Mootoratta numbrid.
#1

Tere . Sai siin mõned head aastad tagasi soetatud mootratta numbrid . Küsimus selline ,mis aastakäigu ratastele neid külge pandi. Tegemist on replikatega , aga väga hästi tehtud . Üks on siis kahepoolne ja needitud . Teine ilmselt siis tagumine ja ühepoolne.

https://imgur.com/a/rEfCyve


https://imgur.com/a/OmaV48F


https://imgur.com/a/oN4UDTr

Aitähh.
Vasta
#2

(18-01-2019, 11:08 AM)türnpu Kirjutas:  Tere . Sai siin mõned head aastad tagasi soetatud mootratta numbrid . Küsimus selline ,mis aastakäigu ratastele neid külge pandi. Tegemist on replikatega , aga väga hästi tehtud . Üks on siis kahepoolne ja needitud . Teine ilmselt siis tagumine ja ühepoolne.

https://imgur.com/a/rEfCyve


https://imgur.com/a/OmaV48F


https://imgur.com/a/oN4UDTr

Aitähh.
no aasta ju suurelt peale löödud, 33.
Vasta
#3

Sellest ma saan aru. Aga oligi siis ainult s33 nr mis numbri peal eksisteeris jah ? Aitähh
Vasta
#4

(18-01-2019, 11:45 AM)türnpu Kirjutas:  ... Aga oligi siis ainult s33 nr mis numbri peal eksisteeris jah ? Aitähh
vot sellest lausest aru ei saa  Sad  Numbreid vahetati iga aasta, 1. aprilliks pidi olema maks tasutud ja said uue numbri, paaritul aastal musta taustaga ja paaris aastal valge taustaga. Aastanumber vahetus, maakonnatähis jäi, enamasti jäi ka reg number kehtima, kui vahepeal ei jätnud maksu maksmata ja seda nr teisele ei antud.
Vasta
#5

Algajale registreerimismärkide huvilisele on Eestis kehtinud numbrimärkide ajaloost ülevaade ajakirja "Vanad Veljed" 2018. aasta väljaandes (nr 6). Soetada saab klubide kaudu või osta.ee - https://www.osta.ee/ajakiri-vanad-veljed...17048.html

Konkreetsele küsimusele vastas honkomees - tegemist on 1933. maksuaasta registreerimismärgiga (finantsaasta kehtis 01.04. kuni 31.03). Tähis S tähendab Saare maakonda ning kriipsu taga olev number oli lihtsalt märgi järjekorranumber (kui jõuti kolmekohalise numbrini, siis lisati üks ette). Registreerimismärk vahetati iga aasta, järelevalve lihtsustamiseks olid värvid eri aastatel peegelpildis. 

1933. aasta oli esimene, kui maksuaasta number kanti registreerimismärgile.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne