Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

(12-11-2019, 01:30 AM)viplala Kirjutas:  
(11-11-2019, 22:58 PM)Janka Kirjutas:  
(11-11-2019, 22:38 PM)v6sa Kirjutas:  Lihtsalt need nigelamad lahendused pole meie päevini elus püsinudWink

Sellega on tolle kiviaegse teleskoobi kohta kõik öeldud. Polnud hea lahendus. 

Tulge nüüd maa peale oma tänapäeva tehnika idealiseerimisega.
...

Oleks-šmoleks.

Miks ei ole siis need head lahendused laialdaselt kasutusel, vaid pruugitakse lihtsamaid ja töökindlamaid?

Ma ei idealiseeri siin midagi, aga mingil põhjusel ei taha kasutajad massiliselt vanatehnikat igapäevaselt pruukida...
Vasta

(12-11-2019, 09:25 AM)v6sa Kirjutas:  Miks ei ole siis need head lahendused laialdaselt kasutusel, vaid pruugitakse lihtsamaid ja töökindlamaid?

Ma ei idealiseeri siin midagi, aga mingil põhjusel ei taha kasutajad massiliselt vanatehnikat igapäevaselt pruukida...

Hmm, äkki selle pärast, et vahepeal on terve sajand mööda tiksunud ja oleks naiivne arvata, et samu asju tehtaks muutmatul kujul edasi. Vahepeal on muutunud nii vajadused kui võimalused ja jagajad, silindrid mida toodeti kalli raha eest kunagi, saab täna kilo hinnaga hiinast osta. See kõik aga ei tähenda, et kunagine toodang halb või ebamugav oleks olnud. Sul lööb välja jälle see vanade asjade vastane mentaliteet. Jätame nüüd korraks kõrvale uksest sisse tõstmise... Mis selle kraana juures siis nii ebamugavat on et pirina lahti peaks võtma? Kahe kangiga saab tõsta, noogutada ja teleskoopida...ikka ulmeliselt ebamugav ja tervist kahjustav tegevus onju Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(12-11-2019, 13:03 PM)viplala Kirjutas:  ...
See kõik aga ei tähenda, et kunagine toodang halb või ebamugav oleks olnud. Sul lööb välja jälle see vanade asjade vastane mentaliteet. Jätame nüüd korraks kõrvale uksest sisse tõstmise... Mis selle kraana juures siis nii ebamugavat on et pirina lahti peaks võtma? Kahe kangiga saab tõsta, noogutada ja teleskoopida...ikka ulmeliselt ebamugav ja tervist kahjustav tegevus onju Smile

Kus ma olen öelnud, et see kraana on halb? Palun tsiteerida või mitte möliseda! Kurat, nagu Priit jubaSad

Küsiti, mis hujoovina on noole peal. Vastasin ja ühtlasi viitasin, et selle kasutamine nõuab lisakõrgust. Kes pole hädas olnud, ei oska seda hinnata. Kes ainult keset õue vehib, sel pole vahet.
Vasta

(12-11-2019, 20:35 PM)v6sa Kirjutas:  
(12-11-2019, 13:03 PM)viplala Kirjutas:  ...
See kõik aga ei tähenda, et kunagine toodang halb või ebamugav oleks olnud. 

Kus ma olen öelnud, et see kraana on halb? Palun tsiteerida või mitte möliseda! Kurat, nagu Priit jubaSad

Kus ma olen öelnud, et sa oled öelnud...? Smile    Tegelikult suudetakse foon luua enne kui teksti mõte lõpuks pärale jõuab ja eks need möödarääkimised sellest alguse saavadki.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Raudhobu videot ka:
Vasta

(13-11-2019, 09:23 AM)vant Kirjutas:  Raudhobu videot ka:

Samas pole see puidu kogus just väike, mille see imeasi välja veab Cool  2-3 tonni on kindlasti turjal.  Samas hakkab videos nähtav tehnika juba toda asja meenutama. See lätlaste müüdav "hiina ime" on nii imelik, et on juba äge. Kahjuks pole leitav hüdropaki võimekus ehk mida see liigutada suudaks. Haagise hüdroveo toidaks ära? Ratastega iseliikuv maamootor... Lihtsalt pullitegemiseks ehk siis loomkatseks on hind ikkagi tiba kõrge.

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta

(13-11-2019, 15:40 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... See lätlaste müüdav "hiina ime" on nii imelik, et on juba äge. Kahjuks pole leitav hüdropaki võimekus ehk mida see liigutada suudaks. ...

Meenutab konstruilt väga minu hiinlast Taishan-150, töötab mul 2008 a kevadest ja päris hoolega.
Vasta

(13-11-2019, 15:40 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(13-11-2019, 09:23 AM)vant Kirjutas:  Raudhobu videot ka:

Samas pole see puidu kogus just väike, mille see imeasi välja veab Cool  2-3 tonni on kindlasti turjal.  Samas hakkab videos nähtav tehnika juba toda asja meenutama. See lätlaste müüdav "hiina ime" on nii imelik, et on juba äge. Kahjuks pole leitav hüdropaki võimekus ehk mida see liigutada suudaks. Haagise hüdroveo toidaks ära? Ratastega iseliikuv maamootor... Lihtsalt pullitegemiseks ehk siis loomkatseks on hind ikkagi tiba kõrge.

Vaatan seda videot ja ei saa pihta mille krd pärast nad seal dzunglis mingeid koormaid x kaugusele vedama peavad. Igal pool tee kõrval kasvavad sama fassongi puud? Kas dzungel on tõesti 100% erastatud?
Vasta

Värske video ühest vanast-kuulsast ja pisikesest roomikmasin-forwarderist. Pisikesega tuuakse metsast välja ja ära viib suurem ratasvanake. Ei lõhu metsa ega midagi. 
Muidu oligi ettekujutus sellest riistast vaid pildipealt aga näed - sellel tagasild ka keerab jms lahedad featuurid.  Neid vahepeal ka kristliku hinnaga müügil. Osadel ka hüdrokraanad peal ehk igasugust metsa mittelõhkuvat kraami on rootslased/soomlased välja mõeldnud, et oma erametsi hooldada ja saadav puit ka ära tarbida. Tuuakse välja ka "Pulgad", mis täna tihtipeale metsa mädanema jäetakse kui "mõttetu praht".  

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne