Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

(21-03-2019, 11:22 AM)maisalup Kirjutas:  Ja muidugi käib peas mõte ka 25hp uue hiinlase koju toomisest. On päris ahvatlev murutraktor millega käru vedada

Kiidab mõtte heaks! See on nagu eriti totter, et lööd hinnad kokku a'la see poolakate auto järgi veetav tükeldaja või kõnealune traktor + samasugune PTO-tükeldaja ja saad suurusjärk sama hinna. Ainus küsimus ongi, kas DF on teelegaalne. Tundub, et vaid 404 on... ehk see oleks ka ainus miinus.
Vasta

(21-03-2019, 11:22 AM)maisalup Kirjutas:  No ma siin heietangi mõtet, et teeks ikka oma aiatraktori lõpuni. Sellel mootor on ok, asi jäi pidurite taha seisma, aga teeks veo hüdrostaatilise hoopis ja aretaks praeguste sildade asemele hoopis mõne uaziku sillad ja 4veo. Tuleks sama hind kokku kui mõnd kastikat koju vedada ja pärast ikkagi jäävad pooled tööd tegemata sellega Big Grin
Ja muidugi käib peas mõte ka 25hp uue hiinlase koju toomisest. See https://www.kuldnebors.ee/search/pollumajandus/traktorid-ja-kombainid/dong-feng-224-g3/search.mec?pob_post_id=82345834&pob_action=show_post&pob_cat_id=10829&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=10829.   On päris ahvatlev murutraktor millega käru vedada

ok,aga mul vajalik tõstuk taha pista ja t-25 pilliga tõstan tagant kärult 1000+ kilo maha,ette lisamass siis vast rohkem.kas ja millega see hiina/lääne junn vastata suudab?

transkapital.ee pakub ka pruugitud kujul lääne traktoreid mõistlikus hinnas.

uaz ja 4x4 pole mitte orginaal vanematel vaid sildadesse tuleb nukk difrid panna siis on 4x4.
Vasta

Sellele t-25le suudab lääne/hiina junn vastata päriselt toimiva dif lukuga ja esisilla veoga pluss hüdrorooliga...
G3 mudelid kõik on ce märgisega ja saab arvele võtta. Vanemad mudelid väikesed ei vastanud euronõuetele...
Vasta

(21-03-2019, 13:26 PM)maisalup Kirjutas:  Sellele t-25le suudab lääne/hiina junn vastata päriselt toimiva dif lukuga ja esisilla veoga pluss hüdrorooliga...
G3 mudelid kõik on ce märgisega ja saab arvele võtta. Vanemad mudelid väikesed ei vastanud euronõuetele...

mul ka lukk toimib suurepäraselt,vaja ainult hoida hoova alune mullast ja muust puhas,vaja olnud haruharva.
Vasta

(21-03-2019, 18:33 PM)muska71 Kirjutas:  
(21-03-2019, 13:26 PM)maisalup Kirjutas:  Sellele t-25le suudab lääne/hiina junn vastata päriselt toimiva dif lukuga ja esisilla veoga pluss hüdrorooliga...
G3 mudelid kõik on ce märgisega ja saab arvele võtta. Vanemad mudelid väikesed ei vastanud euronõuetele...

mul ka lukk toimib suurepäraselt,vaja ainult hoida hoova alune mullast ja muust puhas,vaja olnud haruharva.
Tagasillal aitavad luku puudumist leevendada ka toimivad külgpidurid  Rolleyes
Vasta

HECHT trügib sisse uksest ja aknast.
Ma vinnasin koju sellise eluka.
Võrdluseks, peal on 50cm kasepakk, mis oli kännuks puul.
Isegi ei vigisenud, kui pooleks läks.
Masina puuduseks esmapilgul on see, et nuga on liiga peenike ja seetõttu vajab sügavamale puusse ajamist.
Muidugi miinuskraaiga viskaks ehk kiiremini poolmed laiali.
Kasutusjuhendis oli, et kasutada +5-+40. Selles ei kavatse ma küll tulevikus kinni pidada Big Grin
 [Pilt: rpZZVgG.jpg]
Vasta

Ühelt poolt on miinus, samas aga vajab vähem jõudu puu poolitamiseks.
Vasta

jõudu on paberite järgi 8t.
Ei tea, kust seda arvestatakse....
Vasta

mul hakkab juba ainult pildi vaatamisest selg valutama
Vasta

(21-03-2019, 18:40 PM)maisalup Kirjutas:  
(21-03-2019, 18:33 PM)muska71 Kirjutas:  
(21-03-2019, 13:26 PM)maisalup Kirjutas:  Sellele t-25le suudab lääne/hiina junn vastata päriselt toimiva dif lukuga ja esisilla veoga pluss hüdrorooliga...
G3 mudelid kõik on ce märgisega ja saab arvele võtta. Vanemad mudelid väikesed ei vastanud euronõuetele...

mul ka lukk toimib suurepäraselt,vaja ainult hoida hoova alune mullast ja muust puhas,vaja olnud haruharva.
Tagasillal aitavad luku puudumist leevendada ka toimivad külgpidurid  Rolleyes
külgpidurid ka head kasutada kui esirattad maad ei puutu,aga pöörata vaja.
Vasta

see peenike nuga tolle lõhkuja küljes ongi just see, mis võimaldab puu pooleks saada.
laiali murdva tera lased lihtsalt pakku kinni ja seejärel hakkad vene keeles rääkima.
Vasta

no lamaval 7t AWD kirjadega lõhkujal, mis ma isa juurde viisin, sel oli laiem kirves. Kui suruda jõudis, siis jõudis, kui ei, siis ei.
Noa/kirve teravus veel mängu ei tulnud.
Vasta

Huvipärast, kas sama lõhkuja töötaks ka kummuli? Oleks boonuseks suurte pakkudega. Aga ilmselt jääb pump kuivale. Igatahes vastav ümberehitus oleks päevakorral, kui oma õuele peaks selline laekuma.
Vasta

(21-03-2019, 20:36 PM)pannkook Kirjutas:  no lamaval 7t AWD kirjadega lõhkujal, mis ma isa juurde viisin, sel oli laiem kirves. Kui suruda jõudis, siis jõudis, kui ei, siis ei.
Noa/kirve teravus veel mängu ei tulnud.

oleks see kirves peenike, siis läeks pakkudest läbi, ehk see teravus või õigemini selle puudumine tuli mängu kõigi kinnijäämiste puhul.
Vasta

(21-03-2019, 20:11 PM)pkmp Kirjutas:  mul hakkab juba ainult pildi vaatamisest selg valutama

Sama siin Smile
Vasta

Kui seda õli valamis toru arstida 90kraadise lõdvikuga, et ots püsti jääb, siis peaks isegi sellili töötama, pump jääb siis ikkagi paagi alla serva...
Tungraud surub ka küllili olles kui keerata pump alla poole.... Rolleyes
Vasta

(21-03-2019, 21:30 PM)mutikas Kirjutas:  
(21-03-2019, 20:11 PM)pkmp Kirjutas:  mul hakkab juba ainult pildi vaatamisest selg valutama

Sama siin Smile

Miks nii?
Tööasend on palju mõnusam, kui selle lamava vennaga tehes. Rolleyes
Vasta

(22-03-2019, 07:36 AM)pannkook Kirjutas:  
(21-03-2019, 21:30 PM)mutikas Kirjutas:  
(21-03-2019, 20:11 PM)pkmp Kirjutas:  mul hakkab juba ainult pildi vaatamisest selg valutama

Sama siin Smile

Miks nii?
Tööasend on palju mõnusam, kui selle lamava vennaga tehes. Rolleyes

kõik lõhutu kukub maha ja iga kord pead järel kummardama, lauaga horisontaalse lõhkujaga jääb kõik pooleks lõhutav platele ja saab ilma kummardamata edasi töödelda neljaks-kaheksaks jne. Ainuke vaev on noti lauale saamine, selleks kasutan haaratsit, on kindlam kui süles punnitada.
väljavõte reklaamvidjoost, mul analoogne massin ja mugav toimetada
[Pilt: large_29835417_MxWK.jpg]
Vasta

mul kukkusid horisontaalsel kõik maha, nüüd keerutad pakku seal laual, kuni kõik on pilbasteks ja siis viid kogu lõhutud noti korraga riita Big Grin
Vasta

(22-03-2019, 09:23 AM)honkomees Kirjutas:  
(22-03-2019, 07:36 AM)pannkook Kirjutas:  
(21-03-2019, 21:30 PM)mutikas Kirjutas:  
(21-03-2019, 20:11 PM)pkmp Kirjutas:  mul hakkab juba ainult pildi vaatamisest selg valutama

Sama siin Smile

Miks nii?
Tööasend on palju mõnusam, kui selle lamava vennaga tehes. Rolleyes

kõik lõhutu kukub maha ja iga kord pead järel kummardama, lauaga...

... ei kukuks ka vertikaallõhkujal ju midagi maha? Asi see laud sinna siis teha? Mitte mingit vahet pole tõstmise kõrguses, pigem on vertikaalmasinatel algne kõrgus VÄIKSEM! Püstine masin imiteerib kirvega lõhkumist ja minu arust saab nii oluliselt täpsemalt pakku paigutada kirve suhtes. Lisaks üliolulune: püstine lõhkuja on ülipalju ohutum lõhkujale sest viskab tükid Inimesest eemale. Ja millest see seljavalu??? Õige jõulise vertikaaliga tõstad 5 cm kõrgele, horisontaaliga on töökõrgus 70+ cm??? Kõnealune odavam lõhkuja - tõstad sama kõrgele, kui teisegagi. 120€ kallim ja +2tonni jõudu on pakk juba maas. Mingil ajahetkel pead kummardamise igal juhul ette võtma... 

Sama teema: kui juba masinad siis võimalusel ostaks üldse kaks. Ühe jõulise hüdro-vertikaali jämeda otse objektil poolitamiseks et rasket pakku minimaalselt kõrgele tõsta ja võimalikult vähe vedada ning horisontaalse kerge "lauapelase" intertsmasina kiireks halgude tegemiseks juba riida juures/kõrval. Aga siis peab seda jämedat ja/või halvasti poolduvat pikka (50-60cm ahjupuu) pakku ikka aastateks jaguma, et asi rahaliselt ära tasuks. Või teed naabrimehele ka teenust... Ja pole kahjuks ka autonoomne kineetiline odavam - ma vaatan elektrivaba maa/majaomaniku pilguga  Rolleyes  Nendest üliodavatest ja mõistlikuam genekaga toidetavatest masinatest lõhub Mees leppa, haaba, saart ja jalakat kirvega kiiremini, mingi mõnu on jändrike mändide puhul. Ainus asi, kirves väsitab lõpuks ja kui on aega, siis vanemas eas on lõhkumsimasin ikka abiks küll. Siin ma küll langetasin ja saagisin ette ning lõhkuda jõudsin vähem aga too masin on selline - lahja ja aeglane, seda olen linnakodus männa puhul isegi kasutanud. Suurem enamus kuhjast on kahe kirvega 100+ kg Meeste poolt löödud, nagu kõik eelnevadki aastad mõisale talgukorras kütte tegemisel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne