Töösaapad.
#41

Nõus, et mitusada maksvad nüüdisaegsed texmexid Õige Määrdega ™  sisse määrituna ei lähe märjaks.

Aga mul sääraseid ei ole. On labased Cofra töösaapad tundmatu looma nahast (kahtlustan veist). Ning mul ei ole riiulitäit Õigeid Määrdeid ™, vaid üks kingapoe rasv, millega paar korda kuus kuivad saapad üle käin.

Jah, ma tean küll, et ma peaks seda peale iga kuivamist tegema, aga lihtsalt ei jaksa.

Mis ei tee neid Cofraid kuidagi halvemaks - täitsa kõnnitavad jalavarjud on.
Vasta
#42

Ise on kasutatud nii 23 eurist lui ka üle saja maksvaid turvasusse ja kannan neid töö juures aastaringselt. Töö lihtsalt selline, tantsukingades jäävad terminalid suletuks.
Kaks nõudmist jalanõule. Peavad häzti jalga istuma ja peavad kenad välja nägema.
Ülejäänu ei oma suurt tähtsust kuna jalanõud lõpetavad oma maise eksistentsi kõik ühel põhjusel.
Tallad kuluvad alt ära. Ja siin ei päästa ei tootja ei mudel ei hind.
Külmiku põrand on krobeline ja sööb ka kõige kallima sussi talla sisse augu.
Eks siin lasu ka endas viga. Alati ei viitsita harja võtta, et põrand üle kaija vaid lükatakse puru jalaga seina äärde. See aga võtab nagu raspliga talda.
Üllatavalt kaua pidasid vastu Hornbachi ehituspoest ostetud turvakingad mis maksid 30 tuuri ja tootja või brändi nimi oli sama mis kõrvalriiulil oleval haamrivarrel.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#43

60-ndate algupoolest mäletan seda  tunnet talla all kui tald läbi kulus. Siis oli materjaliks nahk-ja kummitald. Ei tuntud plastiktalda. Plastik läbi ei kulu vaid praguneb murdumiskohalt ja jalad märjad. Viska jälle minema. Ideaalset polegi nagu kunagi õpikus lubati: päeval kulunud kinga osa taastub öösel iseenesest. Ka seda olen õppinud muude ulmete seas.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#44

Ma olen korduvalt näinud jõhkralt vanu saapaid, kümneid aastaid vanu, millel tallad korras veel. Tegemist on olnud sihukese kollaka talla materjaliga.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#45

(05-02-2019, 17:27 PM)viplala Kirjutas:  Ma olen korduvalt näinud jõhkralt vanu saapaid, kümneid aastaid vanu, millel tallad korras veel. Tegemist on olnud sihukese kollaka talla materjaliga.

Tegemist niinimetatud kulumatu tallaga, isegi täpset nime ei teadnud vennas öelda, aga kommunaaris olla neid nii nimetatud. Pealised saavad otsa, talla lased järgmistele panna.
Vasta
#46

Polüuretaan vast? Sellest tehti ka rulade rattad, igasugu loogika vastaselt need ei kulunud üldse.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#47

Googelmoogel ütleb et...

Uretaankautšuk e sünteetiline kautšuk. See on eetrite ja estrite reaktsioonisaadus. 
Tihedus 1210…1250 kg/m³ . Sünteetilisel kautšukil on suur kulumiskindlus, elastsus ja 
tõmbetugevus. Väike kuumuskindlus kuni 130ºC, külmakindlus - 35ºC, veekindlus, 
happe- ja leelisekindlus. Sellest kautšukist valmistatakse jalatseid, taldu, 
kaablikatet, tihendeid, kiirguskaitseriietust.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#48

Tuttav asi, mul olid vene sõjaväest kirsad mis käisid töösaapana pärast veel 8 aastat (!)
Tald ei kulunudki ära, pealse õmblusniidid katkesid ja voldid kulusid auku aga tallal ei mingit kulumist.
Vasta
#49

Huvitav juhtum oli 5a. tagasi, nimelt ostsin 2 paari saapaid 2 päevase vahega Sepa turult (TAMREX sildiga, hästi odavad). 1 paar kulus minu jalas olles kahe kuuga , aga poisi omad pidasid vastu oma 3 aastat. Lihtsalt pealt kulus nahk auklikuks, see looma-nahk oli vist toodud Poolast ja mingi väga haige looma oma. Nüüd jälle vaja uusi, peab vist kevadet ootama, siis hinnad kukuvad veelgi. Aga, kui satub jälle haigest loomast tehtud saapad, "neid hetkel jälle liikvel"?
Vasta
#50

Just mõtsi, et kirjutaks siia midagi asjalikku, siis leidsin kogemata SELLE:

(05-02-2019, 14:59 PM)PlyVal64 Kirjutas:   vastasel korral tuleb saapateemasse mõni kingsepp ja ütleb, et vaid kodus ise tehes saab õige asja... 
Siin on kuhi poste, kus kirutakse masstoodangut. Kas keegi on proovinudki sama asja PÄRIS ÕIGELT KINGSEPALT tellida? Ma ei mõtle neid marketibokse, kus võtmed ja kontsaplekid ja väljaõpe kohapeal muidugi. 
Viimane kord tellisin kingsepalt bootsid. Paberist vahekihid olid keelatud, ainult nahk. See oli krooniajal jah, tõsi küll, aga nad on alles ja korras. Metsas ei käi muidugi.
Poisile ostetud masstoodang, pühapäevatarbimises, on tänaseks ajalugu.
Õige kingsepa leidmine võib olla paras peavalu, neid on vähe järele jäänud. Võin panna mõned märksõnad - Taime tänav, Endla tänav, Paldiski maantee Balti jaama lähedal. Andmed võivad olla vananenud...
Turvaninade ja taldade kohta uurib iga gurmaan ise ja kirjutab siia. Hinnad panevad arvatavasti ohkima Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#51

Võibolla aitaks saabaste pealisosa pikemale elueale kaasa see vana kingade kaohta käiv tarkus, et ühte paari kingi kantakse üle päeva, et king n.ö. "puhata saaks".
Vasta
#52

Turvakingad. Tööjalats. Poolteist aastat jalas olnud. Igapäevaselt. Ööseks linade vahele ronides võtan ära Big Grin Ronin nendega igal pool. Rauakoormate otsas, betooni koormate otsas. Mugavad, kestavad. Tõstuk pole üle varba sõitnud. Komposiit turvanina. https://www.stokker.ee/turvakingad-rimin...Id=3659938
Vasta
#53

Ma näiteks ei saa kaua jalas kanda paeltega turvasaapaid,keevitad ju ka vahel,sädemed paeltele ja varsti puruks.Tean jah,et keevituse jaoks omad saapad aga need ju puhta ilma mingi voodri või pehmenduseta,vähemalt need mis mul olnud ja tundunud jalas nagu telliskivid kanged.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#54

Vaatasin järgi, mul on SIXTON hea tald ja nahast pealne. Hind ei tapa. Soovitan kõigile. Kestavad. Proovitud Cool
Vasta
#55

Eelmised, poolsaapad-turvakingad käisid kolm aastat, turvatekist ostetud, aga kahjuks too aeg ei pidand oluliseks firmat tuvastada ja hiljem enam polnud tuvastatav, hinnaklass oli vast 50-60 euri. Algul kaks nädalat, hõõrusid kanna peale villid, aga peale seda kui sisse sai kantud olid ülihead mugavad. Said vett, õli, muda, betooni, kõike. Lõppesid küllaltki ootamatult isegi, talla alla tuli suur auksisse ja ükshetk kevadise sulaga olid jalad märjad. 
Siis tekkis ka nagu küsimus, et kuhu edasi. Sai nagu uuritud ja veendutud ka ise, et tartus Taivosteris on päris hea valik kohapeal olemas, müüjad tahavad asjaga tegeleda, soovitavad erinevaid mudeleid(reaalse tagasiside põhjal), aitavad valida. Proovisin kah vast 3-4 eri mudelit loomulikult kõige parem tundus ikka paari sotine, aga lõpuks ühe paari asemel ostsin lausa kaks, ühed siis madalama pahkluu osaga suviseks käimiseks ja ühed talvisemad. Mõlemad Sixtoni toodangud hinnaklass 70-80 euri, vist tehti isegi alet. Siiamaani rahul- küll vaid pool aastat, kuid siiski. 
Saapa pealt ma ei näe mõtet väga kokkuhoiul- kannad ju iga päev sisuliselt ja teenivad tasa end, ega külmetavate või valutavate jalgadega meeldiv pole liigelda.
Vasta
#56

(04-02-2019, 20:44 PM)meli666 Kirjutas:  Aastaid tagasi sai Osta.ee ka miskised äkki Rootsi sõjaväesaapad ostetud. Küll uued aga ilmselt vist aastakümneid kuskil seisnud. Tallad ei saagi ära murduda, nimelt need ei paindu üldse Sad
Rasked olid ka ja üleüldse tundus peale paaripäevast kandmist, et jalg võtab saapa kuju...
Ma vist tean neid saapaid, endal ka sihukesed rootsi naelakastid. Iga päev jah, kanda ei taha. Labidaga kaevamiseks ja redelil seismiseks käravad küll, ei hakka jalatalla peale.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#57

Sai umbes 12 aastat tagasi kui Norras tööl olin sellised saapad ostetud.
Siiani tald kulumatta ja pealis nahk sellisest paksust nahast, aga enam nad väga vett ei pea kuna ei tea millega neid määrida.
Samas õhukese sokkiga pole ka siis jalal külm kui jalg juba niiske on.
Ostaks veel ühepaari kui sattuks sinnakanti.

   
Vasta
#58

(07-02-2019, 20:56 PM)Qunts Kirjutas:  ... enam nad väga vett ei pea kuna ei tea millega neid määrida.
Kui on nahksaabas, siis fritsude määre toimib päris hästi:
http://militaarpood.ee/index.php?route=product/product&path=45_60&product_id=1187
Teeb peaaegu et sandaali ka veekindlaks!   Cool
Edit: vaatasin ja üllatusin - poe saidil pole kontakte. Kui kellelgi huvi on, siis astun mõni päev sealt läbi, hangin kontaktid ja riputan siia üles. Üks pood on Pärnus, teine oli vähemalt varem ka Tallinnas. Sealt on vahel häid asju saanud osta, ntx sõjaväesokke. Kasutatud Bundeswehri mundris on saanud maal puid teha. Hea hingav ja tuulekindel riie on. Saapaid on valikus palju, aga neid ma soovitada ei tea.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#59

Sest see pood on nüüd uus pood. Või vähemalt aadressi otsides sain ma aru, et uus keha on neil. Oli äkki militaarpood?
Vasta
#60

(07-02-2019, 21:13 PM)Basilio Kirjutas:  
(07-02-2019, 20:56 PM)Qunts Kirjutas:  ... enam nad väga vett ei pea kuna ei tea millega neid määrida.
Kui on nahksaabas, siis fritsude määre toimib päris hästi:
http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=64&it=527
Teeb peaaegu et sandaali ka veekindlaks!   Cool
Edit: vaatasin ja üllatusin - poe saidil pole kontakte. Kui kellelgi huvi on, siis astun mõni päev sealt läbi, hangin kontaktid ja riputan siia üles. Üks pood on Pärnus, teine oli vähemalt varem ka Tallinnas. Sealt on vahel häid asju saanud osta, ntx sõjaväesokke. Kasutatud Bundeswehri mundris on saanud maal puid teha. Hea hingav ja tuulekindel riie on. Saapaid on valikus palju, aga neid ma soovitada ei tea.
Kuidagi ei suuda selle poe aadressi sellelt lehelt välja lugeda Sad
Tavaliselt lahkun kohe sellistelt lehtedelt aga tekkinud huvi pani mind uuesti kirjutama, et kus asub ?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne