Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

Sellise tüüpilise eestlase hooldamata võpsikule on tänapäeval antud uuem ja uhkem nimi. - VEP mets

Uue aja värk noh, tol ajal polnd vist olemas sellist suhtumist, et mets pole pelgalt puupõld või maaomaniku kasumiallikas.

Õnneks tänapäeval on võimalik kasu saada ka ilma saagimata.

https://keskkonnaamet.ee/elusloodus-lood...selupaigad

Vot sinna lähed vahtkummist kummikutega ning sae asemel haarad kaasa fotika.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(06-12-2023, 21:56 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(06-12-2023, 21:17 PM)tõnn Kirjutas:  Oled sa üldse kunagi päris metsa sattunud?
Võibolla kusagil linna pargis saad sellisega sõita kuid päris metsas sa sellega ei manööverda, ei tagurda ja hea kui üldse koju tagasi jõuad.
Rääkimata palkide väljaveost.
Vaata, ma saan omas metsas suisa sõiduautoga sõita! Selline on HOOLDATUD mets mitte tüüpiline eestlase hooldamata VÕPSIK!!! Järjekordne maakast plödiseja foorumis? Mine aga oma rögisejaga sitavõpsikut lõikama...ausõna. Kuul pähe kaader on ikak siia kogunenud. MA läksin suisa 1988 esmalt EPAsse metsandusteaduskond aõppima..et ka sma olen metsa sattunud? MNA olen seda susia ÕPPINUD, seda ka hiljuti elukestva õppe raames, lisaks 40+ aastat oma metsa harinud. OMA!
Nii kõrgelt haritud mehikeselt ootaks kirjavigadetta kirjutamist ja mitte karjumist või suisa kilkamist oma kirjatükkides!
Vasta

(07-12-2023, 07:48 AM)ahtos Kirjutas:  
(06-12-2023, 21:56 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Vaata, ma saan omas metsas suisa sõiduautoga sõita! Selline on HOOLDATUD mets mitte tüüpiline eestlase hooldamata VÕPSIK!!! Järjekordne maakast plödiseja foorumis? Mine aga oma rögisejaga sitavõpsikut lõikama...ausõna. Kuul pähe kaader on ikak siia kogunenud. MA läksin suisa 1988 esmalt EPAsse metsandusteaduskond aõppima..et ka sma olen metsa sattunud? MNA olen seda susia ÕPPINUD, seda ka hiljuti elukestva õppe raames, lisaks 40+ aastat oma metsa harinud. OMA!
Nii kõrgelt haritud mehikeselt ootaks kirjavigadetta kirjutamist ja mitte karjumist või suisa kilkamist oma kirjatükkides!

No kui juba, siis juba: "kirjavigadetta" tuleb kirjutada üheainukese "t"-tähega. (Postituse sisusse see ei puutu).
Vasta

Mulle jääb arusaamatuks, milleks sinna parkmetsa, kus sõiduautoga vabalt ringi saab sõita, seda va miniroomikut veel vaja on? Puhtalt alpuse ja edevuse ja spordi tegemise pärast? Peale selle, et asi on peas ilusaks mõeldud, nagu naabrineti peale kolmandat pudelit.
Vahelduseks välismaa rögiseja pilti ka:
[Pilt: kubota-fi-stokker2.jpg]
Vasta

Kunagi oli teemaks see raudhobune siis eile oli selle rattajooksu remondipäev.
Rattaid kokku 20 tk, igaühel on sees 2 laagrit, sk-tihend ja kork otsas.
Kestab see jooks ühe talve ja pull selles, et tihendialune võll on tavaline roostetav raud millele täpid sisse roostetanud ning tihend enam ei saagi pidada.
Igatahes laagreid-tihendeid-korke kulus 270 raha eest pluss rattad kus laagri ringi tõmmanud ja tahtsid lisapuksi.
Ratta tükk varuosana 150 eur.

Niiet omatarbeks päris kulukas tegevus...
Vasta

Nii pisikesi Valmeteid pole jah.
Vasta

(07-12-2023, 12:18 PM)jaan mmc Kirjutas:  
(07-12-2023, 12:02 PM)vant Kirjutas:  Nii pisikesi Valmeteid pole jah.
Japside väiketraktorite rohkus on hea näide sellest, et mingit (ainult suured on mõistlikud) ei eksisteeri. Sommidel oleks aeg aasja väiketraktoritele konkurentsi pakkuma hakata.
Lihtsalt enesearenguks küsin - kas sommid üldse omal maal veel päriselt trakatseid ehitavad?

Võib vabalt olla seis nagu nende kahel naabermaal enamuse liikuvaga, et konteinerlaev toob kaugelt kasutusvalmis tooriku, keeratakse rattad külge ja läheb uhke Made in ... plekk tagaotsa peale.
Vasta

Valtra tehas küll toimis mõned aastad tagasi. Oli põnev külastus.
Vasta

mu väärkoheldud LükaTõmba on senikogetuist parim kooslus olnud. Lükkab lume ja ka mulla siledaks, kühvlis veab 1.5m3 kaske, vajadusel sikutab tüve välja ka.
Asjad, mis minu metsas kuhugile ei kõlba, aga omal nahal järele proovisin, kastiga Muravei, Mtz5 motoblokk, T16 kastikas, UAZ mudarehvidega kastikas.  TZ4K14 tsehhi pizzalõikur oli muidu hea, aga liiga kitsa rehviga. kaapis sisse imekiiresti, kui 2 ruumi märga taga. Müüsin enne maha, kui asisemad balloonid alla sebisin.
[Pilt: 20231207_105510.jpg]
Vasta

Kuul pähe mets ikka! Sa autoga ei sõidagi seal nagu normaalses metsas tehakse?

[Pilt: classic-old-car-woods_258943-23.jpg?w=2000]
Vasta

Mina käin ka metsas autoga ja ei ole üheotsa sõidud.

[Pilt: 20231029_155951.jpg]

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Härra näitas lihtsalt oma vaimset taset jälle. Haridust võib ju olla aga haritusega on kehvasti. Selle raudhobuga on nagu jumalausuga.Usu ja fanatismi vahel on õhkõrn piir. Antud juhul on patsient piiri ammu ületanud. Ma olen seda hobuse jalutamise juttu lugenud juba mingi 3 talve äkki. Aga villa vähe, pole nagu siiani omale nii suurepärast masinat suutnud hankida.
Vasta

[Pilt: 20231204_100818.jpg]
Paar kaigast oli vaja järgi lohistades välja tuua,lõuad ei ulatunud ümber või ei jaksanud isegi otsast tõsta Smile
Vasta

(07-12-2023, 12:11 PM)jaan mmc Kirjutas:  
(07-12-2023, 12:01 PM)2715 Kirjutas:  Kunagi oli teemaks see raudhobune siis eile oli selle rattajooksu remondipäev.
Rattaid kokku 20 tk, igaühel on sees 2 laagrit, sk-tihend ja kork otsas.
Kestab see jooks ühe talve ja pull selles, et tihendialune võll on tavaline roostetav raud millele täpid sisse roostetanud ning tihend enam ei saagi pidada.
Igatahes laagreid-tihendeid-korke kulus 270 raha eest pluss rattad kus laagri ringi tõmmanud ja tahtsid lisapuksi.
Ratta tükk varuosana 150 eur.

Niiet omatarbeks päris kulukas tegevus...
On ju roostevaba laagreid, oluliselt kallimad küll jah. Sk tihendite kvaliteedi vahe on ka nagu öö ja päev, japsi autodel kasutatav NOK on selle teema tipp siis tuleb tükk tühja maad. Hiljuti sai üks nn. korralik (TCR) sk mootoriploki pesast näpuga väljavõetud, sellist termokahanevat ja kõvanevat p..a on poed täis. Loomulikult ka seetõttu, et sellele, erinevalt päris toodetest on ostjaid...
Ei ta'st roostevabast tolku ole, kui kogu kupatus mudas töötab. Pori sööb isukalt kõike.
Vasta

(07-12-2023, 11:46 AM)jaan mmc Kirjutas:  Kas Valmetil polegi selliseid japside laadseid väiketraktoreid ?

Valmetil on olnud, aga need jäävad 60 aasta taha. Tänasel Valtral on väikseim mudel A75 , mis on umbes russi mõõtu asi.

New Hollandil on Boomer, ülejäänud asjade hinnad lähevad väga kosmoseks ära (Aebi, Carraro, Massey-Fergusoon, John Deere). Kasutatud japs on väga OK asi eraisiku metsa.

Küsimus turvakaarel oleva saehoidiku kohta: kas mõni oks ei ole üritanud saagi endale tõmmata sealt?
Vasta

[attachment=100220]https://www.youtube.com/watch?v=xckqEevM__M 

Seal mees haamriga nüristab ühelt poolt lintsaagi. Saan ma midagi valesti aru? Näinud olen vaid 50-ndate aastate vanamoelise saekaatri tööd, ikka tsah-tsah.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(08-12-2023, 17:53 PM)aavu Kirjutas:  Seal mees haamriga nüristab ühelt poolt lintsaagi. Saan ma midagi valesti aru?

https://youtu.be/xckqEevM__M?t=1349

See koht ilmselt? Kas nüristab või korrigeerib räsamist (kahtlane) aga suund on kindlasti õige. Sellised meetodid on üldiselt põlu all, aga tööpäeva lõpus nagunii teritusele minevale lindile paari lisatunni võimaldamiseks, miks mitte? Küllap on need asjad hoolikalt läbi mõeldud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(08-12-2023, 17:53 PM)aavu Kirjutas:  Seal mees haamriga nüristab ühelt poolt lintsaagi. Saan ma midagi valesti aru?
Seal võib olla tegemist saelehe valtsimisega, millega antakse lehele kumerus, et püsiks ratastel. Tööriistal punn näha.
Vasta

Miskise kahenädalaga  kakssada tihu ümarat väljas,päris igapäev muidugi metsa ei jõudnud ja see päev on praegu kuradima lühike.
Külm ka,mõnel päeval hakkasid tõstukil lõuad venima.Nüüd oksa.
[Pilt: 20231213_093959.jpg] [Pilt: 20231213_144536.jpg] [Pilt: 20231213_144549.jpg]
Vasta

Seda lintidega minipõkatsit sai isegi Türi mehe juures vaadatud. Mäletagi, oli vist 5-6kEur see hind.
Aga hakkasin kahtlema, et kui ruttu see lint otsad annab, kasvõi vanadusest. Ja kas seda uut saada on, mis maksab jne. Veotähikute saadavus jne.
Ja ostmata ta jäi. 
Nagu näha, siis asjatu paanika. Oma raha teenib ruttu tagasi kui ostmisel asjad enam vähem tunduvad. Kas enam tulevikus miskit saada on, polegi väga tähtis, saab kasvõi järgmise võtta.
Ma muidugi ei tea väitagi, et see sama Türi mehe juures müüdud traktor on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne