Töösaapad.

(18-02-2019, 18:33 PM)hydrofoil Kirjutas:  
(18-02-2019, 09:32 AM)honkomees Kirjutas:  
(18-02-2019, 01:19 AM)Janka Kirjutas:  Kartulit ei söö juba aastaid. Selle olen vahetanud riisi ja tatra vastu. ...
 riis on küll hea ja kallis, kuid tema kvaliteet-puhtus on ju teadmata. Poest tuleb leib, või, piim ja maiustused.

Müüdav riis on väga toksiline. Soovitatakse korduvalt leotada ja veed ära visata enne keetmist. Hobusesõnnikuga kasvatatud kartul on väga tervislik kuidaineterikas toit (eesti sordid muidugi, eriti Maret)

Kas ka vegan see sõnnikukatrul?

Vanasti võeti otse kopaga lampkastist ja polnud ka häda
Vasta

(18-02-2019, 13:06 PM)Daff Kirjutas:  Saabaste juurde tagasi. 
Probleem Deltaplus jalanõudega. Kui panen jalga nn.tervislikud puuvillased sokid ilma kummita siis on need paarisaja meetri järel jalast kadunud ja kolinud saapa ninasse. Klassikalise sokiga seda jama ei ole.
?????
On keegi veel sellise probleemiga kimpus?

Kas saapad on parajad? Kui loksub, isegi pisut, siis kerib kokku. ise kasutan ainult kodumaist, nn hõbeniidiga +koduvillane. Mingid odavad a´la laadalt, 3€/5paari, ei kannatanud üldse saabast.


Vasta

kes ütles, et puuvill on tervislik??? Tervislik on lina, teatud tingimustes vill aga mitte puuvill, see korjab niiskuse sisse ja kere või jalg on kogu aeg märg. Riie peab niiskuse viima kehast kaugemale ja jääma ise kuivaks. Ise olen üle läinud nn termosokkidele, viimane kord sai võetud handymannist mingid, mis olid väga ok, Kui nüüd mäletaks ka firmat-marki siis teaks veel osta ... Sad
Vasta

Nõnda , on tekkinud / tekitatud selline materjal nagu   bambuskiud , esitletakse kui hyper+super looduslike ja väga tervislike omadustega , on kellelgi kogemust , palun lahkesti teada anda .
Vasta

Tihemetsa tehnikumi tantsuõhtule moositi bussitäis Olustvere tehnikumi tüdrukuid. Avastasime, et ühel Armeenia perenimega tüdrukul imematerjalist kleit või riidelõige või figuur, mine võta sa kinni.  Aga tantsu ajal hakkas kleit hoogsalt ülespoole nihkuma...Sättimist vajas vaesekesel iga tantsuvahe.
Vasta

Mul juhtus täna see "häda", et käisin muu asja pärast kõige esimeses Maksimarketi majas, kus tegutseb USA-outlet Ladu. Ja muuhulgas võtsin 20€ eest koju kaasa Wolverine gore-tex  veekindlad raudninaga poolsaapad. Ei ole kirsad  Big Grin Ilusad pruunid, täisnahast ja puha. Mul on ideaalne kauboi ehk bootsi jalg, pikk (saabas 46), kitsas ja madal. Müüja väitis, et tavaline on vastupidine vingumine - ei lähe piisavalt kergelt ugri "päntajalgadele" jalga! Ma siiani ei usu, vaadates silti gore-tex ja makstud summat! 
OK, ma olen sealt enne RedWing'i salopette/tööpükse 15€ eest ostnud, tulekindlad ja särtsukindlad. Eks nad ole vähe teistmoodi (paremad!) ju on aga siiani mulle sobinud. Peaks veel mõned varusse võtma sest sellise hinnaga head traksipüksi muidu ei saa.
EDIT: 20 euro eest pole ju pahad? Big Grin 
[Pilt: ocCdwChqS8r-mYxLNJMFVRppZrQVGufnahivwmob...97-h938-no]
Vasta

(18-02-2019, 21:44 PM)edvard Kirjutas:  Nõnda , on tekkinud / tekitatud selline materjal nagu   bambuskiud ,  esitletakse kui hyper+super looduslike ja väga tervislike omadustega , on kellelgi kogemust , palun lahkesti teada anda .

Moodne ökokiidetud asi. Tegelikult vana tuntud tsellulooskiud, pole tähtis mis puidust tehakse, bambus või haab. Kriisiaegadel oli tuntud ersatsmaterjal.
Vasta

(08-02-2019, 16:44 PM)hydrofoil Kirjutas:  Leidsin https://www.stokker.ee/turvakirsad-b643-...-209199817
Peale ostmist: tunduvad kvaliteetselt tehtud, on mugavad, väga soojad, väga libisemiskindel tald. Polüuretaaniga kaetud nahk. Ost paar kuud vana, seega ei saa vastupidavust väga kommenterida, aga senini mingeid kulumisjälgi ei ole. Ja selle raha eest - 39 juudirubla saabast küll!

Võtsin ka prooviks need ligi. Otsisin just selliseid, mida saaks kergesti jalast eemaldada, et ei peaks mässama paeltega jne. Mul käivad saapad jalast oma 10x päevas.  Peaks mainima, et saapad on ikka kuradi mugavad ja head jalas. Kerged, ei libise suvalise kirmetise peal, algusest saati istusid jalga, ei hõõrunud, ei väsitanud. Ma võtsin talveks numbri suurema. Selle saapa puhul kattub numbri suurus täpselt eestlase jalaga. Kui on 43, siis nii ongi. Soojemateks ilmadeks plaanin ühed taolised veel osta, nüüd juba numbi järgi parajad. Eks saab näha kaua vastu peavad, kuid praegu olen täiega rahul, st nädal kandnud. Mõnusalt lai liist on ja nina osa on ka ruumikas. Tallad on koheselt sellise kujuga alt, et jube mugav on astuda. Kanna taga on selline kummist redel, toetad teise jala sinna vastu ja lupsti saabas jalast. Ise ostsin siit. Mi veri häpi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Kui töö iseloom ei nõua turvanina, siis: https://www.stokker.ee/tookingad-cupra-1...-601072358
Ma ei olnud varem ühtegi nii mugavat tööjalatsit näinud, tunne on nagu nagu polekski midagi jalas. Smile
Vasta

Ma neid kannangi, aga ma harjunud neid ostma kohtadest, kus hind 40 ja peale.
Vasta

(04-02-2019, 21:00 PM)hulgus Kirjutas:  ...
Sisetingimustesse ja suveks võib nii osta, isegi ostsin SportDirectist Dunlopi töökäimad, 40 raha. Proovisin erinevaid, niikaua kui see õige tunne tekkis. Muidu head, aga lumes on kiiresti varbad märjad.
...
Krt, piimapoest ikka tööjalanõusid ei osteta...
(siin peaks nüüd olema lehekülje jagu venekeelset mittekonventsionaalset leksikat).
Ühesõnaga, peale seda kui astusin peenikese ja pika naela korralikult jalga, siis hakkasin neid "safety shuusid" lähemalt uurima.
Tulemus, isegi vana vene kaloss on turvalisem, kui need krdi tennised.
[Pilt: 7s4pQuVXweSfu-tPHFkWy1zf5Hi0kxzWr1sWGjd9...94-h663-no]
[Pilt: YIv0woIetK0sbx9Xd5GacMGdGCQmH3K8L00-GwKA...94-h663-no]

Kuna naelad läksid läbi käega surudes, siis proovisin ka "terava oksaga"...
[Pilt: ZhrDdWVibO9tsMutzhOomDBhPAacUO_bjzrpuLA6...08-h663-no]

Otsisin karbi välja, et võib-olla sain valesti aru, aga ei ...
[Pilt: TXzz04zV9y9q60W9srMb41mD0BPyrHkbuP9pWamq...94-h663-no]
Jääb veel selgitada, mida müüja sõnaga "safety" mõtleb... Müüdi nad siiski tööjalanõude pähe, küsisin müüjalt üle. Kui karpi lähemalt uurida, siis muid kirjeid karbil ei ole, mis viitaks tööjalanõudele. Ainult teras kalossi ninas, ei tee seda veel turvajalanõuks.


Vasta

Ikka teeb turvanina sellest saapast turvasaapa. Kui ostja on loll ja ostab puude lõhkumiseks kirve asemel haamri siis on ikka ise süüdi. Turvasaabastel on omaette klassid. Googeldades leiad need ka ise. Õlikindel tald, antistaatiline, turvatald, turvanina (kas raud või komposiit) libisemisvastane tald, veekindlus jne..

Enamasti oli vist nii et S1 klass on turvanina ja S1P turvanina ja ka turvatald ülejäänud klassid ja tähistused juba peenem teema. Enamasti on info ka saapa talla all.

Nendel Dunlopi saabastel ju ilusti kirjas, et SB klass seega peabki nael tuppa tulema

[Pilt: function1.gif]
Vasta

Turvasaapas, turvajalanõu, need on lihtsalt viited poes, et teada kustpoolt otsida. Riiuli juures aga tuleb minna süviti ja täpsustada mis iseloomuga töö on.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(20-08-2019, 19:01 PM)Mart69x Kirjutas:  .. Kui ostja on loll ja ostab puude lõhkumiseks kirve asemel haamri siis on ikka ise süüdi. Turvasaabastel on omaette klassid. Googeldades leiad need ka ise. Õlikindel tald, antistaatiline, turvatald, turvanina (kas raud või komposiit) libisemisvastane tald, veekindlus jne..

...
Ostja ongi loll, tunnistan ausalt, et ei viitsi endale kõiki maailma asju peensusteni selgeks teha, eriti asju, mida kord mitme aasta tagant vaja võiks minna. Eriti veel mingid koodid, numbrid. Sama tunnistan ka muudel elualadel, ma ei õpeta hambaarsti, kopajuhti või IT spetsi, sest ei tea neist asjust suurt midagi.
Lolli ostja jaoks on müüja, kes võiks olla teadlik asjadest mida ta müüb, kui ma küsin töö-turvajalanõusid, siis ausalt ei oleks osanud arvata, et iga rida tuleb eraldi üle küsida.
ps. Selle kohta, et peale 6 kuud kasutamist saabastel tallad lahti tulevad, pole karbil küll mingit koodi...


Vasta

(20-08-2019, 19:21 PM)hulgus Kirjutas:  
(20-08-2019, 19:01 PM)Mart69x Kirjutas:  .. Kui ostja on loll ja ostab puude lõhkumiseks kirve asemel haamri siis on ikka ise süüdi. Turvasaabastel on omaette klassid. Googeldades leiad need ka ise. Õlikindel tald, antistaatiline, turvatald, turvanina (kas raud või komposiit) libisemisvastane tald, veekindlus jne..

...

ps. Selle kohta, et peale 6 kuud kasutamist saabastel tallad lahti tulevad, pole karbil küll mingit koodi...
Viide teema algusesse, ja vaadake, mis näo teevad müüjad, kui küsite andmeid "parim enne" või "kõlblik kuni". 

https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=61838&pid=469566#pid469566

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Mul oleks pakkuda selle eelpool toodud pildi järgi võttes kõige kõvema turvalisusega jalatseid (S3).
On 2 mudelit, mõlemad täiesti uued, karbi sees, nr. 44:


https://tamrex.eu/ee/et/243-cofra-new-eb...ingad.html


https://tamrex.eu/ee/et/248-cofra-mohni-...aapad.html

Hinnad võiks olla: kingad 25 eur ja saapad 39 eur.

Samas on üle jäänud ka mingeid riideid, jope, püksid, jakk. Ise olen 182-183 cm, 90-95 kg. Mõni asi tundus veidi väiksevõitu mulle, nii et pigem võiks sobida nõks lühemale/kõhnemale, aga sõltub ka keha proportsioonidest. Püksid vast sobivad hästi umbes samale pikkusele (182-183), aga natuke väiksema kaaluga mehele (alla 90 kg). Jope/jakk võib sobida ka pikemale kui 183 cm. Mul pigem "õige" numbriga püksid on liiga pikad ja kui võtan õige pikkusega, siis on kitsad. Joped ja jakid sobivad pigem number suuremad kui oma pikkuse jaoks mõeldud. Kui on huvi, siis võtke ühendust, saab täpsemalt üle vaadata/pildistada/mõõta.
Vasta

Nonniii, kuidagi vaikseks on jäänud siin teemas. Kõigil sussidega rahu majas?
Võtaks ajaviiteks kiita oma Deltaplus töösaapaid. Sekundi pealt ei oska öelda aga nädal siia sinna ja kaks aastat peaks täis olema. 
Ma pole ühegi teise jalatsiga nii pikalt saanud käia. Külmiku rifeldatud põrand sööb talla läbi välgukiirusel. Nüüd aga on 5mm protektorist veel pool alles. 
Tald on olnudki senini põhimure. 
Paar korda olen neid pesenud pesumasinas.  Peale kuivamist vasak saabas rõhus päev aega väikest varvast siis võttis oma kuju tagasi ja käis kenasti edasi. 
Pretensioone võib esitada valget värvi tallsle mis enam pole nii kärtsvalge aga ülejäänud osa hoiab kenasti oma puna-musta kombinatsiooni. 
Ja teine murekoht tekkis voodriga. Kanda fikseerivad poroloon padjakesed on kulunud ja poroloon muutunud  pulbriks. 
Aga eks nendega on ka kõnnitud. Näiteks kui on lillekoorem vaja kokku korjata siis telefon näitab õhtuks 10 000-12 000 sammu. 
Ja kõige suurem viga ehk see, et jalanõud on vedelalt jalas. Saabastega roolitaha ei tule. Alati kui uksest välja astun peab sussid uuesti jalga panema. Päevas tuleb vahel kümneid kümneid kordi kus suss käib jalga ja jalast ära. 
Sellise vile peale võib ainult kiitvaid sõnu öelda selle mudeli kohta.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kui rääkida turvasaabaatest, siis niipalju kui Eestis neid proovinud olen, ei ole ma veel kogenud saabast, mis kohe õige tunduks ja kuna mu töö otseselt turvakat ei nõua, kasutan nö tavalisi tööriiete poest saada olevaid kaunasid, suvel tossud ja talvel poolsaapad. 
Kuna mul on üsna suur ja lai, kipuvad turvakat ikka kusagilt pigistama. 
Seni kasutatavad CXS mitte-turvad kanuud on küll end oma soodsat hinda õigustanud, tossud on kestnud umbes aasta ja poolsaabastega seisan silmitsi kolmanda talvega. Muidugi ei ole nad mul kogu tööpäev jalas, sõidu ajal on nad mul ukse taga, küll aga autost väljas olles saavad nad kehvade ilmadega kõvasti vett ja paska. 

Turvakatest rääkides- kunagi ühes Rootsi firmas töötades sain ühed megahead turvapoolsaapad. Esimesest hetkest alates istusid ideaalselt jalas, talvel isegi pikemat aega koha peal seistes külm ei hakanud, seda isegi tavalise sokiga, jalga-jalast ära oli tänu küljelukule hea võtta-panna, jalg märjaks ka ei läinud. Kusjuures selle sooja- ja veepidavuse juures ei tekkinud ka mingit juustu Big Grin
Tõsi, nad ei olnud küll nii kerged kui mingid Crocsid, kuid sellest hoolimata nad jalga ei väsitanud. 
Kui mul meeles seisab, võin maale minnes vaadata, mis tootja oli, peast ei meenu kahjuks. Kui see muidugi oluline on Smile 
Vasta

Tamrex'ist ostsin omale sellised turvaninadega nahkkingad mis sobisid kohe ideaalselt jalga.
Peale on kirjutatud "Dike"
[Pilt: dike-breeze-turvakingad-s3-src.jpg]

Nüüd juba poolteist aastat pidevalt vatti saanud ja üks tald natuke irvitab.
Maksavad küll palju kuid enne proovisin igasuguseid muid odavamaid siis riiulis seisvate jalavarjude kogusumma on suurem.
Teised ei ole mugavad või ajavad jalgu higistama.
Vasta

(26-02-2019, 18:34 PM)veix__ Kirjutas:  Kui töö iseloom ei nõua turvanina, siis: https://www.stokker.ee/tookingad-cupra-1...-601072358
Ma ei olnud varem ühtegi nii mugavat tööjalatsit näinud, tunne on nagu nagu polekski midagi jalas. Smile

Müts maha nende jalanõude ees!
Mida kõike näinud: Vett ja vilet, umb.1,3 tonniseid kaubaaluseid/autojuhitööd, ehitajatööd, müügimehetööd, metsatööd, matkatud ja niisama igapäevaseid kodutöid tehtud- ja seda kõike neljateistkümne aasta vältel.

NB: Ei tea, kui vanad (sisud kulunud, ei pea enam vett- muidu kasutatavad veel) poodi viiks äkki saaks uued soodsamalt- ostaks rõõmuga järgmised!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne