Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

neid lepinguid ja kokkuleppeid võid ju paberil koostada,aga kas pärast täidetakse ka kokkulepet?mul tehti ka metsa siin all,maade omanik siin ei ela ja tal pohh,mingi osa teest ka tema.käisime vallas uurimas ja seal öeldi otse,et võib sõlmida igasugu leppeid,aga tavaliselt vilistatakse nendele hiljem.see metsategu oli õnneks kuival perjoodil.ca 10 aastat tagasi müüd naise vend raieõiguse ja sügisel märjaga tuldi sohu metsa tegema sinna kus kevadeti suurveega mets vee all.harvesterid uppusid jne.väljaveoks sealt on ligidal teine tee mis kenasti freesasfaltiga korda tehtud ühe endise pollari uurija ja tänase keskonnaameti tegelase poolt.see tegelane oma korda tehtud teele ei lasknud masinaid kuigi ei ole tema maal see tee.masinad sõitsid lõpuks üle põllu meie tee pealt ja tõusust vedasid metsaveokaid harvesterid üles kuna porine põllutee ja kets käis all ringi masinatel.see tee jällegi eratee ja kolmandate isikute oma ja ei remondi seda keegi peale meie kes siin elame.all jõeluhtadel tehakse suviti heina ja terve suvi kuiv aeg ja rullid seisid.Sügise kui juba teed pehmed siis tuldi vedama.õnnestud 50välja pommida teeremondi kulude katteks.
Vasta

(27-10-2020, 16:21 PM)muska71 Kirjutas:  neid lepinguid ja kokkuleppeid võid ju paberil koostada,aga kas pärast täidetakse ka kokkulepet?
...

Kui ei nõuta, siis miks peaks täitma? Valetamine ja varastamine on ju paljudel elunormiks.

Nõudke, vajadusel kohtu kaudu, ja täidetakse.

Kuigi tuleb meelde tuletada rahvatarkust, et hea sõna ja Coltiga (ja ma ei mõtle Mitsubishit) saavutab alati rohkem, kui pelga hea sõnaga...
Vasta

(27-10-2020, 13:23 PM)tõnn Kirjutas:  Mida teha metsaärikatega, kes kasutavad kolmanda isiku kinnistul asuvat teed, metsa väljaveoks. 
Luba pole küsitud omanikult. 
Tee on rikutud. 
Seda juba teistkordselt, eelmine kord öeldi et ei teadnud, kes on omanik jne...

Ehk on mingi seadus või võib lihtsalt ketiga tee sulgeda ja kui keti lõhuvad siis politseisse helistada?
Tõestisündinud lugu. Ühe valla ametnik kes tunneb, teab kõiki seadusi ja sellest mööda hiilimisi. Omab suurt maaala ja metsa. Ja igasugu metsamehed ja ärimehed lihtsalt lasid pidevalt üle, seetähendab keegi ei taastanud teed või kui väidetavalt taastasid siis nii, et ei olnud ligilähedalegi sellele nagu ennem oli.    Lõpuks koostas lepingu kus nõutud tagatisraha mille saab tagasi peale tee taastamist.   Sellepeale saadeti ta muidugi sinna pimedasse kohta.   Lahendus:  ootas kuni 3 veokat metsa sõitis koorma järgi ja kaevas tee läbi.   Kus siis alles läks helistamiseks ja vabandamiseks ja lubamiseks, loomulikult kõik see peale ähvardusi jne. Vana ei andnud alla, autod olid 4 päeva metsas kuni leping tehtud ja tagatisraha arvel.
Kui on soov võin küsida kas lubab kontakti jagada ja soovib nõu anda.
Vasta

Loodame, et nii hulluks asi ei lähe.
Praegu on selline seis et lähme koos metsa laupäeval ja kohapeal otsustame, mis saab.
Vasta

(28-10-2020, 00:06 AM)klemm Kirjutas:  ootas kuni 3 veokat metsa sõitis koorma järgi ja kaevas tee läbi.  

Vinge värk, Oma isikliku teega ilmselt ainult nii saabki. Kui algatajal ka seal taga kedagi ei ela, kelle nö õigusi selline teguviis võiks kitsendada, siis ilmselt parim lahendus.
Suures plaanis on see ilmselt erastamisprotsessis tegemata jäetud töö tagajärg.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mul umbes sama action kui sellel kes tee läbi kaevas. 
Ma kündsin tee üles. 
Alternatiiv oli olemas. Täiesti toimiv. Lihtsalt paarsada meetrit ringi. 
Algul tahtsin heaga. Ei võetud kuulda. Siis käisin nõustaja jutul. Panin kõik punktid paberile ritta. Enda õigused ja kohustused ning siis teekasutaja õigused ja kohustused.
Seejärel rääkisin veel korra ja enda õue peal saadeti "na tri bukvõ". 
Lõin russile adra taha ja tegin vähe kesa. 
Hommikul oli õuel nagu laulupidu. Poleks elus uskunud, et vallas niipalju ammetmehi on. 
Lugesin kogu seltskonnale oma paberi ette ja maakorraldaja oli esimene kes ütles, et jah, siin on õigus maaomaniku poolel. 
Tahtsin veel oma kuludega "uuele" teele kihi kruusa peale vedada aga minu oponent oli suutnud ka valla keema ajada. Vallavanema abi ja maakorraldaja käisid isiklikult rääkimas  et ära jumala eest oma raha alla pane.
Võtsin nõu kuulda.

Aquila captas non muscas.
Vasta

https://m.it.aliexpress.com/item/4001262169433.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&aff_platform=true&aff_short_key=cCZtBY5p&isdl=y&src=facebook&albch=apprmkt&albagn=1859981139&albcp=23845316792900505&albag=23845316792840505&albad=23845316792810505&fbclid=IwAR0DE97YbnZiuIN_oB_adC2e-IzrXHSgY9X0Z1K3d7fYLmi1WZAe2rERA7s
Potensiaalne raudhobu asendaja. Hiina on ikka ilus maa kust saab asju
Vasta

Kena metsategemise videot
Muu hulgas ka akutrellilt käitatav langetuskiil.
Vasta

Ma panen ka ühe video siia mis mulle väga meeldib: https://www.youtube.com/watch?v=WN3w3Hcuc6I

Aga see sakslane videos tundub küll kahtlane vend. Harvesteriga jupendab ja siis teeb veel märke värviga lõikekohad ette. Ise ka nooremana küttepuid tehes sattunud sellise kontrollifriigist vanamuti otsa kes märkis ära kohad kui pikk pakk tuleb lõigata. Enesekindalt küll tegutses, ühtegi tühja liigutust ei teinud, ise oleks ikka enne kiilu välja lõiganud, ja siis kontrollinud langetussuunda.

Ise olen ka mõelnud igasugu langetusabide peale, aga eks ta ole jälle lisatarvik mida vaja metsas kaasas tirida ja kaitsta kõige eest. Sellise kärriga töötava kiilu hind oli vist 400.- eur.
Üks vana metsamees õpetas mulle et kasutada plastik ehituskiile langetamisel - nendest pole kahju kui sisse saed. Koputada küll ei saa aga puu tagasivajumise hoiab ära (muidugi teatud piirini). Kui lõige tehtud siis saab labida või suure kiilu panna.
Vasta

(11-02-2021, 20:42 PM)vant Kirjutas:  Kena metsategemise videot
Meie meestel pole selliseid kiile vaja,pole nii suuri puidki mida langetada,tikkude langetamiseks õlatõukest piisab Smile.Minu lähedal just RMK tegi lagraiet,ikka vääga suurel alal,no ma ei tea,kõige jämmem palk on vist 40-45 cm 90%ikka sellised 10-20cm

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

suht masendav on vaadata kui väljavedaja on kolm korda suurem koormast, mida ta kukile võtab.
minuarust ilmselgelt üledimensioneeritud tehnika.
no ja see palkide lühikesteks juppideks tegemine ka paras raiskamine.
Vasta

(12-02-2021, 10:02 AM)diesel Kirjutas:  suht masendav on vaadata kui väljavedaja on kolm korda suurem koormast, mida ta kukile võtab.
minuarust ilmselgelt üledimensioneeritud tehnika.
no ja see palkide lühikesteks juppideks tegemine ka paras raiskamine.

Ärgem unustagem, et neil on olnud aega rohkem koguda rasva (ja ka rasva minna).  Kõval pinnal on lisamass vaid eeliseks - rohkem haardumist. Mägedega pole nalja. Ka Soomes sõidavad järskudel nõlvadel poolikute koormatega.

Meetrine puu 30-kraadisel nõlval on üks vastik asi. See pole 35-sentimeetrine pulk tasamaal... Seal ei hakka keegi eksperimenteerima mingite ersatskiiludega. Oma tervis maksab ka midagi.
Vasta

(12-02-2021, 09:25 AM)hundu615 Kirjutas:  
(11-02-2021, 20:42 PM)vant Kirjutas:  Kena metsategemise videot
Meie meestel pole selliseid kiile vaja,pole nii suuri puidki mida langetada,tikkude langetamiseks õlatõukest piisab Smile Minu lähedal just RMK tegi lagraiet,ikka vääga suurel alal,no ma ei tea,kõige jämmem palk on vist 40-45 cm 90%ikka sellised 10-20cm
Langetuslabidas pole paha asi, see samal ajal ka palgikeeraja. Mul endal küll Husqu oma aga oleks võinud Fiskarsi võtta, kus konks käib küljest ära ka. Samas on selliseid kiile vaja küll sest peamine saemehe töö täna on harverile ülejõu käivate suurte puude langetamine a'la 60-sendised+ haavad jms. Kiilud+kirves+labidas kokku pole kergem, kui akukas kruvikiiluga. Koller pidi ikka pidev vahend olema, teavad asjatundjamad öelda. Kaalub Koller 2,9 kilo, pikk labidas on samas kaalus. Lihtsalt jube aeglane, akukas narre asemel teeb asja oluliselt kiiremaks.

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne