Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

(15-03-2019, 11:46 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Korra saad silmaarstil käia ja ise näha, kuidas pöitli ja pinsettidega sarvkestast metallitükki välja tiritakse ning pärast enam ei taha kaitseta teha...
 Esimest korda ehmatas küll ära, kui arst süstlanõelaga silma kallale asus.

Kasutan peaaegu alati prille, aga ka prillidega nähvab ära. Mul kohe oleks nagu magnet silmas. Ükskord läksin lihtsalt ilma prillideta töömehest mööda, kes rellakaga lõikas ja mina olin see mees, kes arstile pidi minema...
Vasta

(15-03-2019, 12:57 PM)honkomees Kirjutas:  
(15-03-2019, 12:44 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Igas tööriista/tööriide poes on. Meil tööjuures osad kasutavad würthi omasid (optilistest kaitseprillidest oli jutt)

no need on siis umbes nagu supermarketis kassa kõrval olevad prillid, millega võid ainult oma nägemist rikkuda. Vaja on ikka retsepti alusel tehtavaid, eri silmad erineva nägemisega, silmapõhja kumerus erinev, pluss ja miinus klaasid kokku.

Ühesõnaga,lähed soliidsemasse prillipoodi ja sulle tehakse retsepti alusel kaitseprillid. Kuid see pole odav lõbu.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(15-03-2019, 09:38 AM)honkomees Kirjutas:  
(15-03-2019, 09:01 AM)muska71 Kirjutas:  
(15-03-2019, 01:56 AM)Simmerling Kirjutas:  Kui juba prillijutuks läks siis jagage nõu, millega saab võidelda nendesamuste prillide uduseks mineku vastu?...
ujujad väidavad,et sülita sisse prilli klaasidele.mingi würti omad olid kah head.
Kuna nägemine olematu, siis alati optilised prillid ees ja kui panna veel mingid prillid või nt keevitusmask, siis on udu optilistel prillidel tagatud. Need igasugu ained ja tatt esiteks ei mõju eriti (kaua ja ekstreemoludes nt -25 kraadi juures) ja teiseks ajavad ikkagi nähtavuse viletsaks, st peenemat asja ei näe. Mul aitab vaid hästi lühiajaline, nii paarkümmend sekki keevitamine, siis minutikese mask maas, jääle sorts tööd ja mask maha jne

soe õhk külmal pinnal
paned külmade nägemisprillide peale katvad kaitseprillid tekitad kinnise ruumi kus nägu hakkab õhku soojendama lisaks niiskus ja tekib ka kondenseerumine kohe prillidele
Vasta

esimesed mis ette jäid aga ventileeritavad prillid
https://www.safetyglassesusa.com/hv-12142.html
Vasta

(15-03-2019, 13:17 PM)Daff Kirjutas:  Ühesõnaga,lähed soliidsemasse prillipoodi ja sulle tehakse retsepti alusel kaitseprillid. Kuid see pole odav lõbu.

Vaevalt et prillipoodides kaitseprille tehakse, aga peab küsima. Pole nagu selle peale tulnud. Aga prillid on üldse kallis lõbu, minu nägemise eripäradega eriti. 
Ees on praegu ca 600€ tavaprillid, 250+€ kumbki klaas ja nats alla 100 raamid, sealjuures tellitud klaasid tulevad väljamaalt ca kuu aega, ainul viimane kord mahtusid prillipoe lubatud aega, varem on iga kord helistatud ja ette-taha vabandatud, et pole veel saabunud ja tähtaeg lükkub nädal kaks edasi. 
Ja ikkagi näeb enamik inimesi tunduvalt paremini kui mina prillidega ...
Vasta

Need ventileerivad prillid lasevad ilusti alt vent avast sädeme silma. Sellistega olen käinud ka silma arstil. Kuradi fekaal tunne on kui nõelaga silmas kangutatakse ja tunne on nagu kohe tõmbab silma peast välja
Vasta

siis ei jää muud üle kui ventileeritav täismask Big Grin
meil tööl üks Scott´i oma kasutuses ja kurat on hea asi
teisel kasutajal on ka optilised prillid ees ja kõik toimib

on hetki kus käime tööd tegemas keskkonnas mis on tolmust nii paks, et näppu suhu ei näe panna ja temperatuur on 30+
varem proovisime igasugu poolmaskide ja respiraatorite ja ümber silmade liibuvate prillide jms. aga ei enam

seda nüüd küll, et rellaka ja keevituse säde leiavad ikka koha kust sisse pugeda
Vasta

Vot ma just eila tuunisin ühe datsun 280zx rattakoopas. Peale lugematuid arvu kordi silmaarsti külastusi hakkasin ka prille kasutama. Mingid suht näo ligi hoidvad prillid on hetkel. A vot eile oli vaja seal koopas rellakaga keeviseid maha lasta ja silma nurgast nägin kuda sädemekaar läks vastu koopa alaosa ja keeras sealt ennast mööda kumerat koobast teisele poole.
Sinna siis,kus minu morda oli. Mõtlesin veel,et vaat kus keerautab ja siis plahvatas ajusopis,et ai kurjam. Jõudsin silmad kinni panna ja rellaka nupu lahti lasta kui käis igast võimalikust pilust sädemeid näo ja prillide vahele. Sest tulid nad ringiga ja minu näo kohal otse ülevalt alla Smile Prillidel olid seespool käiamise jäägid peal. Nii,et vahest juhtub ka prillidega. Visiir on tore,aga sellega ei mahu kusagile. Olemas tegelt ka ventileeritav mask(sai ostetud kui oli palju tsingitud asju vaja keevitada). Aga see kurjam veel kobakam. Rootsis nägin,olid herradel sellised nagu suured ujumiprillid ees. Need siis tihedalt näol on ja kusagilt vahest sisse midagi ei pääse. Peaks vist uurima kust selliseid saab.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

ujumisprillid ! Big Grin
Vasta

Nagu SUURED ujumisprillid. Või noh sellised suure kaarja klaasiga. Aga peas samuti tagant hargneva kummirihmaga. Igaljuhul igalt poolt kenasti tihedalt ümber silmaümbruse.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(15-03-2019, 19:24 PM)wagoneer Kirjutas:  Nagu SUURED ujumisprillid. Või noh sellised suure kaarja klaasiga. Aga peas samuti tagant hargneva kummirihmaga. Igaljuhul igalt poolt kenasti tihedalt ümber silmaümbruse.

Kasutan selliseid ja vahetan tihti. Kvaliteet hea ja hind olematu.https://www.verkter.ee/kaitseprillid-cor...istev.html
Vasta

http://www.kintar.ee/tooted/isikukaitsevahendid/kaitseprillid/?&mid=45 siin üks otse maaletooja leht kust saab vääga soodsalt   töökaitsevahendeid.iise enam  mujalt ei osta ja kui järgmine kord lähen vaatan ka prille tõsise pilguga.kummeeritud latex töökindad 1,3€ äkki olid.
Vasta

Pilti unustasin teha, aga kintar.ee  Lehel need 3M SF(secure fit) prillid on ühed mis on oma hinda igati väärt Ja 3M solus 1000 on mugavamad aga ka kallimad. Seal lehel need zekler 45 on need popima välimusega, aga relakaga tööks hästi ei sobi. Selliseid kasutan mootorsaega töötades. Relakaga tööks sobivad paremini zekler36 need laiema ja kõrgema läätsega ning on suht kindlalt ees. Kintar.ee lehel on ka mingeid näiliselt üpris suuri prille ja võib tekkida tunne, nagu nad kaitseks hästi, reaalsus on aga see, et need pole absoluutselt oma ülessannete kõrgusel. Neid võite kanda ainult siis kui inspektorile on vaja muljet avaldada. Päris elus nad kaitset aädemete eest ei paku. Zekleri 12...20 euro asemel maksavad küll kõigest 3 eur aga ega tolku ei ole ka. Hind paneb asja paika...
Vasta

Ma kasutasin kah nimetuid prille käiamisel, siis mingil hetkel vötsin prooviks pealtnäha samasugused esabi prillid....kuidagi paremini istuvad peas ja ei pöle nii kiirelt ära kui eelmised. Hinnavahe oli ehk kahekordne

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(15-03-2019, 01:56 AM)Simmerling Kirjutas:  Kui juba prillijutuks läks siis jagage nõu, millega saab võidelda nendesamuste prillide uduseks mineku vastu? Olen proovinud igasuguseid olluseid aga tolku pole. Vanast ajast on veel alles Anti fog ja Rain x, autoklaasidel mingil määral töötasid aga prilliklaasil ja keevitusmaskil mitte muhvigi.
P.S. Pannkook, olin ka aastakümneid äss ja lasin hüüdlause järele, et prillid on pehmodele. Kuukese tagasi sain litaka kätte. Kord emos ja kord arsti juures+peesse keeratud kaks nädalat. Olgugi, et prillid rippusid räla kõrval konksus... Lollus on iga ühiskonna korra juures karistatav, mõnel puhul karmimalt, mõnel leebemalt.

  Väga hästi aitab tavaline habemeajamisvaht. Klaasid vahuseks, seejärel pühid-kuivatad pehme lapiga. Aitab ka kiivri vesiiriga.
Vasta

Uduseks mineku vastu aitab motokiivri visiiri puhul kodus käepärast olevatest vahenditest Fairyga pesemine. Küllap toimib kaitseprillidel ka. Korralikult pesta ja pärast väga vähe või üldse mitte loputada. Teine hea nipp on vähem juua ja vererõhk kontrolliall hoida, kui ise vähem higistad ja aurad on prillid ka puhtamad Smile
Vasta

Habemevaht ja Fairy on tõesti proovimata. Homme katsetan. Tatti olen proovinud, ei tööta.Tänud soovituste eest.
Aga kui juba küsimiseks läks, siis kes on kasutanud/kasutab metsas niisugust kõverikku nagu pildilt näha?
       
See konkreetne on ise tuunitud ja juba peaaegu töötavaks saadud. Tegu siis propsi tõstmise konksuga. Kunagi sain niisuguse asja Sossi vabriku laadijatelt, kes puidu vaguneid tühjendasid. Siis käis kõik käsitsi ja sihandene konks oli ainus abimees. Ja neid vaguneid tuli ikka rongide viisi. Paraku andsin 90'nendatel selle konksu originaali kellegile ära, siis tundus, et kütte tegemine on üks mõtetu töö, Narva jaamad meite ja põlevkivi ka maaalune täis. Siis poleks uneski osanud näha niisugust elektri hinda nagu ta täna on. Seega tulid vanad võtted jälle kasutusele võtta. Käsitsi metsa tegemisel on see konks üks asndamatu asi. Täpselt nii nagu oleks puul sang küljes. Selle isendi saba on pärit Husqu konksult. Neil on niisugune pisike igerik ja teravik on pikki käepidet. Proovisin sellega teha aga no ei tulnud sellest nahka. Lõin räla sisse ja keevitasin teise nurga all kokku, ikka polnud see. Siis vänasin armatuurist niisuguse saba ja olen juba peaaegu rahul. Tahtsin küsida, kas tänapäeval mõni metsatehnika tootja niisugust asja teeb? 
On teine abiks ka lõhkumisel, kui selg ei lase pikalt pakuvirnale kummardusi teha. Lööd notti sisse ja saad selle ühe käega pakule.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

olen poes näinud, aga kasutusprintssip jäi arusaamatuks. Seega otsin palgihaaratsid. Rolleyes
Vasta

olken kõverikku kasutanud ja vääga hea asi ja soovitan.ka haaratrs hea,aga mõlemad tahavad harjutamist et töövõtted kätte saada ja kui nipp selge siis töö kiire.mina võtan tava haaratsiga nt pliidipuu maast ja viskan eemale ja oleneb raskusest lendab kaugele ja õhus vabastan,haaratsi otsad peavad teravad olema.
selle konksu lööd maas otsapidi puuse,tõstad puu õhku ja saad käega haarata kinni ühest otsast siis konks välja ja konks teise otsa kinni ja nii viskad puu kaugele ja viske ajal konks välja.oh konksu sai kasutatud 20+ aastat tagasi ja tänini profikonks alles kuskil,vist paberivabrikust pärit.
Vasta

(16-03-2019, 09:59 AM)muska71 Kirjutas:  ... mõlemad tahavad harjutamist et töövõtted kätte saada ja kui nipp selge siis töö kiire.mina võtan tava haaratsiga nt pliidipuu maast ja viskan eemale ja oleneb raskusest lendab kaugele ja õhus vabastan,haaratsi otsad peavad teravad olema. ...

ma loobin ka ahjupuu notte haaratsiga (nn metsakääridega), ikka õhus lasen lahti ja lendab üsna kaugele, saab hunniku kiirelt tekitada. Küttepuu 3m palke lohistan haaratsiga kuhu vaja, kastikale peale-maha jne. Selle konksu kohta ei oska midagi arvata, kaugelt peale vaadates tundus mõttetu ja ostmata ta on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne