Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

Ei kujuta ette end 100m x 10km liinialust harimas, või mida iganes seal tegemas, põllumajandusliku kasu eesmärgil.
Vasta

(27-03-2021, 19:09 PM)huvi5 Kirjutas:  Ei kujuta ette end 100m x 10km liinialust harimas, või mida iganes seal tegemas, põllumajandusliku kasu eesmärgil.
sama siin ja sageli need alad kusagil karuperses....võsa kasvatada ja haket varuda sobib vast küll.
Vasta

7000 kg heina jagada 20 rulliga teeb 350 kg rulli kohta?? Rulli hind on praegu vist vahemikus 8-12 euri tk. Ehk et siis 160-240 euri saaks nende pikkade vaalude menetlemise eest hektarilt ja sealt tuleks kõiki kulusid maha arvama hakata. 

Ma olen kunagi selle müügiäriga tegelenud. Huvitav aeg oli. Kes nätsutas ise peotäie heina põlluääres läbi ja pööritas silmi ning teatas, et see on vana hobuse hein. Teine viis seda üldse jänestele, kolmas ütles, et võtab kõik ära ning see läks üldse Norra poole. Tore aeg oli, vastutust ja kohusetunnet oli hea arendada teenusena heina tegemise juures aga üldiselt ja täna... Liinialuse heina müügi puhul siis tekib ilmselt kohe see jutt, et "oi, too hein on ju kiiritatud ja pahade võngetega"
Vasta

Lihtsalt teadmiseks


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

(27-03-2021, 21:36 PM)gruppen Kirjutas:  Liinialuse heina müügi puhul siis tekib ilmselt kohe see jutt, et "oi, too hein on ju kiiritatud ja pahade võngetega"

(28-03-2021, 09:08 AM)Rauno. Kirjutas:  Lihtsalt teadmiseks

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin 

Aga seda on tore teada et nad ikkagi freesivad liinialuse millekski asjalikusk! Ilma oleks see absurdne raisatud maa. Aga see peaks tähendama ka seda, et mingi psikese traktori taga freesieksega seda ei tee vaid tuleb midagi võimast! Peab siis silmi lahti hoidma, kui suvekoju sõidab Wink Täitsa selgelt on freesitav enamus uue liini alusest raadamisest Laitse ristist Ristini. Liiniehitusel endal oli ka igusugu põnevat tehnikat näha, mida muidu niisama enam liikluspildis ei näe.
Vasta

Siin närimiseks üks lindiga nõkats, hind oli poolteist kilo, ühtegi juhet pole, käima läheb vändast, joob diislit, tõstab tonni vabalt, mast zoomiga ja vints ka peal. Käike kolm edasi, kolm tagasi.


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(28-03-2021, 14:16 PM)mlsluik Kirjutas:  Siin närimiseks üks lindiga nõkats, hind oli poolteist kilo, ühtegi juhet pole, käima läheb vändast, joob diislit, tõstab tonni vabalt, mast zoomiga ja vints ka peal. Käike kolm edasi, kolm tagasi.
Ühesõnaga ideaalne pill, kelk juhile haakesse ja saabki metsa toimetama minna. Iseasi muidugi, kuidas nende suht kitsaste lintidega pehmel pinnal ja lumel kannab aga vägev asi ikkagi. Miks selliseid enam ei teha?
Vasta

see on küll vahva pill. Big Grin
Peaaasi, et kallale ainult ei tule ja alla ei aja.
Vasta

(28-03-2021, 16:04 PM)honkomees Kirjutas:  
(28-03-2021, 14:16 PM)mlsluik Kirjutas:  Siin närimiseks üks lindiga nõkats, hind oli poolteist kilo, ühtegi juhet pole, käima läheb vändast, joob diislit, tõstab tonni vabalt, mast zoomiga ja vints ka peal. Käike kolm edasi, kolm tagasi.
Ühesõnaga ideaalne pill, kelk juhile haakesse ja saabki metsa toimetama minna. Iseasi muidugi, kuidas nende suht kitsaste lintidega pehmel pinnal ja lumel kannab aga vägev asi ikkagi. Miks selliseid enam ei teha?
Tehakse ikka aga maksavad samamoodi sõgedalt. Me ju ei tea siin omas nukas suurt teise riikide asjadest midagi. Mis asjapuud mägismaadel tööd teevad on meile ju tundmatud. Pfanzelt Moritz, Kapsen 18, IH Essence jne. Ja eks ole ju lõputult mikrolintide platforme ka, lihtsalt ei ole näinud neile sellist poomi peale pandavat. Kasvõi MagnaTrack. Jummala pull asi jälle. Hiinast tuleb ka mida iganes, ka lintidega asju. Eestis pole ju pisike roomik üldse popp, minu arust pole meil isegi rendist midagi võtta a'la vähe tummisemaid roomik-dumperid jms, mida Rootsi täis on! Küll nägin mõndasid selgelt Rootsist kasutatuna tooduid just selle uue elektriliini ehitusel. Selle kõikse väiksema leidsin, peaks ära proovima, kuidas pehmemal töötab. Süles pakkude tassimine on päris tüütav. Kui selline asi sanglepikus maapeale jääb ja liigub, võib küttepuude tegemiseks alternatiiv küll olla.

Vaatad, mis hunnikuga see tegealne toimetab Big Grin 

Edit: see on suisa selline mõnus vaatamine, Alpi taat oma tehnikaga puid tegemas. Rahulikult, aeglaselt, mõnuga Big Grin 
Vasta

(28-03-2021, 17:04 PM)pannkook Kirjutas:  see on küll vahva pill. Big Grin
Peaaasi, et kallale ainult ei tule ja alla ei aja.
 Tegelikult on seismisplatvorm ka olemas ja ohutuse tagamiseks peaks vastu hooba koguaeg toetama, aga noh...   Big Grin

   

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(28-03-2021, 18:08 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Eestis pole ju pisike roomik üldse popp, minu arust pole meil isegi rendist midagi võtta a'la vähe tummisemaid roomik-dumperid jms, mida Rootsi täis on! Küll nägin mõndasid selgelt Rootsist kasutatuna tooduid just selle uue elektriliini ehitusel. Selle kõikse väiksema leidsin, peaks ära proovima, kuidas pehmemal töötab. Süles pakkude tassimine on päris tüütav. Kui selline asi sanglepikus maapeale jääb ja liigub, võib küttepuude tegemiseks alternatiiv küll olla.

Aga palun. Minupoolt tehnika, Priidupoolt töö ja demopäev. Võtan viskiklaasi ja sigari ka kaasa ning naudin vaatemängu. Pehmet metsa ja erinevaid väljaveoteid mul jagub, saab nii 200meetri kui ka kilomeetri kauguselt tuua puid. Atvga lapsemäng igatahes, ega roomikuga ei saa hullem olla...  Homsest olen koos dumperiga eestis olemas ja ootan külla lindimehi kes suuga söövad ja kätega linnu ehitavad. 

Teeme ära või mis arvate? Töö lihtsustamiseks on kastil juba vints ka küljes. 
       

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Sellel vähemalt saab juba peal istuda.  Big Grin Pole paha.
Vasta

(30-03-2021, 22:40 PM)mlsluik Kirjutas:  
(28-03-2021, 18:08 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Eestis pole ju pisike roomik üldse popp, minu arust pole meil isegi rendist midagi võtta a'la vähe tummisemaid roomik-dumperid jms, mida Rootsi täis on! Küll nägin mõndasid selgelt Rootsist kasutatuna tooduid just selle uue elektriliini ehitusel. Selle kõikse väiksema leidsin, peaks ära proovima, kuidas pehmemal töötab. Süles pakkude tassimine on päris tüütav. Kui selline asi sanglepikus maapeale jääb ja liigub, võib küttepuude tegemiseks alternatiiv küll olla.

Aga palun. Minupoolt tehnika, Priidupoolt töö ja demopäev. Võtan viskiklaasi ja sigari ka kaasa ning naudin vaatemängu. Pehmet metsa ja erinevaid väljaveoteid mul jagub, saab nii 200meetri kui ka kilomeetri kauguselt tuua puid. Atvga lapsemäng igatahes, ega roomikuga ei saa hullem olla...  Homsest olen koos dumperiga eestis olemas ja ootan külla lindimehi kes suuga söövad ja kätega linnu ehitavad. 

Teeme ära või mis arvate? Töö lihtsustamiseks on kastil juba vints ka küljes. 
See ju sama nis telefoniputka! See on ju teada, kuhumaani läheb! See on KOHE kinni. Küll saaks hakkama pohlamännikus. Neid müüakse Rootsis odava raha eest pidevalt.  MA füüsika klassi poisina vaatan peale ja ütlen, kuhumaani see teoorias läheb Big Grin 
Jutt ja too taadi video on siiski sellistest asjadest, mis on küll rohkem mõeldud ehitusele jms kohtadesse aga nende ERIsurve maapinnale on ikkagi hoopis teine, kui sel suurel kaudkolakal. Või veel väiksem-odavam! Kogu IDEE seisneb imelihtsas kaasavõetavuses, asi PEAB põhimõtteliselt IGA konksu omava auto taga kagisel veetav olema. Kasvõi Zubrjonikiga. Vähe tummisem järgikäidav aga juba hüdroga. Pole ka kaugelt veel RaudHobu ega isegi selel DIY-pilli hinnas. Järgmine tase on diisliga, pealseistav ja hüdropumbaga. 12l/min ei ole just palju aga midagi ikka. 500 kilo kruusa mererananst teepeale vedada poel ju paha? Eks see jõuab sedasama murutrakatsi tagaolevat hagis tkavedada ehk mingit vahet ei ole! 500 meetrit on rannast väravani ja sealt 650 meetrit metsateed. Ja sama aeglase murutraktoriga on seda ka lapitud. Kuhu kurat on KIIRET suvekodus puhates ja elu nautides??? 

Muuseas, saksmannide tootele on ka spetsiaalne palgiraam saadaval! Kui juba hüdro ka on, siis kallutuse asemel pisem hüdrovints ja voilaa! Ja poole lihtsama RaudHobu hinnaga saab juba iselaadija, mis pole ka üldse paha kui videot vaadata. Metsas, kruusa veol seda enam! See tõstab kahvlitega maast selliseid notte, mida ise never ei liiguta! Endal liigub mõte kohe ka suuremate kivide liigutamise poole et kiviaeda-piiri märgistada jne. Jah, see kõik on pigem mägistes kitsastes oludes ja kõvemal pinnasel filmitud aga roomik on roomik! Ja seda 200+ kilo suduab mõistlike vahenditega ka mudast välja koukida, kui ise oled lolliks läinud. 

Muuseas, ma võiks ka tuima näoga mistahes rögiseja, ka lintidega mõttetuse, soetada aga MILLEKS??? Maksavad ju samapalju või vähem kui kobedam Japsi minitrakats aga rauda on palju! Minu eesmärk 50+-aastasena EI OLE pealaest jalatallani õline olla, piinelda, zitta remontida (olematutes oludes olematute vahenditega ja mittepiisavate oskustega) jne! 

Ma täitsa kujutan ette, kuidas seegi taat viib kuiva koju, laseb oma lihtsas saeraamis materjaliks, kusjuures tõstab palke ju sama masinaga, ja siis müüb oma mägionni DIY lauda, mistehtud videos vähtava tehniakga, ROPU raha eest eestlastest mäesuuskuritele-lauduritele. Üldse Vanas-Euroopas tehakse ise ja kasutatakse lahedaid vidinaid hoopis teisiti kui meil siin "Siber ja Bakuu olid meie" mentaliteedis! See VAJADUSPÕHISUS on geniaalne! 

Vasta

Sinu enda poolt välja reklaamitud masinaga tegu, tahtsid proovida ka veel. Aga palun, tõin spetsjomm veel kõrgema põhjaga ja vintsiga masina. Teooriat oleme kuulnud piisavalt, nüüd tegudele.  Joon kohvi ära ja ajan masina maha veoka pealt, seega mina olen valmis.  Enam pole see koht kus tagasi hakata ajama. Nüüd tuleb tegutseda.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Priit, teised mehed teevad, sina teeksid, ostaksid, prooviks neid aparaate. Aga jutuks vaid jääbki.
Vasta

Ma saan aru, et suuri rahvakogunemisi ei või korraldada, aga teeme hajutatult, igal mehel on isiklik desovahend kaasas ja jälgida saab ka distantsi hoides.
Seega küsimus: Kus ja millal? Kui peamine spetsialist vedelaks lööb, eks ole teistel ka kogemusi metsa ja masinatega.
See oleks ju hea võimalus oma teooriad kinnitada praktikas, umbes nagu Kiir Tootsi juures.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Seda võis arvata. Nagu siin samas teemas juba varem üks tegelane hakkas hiina juppidega harvesteripea käimapaneku osas kelbast ajama, samamoodi on nüüd mere-, metsa-, ja maainimesel vabandused varnast võtta Smile
Vasta

(30-03-2021, 22:40 PM)mlsluik Kirjutas:  ...
Homsest olen koos dumperiga eestis olemas ja ootan külla lindimehi kes suuga söövad ja kätega linnu ehitavad. 
...

Mis suurusjärgus sääraste asjade hinnad liiguvad sealkandis? Ja mis hinnaga Sinu toodu omanikku vahetaks?

Krt, hilja lugesin. Mul parasjagu hea polügon, kust oleks vaja viis-kuus rümpa kuivale tuua, vett on vaid kümmekond sentimeetrit  ja all meetrijagu muda. Oleksid võinud ööseks siia tulla ja oleksime hommikul kohe tootnud live-pilti metsast. Eks ma laupäeval siis kerin oma trossid pikaks ja sikutan rögiseva hübriidrussiga. Millel nüüd, muide, küljes Hevo suurem haarats. Mina olen rahul.

   

Või oled veel omadega põhjas?
Vasta

Wow, see on päris korralik koorem seal Russi haardes. Mulle on alati natuke naljakas tundunud see palkide niipidi ots üleval vedamine. Kas massikese väga tagaotsa peale ei kisu? Manööverdamine on muidugi iseasi, kui tagaots suure kaarega läheb, a eks tollega oskab igaüks ise arvestada.
Vasta

Kisub ikka. Säärase suutäie jaoks peaks pool tonni olema esiotsal, et pidureid pööramisel vaja poleks. Pildi tegemise hetkel olid aisad umbes pooles vinnas, lõpuni üleslükkamine kergitab nende kolmepooleste otsi julge poolteist meetrit.

Õnneks tõusevad pulgad päris püsti, kui lõpuni üles tõsta. Ojast tulime läbi igasuguseid ohutusnõudeid eirates, esirattad vöökõrguselt maapinnast lahti. Ei soovita...

Haaran täna *skandist kiirliitepesi ka juurde ja siis saan hüdraulilise tõmmitsa tagasi. Saab pulgad veel lähemale (ja kõrgemale...) Sad Mul selle koha pealt pulki tuues on üks paha külgkaldes koht, kust selleski asendis oli kõhe läbi minna.

Hevo omal on siis kahte liidest vaja: lõuad ja poomi pööre. Mul on lisaks hüdrotõmmits. Ehk standardsel kolmesel jaguril jääb puudu üks sektsioon. Ma veel kujundan arvamust, kas ma raatsin panna elektrilise kolmiku pööret ja lõugu jagama või teen seda labaselt käsikraaniga.

Peast käis läbi ka variant vahetada kolmene armatuurialune vene õnnetus neljase itaallase vastu, aga esialgu veel ei lähe seda teed. Poomi pööre pole hädavajalik funktsioon. Aga külgkaldes või pehmes siiski ohutuse jaoks vajalik.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne