Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

Heh, kui sellega miskit teha pole, siis mul oleks ka mõnus sellega oma metsas põristada ja küttepuid välja tuua Big Grin võin oma metsas demo teha, pole nii vesine, aga ikkagi mustmuld ja niiskema poolne. 2meetrised notid Paras kasti vinnata
Vasta

(31-03-2021, 13:10 PM)v6sa Kirjutas:  
(30-03-2021, 22:40 PM)mlsluik Kirjutas:  ...
Homsest olen koos dumperiga eestis olemas ja ootan külla lindimehi kes suuga söövad ja kätega linnu ehitavad. 
...

Mis suurusjärgus sääraste asjade hinnad liiguvad sealkandis? 
Niisama neid ei jagata, ei Soomes ega Rootsis! Kogemused näitavad et selle viimase hind läheb 3-4 tuhande euro juurde, kuskohas võib loota piirhinnale. Mitte enne. Reaalsed hinnad, vanim IH 2K€. Ja maksavad ka kasutet pisikesed palju, kui on "kõlava nimega". Kes see rahateenimsie vahendeid niisamajagab? Ega need mingid roostes rögisevad metsapullid pole mida kilohinnaga jagatakse! Mida sellisega teha erametsas? Jah, käivad lolle maakera seest välja tirimas ja neid lolle ikka jagub, kui näorraamatust oigeid lugeda. 

Kuhu tra ma nende raskete junnidega lähen, siit roopealt nädalavahetusel sisse männinoorendikku valgustust tegema??? Lähen kaevun selle roostehunnikuga kõigepealt maakera sisse, siis kulutan nädala selle rögiseja sealt seest kätte saamisele, olles tagurpidi ja persze keeranud KOGU kalli mereäärse maa??? Ma KORRA tegin selle vea, kui rataslaadur käis tegi "vajaliku augu", peale mida oli suvi otsa tööd uue teetammi ehitamisega. Mis te arvate, kui palju reaalselt makstakse pildil nähtava jupikese eest Noarootsis päris raha??? Jah, see maa ei maksa veel niipalju, kui Austrias/Saksamaal Alpides maa, kui Rootsis mereääred, kui Tallinn jne. Aga ta maksab piisavalt palju, et seda miski zitaga sodiks mitte keerata! Ja võite ju neid Alpi taate roomikdumperiga ja rootslaseid raudhobudega lolliks sõimata! Ma ei räägi karupee sooservast, kuhu aastas satub kolm matkajat... 

Jah, ma võiks Järvamaal need võpsikud suvalise asjaga tagurpidi pöörata ja nende maade hind sellest ei muutuks. Õigemini muutuks - läheks KALLIMAKS, kui nendest põllumaa teha Big Grin 
Mul on pehmet metsa 1,5Ha, mida õnneks tuleb ise koguaeg ka juurde, ja siis roogu juurde ~2ha. Hääd tuttavad ostsid mõne aasta eest 1,25Ha kitsa (35 meetrit rannas) pika siilu 400 meetrit kõrval 15K€. Ja on õnnelikud et üldse midagi said! Mul on pildil nähtavas kohas maa kõikse laiem, peaaegu 200 meetrit, rannariba on omajagu kitsam. Taamal paistab ka ksf!Margus61 samlaadsed metsad, Tal on seda ülikallist maad ja metsa veel rohkem ja teeb ka käsitööna ning murutraktoriga. Ok, nüüd on jälle restaureeritd UAZ ka aga see on ikka pigem kõva maa ja metsaaluse ning naudingute pill Wink  Mul jälle rohkem jämedat tarna kkt sanglepikut, mida sealt mudast on päris karm isegi klotsikaupa "seljas" välja tuua. 
Vastus küsimusele: nii palju maksab aga maale pole juurdepääsu ja meri on madal! Seal on Einbi liiv meres ja ujumiseks tuleb vees 400meetrit kõmpida. Rooga kinni ka kasvanud ehk veeäärde jõudmiseks kulutad tunde ja tuhandeid. See  meist 1,7 km eemal ka. Reaalselt on seal 1,9 ha tarna kkt päris kena 70-aastast männikut, mis siis maksab! Ülejäänu on lodu, muda ja roog. 
EDIT: parem näide on ideaalse juurdepääsuga ja hea mereäärega, mis on kahjuks avameri ja jube külm! 16200 €/ha! Aga see on nüüd väärt mereääre hind... 

Panoraam mere äärest, keskmine kolmandik mina, vasem kolmandik ksf! ja paremal rootslased. Ligipääs tammiga TEADLIKULT tehtud mul 150cm, et mitte mingi lõhkujaga sinna ei pääseks! Ma ei pääse ise autoga mereäärde ja pole vaja ka! Alternatiiv oleks ATV aga mis sellega teed? Suur, kaal, lisavidinaid vaja jne. Ja ei maksa kuidagi oluliselt vähem. Kiirem? Kuhu kiiret? Ma selle rendipilli proovin ära ja siis saab näha, on asjal mõte või ei. Mis Te arvate, et ma niisama "juran"??? ma olen neid keskeesti mädalepikuid jms elus palju näinud, omame ka selliseid kus "võibki" tehnikaga märatseda ja kõik pahupidi keerata! Seal maksab kättesaadav puu! Ja see tuleb võimalikult odava junntükiga sealt välja vedada... 
Meil maksab aga maa ja ilu!!! Ja kahjuks ei ulatu kuiv pohlamännik, kus tõesti saab ka sõiduautoga metsatöid teha, otse randa välja! Ja kahjuks meie ainus odav lahendus ongi omal jalgel ja seljas tassides murutraktori käru peale. Odavuselt järgmine tundubki olevat hoopis roomikutel ehitustööriist! Kusjuures sellele tekib ka lisaväärtust, kui selline juba soetada. 


[Pilt: xLhupJ6Cf2ArX0_zVU7PupYbCUi4A-ilRT-BGrfG...authuser=0]
Vasta

(31-03-2021, 13:10 PM)v6sa Kirjutas:  Mis suurusjärgus sääraste asjade hinnad liiguvad sealkandis? ...
nagu eelpool kirjas oli, siis poolteist kilo.
Vasta

(31-03-2021, 10:53 AM)PlyVal64 Kirjutas:  See ju sama nis telefoniputka! See on ju teada, kuhumaani läheb! See on KOHE kinni.
...
MA füüsika klassi poisina vaatan peale ja ütlen, kuhumaani see teoorias läheb Big Grin 
...

Hea füüsikaklassi poiss siis ütleb, kui suur on isand Luige viimase isendi erisurve pinnale koormata ja kui suur 400-kilose koormaga?

Tuletan meelde ka seda, et veovõime on mass korda haardumine.
Vasta

Siin on vale koht küll kus kuulutada ... aga äial on mõte üka traktor  välja vahetada.
Kui kellelgi on isu väikemat sorti metsaveo traktori järgi.
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=16534
Vasta

Kui keegi varem ei saanud aru mõistest "vana rögiseja" siis nüüd teen puust ja punaseks. Belarus kõlab nende ühesilindriste pasahunnikute kõrval kui stradivariuse viiul... 


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Nii, mul on nüüd pill tangitud, mootorisse õli lisatud, rihma rullikutele määre vahele surutud ja mootori kütusehoovastik parandatud.  Ootan külla mehi kes arvavad et roomikud päästavad maailma. Neid raipeid on veel varutud ja suvepoole toon maarjamaale, hetkel on siis selline imerelv tegijatele metsameestele. Tartumaal Kavilda ürgoru kaldal viljandi maantee lähedal on võimalik seda testida.  Söögid-joogid minupoolt, mootorsaage paarkümmend tükki riiulis, sthile, huskut,  shindaiwat, milwaukeed, aga ka miks mitte võrdluseks võtta ülemiselt riiulilt antiiki ehk taigat ja drusvat... 

Video lõpus näide kuidas tühjalt pehmel pinnal liigub. 



'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(30-03-2021, 22:40 PM)mlsluik Kirjutas:  
(28-03-2021, 18:08 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Eestis pole ju pisike roomik üldse popp, minu arust pole meil isegi rendist midagi võtta a'la vähe tummisemaid roomik-dumperid jms, mida Rootsi täis on! Küll nägin mõndasid selgelt Rootsist kasutatuna tooduid just selle uue elektriliini ehitusel. Selle kõikse väiksema leidsin, peaks ära proovima, kuidas pehmemal töötab. Süles pakkude tassimine on päris tüütav. Kui selline asi sanglepikus maapeale jääb ja liigub, võib küttepuude tegemiseks alternatiiv küll olla.

Aga palun. Minupoolt tehnika, Priidupoolt töö ja demopäev. Võtan viskiklaasi ja sigari ka kaasa ning naudin vaatemängu. Pehmet metsa ja erinevaid väljaveoteid mul jagub, saab nii 200meetri kui ka kilomeetri kauguselt tuua puid. Atvga lapsemäng igatahes, ega roomikuga ei saa hullem olla...  Homsest olen koos dumperiga eestis olemas ja ootan külla lindimehi kes suuga söövad ja kätega linnu ehitavad. 

Teeme ära või mis arvate? Töö lihtsustamiseks on kastil juba vints ka küljes. 
5+ tegu ja ütlus. Mitu lehte hülgemöla tehtud nüüd tegudele. Ootan huviga demopäeva videot Luigelt - sigar viski  grill ja elu nagu tsill!
Vasta

(01-04-2021, 21:03 PM)hundu77 Kirjutas:  
(30-03-2021, 22:40 PM)mlsluik Kirjutas:  
(28-03-2021, 18:08 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Eestis pole ju pisike roomik üldse popp, minu arust pole meil isegi rendist midagi võtta a'la vähe tummisemaid roomik-dumperid jms, mida Rootsi täis on! Küll nägin mõndasid selgelt Rootsist kasutatuna tooduid just selle uue elektriliini ehitusel. Selle kõikse väiksema leidsin, peaks ära proovima, kuidas pehmemal töötab. Süles pakkude tassimine on päris tüütav. Kui selline asi sanglepikus maapeale jääb ja liigub, võib küttepuude tegemiseks alternatiiv küll olla.

Aga palun. Minupoolt tehnika, Priidupoolt töö ja demopäev. Võtan viskiklaasi ja sigari ka kaasa ning naudin vaatemängu. Pehmet metsa ja erinevaid väljaveoteid mul jagub, saab nii 200meetri kui ka kilomeetri kauguselt tuua puid. Atvga lapsemäng igatahes, ega roomikuga ei saa hullem olla...  Homsest olen koos dumperiga eestis olemas ja ootan külla lindimehi kes suuga söövad ja kätega linnu ehitavad. 

Teeme ära või mis arvate? Töö lihtsustamiseks on kastil juba vints ka küljes. 
5+ tegu ja ütlus. Mitu lehte hülgemöla tehtud nüüd tegudele. Ootan huviga demopäeva videot Luigelt - sigar viski  grill ja elu nagu tsill!

Ma JULGEN vastupidi pakkuda: mölamehed, tulete ja NÄITATE, et üldse Tegijad olete! Mina istun viskiklaasiga ja naudin elu! Kutsun siit samast portsu sõpru vee lappi ka viskit nautima! Mina ei pea küll 50-aastasena midagi tõestama hakkama, Teie asi on ennast tõestada! Nagamannid on ikka kole ülbeks läinud?
Vasta

Äss mees on see Priit omast arust.
Minu jaoks tavaline foorumis tatinämmutaja.
Ma @samuti viiekümnene, pool elatud elust metsamasinate peal ja all mööda saadetud.
Vasta

(02-04-2021, 14:18 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(01-04-2021, 21:03 PM)hundu77 Kirjutas:  
(30-03-2021, 22:40 PM)mlsluik Kirjutas:  
(28-03-2021, 18:08 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Eestis pole ju pisike roomik üldse popp, minu arust pole meil isegi rendist midagi võtta a'la vähe tummisemaid roomik-dumperid jms, mida Rootsi täis on! Küll nägin mõndasid selgelt Rootsist kasutatuna tooduid just selle uue elektriliini ehitusel. Selle kõikse väiksema leidsin, peaks ära proovima, kuidas pehmemal töötab. Süles pakkude tassimine on päris tüütav. Kui selline asi sanglepikus maapeale jääb ja liigub, võib küttepuude tegemiseks alternatiiv küll olla.

Aga palun. Minupoolt tehnika, Priidupoolt töö ja demopäev. Võtan viskiklaasi ja sigari ka kaasa ning naudin vaatemängu. Pehmet metsa ja erinevaid väljaveoteid mul jagub, saab nii 200meetri kui ka kilomeetri kauguselt tuua puid. Atvga lapsemäng igatahes, ega roomikuga ei saa hullem olla...  Homsest olen koos dumperiga eestis olemas ja ootan külla lindimehi kes suuga söövad ja kätega linnu ehitavad. 

Teeme ära või mis arvate? Töö lihtsustamiseks on kastil juba vints ka küljes. 
5+ tegu ja ütlus. Mitu lehte hülgemöla tehtud nüüd tegudele. Ootan huviga demopäeva videot Luigelt - sigar viski  grill ja elu nagu tsill!

Ma JULGEN vastupidi pakkuda: mölamehed, tulete ja NÄITATE, et üldse Tegijad olete! Mina istun viskiklaasiga ja naudin elu! Kutsun siit samast portsu sõpru vee lappi ka viskit nautima! Mina ei pea küll 50-aastasena midagi tõestama hakkama, Teie asi on ennast tõestada! Nagamannid on ikka kole ülbeks läinud?
Mind paneb selle suure hülgemöla juures imestama Priit sinu käitumine,sul kõik kandikul ees aga sa degusteerida ei julge,mida sul kaotada on,pane siis need nolgid paika,paku oma õpetuste ja tõekspidamistele ka vettpidavat tõestust.Seal saad ju palju asju selgeks teha parim saag,parim väljavedaja parim puu,parim kobras jne.jne

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Siin on pidevalt põrkunud praktikute ja teoreetikute maailmad. Kui nüüd ilma kisata mõlema poole postitusi lugeda siis on võimalik nad panna üksteist täiendama kui suudetakse oma ego vaos hoida.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Pull lugu küll, tulen vastu Teise kodaniku soovidele roomikutega hakata metsamajandamist katsetama ning foorumirahvale selguse toomiseks panen magama tuliuue dacia jagu finatsi et neid masinaid kokku vedada proovimiseks... ning lõpuks olen siis ülbe nagamann. Sellist pööret ei oleks osanud oodata.   Rolleyes Big Grin
Värske suitsukalagi sai lauale pandud juba et tühja kõhuga ei peaks testpäeva läbi viima.

   

Kuskil on nüüd mingi tehniline rike,  alati olen ikka Priidu tegemistesse lugupidamisega suhtunud, vahest küll võibolla maru puine ja jäik hoiak aga tema panus  eesti vanatehnika kultuuri hoidmisesse ja säilitamisse on tähelepanu väärt. Seega mina küll ühtegi halba sõna ei ütle mehe kohta, praktikuna veidi lõõpimist teoreetikute suunas tuleb aga kindlasti. Ise võtan asju vähe teise nurga alt tavaliselt, aga see selleks.

Kui 4 aastane saab juhtimisega hakkama siis saab igaüks, nüüd vaja veel mõtsa manu minna ja masin proovile panna.


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Õuetagusest "parkmetsakesest" saab sügise ja talve jooksul tekkinud tuulemurd välja küll. Vedur rögiseb nagu peab ja selg on rõõmus. Luige dumperi ja Priidu unenäohobusega ei võistle, aga selle mõne ruumi jaoks pole enamat vajagi.
Konjaablit saab õhtul ja Luik va sunnik ajas latikaisu peale, saigi tuldud Põlvasse eurolandiga suitsukala sikutama lõunaks ja praktilise lähenemise pilti netti panema. Saekettide hange on puhas kõrvaltegevus.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Murray ja Aeduri naljakäru jäävadki ilmselt väikse majapidamise hoovinarriks kuivõrd niiduosa on nagunii puudulik. Muru pügamiseks vaja teine traktor juurde hankida.
(Võib lugeda seda kui ostukuulutust)
Vasta

(03-04-2021, 14:37 PM)Telc Kirjutas:  Konjaablit saab õhtul ja Luik va sunnik ajas latikaisu peale, saigi tuldud Põlvasse eurolandiga suitsukala sikutama lõunaks...


Ei tea kas kalal lubatakse veel ratasliikuriga käia või peab ka mõne roomikulise raudeesli muretsema...    Rolleyes
Kala said üldse?

Dumper seisab nukralt hoovipeal, laud on endiselt kaetud, värsket kartulisalatit juurde tehtud ja tort ka poest toodud, mida aga ei ole on metsalised... tähendab metsamehed. Või mehed metsast, või metsikud mehed... aga miks mitte ka naised, kellel aga huvi on tulge katsetama. Kasemahla panin ka jooksma.  Saele tõin uusi kette ka, saeraam on ka töökorras ja valmis kohe materjali lauaks laskma.  Mida veel võiks tahta.  
 Napsu pakun ka tähtsa päeva puhul, Cubal minu enda silme all käsitsi tehtud sigarid on kapis aga demotöö ei taha kuidagi vedu võtta, maru vaikseks jäänud siin teemas nüüd.... 


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kohe näha, et Soomes käinud poiss - isegi latikat süüakse IKEAst pärit kahvliga  Smile
Vasta

Ära ahvatle, vaja hoov siledaks saada, peale päikesekaabli paigaldust. Kopamees tegi küll puhta töö, aga talvine vajumine on päris korralik. Pealegi ilma tõelise asjatundja osaluseta võib metsatehnika demol igav hakata.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

MLSLuigest kohe kahju. Vaev nähtud, laud kaetud aga katsetama ei taha keegi tulla.

Ma tuleks ise, aga ma ei jaga ju asjast matsu. Saagisin puud selle saega mis oli (ei ole sm PlyVal64 poolt heaks kiidetud mark) ja vedasin pakud aiakäruga kokku. Aiakäru oli ka täitsa ratastega (loe: ilma roomikuteta) ja et väikeste kollaste käte töö laiali ei pudiseks, siis strateegiliste kohtade peale rauda juurde keevitatud (soliidsem oleks midagi rentida olnud). Ma pisut häbenen muidugi, aga praegusel ajal peaks olema moodne kapist välja tulla Big Grin Kui aus olla, siis mets on ka selline vesine kaasik, roogu ei kasva ja naabridki pole kuulsad...

Aga hoidke lippu ikka kõrgel ja ärge esimese kurvastusega dumperit vanarauda viige. Äkki ikka õnnestub  mõnel järgneval aastal peenemate napsude ja punase kalaga asjatundja kohale meelitada.
Vasta

Tsitaat:Ei tea kas kalal lubatakse veel ratasliikuriga käia või peab ka mõne roomikulise raudeesli muretsema...    Rolleyes

Lõunaosariikides sulandutakse massi Passatiga. Vähemalt suitsukala püügil.

Tsitaat:Kala said üldse?
Dumper seisab nukralt hoovipeal, laud on endiselt kaetud, värsket kartulisalatit juurde tehtud ja tort ka poest toodud, mida aga ei ole on metsalised... tähendab metsamehed. Või mehed metsast, või metsikud mehed... aga miks mitte ka naised, kellel aga huvi on tulge katsetama. Kasemahla panin ka jooksma.  Saele tõin uusi kette ka, saeraam on ka töökorras ja valmis kohe materjali lauaks laskma.  Mida veel võiks tahta.  
 Napsu pakun ka tähtsa päeva puhul, Cubal minu enda silme all käsitsi tehtud sigarid on kapis aga demotöö ei taha kuidagi vedu võtta, maru vaikseks jäänud siin teemas nüüd.... 

Kala sain, aga teadagi, see ajab ju janutama ja nüüd saa-õi parhilla uma kotusest är', ütskõik kas roomiku vai rattaga.

Õnne ja jõudu ja sirget vagu igatahes ja kui homme vigade parandust võib teha siis tulengi kohale!

(Aga kui sa arvad, et ma nüüd olen see mees, kes kogu metsa kultuurselt, aga samas isaisade traditsioonide, au ja väärikusega ühe päevaga üles töötab (ühe käega, teisega trakse paugutades) siis ma parem ei tule)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne