Kaardimaksed ja probleemid nendega
#21

(10-02-2019, 10:46 AM)tcumen Kirjutas:  
(09-02-2019, 21:30 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Prrr.... Kallimaks kui kullakoormad jne. tuleb sularaha tunnistada.  Smile

See pädeb, kui käid külapoes leiba-saia-vorsti ostmas.
Kui tahad välismaa internetipoest midagi osta, kuhu sa seda sulli pakud seal?
Saadad mingile kilile postkontorist rahakaardi?

Meil välismaa rämpsu pole vaja - kodumaine toode kohalikust koopapoest ajab asja ära  Toungue
Vasta
#22

Mis kohalik toode, meil lillelastest ped€&#tid ei luba ühtegi korralikku tehastki ehitada, mis kohalikust tootest me räägime...  Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#23

Uku tooted ...

Aga mida see Talupojal sealt autolavkast ikka ostab evrotigrikute eest - ikka miskit hamba alla ja seda ahnetel kilavate silmadega röövkapitalistlikel kilidel pole pakkuda

Neilt saab ikka alumiiniumist kuldsõrmuse, värvilist traati ja plastmassist koeajunnide korjaja

Osa asju on kilidel päris hästi tehtud aga need maksavad ka ikka palju rohkem kui Säästumarketi või Maksimi poe soodustooted
Vasta
#24

(09-02-2019, 21:25 PM)hundu77 Kirjutas:  ei pea teil tanklas arvelolema 100 egas 2000 saab ka tankida kui on ainult 5 tuhrikut. Saad tankida täpselt niipalju eest kui arvel on.

Lihtsalt maksimaalne ühekordne tankimine kaardiga on erinevates tanklates erinev - mõnes 100 ,mileega ei saa suuremat paaki täis ja mõnes 150.

See bronnivärk pigem su enesekaitseks kui keegi kaardi pihtapaneb ja rekkat tangibSmile

H.
Pole küll 2- 3 euroga tankimas käinud aga kui arveid vaatad siis rohkem pole kunaci bronnitud kui tegelik arve on. 
Samas tean kolhoosi kus juhi tühja kaarti peale kantakse näiteks 157 euri ja tankida saab täpselt selle 157 euri eest. Tankla teeb kenasti kaarti tühjaks ilma mingi probleemita. 
Limiitidest. Tankimise juures jah visade ja masteritega väga väike limiit peal. Nii tankla kui tankija turvalisuse tagamiseks. See limiit ühe tankimise kohta. Maksad ära ja tangid jälle limiidi piires. 
Omal limiit 950 ühe tankimise kohta ja vahel tuleb puudu. Võtad vahepeal tšeki ja tangid veel paarisaja eest.
Seda viipemakset pole eestis proovinud aga saksas pead kaardi ikka korralikult vaztu terminali panema ja paar sekundit ootama enne kui piiksu teeb. Paar senti vahet jätad ja enam ei toimi. 
Sama osade automaattanklatega kus loeb kaarti viipega. Kui vaztu korralikult ei pane siis tutkit vasja. Kaart läbi ei lähe.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#25

tegin ka eelmine nädal hortolus poes elu esimese viipemakse 5,50 vääringus ja kaart oli mõni aeg vast 15 sek terminaali peal ja alles siis käis piiks.
Vasta
#26

(10-02-2019, 12:36 PM)Daff Kirjutas:  
(09-02-2019, 21:25 PM)hundu77 Kirjutas:  ei pea teil tanklas arvelolema 100 egas 2000 saab ka tankida kui on ainult 5 tuhrikut. Saad tankida täpselt niipalju eest kui arvel on.

Lihtsalt maksimaalne ühekordne tankimine kaardiga on erinevates tanklates erinev - mõnes 100 ,mileega ei saa suuremat paaki täis ja mõnes 150.

See bronnivärk pigem su enesekaitseks kui keegi kaardi pihtapaneb ja rekkat tangibSmile

H.
Pole küll 2- 3 euroga tankimas käinud aga kui arveid vaatad siis rohkem pole kunaci bronnitud kui tegelik arve on. 
Samas tean kolhoosi kus juhi tühja kaarti peale kantakse näiteks 157 euri ja tankida saab täpselt selle 157 euri eest. Tankla teeb kenasti kaarti tühjaks ilma mingi probleemita. 
Limiitidest. Tankimise juures jah visade ja masteritega väga väike limiit peal. Nii tankla kui tankija turvalisuse tagamiseks. See limiit ühe tankimise kohta. Maksad ära ja tangid jälle limiidi piires. 
Omal limiit 950 ühe tankimise kohta ja vahel tuleb puudu. Võtad vahepeal tšeki ja tangid veel paarisaja eest.
Seda viipemakset pole eestis proovinud aga saksas pead kaardi ikka korralikult vaztu terminali panema ja paar sekundit ootama enne kui piiksu teeb. Paar senti vahet jätad ja enam ei toimi. 
Sama osade automaattanklatega kus loeb kaarti viipega. Kui vaztu korralikult ei pane siis tutkit vasja. Kaart läbi ei lähe.

No see suurema  tagatissumma broneerimine ja tagastamine käib reeglina kiiresti ja seda tegelikult tavaklient ei märkagi 

Probleem tekib kui broneeritakse aga mingi tehnilise jama tõttu ei suudeta kiirelt tagasi maksta 

Lätis pidi selline süsteem olema et lähed tankima , sisestad ise broneeritava summa ja see broneeritaksegi ( mitte ei võeta automaatselt 100-150 euri)

Aga eks ta üks turvamise värk ole et tankla rahast ilma ei jääks ( ju on neile tünni tehtud et paak täis lastud ja kaart kähku välja tiritud vms)
Vasta
#27

(09-02-2019, 21:30 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Prrr.... Kallimaks kui kullakoormad jne. tuleb sularaha tunnistada.  Smile
Sama siin. Selge on see,et tänapäeval ilma kaardita hakkama ei saa aga mind häirib teadmine,et igast liigutusest jääb maha mingi jälg.

Mitte,et ma mingi jamaga tegeleks või pangale hullusti sees oleks.Võib-olla lihtsalt mingi minu kiiks.
Ei vaidle,et mugavus maksab aga kuidagi veider tundub mingeid sendiarveid kaardiga maksta.
Oma noortega olen ka pahandanud vahest kui oleme sattunud  kuskile kus kaardiga maksta ei saa ja siis
vahivad mulle otsa,et sul vanamees nagunii sulli on.Aga noh,eks igaüks teab ise ja heas seltskonnas rahast ei räägita.
Vasta
#28

(10-02-2019, 13:49 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  
(09-02-2019, 21:30 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Prrr.... Kallimaks kui kullakoormad jne. tuleb sularaha tunnistada.  Smile
Sama siin. Selge on see,et tänapäeval ilma kaardita hakkama ei saa aga mind häirib teadmine,et igast liigutusest jääb maha mingi jälg.

Mitte,et ma mingi jamaga tegeleks või pangale hullusti sees oleks.Võib-olla lihtsalt mingi minu kiiks.
Ei vaidle,et mugavus maksab aga kuidagi veider tundub mingeid sendiarveid kaardiga maksta.
Oma noortega olen ka pahandanud vahest kui oleme sattunud  kuskile kus kaardiga maksta ei saa ja siis
vahivad mulle otsa,et sul vanamees nagunii sulli on.Aga noh,eks igaüks teab ise ja heas seltskonnas rahast ei räägita.
Ilma kaartita saab hakkama küll,ei ole elus ühtegi kaarimakset teinud.
  Hommikul näidati teles meest kel ei ole mobiili olnud
Vasta
#29

Ma pole mingi kaardimaksete vastane aga iga kasutaja peaks teadma ohte mis selle kasutamisega kaasnevad 

Millegipärast pangas nendest sulle ei räägita sõnagi
Vasta
#30

(10-02-2019, 13:23 PM)kalleb Kirjutas:  Lätis pidi selline süsteem olema et lähed tankima , sisestad ise broneeritava summa ja see broneeritaksegi ( mitte ei võeta automaatselt 100-150 euri)
olen ka meil siin eestis seda kohanud kuskil ja vaatasin kui hiina imet,aga no ei meenu,et kus nii oli.
Vasta
#31

(10-02-2019, 15:08 PM)muska71 Kirjutas:  
(10-02-2019, 13:23 PM)kalleb Kirjutas:  Lätis pidi selline süsteem olema et lähed tankima , sisestad ise broneeritava summa ja see broneeritaksegi ( mitte ei võeta automaatselt 100-150 euri)
olen ka meil siin eestis seda kohanud kuskil ja vaatasin kui hiina imet,aga no ei meenu,et kus nii oli.

Seal on valikuvõimalused kuni täispaagini või sinnani kui palju ise tahad tankida. Aga kui harjunud pole siis on ikka paras peavalu.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#32

Jahmatav avastus: Tallinna piletisüsteem müüb sõiduõigust ka rahatu pangakaardiga
Vasta
#33

Hea diil , see umbes nagu hiinlatele anda tasuta kiirlaenu kui kilidelt mingi asja odavalt ostad aga kohale ei tule , raha vast saad mõne kuu jooksul isegi kätte aga laen on antud ja ilma mingi protsendita 

Hiinlane võib ka ära kaduda , lihtsalt jääb haigeks ja ei suuda tagasi maksta

Mingi huvitav teema on sms laen , tean mitmeid tegelasi , harilikult vaimselt ebastabiilsed või  lihtsalt joobarid kellel mitte mingit sissetulekut peale paarisaja euriku kuus pole ( sotsiaalameti annetus) võtavad igasugu sms tegelastelt kümneid tuhandeid sms laenu ja tagasi ei maksa , neile mitte midagi teha ka ei saa sest vara pole , ainus asi et panevad musta nimekirja et enam võtta ei saa

Mingi tegelane sai isegi sellise asjaga hakkama et saatis Venemaale petturitele 3000 euri , mingid häkkerid saatsid tibi pilte ja nuiasid raha et too saaks Eestisse tulla 

Kiirlaenudest raha käes saatiski ära ja tibipakkujad kadusid kiirelt . ei tibi ei raha - ainult sms laenu maksuvõlad mida ta loomulikult pole ära maksnud
Vasta
#34

alles oli kuskil lugu kus mingi puudega sell võttis kiirlaenu mingi 4 kilo summas ja mängis kasiinos maha ja kohtus taotles eraisiku pankrotti mille ka sai koos 2aastat kasiino keeluga.
Vasta
#35

Kui nüüd teema algusest siis ostetakse 6 eegu eest ja broneeritakse eurodes ja viited mis on toodud siis need ju puha ajaloomuuseumist.
Ise tangin põhiliselt kas Nestes,kus eelnev broneeringu variant ilmus kasutusse alles eelmise aasta lõpu poole ja broneeringu summasid saab seal erinevaid valida või siis Cirklis kus valin poes maksmise,saab ka inimestega suhelda.
Ei ole midagi teha me elame muutuvas maailmas ,kes suudab elada sularaha maailmas kes kasutab võimaluse korral ainult kaarti. Ise olen täheldanud et peale seda kui raha hakkas kaardil olema on teda kuidagi rohkem hakanud olema sest kui ikka naine iga õhtu su riided ilusti ritta paneb siis kippus see vallasvara sealt taskutest välja pudenema ja ära haituma.
Kui keegi suudab elada mobiilita siis järelikult ta saab hakkama aga kui su töö eeldab kiirete otsuste vastuvõtmist ja meil ei ole alternatiiv siis lihtsalt pole valikuid sest leitakse lihtsalt keegi teine kellega saab kohe suhelda.
Normaalne inimene nagunii ei võta kiirlaenu.
Vasta
#36

Ma ei kujutaks küll ilma kaardimakseta elu ette, ei ole mingisugust soovi ringi käia nagu mingi valuutavahetuspunkt. Hetkel niigi igaks juhuks kaasas nii dollarid, rublad kui rootsi kroonid, aga üldiselt saab kaardiga kenasti hakkama ja telefonist on hea raha liikumisi ka jälgida.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#37

Makstes mitte eurodes lisandub kaarditehingule ka valuutavahetustasu , selle kohta midagi ei räägita aga see on
Vasta
#38

Sularaha valuutapunktis vahetades lisandub ka vahetustasu ja tunduvalt rohkem...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#39

Ma vahetan tasuta eurosid, kümneka eest annan viieka, kaks kahekümnest saate viiekümnese eest jne.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#40

(10-02-2019, 21:02 PM)mlsluik Kirjutas:  Sularaha valuutapunktis vahetades lisandub ka vahetustasu ja tunduvalt rohkem...

Sularaha vahetusel öeldakse et võetakse , kaardiga võetakse ilma ütlemata
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne