Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

(14-03-2019, 18:13 PM)pannkook Kirjutas:  prillid on nõrkadele! Ka rällakaga ei kasuta neid, vidutad silmi ja elu on lill. Vahest paar päeva puru silmas, aga küll välja tuleb Big Grin

Ja lisaks veel, et silmi on jumala lahke käsi kaks jaganud. Ega mõlemiga ikka miskit ei juhtu korraga.
Vasta

(14-03-2019, 18:13 PM)pannkook Kirjutas:  prillid on nõrkadele! Ka rällakaga ei kasuta neid, vidutad silmi ja elu on lill. Vahest paar päeva puru silmas, aga küll välja tuleb Big Grin

ega ikke pole küll,oled kuskil kauges metsatalus tööl ja juhtub midagi siis terve päev tuksis palja metalli liivapuruga.kuna lugeda ei näe ilma luupidetta siis luubid teadlikult max suurusega klaasid ja lõikal lugemisprillidega.
Vasta

(14-03-2019, 18:13 PM)pannkook Kirjutas:  prillid on nõrkadele! Ka rällakaga ei kasuta neid, vidutad silmi ja elu on lill. Vahest paar päeva puru silmas, aga küll välja tuleb Big Grin

Esimesed litakad kätte saad räägid teist juttu! Cool Mul sama suhtumine oli aastat 15 tagasi aga elu paneb asjad paika.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Jändasin ka jämedate pajukontsudega hiljuti, läbimõõt 50-110cm, kui on normaalne osa läheb lihtsalt, aga kui juhtub "okste pesa",(suur neljaharuline puu millel aastaid samast kõrgusest kasvusid kütteks saetud) ei saa ühegi asjaga halgu kätte, ennem murrab pudiks aga lõhki ei lähe. Mõned käkid viisingi metsa risuhunnikusse hoopis :Big Grin
Haab, olen märganud, on sama kergelt lõhutav nagu näiteks lepp, kui on noor sileda halli koorega puu(-30cm), aga kui juba jäme ja sügava krobelise koorega siis on päris keeruline tükk.
Vasta

Sellist masinat pole vist veel meie maal nähtud mis ise puu maha võtab, laasib ja ka välja toob?
Hobikorras valikraiet teha oleks pointi sest saab puu maha murda sinna kus ta vähem kahju teeb.
https://www.youtube.com/watch?v=RjpJB99Z9NI
Vasta

Ma homme teen pilti millised prillid hoiavad hästi silmad korras. Zekler firmal on ka 2 tüüpi prille, ühed näevad lihtsalt ägedad välja ja teised kaitsevad päriselt ka. 
Põhiline on see, et poes pead ette proovima. Prill peab hoidma hästi näo lähedal. Nagu alla põse ja prilli vahele vähegi vahe sisse jääb, siis poeb säde sealt lipsti otse silma.
Vahepeal proovisin kinniseid prille. Tundus et on hea, aga reaalsus oli see, et õhutus avast puges säde ikka sisse ja raibe kohe silma kinni, ning jälle minek emosse...
Vasta

(14-03-2019, 20:27 PM)Mats metsast Kirjutas:  Jändasin ka jämedate pajukontsudega hiljuti, läbimõõt 50-110cm, kui on normaalne osa läheb lihtsalt, aga kui juhtub "okste pesa",(suur neljaharuline puu millel aastaid samast kõrgusest kasvusid kütteks saetud) ei saa ühegi asjaga halgu kätte, ennem murrab pudiks aga lõhki ei lähe. Mõned käkid viisingi metsa risuhunnikusse hoopis :Big Grin
Haab, olen märganud, on sama kergelt lõhutav nagu näiteks lepp, kui on noor sileda halli koorega puu(-30cm), aga kui juba jäme ja sügava krobelise koorega siis on päris keeruline tükk.

Sellise okslise juraka lõikad saega pikuti juppideks. Või lõikad osaliselt sooned ette ja lööd lõpu kirvega. 
Lepast. Siin ilmselt on juttu kahest lepast halli koorega hall lepast ja musta sügava krobelise koorega sanglepast ehk maakeeles ka mustast lepast.
Hallil lepal läheb vaevalt 50 senti kergelt krobeliseks. Sanglepal aga kuni 4-5 meetrit krobelist lõhestunud koort.
Need puud on teine teisest ooperist ka kütteväärtuse poolest. Sanglepp on kasega ühte masti aga hall lepp nagu pilliroog.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kui enamik ette saagida oleks kindlasti peeneks saanud, lihtsalt pole minu silmis normaalne küttepuu ja vaeva väärt. 
Puuliike suudan omateada eristada, must lepp ikka ise puu ja hall lepp oli näitena kui kergesti lõhutav puu. Pidasin silmas just vanu jämedaid haabasid, mis korbatuvad ja lõhkudes pikki tugevaid kidasid jätavad.
Vasta

    helikopter meil ulme ,aga GAZ67 reaalsus Big Grin .

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta

Kui juba prillijutuks läks siis jagage nõu, millega saab võidelda nendesamuste prillide uduseks mineku vastu? Olen proovinud igasuguseid olluseid aga tolku pole. Vanast ajast on veel alles Anti fog ja Rain x, autoklaasidel mingil määral töötasid aga prilliklaasil ja keevitusmaskil mitte muhvigi.
P.S. Pannkook, olin ka aastakümneid äss ja lasin hüüdlause järele, et prillid on pehmodele. Kuukese tagasi sain litaka kätte. Kord emos ja kord arsti juures+peesse keeratud kaks nädalat. Olgugi, et prillid rippusid räla kõrval konksus... Lollus on iga ühiskonna korra juures karistatav, mõnel puhul karmimalt, mõnel leebemalt.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

(15-03-2019, 01:56 AM)Simmerling Kirjutas:  Kui juba prillijutuks läks siis jagage nõu, millega saab võidelda nendesamuste prillide uduseks mineku vastu? Olen proovinud igasuguseid olluseid aga tolku pole. Vanast ajast on veel alles Anti fog ja Rain x, autoklaasidel mingil määral töötasid aga prilliklaasil ja keevitusmaskil mitte muhvigi.
P.S. Pannkook, olin ka aastakümneid äss ja lasin hüüdlause järele, et prillid on pehmodele. Kuukese tagasi sain litaka kätte. Kord emos ja kord arsti juures+peesse keeratud kaks nädalat. Olgugi, et prillid rippusid räla kõrval konksus... Lollus on iga ühiskonna korra juures karistatav, mõnel puhul karmimalt, mõnel leebemalt.
ujujad väidavad,et sülita sisse prilli klaasidele.mingi würti omad olid kah head.
Vasta

(15-03-2019, 09:01 AM)muska71 Kirjutas:  
(15-03-2019, 01:56 AM)Simmerling Kirjutas:  Kui juba prillijutuks läks siis jagage nõu, millega saab võidelda nendesamuste prillide uduseks mineku vastu?...
ujujad väidavad,et sülita sisse prilli klaasidele.mingi würti omad olid kah head.
Kuna nägemine olematu, siis alati optilised prillid ees ja kui panna veel mingid prillid või nt keevitusmask, siis on udu optilistel prillidel tagatud. Need igasugu ained ja tatt esiteks ei mõju eriti (kaua ja ekstreemoludes nt -25 kraadi juures) ja teiseks ajavad ikkagi nähtavuse viletsaks, st peenemat asja ei näe. Mul aitab vaid hästi lühiajaline, nii paarkümmend sekki keevitamine, siis minutikese mask maas, jääle sorts tööd ja mask maha jne
Vasta

(14-03-2019, 13:02 PM)muska71 Kirjutas:  äkki lihtsam kiilude ja kuvaldaga müramisest saag võtta ja ...

Saag käib ostukütusel, kiilud puhta peki pealt.
Vasta

(14-03-2019, 18:20 PM)huvi5 Kirjutas:  
(14-03-2019, 18:13 PM)pannkook Kirjutas:  prillid on nõrkadele! Ka rällakaga ei kasuta neid, vidutad silmi ja elu on lill. Vahest paar päeva puru silmas, aga küll välja tuleb Big Grin

Ja lisaks veel, et silmi on jumala lahke käsi kaks jaganud. Ega mõlemiga ikka miskit ei juhtu korraga.

Ja kui juhtubki, siis inimesi on  7,7 miljardit - ühest on jummala savi Kosmosel. Aga kas sel ühel ka on savi?
Vasta

(15-03-2019, 10:09 AM)v6sa Kirjutas:  
(14-03-2019, 18:20 PM)huvi5 Kirjutas:  
(14-03-2019, 18:13 PM)pannkook Kirjutas:  prillid on nõrkadele! Ka rällakaga ei kasuta neid, vidutad silmi ja elu on lill. Vahest paar päeva puru silmas, aga küll välja tuleb Big Grin

Ja lisaks veel, et silmi on jumala lahke käsi kaks jaganud. Ega mõlemiga ikka miskit ei juhtu korraga.

Ja kui juhtubki, siis inimesi on  7,7 miljardit - ühest on jummala savi Kosmosel. Aga kas sel ühel ka on savi?

Korda 3 "sodi silmas" EMO-s käinud. Neist 2x kuskilt juustest riietelt (metalli)laastu tunde hiljem silma pühkinud. Korra suure tuulega järkamisel, prillid ees. Lühikeste käte tõttu +1,5 prillid ninal ja topeltklaasi ei kannata hoida.
Kas kuskil kaubanduses optilisi kaitseprille ka pakutakse?


Vasta

Pakutakse küll.  Tartus kusagil pakutakse. Ise hetkel maakera lõpus aga saatsin päringu aadressi saamiseks. Mul kallis abikaasa,iluaednik, kasutab optilisi kaitseprille. Kui oksakääridega lillepeenrasse läheb paneb ette. 
Kaitseprillid on inimese kaitseks mitte ohutustehnika insenerile ettenäitamiseks, väidab ta. Ja dai boh ma ilma kaitseprillideta kodus lõikan keevitan ja vahele jään.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(15-03-2019, 11:28 AM)Daff Kirjutas:  Kaitseprillid on inimese kaitseks mitte ohutustehnika insenerile ettenäitamiseks, väidab ta. Ja dai boh ma ilma kaitseprillideta kodus lõikan keevitan ja vahele jään.

Eks ta ole. Korra saad silmaarstil käia ja ise näha, kuidas pöitli ja pinsettidega sarvkestast metallitükki välja tiritakse ning pärast enam ei taha kaitseta teha... Aga Inimene on ju laisk! Ma korra lõikan jne  Big Grin Ja siis tuletad toda arstilkäiku jälle meelde ja võtad kaitsevahendid välja. 
Aga tegelikult ei ole ju ei keeruline ega raske ega ebamugav kasvõi seda suurt klaasvisiiri kasutada. Metsatööl kiiver ja võrk, trimmerdamisel võru ja võrk, garaažis lõigates võru ja klaas etc. See puhtalt käesisse harjutamise küsimus. 
Kusjuures olen vähemalt iseenda puhul täheldanud mentaalset muutust, kui õiget (kaitse)varustust kasutad: see amatööri tunne kaob ära! Jätame muud hobid ja valdkonnad välja aga metsateol turvajalats-turvapüksid-kiiver ja fiiling on hoopis teine! OK, muu valdkond, automehed nagu oleme: paned ikka kasvõi hobikardis kiivri visiiri kinni ja juba oledki "suumahher". Kui veel kombe ka selga anti, hakkab juba "jäämeheks" kiskuma... See on kuidagi selline hea ja turvaline tunne.
Vasta

Igas tööriista/tööriide poes on. Meil tööjuures osad kasutavad würthi omasid (optilistest kaitseprillidest oli jutt)
Vasta

(15-03-2019, 11:28 AM)Daff Kirjutas:  Pakutakse küll.  Tartus kusagil pakutakse. Ise hetkel maakera lõpus aga saatsin päringu aadressi saamiseks. Mul kallis abikaasa,iluaednik, kasutab optilisi kaitseprille. 

Vat see oleks küll väärt info ja kui nad veel neid mulle vajalikke kõvade numbritega progresseeruvaid (nii lugemis kui kaugelevaatamise) klaasidega ka teevad.... vaat siis oleks elu üldse lill, saaks hooletult metsas ajus käia jne. 
vinguviiul ka otsa:
Ilma prillideta käia ei saa, lendad mõne hunniku või oksa otsa ja tööd teha ei saa ilma lugemisprillideta, vahetada ka ei saa - enamasti ju selline töö, et korra vaatad 30-50 cm kaugusele ja kohe paari-kolme meetri peale. Praegu mul isegi tehtud veel eraldi prillid arvutitööks, "lugemisprillid" ehk +prillid, mille teravustamine viidud kaugemale nii umbes 70-80 cm peale, siis saavad optikud teha laiema teravustatud vaatevälja, progresseeruvate puhul olla see tehniliselt võimatu ja nendega näen teravalt ühte nii umbes keskmise pikkusega sõna.
Vasta

(15-03-2019, 12:44 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Igas tööriista/tööriide poes on. Meil tööjuures osad kasutavad würthi omasid (optilistest kaitseprillidest oli jutt)

no need on siis umbes nagu supermarketis kassa kõrval olevad prillid, millega võid ainult oma nägemist rikkuda. Vaja on ikka retsepti alusel tehtavaid, eri silmad erineva nägemisega, silmapõhja kumerus erinev, pluss ja miinus klaasid kokku.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne