Töösaapad.

[Pilt: saapad.jpg]
Vasta

Head saapad hea hinnaga ( ca 0.30 tuhat tuleb välja käia)

https://arborwear.com/haix-protector-ultra#color=414

Aga kindlasti korralik kvaliteet ja kestavad ka ikka üle poole aasta ( kui ikka nahast on valmistatud, vakstust vast 2 kuud)
Vasta

Kummikud toimivad ka eduliselt villaste sokkide ja viltvoodriga.Nahksaapaga on see häda kui saab märjraks ei tohi ahju otsa kuivama visata ja järgmisel päeval jalga ei tohiks panna.
Vasta

(13-02-2019, 00:54 AM)kalleb Kirjutas:  Head saapad hea hinnaga ( ca 0.30 tuhat tuleb välja käia)

https://arborwear.com/haix-protector-ultra#color=414

Aga kindlasti korralik kvaliteet ja kestavad ka ikka üle poole aasta ( kui ikka nahast on valmistatud, vakstust vast 2 kuud)

Vaata mägironijate saabaste top 10 üle.Seal kikivarvukil enamus aega jääs ja lumes kui leiad mõne stokkeri või tamrexi saapa või mil techi anna mulle ka teada.
Head saapad ei ole odavad sest neid ei valmistata b või c naha jääkidest, praagist.Vakstut"" ära pelga.
Vasta

(13-02-2019, 00:57 AM)Ants80 Kirjutas:  Kummikud toimivad ka eduliselt villaste sokkide ja viltvoodriga.
Kummik igaühele ei sobi. Ammu ja korduvalt välja venitatud pahkluud ja liigesed ei taha kummikut. Nööritav saabas hoiab kindlalt paigas.


Vasta

(13-02-2019, 00:54 AM)kalleb Kirjutas:  Head saapad hea hinnaga ( ca 0.30 tuhat tuleb välja käia)

https://arborwear.com/haix-protector-ultra#color=414

Aga kindlasti korralik kvaliteet ja kestavad ka ikka üle poole aasta ( kui ikka nahast on valmistatud, vakstust vast 2 kuud)
kui mälu mind ei peta siis need minu bundeswehri saapad on ka haixid.
Vasta

(13-02-2019, 00:57 AM)Ants80 Kirjutas:  Nahksaapaga on see häda kui saab märjraks ei tohi ahju otsa kuivama visata ja järgmisel päeval jalga ei tohiks panna.
See on tõsi ja selle vastu patustamine on osade saabaste enneaegse lõpu põhjuseks. Nahksaapa õige kuivatamine käib tasapisi, mitte ahju otsas või praeahjus. Saabast ei tohi kuivatada liiga kiiresti ega liiga palju. Saapa pikemal seisma jäämisel tuleb seda aeg ajalt määrida, muidu on need ühelt maalt kõvaks ja kõveraks kuivanud. Olen ise kõige sellega vitsad saanud.  Rolleyes
Üks tähelepanek veel - on kaks tegevust mis saabast tapavad, jooksmine ja sage kükakil töötamine. Eriti just viimane väntsutab n.n. murdekoha ära kuhu tekivad väsimuspraod. Algul aitab määrimine vältimatut edasi lükata ning veepidavust hoida. Üheltmaalt muutuvad praod läbivateks ja hüvasti veepidavus. Kuival ajal mütata veel mõnda aega kõlbavad.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Soovitage midagi sellise koorma otsas ronimiseks. Parema jala juba väänasin välja. 
https://www.youtube.com/watch?v=wNO6CBKjb2Y
Vasta

Selle siin soovitan esmajoones jonksu ajada. Wink
Vasta

Janka
Ma siin vahel nädalas neli päeva mereandide peal Cool
Vasta

Egas kaaluindeks ainult toitumisest koosne.
Aktiivne kehaline tegevus määrab rohkem Wink.
Vasta

(16-02-2019, 15:29 PM)Janka Kirjutas:  Egas kaaluindeks ainult toitumisest koosne.
Aktiivne kehaline tegevus määrab rohkem Wink.


Ikka vastupidi, söömine on A ja O. Kaalu alandamiseks ei ole vaja füüsilist aktiivsust muuta. Näiteks kui praegu sööd 3000 kcal, aga 10 kg alla võtmiseks oleks vaja süüa 2500 kcal, siis on 2 varianti, kas hakata sööma 2500 kcal või süüa eniselt 3000 kcal, aga teha lisaks trenni, millega tarbitakse ära 500 kcal.  Igaühe oma valik. Rolleyes
Vasta


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(16-02-2019, 15:29 PM)Janka Kirjutas:  Egas kaaluindeks ainult toitumisest koosne.
Aktiivne kehaline tegevus määrab rohkem Wink.
3,5 kuni 6 h jooksu 72 kraana all laadimine kuni viies erinevas kohas kahes linnas. Iga tõste eel autost välja ronimine ja haagisesse ronimine ja jälle autosse ronimine. Lisaks haagise lahti arutamine. Tendi külg avada, haagise katus kokku lükata. Koorem paigutada (raudtorude paigutamine erinevatesse aukudesse, koormakinnitus) koorma kinnitamine. Troppimine, üldjuhul ketid. Tööpäevad 10-15 tundi.
https://www.youtube.com/watch?v=K-N7Z1zTf10
Vasta

(16-02-2019, 18:50 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(16-02-2019, 15:29 PM)Janka Kirjutas:  Egas kaaluindeks ainult toitumisest koosne.
Aktiivne kehaline tegevus määrab rohkem Wink.
3,5 kuni 6 h jooksu 72 kraana all laadimine kuni viies erinevas kohas kahes linnas. Iga tõste eel autost välja ronimine ja haagisesse ronimine ja jälle autosse ronimine. Lisaks haagise lahti arutamine. Tendi külg avada, haagise katus kokku lükata. Koorem paigutada (raudtorude paigutamine erinevatesse aukudesse, koormakinnitus) koorma kinnitamine. Troppimine, üldjuhul ketid. Tööpäevad 10-15 tundi.
https://www.youtube.com/watch?v=K-N7Z1zTf10

Jah. 
Nüüd tee sedasama asja kuuekorruselises majas, milles nii palju treppe, nagu kaheksakorruselises korterelamus (16tk). Tropi esimesel kaup elektritali otsa ja saada seda puldiga juhtides kogu teekonnal ning tropi  kuuendal lahti. Päevas vähemalt kümme trepijooksu üles ja sama alla. Polegi lugenud, palju kõige rohkem olen seda teekonda pidanud läbima. Aktiivsemal ajal paarkümmend korda päevas kindlasti, kui näiteks elevaatorisse linti sisse ajades pidid olema korraga nii ülal kui all Toungue
Kergema rauakola oleme käe otsas ülesse tassinud. Harjumusest ja saab kiiremini. Päris alguses, kui mitu kuud liftimise seadmeid veel polnudki, liikusid rocla tõstukid kah käe otsas kuuendale ja kui tarvis, siis jälle tagasi... Ikka needsamad trepid käiguteedeks, mitte paar sammu üles ja siis kohe alla.
Ega ma asjata öelnud, et töösaapaid poole aasta tagant vahetan. Amortiseerivad intensiivsel käimisel ära.
Pealtnäha väga korralikud, aga tegelikult kui uue paari jalga jalga tõmban, on vahe tuntav.
Pildil olevad Gearsi turvakad lendavad järgmise nädala lõpus prügikasti. Nad on lihtsalt läbi.

   
Vasta

Homme lõunaks sööme Hippoglossus hippoglossus Big Grin
Ei ole väga süvenenud aga kohaliku poe värske kalaletis on tursamaks, tursamari, tursk, lest, saida, lõhe, forell, punane kala, kammkarbid, sinised karbid, krevetid, homaarid, krabid jne. Valikut on Big Grin  
Vasta

Tore! Smile
Aga tänu viimasele töökohale   tean, mida ookeanid ja mered sisaldavad, nii et suu vett jooksma ei hakanud.

Vasta

Ma ei käi tööl Tšiilis.
Vasta

Ma tean seda. 
Seepärast arvasin, et oled arukas ja suudad tolle infokillu põhjal panna kokku suurema pildi, mis ka Norrat ja sealt laia ilma saadetavat toidukala puudutab. Eksisin.
Jah, inimesed ei peagi kõik olema laiema silmaringi või -mõtlemisega. Piisab, kui neile öeldakse, et see või teine tööstus-/majandusharu on riigile kasulik, loob maksutulusad töökohad ja annab samas palgatulu ning nad jäävad sellega rahule. Mõtlemata elukeskkonna- ja järglaste tervise halvenemisele. Sest mõte lihtsalt ei küündi nii kaugele.

Vasta

Kas oled mõnes Norra kalafarmis käinud? Ma vaid 16 aastat.
Sealiha?
Kartul?
Seanahk? (töösaabas)
Sibul?
Nisujahu?
Kanamuna?
Rapsiõli?
On mahepõllumajanduse produkt?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne