tahan teha nüüd autonoomse süsteemi, et hüdropump flantsiga jõuvõtuvõlli otsa, et see käitaks ventilaatori. Kõige jamam on see, et ventika pealt ei suuda andmeid leida tootlikuse osas, et kui võimast pumpa peaks kasutama. Ventikapöördeid saab reguleerida õli pealevoolu suurendades või vähendades regulaatoriga. Paigaldama peaks ka õlipaagi. Oskab keegi aimata või on teinud keegi sellelaadseid süsteeme, kui tootliku pumba peaks soetama?
Vasta
#2

Räägi esindusega. Seal on üpris väikese tootlikusega, aga nad teevad hulga pöördeid. 50l/min ajab horsh külvikul ringi umbes 4000 pöördega ja tuleb vähe pealevoolu timmida väiksemaks. Need mootorid on ette nähtud umbes 3500 peal töötama. Aga see võib tootjast erineda. 
Kõige lihtsam on püüda a-tammeliga jutule saada, sest a-varuosale ei pandagi tootlikkust, kuna muidu sa paned selle osa riknemisel sinna 5korda odavama hiina mootori...
Vasta
#3

Küsitud mõlemast, nii tammelist kui ka dotnuva balticust väidavad, et arvutikataloogist nemad neid ei näe. Sellepärast ka see pöördumine
Vasta
#4

Kui keegi ei tea, siis tulebki mõõta, mitu kuubikut õli ühe ringiga läbi jookseb.

Puusalt pakun, et mingi 10-12.

Miks ventikat otse JSV otsa ei istuta? Õhu transportimine on väiksem probleem, kui hüdrovedeliku.

Kuidas plaanid õli kogust muuta ventilaatori tootlikkuse muutmiseks?

Ning kõige rohkem huvitab mind tegelikult selle ehituse eesmärk - miks teha asja, mis on olemas? Rolleyes Tegemise rõõmust, vaba eelarvega? Või peaks ka lahendus võimalikult soodne tulema?
Vasta
#5

Accorde tuli JVV pealt ringi aetava vendiga kah. Olen kursis ühe  vedeleva preparaadi kordinaatidega.
Vasta
#6

https://www.youtube.com/watch?v=H789b0zbkzY  Aparaat peaks umbestäpselt sarnane välja kukkuma, väikeste erinevustega. Kui olen asjast õigesti arusaanud siis olemas regulaatorklapid, millega saab õli vooluhulka reguleerida, muutes klapiga vooliku läbilaskevõimet. Selline klapp on ka hetkel külvikul küljes. Seemendipatarei on see sama nagu videos näha. Accord sai väljakülviseadme ja muu elektroonika pärast soetatud. Kuna originaalis oli külvik rippes ja freesiga, siis nüüd tuleb järelveetav-punkrimahu suurendamine+seemendite väljavahetamine. Ainuke lahendamata sõlm oligi ventilaatori küsimus. Ürituse eesmärk on saada suure punkrimahuga ja otsekülvamise võimalusega külvik. Eelarve on muidugi piiratud, aga ühtegi võrdväärset tehasetoodangut sellise raha eest ei ole võimaik saada. Huvi5 kui võimalik jätke selle JVV käitatava accordi kontakt mulle PS-i. Ette tänades
Vasta
#7

Leidsin lõpuks ühe pdf-i kus kirjas, et õli vajadus on 25l/min. Mõni NSH annab JVV otse ühendades niipalju liitreid välja? 1000 pööret/min on maksimum mootori täispööretel, siis peaks äkki multiplikaatori vahele panema, et traktorimootor käes ei karjuks? Kas õli saaks laenata traktorist, kui traktori hüdropaak 30l, samas seemendite tõstmine ka traktori hüdro pealt, ei mängi vist väga välja.
Vasta
#8

Kuna minu jaoks on tegemist täiesti võõra maailmaga, siis huvi pärast küsiks, et milline see vent välja hakkab nägema, kuhu puhuma ja mida kuivatama?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

Ventilaator tekitab õhuvoo, et seemned jõuaks seemendi kaudu õigesse kohta. Laiade külvikute jaoks vajalik.

Nojah, kui PEAB selline olema, siis peab. Iseehitamine on iseenesest arendav hobi ja kui teha vanarauast, siis ka ressursisäästlik. Eriti selle jaoks, kelle aeg ei maksa midagi.

25 l/min annab NŠ-32 välja umbes 780 pöördega. Mida mainitud russ võiks anda välja nii 1600 mootoripöörde pealt, kui JSV seada 1000 pöördele. 

Enamus regulaatoreid muudab läbivooluava suurust ehk piirab voolamist. Reguleeritav kolmik on selles mõttes parem.

Traktori pealt õli võtmine eeldab lisaliini paagist ja paaki. Mina teeks täiesti autonoomse süsteemi, kui peaksin tegema hüdroajamiga ventilaatori.
Vasta
#10

Aga palju õhuvoolu vaja on umbes l/min või cfm või mis iganes suurust?

E: kuna mul pole aimugi millest jutt käib, mis kujuga vent peab olema, millist õhuvoolu suutma tekitada jne, siis ma saan välja käia ainult mõne idee, kas sellest tolku on või mitte, eks vaadake ise. 

Eeldamine ei ole siin eriti teretulnud nähtus Smile kuid  eeldame, et viljaterade teisaldamiseks läheks vaja näiteks 200l/sek õhuvoolu. Juhul kui see on piisav, ostaks ma Kuldsest Börsist suvalise elektrilise vendi, näiteks sellise, ning seejärel Alist inverteri, näiteks sellise, ja oleks komplekt alla soti koos. Aga kuna üsna raske on midagi pakkuda teadmata algandmeid, siis pean juba ette vabandama kui eelpool mainitud kombo täiesti väärtusetuks osutub vajamineva töö jaoks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#11

Elektriga pole seal midagi teha.
See ventilaator on ikka päris suur, ma pakuks et 70cm läbimõõduga ja ringiajamiseks võiks vaja olla 5-6kw võimsust.
Belarusil pole sellist generaatorit ruumi panna mis selle võimsuse välja annaks ja üheainsa rihmaga pole ka reaalne sellist ringi vedada.
Pealegi kuna tahetakse säästulahendust siis selline modifikatsioon ei ole seda.
Kui säästulahendust vaja siis mina võtaks küll õli traktori jagajast ja et vältida õlivoolu piiramisega või möödalaskmisega tekkivat ülekuumenemist laseks sel ventilaatoril käia täispööretel ja piiraks õhukogust õhuvõtuava piiramisega.
See paha asi jääb muidugi et kui on vaja külvikut üles tõsta peab ventilaatori seisma panema kuid loodetavasti ei külvata nii väikest lappi pneumokülvikuga et põlluotsas peab iga ring üles tõstma.
Selline asi ka veel, et ühele poole liikuva asja jaoks mida ventilaator kahtlemata on peaks tagant väljavõttest ainult ühe toru võtma ja teise viima tagasi õlipaaki nii jämeda voolikuga kui võimalik et õli vähem kuumeneks ja see lahendab ka möödavooluklapi vajaduse et jagajat kinni pannes ventilaatori inertsiga pöörlemine midagi lõhki ei ajaks.
Vasta
#12

Tänan erinevate mõttekäikude eest. Lisan ka ühe süsteemi üldiseloomustava pildi. Õhuhulka ei oska tõesti öelda, see sõltub ventilaatori pööretest, mis on vahemikus 1000-3500p/min, sõltub kas peenseeme, teravili või kaunvili. See õhuhulga piiramine siibriga on täitsa töötav versioon, kuna ka videos olnud isendil siibriga õhuvooluhulga piiramine. Päris vanarauast ehitama ikka ei hakka, saab värske metalli ja viimistluse. Uurin, äkki on võimalus saada JVV käitatav ventikas, kui ei siis läheb NSH 32 käiku.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta
#13

https://www.youtube.com/watch?v=24lstMM3E7g

Natuke kiiremat sõitu kah Wink
Esialgne variant oligi selline nagu sa praegu teed.1025+hüdroga accordi vendikas.
Pean otsima mingid jupid on alles.
JVV otsas vene 50-ne 1000 pööret,külvikupool 32 ne mootor vedas accordi väiksemat vedavat seibi,lisa paak 100+mahuga.
Vasta
#14

Kas tegemist on sellise vendiga? https://www.i-bidder.com/en-gb/auction-c...ca01193ed7

Kas teil siis tõesti ühtegi pilti pole asjast?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#15

(15-01-2019, 22:44 PM)viplala Kirjutas:  Kas tegemist on sellise vendiga? https://www.i-bidder.com/en-gb/auction-c...ca01193ed7

Kas teil siis tõesti ühtegi pilti pole asjast?

Jep ventikas sama. Ma praegu koolis ja pole pilte sellest teinud. Koju jõuan siis saan pilte teha
Vasta
#16

No kui vent on sama, siis on see ju paras sitanikerdis mida saab edukalt elektri pealt käitada, ega see mingi hakkepuidu tigu pole, tavaline õhupump ja suurus tundub samuti olevat selline 'tavaline'. Hüdro miinus on õli ringluse kiirus pumba sees, ehk siis kallis teema kui pöördeid vaja üles tuua. Elektriga jälle vastupidi. Vent oleks just see koht kus mõelda vajadusel lisa genekale aga mitte mingite x pumpadele kordistitega jvv pealt.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#17

Külvikutel pigem kitsad ja suurema läbimõõduga vendid,ehk siis kõrgsurve omad.
Vasta
#18

(15-01-2019, 20:33 PM)viplala Kirjutas:  Aga palju õhuvoolu vaja on umbes l/min või cfm või mis iganes suurust?
...

Sellel on põhjus, miks masinad maksavad sedapalju, nagu need maksavad. Big Grin Asjad on omavahel seotud....

Mina ka ei tea, kuid ma pakun puusalt, et nii 25 kuupi minutis iga töölaiuse meetri kohta kombikülvikul ja 10 monol.

Horschi ventikat näeb näiteks siit:
https://www.horsch.com/fileadmin/_proces...254bf8.jpg

Sihuke rammus pool meetrit läbimõõtu kolakas tsentrifugaalventilaator.
Vasta
#19

Kuna on teisigi huvilisi, siis niisama vaatamiseks teistele, aga Vellemees, saadan nr sulle eraldi.
   
   
   
Vasta
#20

Selle nz32 pumbaga jõuvõtu otsas saad parimal juhul üli kerget heina seemet külvata. Et tiivikule korralikku tuuri sisse saada 1000 pöördega jõuvõtult on vaja multiplikaatoriga pumba pöörded viia 2000ni või kasutada mingit 75 liitrist pumpa...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne