Kaardimaksed ja probleemid nendega
#41

Ma ei saa aru milles on probleem? Loogiline et kui maksad teises valuutas siis on tegu valuutavahetusega. Pealegi on lepingutes kõik kirjas millele ise oled rõõmsalt allkirja andnud. Kui ei lugenud siis see on juba ju enda viga. Võimalus on ka kapitalistide rahategemisele lõpp teha ning homne päev pangakaart tagasi viia ja leping lõpetada. Aga keegi ei tee ju seda sest tegelikult ju ikkagi see teenus on meeldib ja on maru mugav küll...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#42

Mis mõttes ei öelda ,kui sularaha välja võtta välismaal siis ju küsib kas oled selle konverteerimistasuga nõus ja kui ei ole siis katsu kuidagi ise hakkama saada.
Keegi ei keela märss raha täis ja kepiga seljas väljamaal ,miks ka mitte kodus ringi rännata.
Vasta
#43

Korrektne oleks öelda:  Raha läheb arvelt maha selle päeva eesti panga kursiga millal tehing tehti. Sellest on ka teavitatud kliente pankade poolt.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#44

Minuarust valuutavahetusel kasutatakse kommertskurssi , kas just pankades ei tea aga kui paypali valuutavahetus teostub ( osalt isegi sunniviisiliselt kui pole kas dollareid või eurosid kontol) siis võtavad ikka täiega ja  mingi vägagi imeliku kommertskursiga 

100 euro pealt tuli  15 euri teenust nagu lipsti ja seda polnud ka kusagil välja toodud vaid mingite kurssidega hämatud , kursid olid aga kesklmisest valuutakursist hoopis soolasemad paypali kasuks 

Igasugused varjatud teenustasud on rõvedad  ja tuleb proovida neist hoiduda aga teinekord ei kahtlustagi et võtavad aga näe tegid ära
Vasta
#45

(10-02-2019, 21:37 PM)mlsluik Kirjutas:  ... Võimalus on ka kapitalistide rahategemisele lõpp teha ning homne päev pangakaart tagasi viia ja leping lõpetada. Aga keegi ei tee ju seda sest tegelikult ju ikkagi see teenus on meeldib ja on maru mugav küll...
kui tööandja maksaks kassast sulas palga välja, siis lõpetaks selle kaardi jama koha ära aga ... meil kõigepealt viidi palgad arvele maksmisele, siis siil õpetas, et maksa kaardiga ja siis hakkasid teenustasud tekkima, algul olid kõik asjad netipangas tasuta, äkki tekkis ka sinna teenustasu jne jne.
P.S. tanklat kasutan ainult kassas maksmise variandiga, igasugu automaadid mingi p...sse
Vasta
#46

(10-02-2019, 23:07 PM)honkomees Kirjutas:  
(10-02-2019, 21:37 PM)mlsluik Kirjutas:  ... Võimalus on ka kapitalistide rahategemisele lõpp teha ning homne päev pangakaart tagasi viia ja leping lõpetada. Aga keegi ei tee ju seda sest tegelikult ju ikkagi see teenus on meeldib ja on maru mugav küll...
kui tööandja maksaks kassast sulas palga välja, siis lõpetaks selle kaardi jama koha ära aga ... meil kõigepealt viidi palgad arvele maksmisele, siis siil õpetas, et maksa kaardiga ja siis hakkasid teenustasud tekkima, algul olid kõik asjad netipangas tasuta, äkki tekkis ka sinna teenustasu jne jne.
P.S. tanklat kasutan ainult kassas maksmise variandiga, igasugu automaadid mingi p...sse

Ja need tasud pidevalt tõusevad , põhjuseks tuuakse inflatsiooni, eurotrükkimise liiga suurt kogust, naftabarreli hinna tõusu ( või langust), leivahinna tõusu , mingite suva indeksite muutust , dollari tugevust või nõrkust , kulla hinna langust või kasvu jne

Aga hinnad kasvavad pole vahet kas muutub väiksemaks või suuremaks 

Ja mingit pangaautomaadi lisatasud , mul üks tuttav USA st käis siin ja rääkis et   600 euri väljavõttes tehti automaadi poolt 45 euri mingi ATM fee ja veel 15 euri convering fee , ka kaardiga siin makstes oli mingi 5% lisatasu , ühesõnaga päris jama

Pankur nöörib igaltpoolt , selleks nad kontorit ju peavadki et klientide arvel rikastuda, maapiirkondades ju pandi  väga paljudes kohtades pangakontorid kinni, krooni alguses oli Türil 3 panka , nüüd pole ühtegi

Kui välisreisiks zlotte on vaja siis Tallinnast saab, Paidest pangast ei saa midagi vahetada 

Siilid on ära ostetud ja räägivad igasugu jura , nad teinekord nuusivad karuputke ning ei tea mida räägivad
Vasta
#47

Võta kaardimakset kui mugavusteenust = peadki peale maksma. Alul muidugi siili abil meelitati klientuur nõela otsa.
Sõitsin sügisel Berliinis taksoga, seal oli akna peal hinnakirjas viimane rida- kaardiga makstes lisatasu 1,50
Tundus mõistlik, kuna pank võtab taksistilt terminali eest nagunii raha.
Vasta
#48

(11-02-2019, 10:14 AM)Jansa Kirjutas:  Võta kaardimakset kui mugavusteenust = peadki peale maksma. Alul muidugi siili abil meelitati klientuur nõela otsa.
Sõitsin sügisel Berliinis taksoga, seal oli akna peal hinnakirjas viimane rida- kaardiga makstes lisatasu 1,50
Tundus mõistlik, kuna pank võtab taksistilt terminali eest nagunii raha.

Minu ihu-autoosade pood teeb sularahaga maksmisel soodushinna ... ale% pole ju ette kirjutet, võid igale kliendile teha eraldi pakkumise.
Vasta
#49

Berliinis on niikuinii inimestel sularaha armas. Ma küll ei tea, kus nad selle kätte saavad sest kui mul automaati vaja on, siis seda pigem pole lähikonnas. 

Pigem on selline tasu välkarite koorimiseks või siis on terminali tasud seal röögatult suuremad kui Eestis. Ikka tõsiselt röögatud.
Vasta
#50

Ega ainult pank ei röövi. On kauplusi, Saksamaal, maksate kaardiga? Nupuvajutus ja 1,4 % arvele otsa Big Grin
Kas Soome, Rootsi, Norra või Taani isikutunnistust on? Ei ole. Siis alkot ei saa Smile
Vasta
#51

Statikas ei käi, seega nende süsteemi ei tea. Aga neste, alexela, krooning on kõik täpselt nii palju maha võtnud, kui arvel rahhi on. On olnud ka nii vähe, kui näiteks 3,74 või 12.20. Tilgutab ilusti konto tühjaks ja kui püstolit veel vähe mudida, niriseb sutike pealegi.

Zlotti on targem osta suwalkis sellest 24/7 lahti olevast kaupluskeskusest. Vahetus tehakse kella seitsmest hommikul lahti. Seal on alati parema kursiga vahetatud, kui neil endal kirjad näitavad, rääkimata siis meie kohalike kullavahendajate käest pakutavast numbrist.

Poolas poes maksmisest ma päris täpselt sotti polegi saanud, et kas soodsam on kaardimakse arvestada euris või zlotis. Nad küsivad seda, kui kaardiga üritad maksta. Ühtepidi tahavad mingit teenustasu, teisel juhul arvestatakse kurss jällegi tunduvalt madalam. Kõige kindlam on seal maal sull ligi hoida, oled kunn.
Vasta
#52

(10-02-2019, 15:38 PM)Daff Kirjutas:  
(10-02-2019, 15:08 PM)muska71 Kirjutas:  
(10-02-2019, 13:23 PM)kalleb Kirjutas:  Lätis pidi selline süsteem olema et lähed tankima , sisestad ise broneeritava summa ja see broneeritaksegi ( mitte ei võeta automaatselt 100-150 euri)
olen ka meil siin eestis seda kohanud kuskil ja vaatasin kui hiina imet,aga no ei meenu,et kus nii oli.

Seal on valikuvõimalused kuni täispaagini või sinnani kui palju ise tahad tankida. Aga kui harjunud pole siis on ikka paras peavalu.
Minul on nordea ank, viimased 10 aastat olen IGAS automaattanklas valinud broneeritava summa. Nüüd on tulnud osades tanklates tulnud juurde võimalus valida ise summa ka (päev enne palgapäeva näiteks tahad 7 euro eest kütust tankida ja saadki 7 eurot panna broneeringuks). Päris mugav ja ei mingeid lisatasusid. kaardihooldustasu ka pole ja euroopasisesed ülekanded ka tasuta.
(10-02-2019, 20:43 PM)kalleb Kirjutas:  Makstes mitte eurodes lisandub kaarditehingule ka valuutavahetustasu , selle kohta midagi ei räägita aga see on
viimati olen käinud koreas, türgis, indias. viimases riigis valisin õige panga automaadi (uurisin tausta eelnevalt) ja võtsin umbes 200 000 kohalikku raha välja (ca 300 eurot) ja pank võttis 5 eurot teenustasuks, kuna olin indiasse läbi makera jõudnud ja igas lennujaamas midagi ostnud, siis enne kui raha reaalselt arvelt maha arvasid, helistasid ja uurisid kas ikka see olen mina, kes selle tehingu tegi (ma oleks võinud veel öelda, et ei ma olen kodus, aga ilmselt oleks siis asi välja tulnud). Kolleeg swedpanga kaartidega (tal oli neid 3 erinevat: visa, mastercard ja maestro) ei saanud samast automaadist midagi kätte pluss lisaks teatas automaat rõõmsalt et pangaarve on 0, mis tekitas kerge paanika ja kaugekõne panka (sinna läks jah 100 eurot ära, sest pidi ooteliinil tiksuma), türgis ja koreas läks raha kaardilt päevakursiga maha
(11-02-2019, 17:38 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Ega ainult pank ei röövi. On kauplusi, Saksamaal, maksate kaardiga? Nupuvajutus ja 1,4 % arvele otsa Big Grin
Kas Soome, Rootsi, Norra või Taani isikutunnistust on? Ei ole. Siis alkot ei saa Smile
igakord münchenis käies näen sama, et sakslased on sularahamehed Big Grin seal tasub ka valida automaate, osades on teenustasu 15 eur ükskõik mis summa väljastamisel, osadel 5 eurot.  taksos enamasti kaardimakse ei õnnestu ja on ka juhuseid, et kopeeritakse krediitkaart selle vanakooli kopeerpaberiga. taksokviitungid on kõik siiamaani paberil ja pastakaga täidetavad. kaarditerminal leitakse üles peale pikka veenmist, et kas nüüd jätame arve maksmata (sest kaardikleeps esiklaasil on) või otsid ikka terminali. Öösel napsutanuna sõites nad muidui mitte keegi kaarditerminali sulle ei paku ja autosse ka ei kutsu enne kui sul sula pole näidata. aga see saksamaa kiiks. Ise maksan rõõmsalt 10 sendiseid arveid ka kaardiga, suuremates poodides. Neil seal kaarditasud teistsugused kui laadamüüjatel, kellelt võetakse iga tehingu pealt summa.
Vasta
#53

(11-02-2019, 17:38 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Kas Soome, Rootsi, Norra või Taani isikutunnistust on? Ei ole. Siis alkot ei saa Smile

Ära nüüd nii umbes ka lahmi...   Kõikides nendes riikides saab kenasti alkot passi ettenäitamisel osta. Iseasi kas Norrast keegi tahab osta... Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#54

(11-02-2019, 18:25 PM)alfredo Kirjutas:  Poolas poes maksmisest ma päris täpselt sotti polegi saanud, et kas soodsam on kaardimakse arvestada euris või zlotis. Nad küsivad seda, kui kaardiga üritad maksta. Ühtepidi tahavad mingit teenustasu, teisel juhul arvestatakse kurss jällegi tunduvalt madalam. 

See on mingi viimase aja uus trend kunde lüpsmiseks välja mõeldud. Maksta on soodsam kohalikus rahas, selle näite puhul siis zlotis. Siin peab ise tegelt vaatama mida see müüja seal selle aparaadiga sehkendab. Enne pinn koodi küsib aparaat (kui saab aru, et väljamaa kaart) kas sa soovid maksta euris või zlotis, ja tihti vastab müüja sinu eest, et euris, mida ta tegelikult teha ei tohiks. Pull on veel selles, et see küsimus on minu mäletamist mööda kah kohalikus keeles. Kui maksad, kohalikus rahas, (ehk siis selle näite puhul zlotis), läheb sinu kodupanga kursiga, aga kui vastad euris, siis läheb pisness selle kaupmehe määratud kursi alusel. Mina olen olukorra lahendanud selliselt, et ütlen kohe, et soovin maksta zlotis. 
Ja, et sind ikka korralikult lohku tõmmata ei ole see küss mitte esitatud kujul, "kas hr.soovib maksta eur?" Jah või ei ? Noo ei, see liiga lihtne ju. See on ikka esitatud korralikus talveralli vaimus: "ega hr. ei soovi maksta euris?" no mõtle nüüd. Jah või ei ?

Olen seda aparaati testinud nii jahhi kui eiga ja minu kogemuse järgi pannide maal muudab see jah või ei lõppsummat kodupangas suurusjärgus umbes viis prossa. Usas vähem.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#55

Kas te selle zlotuwka ja euriga mööda ei pane. Maksad sa ikka niipalju kui asi maksab lihtsalt tšeki annab aparaat siis kas zlotis või arvutab kauba maksumuse päeva kursi järgi eurodeks. Oma kodupangas läheb arvelt maha võrdne summa nii zloti kui euro maksena.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#56

Olen paaritunnise vahega ostnud erinevatest "Biedronka" (kohalik Säästumarket) poodidest, kasutades üht ja sama makseskeemi (maksin kaardiga euros). Kurss oli mõlemal juhul kapitaalselt erinev. Suurema ostu juures (ca. 100+eur) oli soodsam kurss. Samas võivad need poed frantsiisid olla ja ka erinevaid makselahendusi kasutada... See, et kaardimaksetasu kohalik toidukauplus ei küsi, on kohaliku kultuuri ja harjunud kõrgete hindade (kus see sees) küsimus. Mul pole küll tänaseid andmeid, kuid ega meil mõni aeg tagasi kaardimakselt läks ka teatav protsent pangale. Saksas lihtsalt kaupmees laseb selle kliendil maksta.
Vasta
#57

Ma pole päris kindel mis protsenti kaupmehelt kaardi kasutamise eest võetakse , oli vist 1,5%  aga võin ka eksida , selle maksab nagunii otja kinni , see on hinna sisse arvestatud ja võetakse märkamatult , tuleks ju suur kisa et näe , mingi tea mis lisatasu jälle , lihtsam on märkamatult võtta ja klient ei aimagi
Vasta
#58

https://www.ohtuleht.ee/940644/sagenenud...kasumirida
Vasta
#59

(12-02-2019, 09:39 AM)kalleb Kirjutas:  Ma pole päris kindel mis protsenti kaupmehelt kaardi kasutamise eest võetakse , oli vist 1,5%  ...

lisaks sellele võetakse maksu ka sularaha sissemaksetelt, see on meie panganduses uus tase.
Vasta
#60

(12-02-2019, 11:21 AM)honkomees Kirjutas:  
(12-02-2019, 09:39 AM)kalleb Kirjutas:  Ma pole päris kindel mis protsenti kaupmehelt kaardi kasutamise eest võetakse , oli vist 1,5%  ...

lisaks sellele võetakse maksu ka sularaha sissemaksetelt, see on meie panganduses uus tase.

g neli s veab relvastatult sularaha. Ega keegi arva ometi, et tasuta?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne