Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

Mitu ruumi on 40 liitrises kotis.Küttepuid müüakse ka liitrites.
Vasta

Ega neid vist ei mõõdeta enne kotti ladumist ja kui 25 kotti ostad siis 1rm kokku vist ei tule.

Kuid 1000÷40=25 kotti.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=thz8y76uWrA

Sellel kastil saab maht liitrites olla küll. Iseküsimus on, kuipalju viga tuleb, suuremasse mahtu saab paremini sobitada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Pakendan ise ja eelistan suuremaid, kui 40L kottisid, põhjusel et saab rohkem puid sisse laduda. Lasin teha säärase vahendi, aga siis pöördusin tagasi vana hea kahest plektitahvlist (pesumasina külje plekid) tehtud aparaadi juurde. On paras käsitöö ja võtab aega, aga enda jaoks tehes oluline, et oleks rohkem puud kui õhku. Pärast raputad veel korra läbi ja paned paar halgu peale. Ega ei teeks, kui kolded tarvitaks teist mõõtu. Samas on maa->linn transport ja hilisem tuppa toomine mugavam, kui sülega.
Vasta

(03-12-2023, 01:12 AM)speedsta Kirjutas:  Pakendan ise ja eelistan suuremaid, kui 40L kottisid, põhjusel et saab rohkem puid sisse laduda. Lasin teha säärase vahendi, aga siis pöördusin tagasi vana hea kahest plektitahvlist (pesumasina külje plekid) tehtud aparaadi juurde. On paras käsitöö ja võtab aega, aga enda jaoks tehes oluline, et oleks rohkem puud kui õhku. Pärast raputad veel korra läbi ja paned paar halgu peale. Ega ei teeks, kui kolded tarvitaks teist mõõtu. Samas on maa->linn transport ja hilisem tuppa toomine mugavam, kui sülega.
Kunagi kui elasin ahiküttega korteris ja kaubaalused olid muidu käes, ostsin Pakendikeskusest valgeid PET kotte, mitte võrke. Rämedalt ülemõõdulise haagisetäie aluseid lasin õues peeneks ja ladusin kottidesse, lauad ühte ja klotsid teise. Ehk siis korraga läks ahju ühtlase põlemisajaga kraam, mitte lipp ja klots segi.
Kotte sai erinevalt võrkudest taaskasutada.
Vasta

Miks võrke ei saa taaskasutada?

Mina ostsin endale saekaatrist jääke kottides.
Laua ja prussijupid.

Kui just noaga lõhki neid ei lõika siis saab sinna igasugu asju sisse panna ja lakapeale majaraskuseks viia.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(02-12-2023, 20:00 PM)tungla Kirjutas:  Mitu ruumi on 40 liitrises kotis.Küttepuid müüakse ka liitrites.

Kas see on mingi konksuga küsimus?

40 l on 0,04 ruumimeetrit ehk ruumi ehk rummi...

Mitu kilo põlevat puitu konkreetses kotis on, sõltub halgude vahele jäävast kasutamata mahust. Enamasti kümne kandis.
Vasta

Mul hulga neid valgeid kotte päris mitmendat ringi taaskasutuses. Tavaliselt lähb vana parkett valgesse kotti (seal tagapool) koso niisama kütteks kõlbulikuga, krohvi ja muu kivisodi ka aga see läheb Prügilasse. Valged kotid kestavad juba mitu aastat, vahepeal tühjad saavad kartulit ja mudu põllusaadust vedada ja sisi jälle puude jaoks. Osad saavad jäätmekäitluseks ehk loomade toitude ja ka oma plekkpurgid ja alumiinium eraldi, ohtlikud jäätmed Jäätmejaama eraldi jne. Viimane kord sai mitu kotti täis topitud halumasinast tekkivaid hakatusjääke ehk peenikest pudi. Ja muidugi on neisse läinud päris omajagu oksamultši.
Vasta



Mis siis järgmiseks?

Pakun, aku pealt käitatav akulaadija sobiks hästi : )
Vasta

(05-12-2023, 22:54 PM)alfredo Kirjutas:  Mis siis järgmiseks?

Pakun, aku pealt käitatav akulaadija sobiks hästi : )
Milvil see juba paar aastakest olemas : vale link
Makital tuli hiljem: https://toolguyd.com/makita-cordless-pow...ger-bac01/
Vasta

(05-12-2023, 22:54 PM)alfredo Kirjutas:  Mis siis järgmiseks?

Pakun, aku pealt käitatav akulaadija sobiks hästi : )

Mille poolest bensumootoriga lõhkuja targem on? Ainus eelis on suurem paak ja meie harjumus pidada 20% kasuteguriga ürgaegset ottoprotsessil sisepõlemismootorit millekski eriti heaks.
Vasta

(06-12-2023, 07:57 AM)v6sa Kirjutas:  
(05-12-2023, 22:54 PM)alfredo Kirjutas:  Mis siis järgmiseks?

Pakun, aku pealt käitatav akulaadija sobiks hästi : )

Mille poolest bensumootoriga lõhkuja targem on? Ainus eelis on suurem paak ja meie harjumus pidada 20% kasuteguriga ürgaegset ottoprotsessil sisepõlemismootorit millekski eriti heaks.
Siin ma isand Võsaga 100% päri et just täpselt selline, nagu mulgi nüüd kodus on 220V pealt 1600W mootoriga, sobib akulõhkujana heaste. Just kineetilisena, kus aku energiakulu on vaid suure massi pöörlemas hoidmine ja otsest koormust akule ei rakendata. Minu jaoks on ka tootja õige Big Grin , kusjuures esimese päriselt ja pikalt töötava akudega raideri tegi ka just Ryobi!  Kuna selline 40 senti lõhkuv kineetiline ongi pigem 33-sendiste pliidipuude lõhkuja, mitte talvise katlahalu masin, siis aku on täitsa omal kohal. Lihtsalt on IGAL akuriistal üks ja seesama häda, kettsaest autoni ja tõsisemast mutrivõtmest sellesama puulõhkujani - absurdne hind! Ikka on räigelt odavam ja mitmekülgsem kasutada 220V jaoks kasvõi kaasaskantava akujaama, invertergenekast rääkimata! Kusjuures ma arvan, et just akujaamad söövad välja päris palju suurt võimsust vajavaid akutööriistasid! Juba täna tundub näiteks mu Ryobi suure 9Ah aku hind ajuvaba võrreldes 14Ah pisikese akujaamakesega! MA jõudsin ära oodata eheda valmis offgridimse lahenduse sest juba paarisajasest akujaamast alates on neil sees ka MPPT ja PV-laadimise võimekus.
Vasta

(05-12-2023, 22:54 PM)alfredo Kirjutas:  Mis siis järgmiseks?

Pakun, aku pealt käitatav akulaadija sobiks hästi : )
Vabandan, et ma hetkel otseselt teemasse ei räägi, aga seda lugedes tuli täna esimene korralik naerupahvakas ära Big Grin Aitäh, alfredo! Big Grin  
Edasi lugedes muidugi selgus, et asi on täitsa tõsine- lähed metsa trimmerdama-saagima ja võtad oma kodus laetud alajaama kaasa, millega metsas paar tundi teisi akusid laadida saad. Veider maailm ikka.
Vasta

(06-12-2023, 11:04 AM)Aare R. Kirjutas:  
(05-12-2023, 22:54 PM)alfredo Kirjutas:  Mis siis järgmiseks?

Pakun, aku pealt käitatav akulaadija sobiks hästi : )
Vabandan, et ma hetkel otseselt teemasse ei räägi, aga seda lugedes tuli täna esimene korralik naerupahvakas ära Big Grin Aitäh, alfredo! Big Grin  
Edasi lugedes muidugi selgus, et asi on täitsa tõsine- lähed metsa trimmerdama-saagima ja võtad oma kodus laetud alajaama kaasa, millega metsas paar tundi teisi akusid laadida saad. Veider maailm ikka.
 Veider jah ja kutsuvad "roheliseks". Aga nii ongi varsti, Kalifornias juba täna, et võtad akujaama 3,3 kilo ja kaasaskantava paneeli  2,5 kilo metsa kaasa, paned need lagendikule Päikest vaatama, sealt laed oma Stihli super-akusae akusid ja saadki täiesti adekvaatselt suhtelises vaikuses 8 tundi tööd teha. Ainus häda, et Põhjamaades talvel ei taha hästi välja tulla, hinnast kogu sellisel komplektil rääkimata Wink Odav ja roheline see kõik muidugbi pole aga roheajupesuks kõlbab ja reaalselt saab ju akudega teatud oludes isegi metsatöödrel täiesti hakkama!


Tsitaat:OT in: Ise vaatan selle pilguga, et nüüd on paras aeg 8-kuulises kasutuses suvekodu "elektrifitseerima" hakata vanade pliiakude asmel. Ampritasu ja minimaalne ühendus on ju nüüdsest  10A/~2800€ ehk nüüd saab selle raha eest ikka juba päris palju lihtsalt liigutatavat ja laetavat elektrit soetada. Uuest aastast koos kõmiga 276€/A on ju overkill! Tõus on ju reaalsuses tavakodanikule 198 pealt 276 peale ehk siis 40% kallimaks. 
Sellise kolaka paned põhijaamaks, kus taga on siis külmik ja mida laeb korralik suur paneel ning paar pisikest jaamakest, mida saab sealsamast laadida või mingi volditav paneel juurde võtta. Talveks võtad koju ja on katkestuse jaoks varu olemas. See ongi juba totter, et 10A akujaam PV-paneeliga on palju odavam kui 10A 1-faasilise postielektri saamine! Uued hinnakirjad välistavad peaaegu igasuguste uute elektriühenduste tekitamise ja PV-parginduse tasuvuse mistahes aja jooksul. Off-grid aga läheb üha odavamaks ja mõistlikumaks eluviisiks...PV-jaama paned ratastele ja neid akujaamasid laed pikendusjuhtmega ning ongi JOKK - mitte ühte luba ka pole vaja. Ja saad ka metsa teha aku-riistadega Wink  OT out. 
Vasta

(06-12-2023, 12:10 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(06-12-2023, 11:04 AM)Aare R. Kirjutas:  
(05-12-2023, 22:54 PM)alfredo Kirjutas:  Mis siis järgmiseks?

Pakun, aku pealt käitatav akulaadija sobiks hästi : )
Vabandan, et ma hetkel otseselt teemasse ei räägi, aga seda lugedes tuli täna esimene korralik naerupahvakas ära Big Grin Aitäh, alfredo! Big Grin  
Edasi lugedes muidugi selgus, et asi on täitsa tõsine- lähed metsa trimmerdama-saagima ja võtad oma kodus laetud alajaama kaasa, millega metsas paar tundi teisi akusid laadida saad. Veider maailm ikka.
 Veider jah ja kutsuvad "roheliseks". Aga nii ongi varsti, Kalifornias juba täna, et võtad akujaama 3,3 kilo ja kaasaskantava paneeli  2,5 kilo metsa kaasa, paned need lagendikule Päikest vaatama, sealt laed oma Stihli super-akusae akusid ja saadki täiesti adekvaatselt suhtelises vaikuses 8 tundi tööd teha. Ainus häda, et Põhjamaades talvel ei taha hästi välja tulla, hinnast kogu sellisel komplektil rääkimata Wink Odav ja roheline see kõik muidugbi pole aga roheajupesuks kõlbab ja reaalselt saab ju akudega teatud oludes isegi metsatöödrel täiesti hakkama!


Tsitaat:OT in: Ise vaatan selle pilguga, et nüüd on paras aeg 8-kuulises kasutuses suvekodu "elektrifitseerima" hakata vanade pliiakude asmel. Ampritasu ja minimaalne ühendus on ju nüüdsest  10A/~2800€ ehk nüüd saab selle raha eest ikka juba päris palju lihtsalt liigutatavat ja laetavat elektrit soetada. Uuest aastast koos kõmiga 276€/A on ju overkill! Tõus on ju reaalsuses tavakodanikule 198 pealt 276 peale ehk siis 40% kallimaks. 
Sellise kolaka paned põhijaamaks, kus taga on siis külmik ja mida laeb korralik suur paneel ning paar pisikest jaamakest, mida saab sealsamast laadida või mingi volditav paneel juurde võtta. Talveks võtad koju ja on katkestuse jaoks varu olemas. See ongi juba totter, et 10A akujaam PV-paneeliga on palju odavam kui 10A 1-faasilise postielektri saamine! Uued hinnakirjad välistavad peaaegu igasuguste uute elektriühenduste tekitamise ja PV-parginduse tasuvuse mistahes aja jooksul. Off-grid aga läheb üha odavamaks ja mõistlikumaks eluviisiks...PV-jaama paned ratastele ja neid akujaamasid laed pikendusjuhtmega ning ongi JOKK - mitte ühte luba ka pole vaja. Ja saad ka metsa teha aku-riistadega Wink  OT out. 

Tänane Eesti hakkab juba meenutama Hiina "Suurt Hüpet". Kui hiinlastel pidi igas majapidamises pidi olema terasesulatusahi, siis Eestis peab olema oma elektrijaam! 
Vasta

Ma panustaks kaasaskantava tuumaelektrijaama peale.

Kunagi sai üht majakat näpitud.
Tikutoosi suurune plutooniumi tükk pidi seda tulukest 200 aastat vilgutama. Niiet raskuse ja suurusega ka probleeme pole Smile
Vasta

Aga saanimeestele on "karvikutes" üks eriline isend täitsa saadaval. 4 kohta, 880 kilo veab haagist, vints ees jne. Sõltub mis sappa panna aga kisub selliseks brigaadisaaniks suisa Big Grin Suuskadega ja hüdrojaamaga tõstukiga palgikelk sappa ja metsa tuleb välja mis mühiseb. Mägi-eestisse Haanja-Rõuge kanti või ka Aegviitu, kus alati on ka lund, täitsa mõeldav talviseks tegemiseks.
Vasta

Oled sa üldse kunagi päris metsa sattunud?
Võibolla kusagil linna pargis saad sellisega sõita kuid päris metsas sa sellega ei manööverda, ei tagurda ja hea kui üldse koju tagasi jõuad.
Rääkimata palkide väljaveost.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(06-12-2023, 21:17 PM)tõnn Kirjutas:  Oled sa üldse kunagi päris metsa sattunud?
Võibolla kusagil linna pargis saad sellisega sõita kuid päris metsas sa sellega ei manööverda, ei tagurda ja hea kui üldse koju tagasi jõuad.
Rääkimata palkide väljaveost.
Vaata, ma saan omas metsas suisa sõiduautoga sõita! Selline on HOOLDATUD mets mitte tüüpiline eestlase hooldamata VÕPSIK!!! Järjekordne maakast plödiseja foorumis? Mine aga oma rögisejaga sitavõpsikut lõikama...ausõna. Kuul pähe kaader on ikak siia kogunenud. MA läksin suisa 1988 esmalt EPAsse metsandusteaduskond aõppima..et ka sma olen metsa sattunud? MNA olen seda susia ÕPPINUD, seda ka hiljuti elukestva õppe raames, lisaks 40+ aastat oma metsa harinud. OMA!
Vasta

(06-12-2023, 21:56 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(06-12-2023, 21:17 PM)tõnn Kirjutas:  Oled sa üldse kunagi päris metsa sattunud?
Võibolla kusagil linna pargis saad sellisega sõita kuid päris metsas sa sellega ei manööverda, ei tagurda ja hea kui üldse koju tagasi jõuad.
Rääkimata palkide väljaveost.
Vaata, ma saan omas metsas suisa sõiduautoga sõita! Selline on HOOLDATUD mets mitte tüüpiline eestlase hooldamata VÕPSIK!!! Järjekordne maakast plödiseja foorumis? Mine aga oma rögisejaga sitavõpsikut lõikama...ausõna. Kuul pähe kaader on ikak siia kogunenud. MA läksin suisa 1988 esmalt EPAsse metsandusteaduskond aõppima..et ka sma olen metsa sattunud? MNA olen seda susia ÕPPINUD, seda ka hiljuti elukestva õppe raames, lisaks 40+ aastat oma metsa harinud. OMA!
Õhtust!
Jah, Priit, oled õppinud ja õigesti tegid, kahju sellest ei ole kellegile, vb lihtsalt sellele, kelle raha eest õppisid! Sina oled valgustatud ja väljaoppinud vurle, aga natuke palju on nõuda, et kogu see rõgisegja, plödiseja ja muu lollakas maarahvas sellest ilma Sinu valgustamiseta aru saaks, mis on õige ja mis on vale... Elukestev õpe jms jama, tore on, kui Sind aitab. Mats on niigi veidi adekvaatne ja ilma õppimata saab ka millestki midagi aru,  no see ei ole muidugi see raha eest saadud tarkus, aga kehval ajal ikkagi midagi.
Tegelikult Sul on palju teadmisi, kogemusi, oskusi, vajadus kirjutada - ära siis solva ja koti oma eeldatavat auditooriumi, see ei ole mitte bro, seda enam, et Sul projekti ei ole, on ainult teened eesti rahva ees, aga see kapital ei ole konvekteeritav, mina muidugi tean ja austan, aga siin on ka igasugust kahtlast elementi, eesti rahvas on küll väike, aga vahel ikkagi liiga suur.....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne