Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

Kroom tuleb lahti nendelt kohtadelt, kus miski on varrele mõlgi löönud ja materjal/töötlus pole olnud just priima.
Vasta

Siin oli kunagi kellegi kopaehituse teema, kus ostetud toorik ilmselt oli pikalt seisnud ja silindrivarred roostes. Seega võivad minna rooste küll. Eriti hiina asjal, mis oma olemuselt on tundmatu looma nahk.
Ise mõtlesin tavotiga möksida ja majapidamispaberi ümber tõmmata.
Vasta

Mis on ilmselt väga mõistlik lähenemine.
Vasta

Mida vsnem silinder seda rohkem pead ksrtma roostet. Tööloomal on peegelpind kulunud ja see haagib hästi roostet külge. Mida uuem ehk vähem töötanud seda julgemalt võib jätta räästa alla.

Aquila captas non muscas.
Vasta

See nn tavott on vilets konservant, õli on oluliselt parem. Vaja ainult leida moodus mahavalgumise vältimiseks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(12-05-2021, 11:14 AM)v6sa Kirjutas:  Kroom tuleb lahti nendelt kohtadelt, kus miski on varrele mõlgi löönud ja materjal/töötlus pole olnud just priima.
Küsimuse autor võiks vähemalt pildi näol demonstreerida, et kui hukas need varred tal seal tõstuki küljes on.
Kui kahjustused puuduvad, ei näe mina küll ühtegi põhjust, et miks üldse sellise küsimusega foorumisse pöörduti.
Vasta

Hukas ei ole, kõik on ilus sile
Vasta

silindrid tuleb talveks eemaldada ja torgata õlivanni Cool
Vasta

Lihtsalt üks pilt:
   
Vasta

Kas tõesti taamal Sosnovskii putk?
Vasta

(17-05-2021, 23:59 PM)pen.skar Kirjutas:  Kas tõesti taamal Sosnovskii putk?

Ei tea küll seda importtõbrast tolles maanurgas olema. Kõike muud aga küll, nagu ikka looduslikus metsas esineb.
Vasta

Jäi selline asi silma, kellegil ehk vaja kasvõi pakkude veoks:
https://www.osta.ee/maastikusoiduk-john-...30510.html
Vasta

Mõni praegu metsa ka teeb? Minu naabrimehele meeldib kõige palavamate ilmadega keset suve kütet teha. Praegugi käristab saega, aga ka lõuna paiku lõikas, kui + 28 näitas. Mitte, et see mind kuidagi eriliselt ekstra häiriks, aga vaata et mine päris küsima, mis selle masohhismi mõte on. Või on selles siiski mingi mulle tabamatu tarkus?
Vasta

Mul isale meeldis ka kuum ilm. Kui kõik olid kuumavarjus siis tema toimetas. 
Arusaamatu mõnele aga nii oli.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ei meeldi mulle ka väga kuuma ilmaga tööd teha aga viimastel aastatel on noorendike hooldamine trehvanud alati kõige palavamatele päevadele. Tundub, et sellel nädalavahetusel läheb jälle nii. Aga teha tuleb siis, kui selleks on aega.
Vasta

Mulle ka on meeldinud kuumaga metsa teha. Pigem hoiab tagasi tuleoht ja praegu veel ka linnud. Juulis toimetan edasi, peab esimest valgustust tegema hakkama. Aga seevastu oli puudelõhkumist, kevadel dumperiga välja toodule sai nüüd aega kirvest näidata. 27 kraadi, kerge meretuuleke - mõnus! Pärast kiirel sammul 500 meetrit merre, kus vesi 23... Ütleme et vanusega on natukene kuumataluvus vähenenud aga üldiselt pole viga.
Vasta

Eile oli 31-32 ja naabrimees on ka sae põõsasse visanud. Läks vist isegi tema jaoks natuke soojaks Smile
Mina ikkagi ei saa aru, mis valu sunnib sellise ilmaga täies lehes puid langetama ja kütet tegema. Puuke, sääski ja kihulasi ka veel söötma pealekauba.
 Muidugi- kui terve talv ja varakevad hõivatud hirmust moodi ja ühtegi puutegemise päeva pole võimalik näpistada, siis tulebki lepikus lehtedes sahistada.
Mõned päevad lubab ikka veel 30 ja peale. Kuumanautlejad saavad talvekütte ära teha.
Vasta

Kolhoosiajal käis üks naabermajandi muulasest vanamees ikka muttidel abiks puid tegemas. Lasi sarnase palavusega lepatuka siruli ja tuli kahe nädala pärast laasima ja tükeldama. Point selles et läbi lehtede tõmbas tüvedest mahla välja ja võis puud kohe puukuuri laduda Big Grin
Vasta

sellise ilmaga ei taha teised lõhkumisele hästi alluda ju.... Rolleyes
Vasta

(21-06-2021, 06:43 AM)pannkook Kirjutas:  sellise ilmaga ei taha teised lõhkumisele hästi alluda ju.... Rolleyes
proovisin, mõne tunni jooksul ei täheldanud ei masina töös ega pakkude käitumises erisusi võrreldes kevadtalvise olukorraga  Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne