Töösaapad.
#1

Räägiks paar sõna töösaabastest. On kellelgi häid kogemusi mõne firma või saapaga? Ma olen paar korda järjest nüüd vasta pükse saanud nendega ja tahaks mingeid uusi osta aga valik on üpris seinast seina ja ei oska valida. Sooviks lihtsalt selliseid mis vastu peaksid rohkem kui aasta ja oleksid ka mugavad kanda. Viimane alt minek oli Dickies saabastega. Peaks olema küll kuulus firma jne aga võta näpust. Esimesed kaks kuud pidin neid sisse kandma pisar silmis, sest nii jõhkralt ebamugavaid ja jalale käivaid asju annab ikka otsida teisi. Kolmandal kuul irdusid küljest mõlemad tallad, tervenisti. Seal oli tegemist mingite kahekordsete taldadega. Kuna ka alumisel tallal oli muster, kandsin edasi. Neljandal kuul panin tähele, et jalad hakkasid märjaks minema. Kui talda painutasin, olid seal suured läbivad praod. Ulmeline okse mida suudetakse toota. Seega ootaks teie poolseid kogemusi ja nõuandeid.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#2

Milline Dickiesi mudel?

Ainus tooja (peale Jalase), kelle liist minu laiale ja kõrgele lestale sobib.
Vasta
#3

(04-02-2019, 15:31 PM)viplala Kirjutas:  Räägiks paar sõna töösaabastest. On kellelgi häid kogemusi mõne firma või saapaga? Ma olen paar korda järjest nüüd vasta pükse saanud nendega ja tahaks mingeid uusi osta aga valik on üpris seinast seina ja ei oska valida. Sooviks lihtsalt selliseid mis vastu peaksid rohkem kui aasta ja oleksid ka mugavad kanda. Viimane alt minek oli Dickies saabastega. Peaks olema küll kuulus firma jne aga võta näpust. Esimesed kaks kuud pidin neid sisse kandma pisar silmis, sest nii jõhkralt ebamugavaid ja jalale käivaid asju annab ikka otsida teisi. Kolmandal kuul irdusid küljest mõlemad tallad, tervenisti. Seal oli tegemist mingite kahekordsete taldadega. Kuna ka alumisel tallal oli muster, kandsin edasi. Neljandal kuul panin tähele, et jalad hakkasid märjaks minema. Kui talda painutasin, olid seal suured läbivad praod. Ulmeline okse mida suudetakse toota. Seega ootaks teie poolseid kogemusi ja nõuandeid.

Nii nagu ka paljude teiste toodetega on valik tõepoolest lai.

Hetkel kasutusel Cofra S3 Alley (talve turvasaapad) läheb ca 2 kuu ja seni pole põhjust kritiseeridaSmile
Vasta
#4

(04-02-2019, 16:00 PM)v6sa Kirjutas:  Milline Dickiesi mudel?

Ainus tooja (peale Jalase), kelle liist minu laiale ja kõrgele lestale sobib.

https://www.amazon.co.uk/Dickies-Premium...B00N36IKZU

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#5

Kui on soovi madalamat, jooksukinga laadset töösaabast turvaelementidega soetada siis Deltaplus kärab hästi. Üllatavalt mugav ja hea väljanägemisega. Kannatab igast keemiat ja (liig)niiskusega ei irdu midagi küljezt ära.Käid päeval tööl ja sobib õhtul õllekasse ka nendega sisse astuda. Numbritega on neil ainult mingi kiiks. Kui kõik muud sussid on mul 46 siis vot need on 47. Ometigi mõõdulindiga mõõtes on samad gabariidid mis 46.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#6

Iseenesest hea valik. Kommentaarides on kurdetud, et kitsavõitu, peaks ühe numbri suurema tellima. Kuidas istuvust kommenteerid?

Ega tallad talvel ära kukkunud? DPU kasutustemperatuur on kuni -10:
https://www.safetyshoestoday.com/en/2034...otwear_are.

Mul olid ühed EarthWorksid, kus DPU tallad murdusid juba "miinus nulliga" tarvitamise järel. Muidu olid head asjad, kuigi varbakaitseserv käis vasaku jala peale natuke.
Vasta
#7

Ostan odavamaid, ära lagunevad mo jalas kõige hiljemalt poole aasta jooksul kõik ühtviisi. Plekktaldade ja ninade jms. turvakate puhul peab nagunii katsetama, kuis konkreetne mudel koiba sobib. Iga koss ju isesugune ja firmanimi ei puutu üldsemitte asjasse. Võib olla maruhinnatud nimi ja puha aga näe, jalga ei passi - poole päevaga lombakas valmis, samas jupp maad odavam asi sobib ideaalselt.

loll on loll olla.
Vasta
#8

Kui igapäevaselt vähemalt kaheksa tundi saabas jalas, siis asjatundjad ortopeedid soovitavad poole aasta pärast uued jalanõud soetada.
Pole vahet, kui head endised jalas tunduvad, nad on sisuliselt amortiseerunud.
Vasta
#9

(04-02-2019, 16:45 PM)v6sa Kirjutas:  Iseenesest hea valik. Kommentaarides on kurdetud, et kitsavõitu, peaks ühe numbri suurema tellima. Kuidas istuvust kommenteerid?

Ega tallad talvel ära kukkunud? DPU kasutustemperatuur on kuni -10:
https://www.safetyshoestoday.com/en/2034...otwear_are.

Mul olid ühed EarthWorksid, kus DPU tallad murdusid juba "miinus nulliga" tarvitamise järel. Muidu olid head asjad, kuigi varbakaitseserv käis vasaku jala peale natuke.
Mul jalg kitsas ja kõrge. Istub ilusti ligi igalt poolt. Ja kõrgust jagub. Laiema jalaga tõesti ei pruugi number üks ühele sobida. Külmakindlust ei oska kommida. Need kuni-10 mis siin euroopas saadud pole midagi teinud.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#10

Ise juba mingi 5 aastat kasutan cofra s3 muselit. 1...2 a peab vastu oleneb tööst ja kandmis tihedusest. Alates uuena jalas juba päris ok. Nädalaga käib ilusti sisse
Vasta
#11

Juhtusin ostma mingid Inglismaal toodetud saapad ja seal karbis oli mitmekeelne juhend, kuidas HOIDA toodet (mitte kasutada). DPU tallaga jalatsile anti garantii ainult 3 aastat.  Kummi ja nahk tallaga toodetele aga 10 aastat. See tähendab laos seismise "Parim enne" mida aktsepteerib valmistaja garantiiajana.
  Sellepärast olen jalatseid ostes küsinud ka müüalt toote valmistamise aega, mille peale tehakse suured silmad. Eestis müüdav kaup on aga sisseostetud odavmüügist välismaal, kus mudelid ja nõuded vahetuvad pidevalt   Nii et nõudke jalatsite "Parim enne" esitamist.

 Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#12

Ma olen Magaziinist Lahti Pro turvasaapaid ja kingi ostnud. Odavad ja on kestnud mingi aasta ikka
Vasta
#13

Haix näiteks hindab oma saabaste "parim enne" (osadel vähemalt) 3 kuud järjepidevat kasutamist. No ma sain umbes 3 aastat vähem järjepidevat enne kui jalgadele hakkasid, mõranenud, lekkisid jne. 

Eks oleneb "tööst" ka...
Vasta
#14

4500/4500A mudelid, aastaid kasutanud ja meeldivad.  Ma ise talvemudelit kasutanud pole (kuna neid ei saa suve kanda), vaid tavalist ja külmema ilmaga paksud sokid juurde. http://www.abris.ee/tookingad-ja-saapad Algul naturaalne nahk on ikka jäik, natukese sissekandmise (ja määrimise) järel pehmeneb istub jalga nagu valatult. Cool
Vasta
#15

Kõik sõltub ju, mida tahetakse. Komposiiti või plekki, naturaalnahka või keemiat, hinda või kvaliteeti. Otseselt turavasaapaga isiklik/pikaajaline omamise kogemus puudub aga eks see on sama, mis merele saapad või üldse saapad. On paar-kolm, mis raudselt töötavad, on head ja kestavad ning siis "ülejäänud". Kindlasti on üks kindlapeale minek Jalase toodang. See on tõesti olnud mugav juba esimesel jalga panemisel. No ja selge on see, et oluliselt alla 100 euro ei saa mingit normaalset saapalaadset jalanõud. Töösaapa eest 100-200€ on ju täiesti ok vastavalt tarbimise mahule, iseomal MuckBootid talveks (lisaks Oregoni turvakummarile) aga kalleimad on hoopis need, mis ka juba 10 aastat kestavad. Üldse on jalanõud ainad riideesemed, kus raha kokkuhoiul suurt mõtet pole. Seal odavat ja head ei ole olemas, on lihtsalt natuke vähem kallid...
Vasta
#16

Aastal ´94? juhtusid kätte Samelini poolkõrged goretexiga matkasaapad. Kestsid talve ja metsasaapana 7-8a.
Järgmised ostsin Samelini militaarid, ilma tex-deta. Teisel talvel hakkasid vett läbi laskma, määrimine ei aidanud.
Järgmised jälle Tartu omad, texid ja naturaalnahk. Kerged, vettpidavad ja mugavad, kestsid pea 10 aastat, metsas ja tööl (mitte igapäevaselt). Eelmisel talvel tulid lõpuks tallad lahti ja ostsin jälle samad. (hind paneb mõtlema, aga arvestades kogemusi ei hakanud eksperimenteerima. Mugavaks ja sissekantuks muutusid paari päevaga.
Vahepeal olid mingid Magnum´i militaarsaapad, kerged, külmad ja mitte veekindlad, seisavad kapis...
Teevad ka saemehe saapaid, traditsioonilisi "kirsasid" jms.


Vasta
#17

Vanad Rootsi sõjaväesaapad mis siin vahepeal 10€-ga saadaval.... need kestvad hästi ja ei saanud mina taldu alt lahti,ennem lagunevad mujalt ära. Ainuke häda,pisut rasked ja võivad mõnelgi linnamehel nina verest välja lüüa.... Big Grin 
Veel olid head Handymannist ostetud töösaapad. Vaatasin hiljuti,need juba müügist kadunud,nüüd sama firma omad aga teise välimusega. Jalas natuke imelikult,tald seest kumer ja väsitas jalga... Võis juhtuda,et sattus lihtsalt kehva paar. Raven on firma. See vanem mudel meenutas nagu rohkem linnakinga ja istus hästi jalga.

T.
Vasta
#18

ise kasutan igapäevaselt tööl kodus puhkehetkel columbia toodangut ja aastaga suudan täiesti ribadeks kanda.teevad ka päris meestele mitte ainult päkapikkudele.
Vasta
#19

ostsin kunagi ammu becky poest mingid noname madalad raudnina ja -tallaga kingad.
maksid törts üle kümne raha.
väljanägemist pole neil ollagi. talla muster ka jama, sodi jääb vahele kinni. eriti hästi võtab laudast sitta külge.
paar korda olen keskpärast palki varbale lasknud, ninad pole järgi andnud. tallast nael ka läbi ei tule.
mitte miski veel lagunemisele ei viita.

metsas käin suure vee või lumega mingite tundmatute pvc "kummikutega". sai võetud ka kunagi väga ammu hädaabi lahendusena.
umbes selle mõttega, et päeva või paar ehk kannatab hädaga pruukida. hind oli suisa arusaamatu, täpselt ei mäleta aga ühekohaline nummer igatahes.
kaks paari pakse sokke on jalas ja siis on täitsa mõnus. vett peavad auga ja külma ka pole seni kartnud. aga ega ma paarikümne kraadiga metsa minna ei viitsi ka. lagunemismärke samuti senimaani pole.
ju on vedanud.

muidu aga võiks eelistada eestimaist ja osta samelini kaupa, nagu eespool soovitati.
Vasta
#20

(04-02-2019, 20:24 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Vanad Rootsi sõjaväesaapad mis siin vahepeal 10€-ga saadaval.... need kestvad hästi ja ei saanud mina taldu alt lahti,ennem lagunevad mujalt ära. Ainuke häda,pisut rasked ja võivad mõnelgi linnamehel nina verest välja lüüa.... Big Grin 

Aastaid tagasi sai Osta.ee ka miskised äkki Rootsi sõjaväesaapad ostetud. Küll uued aga ilmselt vist aastakümneid kuskil seisnud. Tallad ei saagi ära murduda, nimelt need ei paindu üldse Sad
Rasked olid ka ja üleüldse tundus peale paaripäevast kandmist, et jalg võtab saapa kuju...
Nüüd kasutusel Cofra sandaalid, kingad ja talvesaapad. Talvesaapad kolmandat hooaega jalas ja ei oska miskit kurta.
Eks palju olene ka sõnast TÖÖ olemus. Kes käib nipet näpet väljas, kes veedab hommikust õhtuni saabastes valu peal...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne