Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

https://m.it.aliexpress.com/item/4001262169433.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&aff_platform=true&aff_short_key=cCZtBY5p&isdl=y&src=facebook&albch=apprmkt&albagn=1859981139&albcp=23845316792900505&albag=23845316792840505&albad=23845316792810505&fbclid=IwAR0DE97YbnZiuIN_oB_adC2e-IzrXHSgY9X0Z1K3d7fYLmi1WZAe2rERA7s
Potensiaalne raudhobu asendaja. Hiina on ikka ilus maa kust saab asju
Vasta

Kena metsategemise videot
Muu hulgas ka akutrellilt käitatav langetuskiil.
Vasta

Ma panen ka ühe video siia mis mulle väga meeldib: https://www.youtube.com/watch?v=WN3w3Hcuc6I

Aga see sakslane videos tundub küll kahtlane vend. Harvesteriga jupendab ja siis teeb veel märke värviga lõikekohad ette. Ise ka nooremana küttepuid tehes sattunud sellise kontrollifriigist vanamuti otsa kes märkis ära kohad kui pikk pakk tuleb lõigata. Enesekindalt küll tegutses, ühtegi tühja liigutust ei teinud, ise oleks ikka enne kiilu välja lõiganud, ja siis kontrollinud langetussuunda.

Ise olen ka mõelnud igasugu langetusabide peale, aga eks ta ole jälle lisatarvik mida vaja metsas kaasas tirida ja kaitsta kõige eest. Sellise kärriga töötava kiilu hind oli vist 400.- eur.
Üks vana metsamees õpetas mulle et kasutada plastik ehituskiile langetamisel - nendest pole kahju kui sisse saed. Koputada küll ei saa aga puu tagasivajumise hoiab ära (muidugi teatud piirini). Kui lõige tehtud siis saab labida või suure kiilu panna.
Vasta

(11-02-2021, 19:42 PM)vant Kirjutas:  Kena metsategemise videot
Muu hulgas ka akutrellilt käitatav langetuskiil.
Meie meestel pole selliseid kiile vaja,pole nii suuri puidki mida langetada,tikkude langetamiseks õlatõukest piisab Smile.Minu lähedal just RMK tegi lagraiet,ikka vääga suurel alal,no ma ei tea,kõige jämmem palk on vist 40-45 cm 90%ikka sellised 10-20cm

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

suht masendav on vaadata kui väljavedaja on kolm korda suurem koormast, mida ta kukile võtab.
minuarust ilmselgelt üledimensioneeritud tehnika.
no ja see palkide lühikesteks juppideks tegemine ka paras raiskamine.
Vasta

(12-02-2021, 09:02 AM)diesel Kirjutas:  suht masendav on vaadata kui väljavedaja on kolm korda suurem koormast, mida ta kukile võtab.
minuarust ilmselgelt üledimensioneeritud tehnika.
no ja see palkide lühikesteks juppideks tegemine ka paras raiskamine.

Ärgem unustagem, et neil on olnud aega rohkem koguda rasva (ja ka rasva minna).  Kõval pinnal on lisamass vaid eeliseks - rohkem haardumist. Mägedega pole nalja. Ka Soomes sõidavad järskudel nõlvadel poolikute koormatega.

Meetrine puu 30-kraadisel nõlval on üks vastik asi. See pole 35-sentimeetrine pulk tasamaal... Seal ei hakka keegi eksperimenteerima mingite ersatskiiludega. Oma tervis maksab ka midagi.
Vasta

(12-02-2021, 08:25 AM)hundu615 Kirjutas:  
(11-02-2021, 19:42 PM)vant Kirjutas:  Kena metsategemise videot
Muu hulgas ka akutrellilt käitatav langetuskiil.
Meie meestel pole selliseid kiile vaja,pole nii suuri puidki mida langetada,tikkude langetamiseks õlatõukest piisab Smile Minu lähedal just RMK tegi lagraiet,ikka vääga suurel alal,no ma ei tea,kõige jämmem palk on vist 40-45 cm 90%ikka sellised 10-20cm
Langetuslabidas pole paha asi, see samal ajal ka palgikeeraja. Mul endal küll Husqu oma aga oleks võinud Fiskarsi võtta, kus konks käib küljest ära ka. Samas on selliseid kiile vaja küll sest peamine saemehe töö täna on harverile ülejõu käivate suurte puude langetamine a'la 60-sendised+ haavad jms. Kiilud+kirves+labidas kokku pole kergem, kui akukas kruvikiiluga. Koller pidi ikka pidev vahend olema, teavad asjatundjamad öelda. Kaalub Koller 2,9 kilo, pikk labidas on samas kaalus. Lihtsalt jube aeglane, akukas narre asemel teeb asja oluliselt kiiremaks.
Vasta

Nüüd on küll hing haige...  Sad Aga samas pani ka mõtlema, et "äkki" peaks ka mõtlema DIY teha? Siis juba hüdroveoga ehk roomikutel hüdropakina. 
Eestis DIY RaudHobu 3,4K€. Ja see kerg/väikehaagisele mahtumine on ka teemaks. 1000kg O2 võiks sellise koormaga täiesti ju kaalus olla ja enamuse masinatega jääb B-lubadesse. 

Võrdluseks siis Rootsi originaali hind, mis on siiski ulme! Lätist lihtsaim 11,35K ja  haagis 2,65K juurde  Rolleyes

[Pilt: 144128597.jpg]
Vasta

Päris hea leid. Huvitav, palju lahingkaaluks tuleb?

Hakka aga tegemisega peale ja vaatame, palju originaalist odavamalt kätte saad samaväärse.

Müügikuulutuses olev pilt on ilus õppematerjal: veeremisvõimeline koorem on sisuliselt kinnitamata (lihtne ülevisatud koormarihm ei pea säärast!) ja kerghaagis on sillapatjadel. Samas - suletud alal võib igaüks end või oma vara sobivaks tõdetud viisil tappa.

O2 puhul tuleb kinitamisele rõhku panna: korras piduritega käru hammustab väga hästi, kui eesoleval autol vähegi pidamist on ja igasugused kinnitamata asjad tulevad tulevad maru kiiresti tagaaknast tuppa. On kogemust...
Vasta

No aga osta siis see raudhobu, mis seal ikka kiibitseda. Ma olen ka käesoleval talvel teinud päris arvestatavaid tehnilisi väljaminekuid selles nn. "metsanduse" vallas, kindel on see, et oma maalapikesel metsalangetusse tehtud investeeringut nagunii tagasi ei saa. Lihtsalt ilus ja esteetiline ümbrus on võimalik kujundada.
Vasta

Esitage donnile väljakutse  Big Grin
Vasta

Hüdropumpadel töötav raudhobu mõte endalgi mõlkumas, kuna on palju pehmel pinnasel asuvat vähe väärtuslikku metsa mille majandamiseks pole mõistlik rasket tehnikat sinna uputada ja majandamisel ainuke saadav tulu on silmal ilus vaadata ja ahjusst tulev soojus, ei muud isegi puude ostmine tuleks soodsam kui metsa majandamine, aga puht eestlaslik jonn on peal, et peab saama tehtud Big Grin . Aga muude projektide kõrvalt pole hetkel aega.
Arvatavasti donn-ile oleks see nagu mööda minnes teha
Vasta

(11-02-2021, 19:42 PM)vant Kirjutas:  Kena metsategemise videot
Muu hulgas ka akutrellilt käitatav langetuskiil.
Vedaja mees on esimest päeva vist .Aga puud on küll vägevad,sirged ja pikad kuigi tundub ka mädaniku olema.
Vasta

(06-03-2021, 19:04 PM)maisalup Kirjutas:  ...ainuke saadav tulu on silmal ilus vaadata ja ahjusst tulev soojus, ei muud isegi puude ostmine tuleks soodsam kui metsa majandamine, aga puht eestlaslik jonn on peal, et peab saama tehtud Big Grin 
..peab saama tehtud=silmailu ja südamerahu +oma keha ei kulu nii palju mis ongi asja peamine hind. Oma vaatepunktist - mul on suvekoht selline, et enne aprilli ei kannata seal väga olla kui just päris üleelmaiskursus plaanis pole. Ja siis kui ilm lubab, tuleb ära teha mõne nädalaga palju, soovitavalt rutem kui puud lehte lähevad. Kgemus ütleb, et selg ja muud elundid ikka hakkavad tunda andma.
Probleemi lahendamist sai mõni aasta kaalutud mimtmel viisil, tulemusena soetasin omale hiinast ATV konksu käiva metsakäru koos hüdrosüsteemiga, tellimuse tegin mais 2020, kohale jõudis novembris. Hetkel oma tööd sedavõrd palju, et pole mahti olnud kokkugi panna, istub oma kastis nagu tuli. Eks näis, mis ta on.
Vasta

(07-03-2021, 03:16 AM)ak75 Kirjutas:  
(06-03-2021, 19:04 PM)maisalup Kirjutas:  ...ainuke saadav tulu on silmal ilus vaadata ja ahjusst tulev soojus, ei muud isegi puude ostmine tuleks soodsam kui metsa majandamine, aga puht eestlaslik jonn on peal, et peab saama tehtud Big Grin 
..peab saama tehtud=silmailu ja südamerahu +oma keha ei kulu nii palju mis ongi asja peamine hind. Oma vaatepunktist - mul on suvekoht selline, et enne aprilli ei kannata seal väga olla kui just päris üleelmaiskursus plaanis pole. Ja siis kui ilm lubab, tuleb ära teha mõne nädalaga palju, soovitavalt rutem kui puud lehte lähevad. Kgemus ütleb, et selg ja muud elundid ikka hakkavad tunda andma.
Probleemi lahendamist sai mõni aasta kaalutud mimtmel viisil, tulemusena soetasin omale hiinast ATV konksu käiva metsakäru koos hüdrosüsteemiga, tellimuse tegin mais 2020, kohale jõudis novembris. Hetkel oma tööd sedavõrd palju, et pole mahti olnud kokkugi panna, istub oma kastis nagu tuli. Eks näis, mis ta on.
On Sul ostetud produktist mingit linki jagada? Tahaks võrrelda meitemaal pakutavatega.
Vasta

Ilusaid märtsikuu jõule jälle ja lihtsalt küsin, et kuidas ksf arvok-il haagis ja mast  ka vastu pidanud ja palju veel täiendusi teostatud (ostid vist agri24-st)? Kurjam alati jääb endal masti pikkusest puudu, see 3,2m ikka suht lühike . Õnneks olen siiiamaani hakkama saanud, kui muidu ei saa, siis tross külge.
Vasta

(07-03-2021, 10:07 AM)ziim Kirjutas:  
(07-03-2021, 03:16 AM)ak75 Kirjutas:  
(06-03-2021, 19:04 PM)maisalup Kirjutas:  ...ainuke saadav tulu on silmal ilus vaadata ja ahjusst tulev soojus, ei muud isegi puude ostmine tuleks soodsam kui metsa majandamine, aga puht eestlaslik jonn on peal, et peab saama tehtud Big Grin 
..peab saama tehtud=silmailu ja südamerahu +oma keha ei kulu nii palju mis ongi asja peamine hind. Oma vaatepunktist - mul on suvekoht selline, et enne aprilli ei kannata seal väga olla kui just päris üleelmaiskursus plaanis pole. Ja siis kui ilm lubab, tuleb ära teha mõne nädalaga palju, soovitavalt rutem kui puud lehte lähevad. Kgemus ütleb, et selg ja muud elundid ikka hakkavad tunda andma.
Probleemi lahendamist sai mõni aasta kaalutud mimtmel viisil, tulemusena soetasin omale hiinast ATV konksu käiva metsakäru koos hüdrosüsteemiga, tellimuse tegin mais 2020, kohale jõudis novembris. Hetkel oma tööd sedavõrd palju, et pole mahti olnud kokkugi panna, istub oma kastis nagu tuli. Eks näis, mis ta on.
On Sul ostetud produktist mingit linki jagada? Tahaks võrrelda meitemaal pakutavatega.
https://www.longtao-woodchipper.com/e_pr...e-108.html
LT-1500 mudeli ostsin, läbi Alibaba.
Juuresolev Honda mootor on muidugi Hiina kloon, aga see oli teada.
Vasta

(07-03-2021, 11:03 AM)ak75 Kirjutas:  https://www.longtao-woodchipper.com/e_pr...e-108.html
LT-1500 mudeli ostsin, läbi Alibaba.
Juuresolev Honda mootor on muidugi Hiina kloon, aga see oli teada.
 Tahad sa kogemust jagada, kuidas tellimine õnnestus, mis juurde maksid ja palju lõpuks odavam tuli.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(06-03-2021, 16:12 PM)vant Kirjutas:  No aga osta siis see raudhobu, mis seal ikka kiibitseda. Ma olen ka käesoleval talvel teinud päris arvestatavaid tehnilisi väljaminekuid selles nn. "metsanduse" vallas, kindel on see, et oma maalapikesel metsalangetusse tehtud investeeringut nagunii tagasi ei saa. Lihtsalt ilus ja esteetiline ümbrus on võimalik kujundada.
No ei saa! Esiteks on vaja murutraktor uuendada. Ja see kurask on olulne ja kahjuks ka kallis riistapuu. Oleks ressurss piiramatu, oleks ammu päris raudhobu koos vedava haagisega kodus Big Grin IH Flex II Forest ette ja näiteks Fortsmani kõigi lisadega käru sappa. Mis see 30K€ siis ära pole väga paljude jaoks??? Nagu ma ikka rõhutan - rahaline vaesus on sügavalt isiklik probleem Big Grin 

Mis tolle DIY-pilli puhul on ju hea, on hind ja kohe töötegemise võimalus. Aga KUI nüüd mõelda ja "vajadust" ideena laiendada, siis lintidel hüdropakk oleks õigem. Omamoodi on ja Lennrtsfors selleni jõudnud ja nende uus mega-RaudHobu Essence on juba "loom". Aga kaalu ja hinda on sõgedalt. Platform ise peaks olema võimalikult kerge aga siis "laiendatav". Minu idee on see, et asi oleks roomikutel hüdropakk-haakekolmnurk, kuhu külge sisi võid panan misiganes väiketraktori lisaseadme. Metsa jaoks tõstuki koos tugijalgadega, puulõhkuja-halumasina, "rebaki"-laadse, põllule freesi, niiduki jne. Ideaalis võiks asi olla ka Avant-plaadiga koostatav et neid rendiseadmeid kasutada? Ideaalis toorikuna paarsada kilo ja peal vaid U-raud munakaga ja hüdrovints. Ja see kaugjuhtiine pole üldse paha ega enam vist ka kallis. 

Mis puudutab maalapikest ja investeeringut, siis ma ei ole päris kindel, mis summa pealt piir jookseb! Täna on ju 5K€ metsamaterjaliga per aasta võimalik peris mitu aastat mängida ja "ajatada". Paned selle + 20tm kinnisasjalt aastas kokku ja kui summa jääb veel neljakohaliseks, võib asjal jumet olla! Nüüd on see puhas raamatupidamise küsimus! 3 aastat ja 15K€ + min.60tm, mõnel palju rohkem "mustalt". Kogu asi on sortimendis. Kui sul tuleb metsast korralikku vineeripakku ja sa suudad selle ka maha müüa + siis paberipuu või hoopis teed ise halupuud ja müüd selle naabrimemmedele??? Jah, aega ja tööd see kinni ei maksa aga masina võib maksta. Kohila Vineer ostab ja võid saada 100€/tm keskmiseks! Ja kasepaku veoks on selline pisike masinake just õige! Segametsas saad teha valikraiet, kui seal sees kask pole halvaks läinud. Vaja ongi vintsiga poomkraanat haaratsiga, sest niisama pakku peale tõsta ei suuda. Nõus, miskit kuusepalki jms ei ole mõtet nii teha aga kasepakku küll. See 5K tähendab 50tm pakku ja ülejäänu teed mustalt kütteks. Maha läheb kulu transpordile. MA mõtlen, et peaks igaks juhuks meie ühe metsa ülev aatama kasepaku-pilguga, sest seda seal jagub! Ja kuna on veekaitsemets, siis lage on keelatud. Seega?
Vasta

Tegelikult on keskmine ikka 70€.Sedagi heal juhul.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne