Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid
#21

(15-01-2019, 17:43 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Meie endi vaesus ei ole seejuures oluline - ise oleme "lollid ja vaesed"!
Teeks nii, et jätaks esiteks vaesuse ja lolluse eraldi patta ning teiseks ei halvustaks vaesust. Sa igas oma postis sõimad vaeseid lollideks ja inimesteks kes ise selles süüdi on nagu oleks milleski süüdi olla. Minu puhul on näiteks vaesus teadlik valik ja seda enda elu rahulolust lähtuvalt. Ma ei taha seda elu raisata rikkuse püüdmiseks, niigi vähe seda natukest antud siin ilmas. Ja tembeldada lolliks, et pole kaukas kuldmünte... kui sa ise selle järgi elad, siis on mul sinust kahju hoopis.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#22

Iga asi on just millekski hea.Kasum ajab sassi aja,koha,masinavaliku,masinisti jne valiku.Oma mets ikka,leides vahel kõvera halu  riidast,võib meenuda kus ta mul siis kasvas või lamas juba. Mul aastaid toimetas kõrval tore firma,kes haket ei kogunud ja lubas koristada raiejäätmeid enne istutamist.
Vasta
#23

Ise olen küttepuud ka erineval viisil teinud ja vedanud - lõiganud metsas pakkudeks ja kuuri juures lõhkunud, vedanud 3m ATV-ga välja ja halumasinaga tükeldanud. Üle-eelmisel kevadel rentisin Bison 10000 6WD (100€ päev) väljaveoks ja ilmselt edaspidi millegi muuga jännata ei viitsi. Ühe päevaga sain veetud kahe talve puud, milleks oleks muidu kulunud ilmselt 2-3 nädalavahetust kõva tööd. Sellel kevadel plaanis jälle rentida ja paari aasta puud välja vedada.
[Pilt: 4ddc75f1698994d05cf43f2316d7d33a_XL.jpg]
Vasta
#24

(15-01-2019, 18:23 PM)olli Kirjutas:  Pean tunnistama, et vähemasti kõva metsa all on liigendraamiga TZga mõnus manööverdada küll. Kui koormat taga ei ole, siis pöörab sõna otseses mõttes ümber suvalise puu ennast ringi. Vast selles osas see AGT analoog palju viletsam pole. Eks ATV puhul kompenseerib viletsat manööverdamisvõimet kiirem minek (saab kaugemale ümber pöörama sõita), mugavam edasi-tagasi käiguvahetus ning head pidurid, mis võimaldavad erinevalt TZist ka mäe peal seisma jääda.

See on tõeliselt kummaline, et ATV-UTV pole siiani tehasetootena AWSi saanud! Sedasorti katsetused on kõik one-offid või aftermarket-värgid rock-crawlinguks. Nelipööramine kopp-laaduritel ja "upitajatel" on ju tavaline ning manööverdusvõime uskumatu. Roomikutega paljuvedu sees oleks nelikroolimine peaagu must be. Ainus ette tulev on Bobcat Toolcat aga see pole just metsapill. Aga kõva maaga, miks mitte... kui juba suusaradasid kõlbab teha Rolleyes Ehk Maailm on ülikõva tehnikat täis, ole vaid Mees, oma raha ja osta... Täpsuse huvides: roomikud on lisavarustus Cool

[Pilt: bobcat_toolcat_5600_4_4.jpg]
Vasta
#25

(15-01-2019, 18:43 PM)viplala Kirjutas:  
(15-01-2019, 17:43 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Meie endi vaesus ei ole seejuures oluline - ise oleme "lollid ja vaesed"!
Teeks nii, et jätaks esiteks vaesuse ja lolluse eraldi patta ning teiseks ei halvustaks vaesust. Sa igas oma postis sõimad vaeseid lollideks ja inimesteks kes ise selles süüdi on nagu oleks milleski süüdi olla. Minu puhul on näiteks vaesus teadlik valik ja seda enda elu rahulolust lähtuvalt. Ma ei taha seda elu raisata rikkuse püüdmiseks, niigi vähe seda natukest antud siin ilmas. Ja tembeldada lolliks, et pole kaukas kuldmünte... kui sa ise selle järgi elad, siis on mul sinust kahju hoopis.
 Minu lugupidamine sellise jutu peale.
Mõni aasta tagasi tallinas .... üks naaber ostis atv 500cm3 nädal hiljem oli teisel 750cm3 veel nädalake-kaks ja esimesel oli 1000cm3 ja sama oli ka autodega. Kuidagi tekkis mõte, et härra oli üks neist naabritest. Kuni mingi piirini oli jutt loogiline, aga nüüd.....
Vasta
#26

Kes teeb, see oskab, kes ei oska, see õpetab!

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#27

Mind on juba eelmisest persseläinud teemahakatusest saadik painanud küsimus, et millega siis PlyVal64 siiani oma valdustes seal kuskil Läänemaal kaikad metsast kätte sai?
Et nüüd siis, päält kolmekümne viie aastast metsatöö kogemust  on tal äkitselt tormist murtud puude väljaveo tarbeks hädasti vaja mingit huippueksklusiivset muruniidukit või suusaraja valmistamise masinat.
???

Meite peres, kui isa veel maja ehitas, kõlbas bellakas nigut rusik tsimmamulku. Kõik materjalid said veetud. Bellakas (52) ehitas terve suure maja üles, võin öelda. Lisaks tegi kevadest talveni ka kõik põllutööd, kuipaljukest sääl enesel ja tuttavatel seda tarvis läks...
Ehituseks vajaminev saematerjal tuli kõik metskondadest. Ostsid kännurahaga, töötasid etteantud osa ise üles ja näitasid tähtajaks pidulikult puhastatud-hooldatud langi ette. Družbaga langetamine, kirvega laasimine. Kuue meetrised palgid tiriti tsoklitega haakeraua otsas välja suure tee äärde, kust Fiskarsiga auto need kaatrisse toimetamiseks koormasse ulatus laduma.  Põlnud sel bellakal vintsi-plaati ega muid imelisasidki küljes... 
Peenem materjal läks 2-meetriseks kütteks ja 4-tonnise russi enese vankri pääle sai see lühike siis kõik käsitsi venitatud ning seejärel jällegit sellesama russiga koju toimetatud. Otse metsast, langilt. Teinekord oli veopikkus paarkümmend kilti. 
Ja ikka õigel, kesktalvisel külmal, lumerohkel ajal sai seda tehtud. Mitte nii nagu tänapäeval, et mees valib endale tööpäevad siis kui talle sobib, mis siis, et puiel koor lahti ja mahlad sirinal jooksmas. Selleks kulus kolm-neli aastat jutti minu igatalvine koolivaheag.  Tulemuseks oli kogu ehitusele kuluv saematerjal pluss kümne talve küttepuud. 

Täna, kel veel korralik "40" on säilitatud, on tegelikult õnnega koos. Teeb see masin kõik talutööd ja saab metsaski suurepäraselt hakkama. Õhkjahutus, kiire reevers, lihtne, kerge ja vastupidav pill. 
Ja tõesti, kui on plaanis vaid paarkümmend tihu palki või mõne talve küttepuud aastas metsast välja noppida, tasub pigem vastav masin täiesti murevabalt  laenutada, kui et tekitada endale üleliigse, rohkem seisva kui töötava tehnika näol peavalu.
Vasta
#28

(15-01-2019, 19:13 PM)Inri Kirjutas:  
(15-01-2019, 18:43 PM)viplala Kirjutas:  
(15-01-2019, 17:43 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Meie endi vaesus ei ole seejuures oluline - ise oleme "lollid ja vaesed"!
Teeks nii, et jätaks esiteks vaesuse ja lolluse eraldi patta ning teiseks ei halvustaks vaesust. Sa igas oma postis sõimad vaeseid lollideks ja inimesteks kes ise selles süüdi on nagu oleks milleski süüdi olla. Minu puhul on näiteks vaesus teadlik valik ja seda enda elu rahulolust lähtuvalt. Ma ei taha seda elu raisata rikkuse püüdmiseks, niigi vähe seda natukest antud siin ilmas. Ja tembeldada lolliks, et pole kaukas kuldmünte... kui sa ise selle järgi elad, siis on mul sinust kahju hoopis.
 Minu lugupidamine sellise jutu peale.
Mõni aasta tagasi tallinas .... üks naaber ostis atv 500cm3 nädal hiljem oli teisel 750cm3 veel nädalake-kaks ja esimesel oli 1000cm3 ja sama oli ka autodega. Kuidagi tekkis mõte, et härra oli üks neist naabritest. Kuni mingi piirini oli jutt loogiline, aga nüüd.....

Kummal Teist lugemisoskus puudub??? aga mina olengi loll ja vaene! Ja nagu ksf! viplala,  see on olnud TEADLIK valik! Mul pole ühtegi järelmaksu, laenu ega liisingut, pole uut autot ega edevat telefoni. Aga see ei tähenda, et vajadusel ei peaks kaasaegseid lahendusi kasutama ja et ei peaks ka mingit rahastamist tarbima? Et ei peaks normaalsete lahenduste soetamist promoma! Mis on aga peamine: täpselt sama iba ajab pool Eestit aru saamata, et palgarohkus ja suured dividendid ei tule eelajalooste vahenditega mistahes "tööd" tehes! Ja see jutt ka ei päde, et "ei tasu tööriist ära". Kui ma oleks "tark ja rikas", siis ma isegi ei mõtleks, kui tööriista ostaks. Ainult parima soetaks, kalleima ja ägedaima! Ja kõrvutades vana saasta ja ÕIGET tööriista, on ka ajakulu hoopis teine. 

Mul üks Sõber on ka selline tööriistahull, ei ole küll kaugelt rikas aga põhimõtteline ja "pingutab üle". Midagi pole teha, ainuüksi tööriist teeb poole tööst ära! Ainus, mis EI TEE, ongi Tal see tonnine/15K€'ne ATV kommunaaliks, kus ÕIGE pisitrakats olnuks ikka omal kohal...ga seal lõi edevus välja! Samas suurusjärgus 30K eest Festooli asjadega tekib meil mööbel kui võluväel. A'la 3K kantimismasin - ja oleme pannud kokku äkki mingi 30 meetrit kanti? Lisaks spetsfreesid, mingi liimieemaldus/kraapabinõu jne. Ma näitasin Talle vana tislerina, kuidas triikraua ja viiliga asi käib: ma pole nii vaene, et ennast nikastada - see oli vastus. Kõik Blumi matriitsid, abinõud jne - see on tänapäev! HOBIKS ja osaliselt ka rahateenimiseks! Asi algas jällegi minust: Tal oli tahtmine minu toodud jahti värvima hakata ja soovitasin ainsat reaalselt tööd tegevat vibrat, Festooli 150millist Rotexit ja sealt sai seegi "jama" alguse. Sest kõik on "Tavalist" vibrat väristanud aga saad Asja pihku, siis muud enam tahagi. Ma arvan, et koos endisaegsete ralliajastu tööriistade ja laste kartidega (mida juba aastaid ei kasutata) on kulutatud töö- ja hobivahenditele suurusjärk 50-60K€ + vähesõitnud suur ja kõige kangem Sprinter HOBIKS. Aga sõiduauto, värskem X3, maksis ju samapalju kui pudi-tööriistad ja bammi soetamist ei pea keegi imelikuks???  
Või veel üks hää tuttav, kes vanavanemate talusse kolides omale UUE Bransoni koos laaduri ja kaevekopaga ostis (sest kogu talu koos metsadega on mingi 70 ha või oli veel suurem...) - Tal on ka selline tööriistapark, et nutma ajab! Sellega teenis Ta Prantsusmaal muidugi leiba ka... Sama asi: tööriist PEAB olema korralik ja kui vähegi võimalust, siis on ka igaks tööks SPETSriist! Ta on lõhketööde spets, seega pole talupidamine muud kui hobi. Mis Ta oleks pidanud automotolaste arvates soetama läbihooratud "kunniga viiekümne?". Lolliks olete läinud?  Normaalne Inimene tahab töölt tulles lihtsalt masina peale istuda ja mõni hädapärane kodutöö ÄRA TEHA, mitte alustada remondi, õlivahetuse ja poltide pingutamisega. 

Ahjah, kunagi varem või hiljem satume me kõik ka haiglasse ja üldse arsti juurde. Huvitav, miks Te siin KÕIK romusõbrad eeldate, et arstil on tehnika viimane sõna kasutada??? Minu arust peaks selliste tagurlaste hambaid jalaga ringiaetava puuriga puurima ja üldse võiks stalini-aegse ravi tagasi tuua! Pooled seosetu pläma ajajad pandaks siis hullarisse kinni... See, kui keegi torusiili ravimina soovitab ja loll seda ka manustab või puuõõnes naiste tšakraid avatakse, ongi sama, mis selle roimastunud tehnikaga "tööd" teha elik seda promoda. 

PS: meil siin üks kõva DIY-Mehest ksf! soetas TULITERA kaubiku ja ehitas selle oma pere lõbustamiseks ümber - kõik kooris kiidavad ega sõimagi bursuiks??? Ja õigesti teevadki, sest reaalselt vana rondiga muretult ja kaugele ei reisi! Ja siis pakub keegi ideena välja mingi  suhteliselt olematu ~15K maksva spetsiifilise ja teatud ERItingimustele vastava tööriista - idioot, osta rõve roostes peldik omale! Mis teil peas viga on???
Vasta
#29

(16-01-2019, 00:42 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(15-01-2019, 19:13 PM)Inri Kirjutas:  
(15-01-2019, 18:43 PM)viplala Kirjutas:  
(15-01-2019, 17:43 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Meie endi vaesus ei ole seejuures oluline - ise oleme "lollid ja vaesed"!
Teeks nii, et jätaks esiteks vaesuse ja lolluse eraldi patta ning teiseks ei halvustaks vaesust. Sa igas oma postis sõimad vaeseid lollideks ja inimesteks kes ise selles süüdi on nagu oleks milleski süüdi olla. Minu puhul on näiteks vaesus teadlik valik ja seda enda elu rahulolust lähtuvalt. Ma ei taha seda elu raisata rikkuse püüdmiseks, niigi vähe seda natukest antud siin ilmas. Ja tembeldada lolliks, et pole kaukas kuldmünte... kui sa ise selle järgi elad, siis on mul sinust kahju hoopis.
 Minu lugupidamine sellise jutu peale.
Mõni aasta tagasi tallinas .... üks naaber ostis atv 500cm3 nädal hiljem oli teisel 750cm3 veel nädalake-kaks ja esimesel oli 1000cm3 ja sama oli ka autodega. Kuidagi tekkis mõte, et härra oli üks neist naabritest. Kuni mingi piirini oli jutt loogiline, aga nüüd.....

Kummal Teist lugemisoskus puudub??? aga mina olengi loll ja vaene! Ja nagu ksf! viplala,  see on olnud TEADLIK valik! Mul pole ühtegi järelmaksu, laenu ega liisingut, pole uut autot ega edevat telefoni. 
 Vean metsa rs09-ga  mtz82-ga valmet 860-ga ja kui nendega ei saa siis kutsun mehed kes tulevad jarcrac-iga (jarcrac'id on samuti kui terri nullist ringi tehtud, et nendega saaks tööd teha), aga no ei ole rahapeale nii vihane, et endale soetada masin mis kodukasutuses isegi sissemaksu raha tagasi ei too. Ilmselgelt on odavam rentida või teenus tellida.
Kui arutada tahad pane oma nr ps ja helistan homme sulle (kuna ei ole eriti kirjutaja) ja kirjuta peale seda mida ma ei oska lugeda.
Vasta
#30

(16-01-2019, 00:42 AM)PlyVal64 Kirjutas:  [quote pid='467732' dateline='1547568806']
[quote pid='467724' dateline='1547566985']
[quote pid='467718' dateline='1547563387']
  Normaalne Inimene tahab töölt tulles lihtsalt masina peale istuda ja mõni hädapärane kodutöö ÄRA TEHA, mitte alustada remondi, õlivahetuse ja poltide pingutamisega. 

[/quote]

[/quote]


[/quote]
Normaalne inimene remondib kõik töö käigus juhtunu koheselt ära, mitte ei jäta järgmise kasutuskorrani laokile, et siis sedaviisi siin kiruda, nagu just tegid.
Ilmselgelt sul metsamasinate ligilähedalegi asja pole. Sest sul pole mitte mingisugust ettekujutustki (praktikast rääkimata), mismoodi metsas töö tegelikult käib. Unista edasi või osta täisteenus sisse, kui käsi määrida ei taha, sest nende pillide juures käsi määrida tuleb.
Vasta
#31

Val kullake, saa palun aru, et inimene, kes mõtleb pidevalt, kuidas allesjäänud 300 euroga pinsi- või palgapäevani ära elada ei saa sinu juhiseid kasutada. Neil on vaja kõrvalkrundilt küttepuud koju tuua.
Esimese ja teise eesti vastandumine saab siin uut hoogu. Ütlevad veel et siia foorumisse poliitika ei sobi. Sobib küll ja väga hästi sobib ju, oleneb sellest, kes kirjutab....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#32

Soovitage T40 tarbeks vintsi. Võiks ka hüdro olla, kui selline olemas on...
Vasta
#33

Huvitav, miks kõigetargem eeldab, et vene tehnika peab tingimata romu olema...
 Belarussiga veab praegu mõni mees raha eestki veel metsa, kodukasutusest rääkimata. Siin foorumiski on mitmes teemas russid ja muud vene pillid prillikivina korda tehtud.
 Belaruss kannatas kolhoosniku p..e all mitmeid aastaid peenestamist, enne kui "kapitaali" saadeti, seda enam kannatab korda tehtud masin kodukasutaja käes.
 Kui ise oled kümne pöidlaga ja pea tehnikat ei jaga, ei tähenda see, et kogu muu maailm samasugune on. Teed 40- e või russi korda, hoiad võimalusel kuuri all, hooldad, kasutad regulaarselt. Miks ta peaks kogu aeg ära lagunema?
 Kui isutab mingi väiksema kaug- ida pilli järele, uue või kasutatud Kubota järele näiteks, siis see vajab ju ka hoolt ja remonti. Samamoodi käru ja tõstuk, mis sinna sappa käib.
 Muu seas- sellist kooslust päris uute pillide näol olen kuskil Lahemaal näinud toimetamas juba mitmeid aastaid tagasi. Nii et ei ole midagi nii, et ainult tark rootslane sõidab säänsetega Smile
 Enam- vähem kõbusa kasutatud japsi saab nii umbes viiekaga kätte, sinna sappa mingi tõstukiga  hiina ATV käru ja ongi belarussivihkaja komplekt koos. Või selleks juhuks kui eelpool nimetatu suureks jääb.
 Vaesusest nii palju, et inime võib ju vaene olla, aga traktori võiks ikka korda teha. Nii nagu vaesus ei pea tingimata tähendama lagastatud ja nõgestesse kasvanud taluhoovi, ei pea see tähendama ka õlist tilkuvat ja ripakil juhtmetega traktorit.
 Aga mingil põhjusel tikuvad nad käsikäes käima.
Vasta
#34

(16-01-2019, 07:53 AM)pannkook Kirjutas:  Soovitage T40 tarbeks vintsi. Võiks ka hüdro olla, kui selline olemas on...

ise olen 25 kasutanud 66 vintsi,sobib ka moogi oma vast.maasturite omad vast lahjad.
Vasta
#35

40 ise tegin kunagi 66 vintsist süsteemi peale. Väga pro. Kui tahad teha mõnda tõsisemat tõmmet siis hüdrot ei soovita. Kipub lahjaks jääma.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#36

(16-01-2019, 07:53 AM)pannkook Kirjutas:  Soovitage T40 tarbeks vintsi. Võiks ka hüdro olla, kui selline olemas on...

Vaata Hevo Tehnika vintsi.
Vasta
#37

(15-01-2019, 18:57 PM)PlyVal64 Kirjutas:  See on tõeliselt kummaline, et ATV-UTV pole siiani tehasetootena AWSi saanud!
...

Vastupidava lahenduse hind (kui on heast materjalist kerge konstruktsioon) või mass (kui teha odav vastupidav lahendus) pole vastuvõetavad. No kesseloll säärase raha eest niisugust asja ostab,eksole.
Vasta
#38

(16-01-2019, 00:42 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Normaalne Inimene tahab töölt tulles lihtsalt masina peale istuda ja mõni hädapärane kodutöö ÄRA TEHA, mitte alustada remondi, õlivahetuse ja poltide pingutamisega. 
...

Olles pigem nõukatehnika kriitik, kui eestkõneleja, siis ülaviidatu ei ole mitte nõukatehnika häda, vaid kasutaja rumalus.

Mul on (puhtalt ihnsusest ja asjaolude soodsast kokkulangemisest) õige mitu nõukaajastu produkti, millega end vaevata. Vaid loetud kordadel on töö jäänud tegemata seepärast, et tehnika on alt vedanud. Siia alla ei lähe kasutaja lollusest üle koormamisel lõhutud tehnika!

Ka hooldamata Branson (või minu poolest ka  NH Boomer) laguneb, kui kui sel silma peal ei hoita. Tõsi, lagunemiseni on olulöiselt mugavam toimetada. Cool
Vasta
#39

(16-01-2019, 10:23 AM)Daff Kirjutas:  40 ise tegin kunagi 66 vintsist süsteemi peale. Väga pro. Kui tahad teha mõnda tõsisemat tõmmet siis hüdrot ei soovita. Kipub lahjaks jääma.

Vintsimisel tuleb siis alati meeles pidada ka seda, et targem annab järele. T-40 pole just väga kõva tükk vintsi kandmiseks...

66 oma tõmbab selle traktori katki hõlpsasti.

Rippsüsteemil olevaga seda ohtu pole. LIsaks kasutamise lihtsus ja ohutus ning võimalus tuua korraga mitu rümpa välja: http://www.hevo.ee/et/palgivints
Vasta
#40

Ma tegin suvel tööd JD peal, mõned aasad vana, 100kw umbes, hinnaklass umbes 50k, täpset marki ei oska äelda, ei huvitanud. 4x4 esilaaduriga, sai liiva tassitud ja laiali lükatud. Ausalt öeldes ei erinenud selle ergonoomika eriti Jumzi omast. Jah oli mingi kangikesega edasi tagasi käigulülitus roolilt, kont oli ka, rool käis kergemini ja põhimõtteliselt oligi kõik. Niikaua kuni tegemist oli rappuva ja aeglase tööga, polnud erilist vahet, välja arvatud see, et Jumz suutis lükata probleemideta 4x suurema hunniku laiali kui JD oma esilaaduriga. Vahe tuli sisse maanteel, kus sai sellega kiiremini sõita.  

Ma ei ole russiga kunagi metsas olnud, kuid ma usun millegi pärast, et ega seal samuti suurt vahet pole võrreldes mingi uuema lääne traktoriga. Kui kabiin akvaarium juba, korras hüdrorooliga isend, vaikne, siis traktor on traktor. Jah pead mingit kangikest rohkem mudima või mingit nupukest keerama aga aeglase metsatöö juures ei tule lääne pilli võlud esile. Täpselt samad neli ratast on all, võimsust on nagunii piisavalt, ökonoomsus kah sama, kui traktor korras ja ise ei lõhu seda, ei lagune ka. No mina küll erilist vahet ei näe va selles muidugi, et ühel juhul on tegemist brändiga, teisel juhul vene traktoriga. Sama teema on autodega. Võtame mingi BMW x5 vs Niva ja saadame läbi raskesti läbitava metsa. Seal metsas ei oma tähtsust kummas autos istud, tähtsust hakkab siis omama kui nende autodega liiklusesse suundud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne