Töösaapad.
#61

(07-02-2019, 22:21 PM)Qunts Kirjutas:  Kuidagi ei suuda selle poe aadressi sellelt lehelt välja lugeda Sad
Tavaliselt lahkun kohe sellistelt lehtedelt aga tekkinud huvi pani mind uuesti kirjutama, et kus asub ?
Päris kindlasti asub seal:
https://www.google.ee/maps/@58.3837628,2...312!8i6656
Käisin viimati jõulude ajal. Tallinna omas käisin aastaid tagasi, selle kohta ei tea öelda.
Kui rahval huvi on, astun täna läbi ja uurin mis värk neil on selle puuduva aadressi ja muuga.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#62

Käisin lõuna ajal militaarpoes ära ja leidsin, et teated selle surmast on tugevasti liialdatud. Smile  Pood õitseb nagu muiste. Olin teadmatusest üles pannud lingi nende vanale veebilehele, mis IT probleemide tõttu ikka veel üleval ja osaliselt isegi toimib, aga mitte päris. Ka firma olla juba kolm aastat teise nimega.
Õige leht koos ostukorvide-värkidega on see:
http://militaarpood.ee/index.php?route=common/home
Visiitkaart anti ka:
   
Kaupa saadavad ka postiga kuhu ja kuidas aga herrad soovivad. Saapaid ja riideid tasuks minna koha peale proovima. Tallinna kohta ei tea, aga Pärnu kaupluse müüja on vana kala ja üsna pädev asju soovitama.
Müüja ütles veel, et e-poes ostes ei lase süsteem tehingut lõpule viia kui kaup reaalselt otsas. Õhku nad ei müü, ainult seda mis koha peal olemas.
Enda kogemus nendega siiani positiivne.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#63

Vene ajal olid olemas ka korralikud kirsad, ümmarguse ninaga ja plastkaitse ninas, mitte need tavalised kitsad 'tursapead' mis eurooplase jalale ei sobi.
Tuli ühel päeval meelde paar mida üle kümne aasta kandsin ja järeltulija peale seda peenestas. Hakkasin kirsasid otsima. Leidsin https://www.stokker.ee/turvakirsad-b643-...-209199817
Peale ostmist: tunduvad kvaliteetselt tehtud, on mugavad, väga soojad, väga libisemiskindel tald. Polüuretaaniga kaetud nahk. Ost paar kuud vana, seega ei saa vastupidavust väga kommenterida, aga senini mingeid kulumisjälgi ei ole. Ja selle raha eest - 39 juudirubla saabast küll!
Vasta
#64

(08-02-2019, 16:44 PM)hydrofoil Kirjutas:  Peale ostmist: tunduvad kvaliteetselt tehtud, on mugavad, väga soojad...

Kas külmade ilmadega ka oled proovinud, ja kuda siis soojapidavus tundus? Mu viimastel saabastel (samasugused välimuselt) olid ka metallist kaitsmed ja külma ilmaga tungis külm läbi metalli saapasse. Pikemalt külmaga väljas olles ei hakanud nendega riskima igaks juhuks. Aga see võis olla ka saapa tootja poolne möödapanek, eriti vaadates saapa ülejäänud kvaliteeti.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#65

(08-02-2019, 16:56 PM)viplala Kirjutas:  
(08-02-2019, 16:44 PM)hydrofoil Kirjutas:  Peale ostmist: tunduvad kvaliteetselt tehtud, on mugavad, väga soojad...

Kas külmade ilmadega ka oled proovinud, ja kuda siis soojapidavus tundus? Mu viimastel saabastel (samasugused välimuselt) olid ka metallist kaitsmed ja külma ilmaga tungis külm läbi metalli saapasse. Pikemalt külmaga väljas olles ei hakanud nendega riskima igaks juhuks. Aga see võis olla ka saapa tootja poolne möödapanek, eriti vaadates saapa ülejäänud kvaliteeti.

Külmaga tunduvad väga soojad. Üle 2-3 tunni järjest ei ole õues kandnud, villane sokk all muidugi. Ninas on selline kummist kaitse kõige peal, väga hea vastu treppi vms toksida et lumi maha kukuks, ei kahjusta saabast. Säär on lai, mugav jalga panna, aga samas tahab laia püksisäärt ka mida saapasäärele peale tõmmata; pükse üles keerata on tänavuse lumega mõttetu.
Vasta
#66

Need pole ju kirsad. Kirsa-tüüpigi mitte, tavalised moodsad jalgatõmamtavad saapad. Kirsa kui selline "meie jaoks" on ju punaste väljamõeldis, Ohvitseri kroomnahast säärsaapa odav ja kiirelt toodetav, soldatile lahingväljal suremiseks mõeldud "asi". Tegelik nimi on jackboot ehk säärsaabas: https://en.wikipedia.org/wiki/Jackboot
Aga too raudnina värk - et nagu ehitisel külmasild?  Big Grin Loogiline.
Vasta
#67

Üritasin oma saabastel firmat tuvastada aga sisse liimitud sildid kadunud. Muidu kiidan: pole rohkem sokke vaja, kui vähe paksemad niidisokid ja -10-ga võid niisama paigal seista, -15 siis võiks vähe liikuda ka. Heaolu saladuseks on korgist sisetald, sellel omakorda karvane vooder, viimane kogu sisepinna ulatuses. Lume ja vee kindel, kui vahel viitsid hooldada ka. Lahtist keelt nööride all pole, on selline volditav, pole katki ka läinud. Väline kest täiesti kunstkraam, kui olen jätnud keemiaga sussutamata, siis märjaga läheb natuke vedelamaks. Tald torkekindel ja kõvad ninad, ei mingit külmasilda, talla materjalil on natuke paksust ka, korra nina saag riivanud aga täitsa kantavad veel. Kestnud kolm talve, kannan natuke rohkem kui ainult nädalavahetustel. Ostes olid kallid aga müüja oskas pähe määrida ja seni olen rahul. Väike kulu ikka on sest nöörid kestavad tavaliselt ühe talve.

P.S. Mugavad on ka, ei hõõru, ei loksu, ei pigista.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#68

Kui sooja kummarit tarvis, siis soovitan Norfin tooteid vaadata. Omal on 5 aastat vanad Norfin kummikud paksu sisevildiga. Villase sokiga oli -25 päevotsa külmal betoonil väga mõnus ja jalgadel soe. Kalal ja muudel sellistel ettevõtmistel hea jalanõu. Kaal on meeletu ja päev otsa metsas tammuda on üpris väsitav, kuid jalad on õhtul ikka veel kuivad ja soojas. 
Esimene kord neid kandes oli kosmonaudi tunne, aga selle suure saapaga harjub kiirelt.
Omalajal maksid 45eur, sain proualt peapesu, et nii kallid kummarid ostsin, aga nad on igat senti väärt.
Panen lingi ka, midagi taolist on mu saapad- https://salmo.ee/et/winter-boots/172001-...yukon.html
Vasta
#69

(08-02-2019, 20:15 PM)metsakohin Kirjutas:  Heaolu saladuseks on korgist sisetald
Hea sisetald annab tõesti jalanõule palju juurde. Olen Magaziinist ostnud erinevaid sisetaldu ja parim kooslus talveks näikse olevat fooliumiga vilttald alla ja võrguga kaetud, higi imavast ja hingavast materjalist tald sinna peale. Selliste sisetaldadega kannatab õhukese kalossigagi mõnda aega lume peal käia.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#70

Kui Magazini peale jutt läks siis mul ka iidamast-aadamast mingid naelakasti meenutavad kummist töösaapad millele käib sisse veel vildist sukk ja põhja vildist sisetald.  Huvitav on see, et umbes 15 kraadini täiesti soojad ja kuivad. Umbes 20 allapoole on ka soojad aga pikapeale lähevad jalad märjaks. Kondents hakkab tekkima just suure külmaga.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#71

Hüvasti noorus oli vanasti vägagi populaarne jalavari
Vasta
#72

(08-02-2019, 22:05 PM)kalleb Kirjutas:  Hüvasti noorus oli vanasti vägagi populaarne jalavari
Eelmine talv nägin neid saksamaal. Olid Deichman'is müügil täitsa.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#73

(08-02-2019, 22:05 PM)kalleb Kirjutas:  Hüvasti noorus oli vanasti vägagi populaarne jalavari

Ja muidugi õige Raasiku sitikmust lubjavilt Põhjala kalossidega. Ma käisin protestiks kolm keskkooli talve nendega (lisaks maani mantel ja 3-meetrine valge sall ofkoors) ja tegelikult olid ka head soojad - 86,87,88 talved olid ka piisavalt külmad.  Ma põhimõtteliselt kandsin lubjavildid läbi, sõna otseses mõttes kulusid augud sisse  Toungue Need täna müüdavad venemaa hallid vildid aga ei jäta samasugust tunnet ja pole miskipärast uusi ostnud. Õigemini seda tuulekojas sisseastutavat lumerookimise jalanõud asendavad Muckid.  
"Prastšai molodost" sai 2003 Talveralliks Mosse jaoks suva-prismast ostetud, pealsed on ok aga tald kehva ja jube libe. Mingi aja tarbisin neid ka kuurist puude toomisel aga täna on Magaziini "poola kroksid" villase sokiga ikka üle. Pööninguu koristamise käigus saatsin kõik sellise jama prügimäele k.a. kõik kirsalaadsed koos  batjankadega" jms õuduse. Ehk vaat HEAD jalanõud (eriti spordi- ja talvejalatsid!) on need, millest lapsepõlves reaalselt puudust tundsid ja täna enam ei taha ühegi natukenegi halvema käimaga käia. Kui, siis see on endal vast ainus "lapsepõlvetrauma", mis siiani mõjutab - korralikke ja kalleid jalavarje ostma. Ainuüksi mõte õhukestest tennistest ja puudunud põlvekaitsetest võrkpallitrennis paneb "jalad jälle valutama ja põlvedesse tekib vesi"... psühhosomaatiline mure  Wink
Vasta
#74

Kas tõesti mitte keegi pole tööjalatsite kohta päris kingsepalt küsinud? 
Muidu küll lendab pappi siia ja sinna, see on oluline teema tegelikult.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#75

(08-02-2019, 21:37 PM)maisalup Kirjutas:  Kui sooja kummarit tarvis, siis soovitan Norfin tooteid vaadata. ...
Panen lingi ka, midagi taolist on mu saapad- https://salmo.ee/et/winter-boots/172001-...yukon.html

Soojadest nn kummikutest eelistan Polyveri, omal iga päev jalas, soe vooder läbi kulunud aga ikka soojad, link ka
Ainult nagu iga kummik muutub poole päevaga (kuni 4 tundi) läbimärjaks higist. Ses suhtes on gore-tex saapad paremad, märjaks lähevad tööpäevaga.
Vasta
#76

https://tarbija24.postimees.ee/6464296/e...1455786197
Vasta
#77

(08-02-2019, 23:22 PM)honkomees Kirjutas:  
(08-02-2019, 21:37 PM)maisalup Kirjutas:  Kui sooja kummarit tarvis, siis soovitan Norfin tooteid vaadata. ...
Panen lingi ka, midagi taolist on mu saapad- https://salmo.ee/et/winter-boots/172001-...yukon.html

Soojadest nn kummikutest eelistan Polyveri, omal iga päev jalas, soe vooder läbi kulunud aga ikka soojad, link ka
Ainult nagu iga kummik muutub poole päevaga (kuni 4 tundi) läbimärjaks higist. Ses suhtes on gore-tex saapad paremad, märjaks lähevad tööpäevaga.
Omal kunagi ammu jahipaunast hagitud jõulude aegse sooduka aegu, 20 euriga saadud Polarboots-id. Tulid kätte too aeg, ega mul neid otseselt vaja polnudki, aga selle raha eest polnud mõtet poodi ka jätta. Kirjade järgi -40 peaks ka kannatama, paks vooder sees, numbri võtsin kah varuga , et kui 2-3 paari sokke oleks tarvis jalga panna siis ei oleks ka jalg kokku surutud. Ongi sellises rollis, et kui külmema ilmaga vaja paar tundi jalapea õues viibida siis väga head, kiirelt lähed enamasti tava sokiga torkad sähmelt jalga ja tava oludes -10 kraadi ei pea elus mõtlema selle peale et külm võiks hakata. Autoga muidugi hea sõita pole, aga harjub ära- pedaalid tunduvad olevat liiga lähestikku, rögisejatega saab hakkama.
Vasta
#78

Polar Boots nime all pakuvad mitmed tootjad (Savage Gear, Northside, High Colorado vms), millistest jutt? Polyveril küll pole mõtet suuremat numbrit võtta, termosokiga on paarikümne kraadiga hea õues olla, ülikerged ja alati mugavalt jala ümber, see mingi "mäluga" materjal vms. Autoga saab ka sõita, tavalistest talvesaabastest väiksemad, saab pedaalidele pihta. Vaat mu Irish Setteri talvesaabastega küll vajutab ühe jalaga kõik pedaalid korraga alla kui proovida pidurdada.
Vasta
#79

Mul ka vaja igapäevast tööjalatsit garages toimetamiseka. Madalat ja kindlasti metallninaga ning nahast,et kannataks keevitamise eripärasid. Kas kusagil ka nii saaks,et liipan oma natuke imeliku jalaga kohale ja seal tehakse vastavavalt minu jalale sobilikud käimad? Poest igasuguseid ostnud,aga kahjuks ühel jalalabal väike kahjustus mistõttu jääb tavalise mõõdu saabas keskelt kitsaks ja hakkab  kiiresti hõõruma küljelt. Kui võtta suurem number siis loksuvad nõmedalt.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#80

(09-02-2019, 19:41 PM)wagoneer Kirjutas:  Kas kusagil ka nii saaks,et liipan oma natuke imeliku jalaga kohale ja seal tehakse vastavavalt minu jalale sobilikud käimad? 

Teevad ka töösaapaid jutu järgi, kunagi vedasin tütart kohale ja tehti mõõtude järgi mingid nahast Alpi säärsaapad, vt kodulehelt
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne