Kaardimaksed ja probleemid nendega
#1

Kõik teavad ju et rahvusvaheline roiskuv kapitalism proovib meie igaühe taskust järjest rohkem raha välja õngitseda ja selleks võetakse kasutusele igasugused meetodid

Üks nendest on kaardimakse kus sa kaotad kontrolli väljaminevate rahavoogude kohapealt , eriti langevad selle lõksu lapsed ja naised

Tegelikult tahtsin siinkohal informeerida austatud kaasfoorumlasi kaardimaksega kaasnevatest ohtudest

Näiteks bensiinijaamas tankima minnes peab olema sul arvel olema vähemalt 200 euri , tehakse 150-200 eurine broneering , võtad kütuse ja tagastatakse liigne raha 

Kui 20 euri on kaardil siis tutkit , ei teenenindata

Mul juhtus Soome laevapileteid tellides selline jama et internetis piletit tellides ja kaardiga makstes  oli  mingi error a la kaardimakse ebaõnnestus ja et proovi uuesti

Neljanda korraga asi õnnestus.

Ja mis ma pärast näen , 1 katse võeti 91 euri broneering , 2 katse kaardimakse ebaõnnestus, 3 katse  kaardimakse ebaõnnestus , neljas katse võeti  91 broneering 

Paari päeva jooksul viimane broneering kanditi laevafirmale arvele 

1  broneeringut ei tunnista keegi , võetud on , laevafirma raamatupidaja saatis teate et tema seda ei näe seega seda pole neil , anulleerida pole võimalik

2 ja 3 katset oli näinud

4 broneering tuli neile peale seda tunnistab

Ühesõnaga sain tünni 91 euri, soovitati ühendust võtta pangaga 

Pank teatas et nemad ei saa midagi teha , laevafirma pole seda vastu võtnud ega anulleerinud ja et kui tahad ikka oma raha kätte saada siis oota 18 päeva - äkki siis tuleb tagasi

Ühesõnaga sistema-nippel 


Ükskord sain ka huvitava elamuse osaliseks , ostsin 6 eegu eest pirukaid broneeriti mult 6000 euri , sain õnneks tagasi
Vasta
#2

no ma ei tea,aga olen ka tangin kaardiga ja pole nagu probleeme olnud.on olnud nestes kunagi,et käss lõppes,aga kütet anti minu soovi 60L asemel 6-7l hoopis ja kõik.see viimase paari aassta juhtum,mullu tunamullu äiktse.
'
Vasta
#3

no kui võetud on siis konto väljavõte peab ju näitama ja sel juhul panka jalgu vasta maad tampima.
Vasta
#4

Konto väljavõte näitabki et  on broneeritud 91+91 eurot ja pärast paari päeva on 1 x91 eurot  liikunud broneeringust laevafirma kontole 

Teine broneering võeti ka aga pank väidab et seda enne 18 päeva tagasi pole võimalik saada , siis pidi automaatselt tagasi tulema 

Ühesõnaga kadus nagu musta auku

Põhjuseks ütlesid nad et laevafirma serveris oli olnud mingi  katkestus umbes 20 sekundiline , see tingiski et vahepeal ei toiminud

Siin veel huvitavat lugemist 

https://tarbija24.postimees.ee/3376925/s...d-ei-toimi
Vasta
#5

Siin räägitakse ka sellest broneeringust, tegu on automaattanklaga

http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?9,11899761


https://tarbija24.postimees.ee/1806779/a...ilma-jaada

https://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?t=52698
Vasta
#6

tangin alates suvest olereksist ja pole probleeme olnud.saue tanklat väldin kui võimalik kuna seal ürgaeg.
Vasta
#7

Tsitaat:bensiinijaamas tankima minnes peab olema sul arvel olema vähemalt 200 euri 
Seni olen teadnud, et 100 peab olema ja K-s oli sellega võimalik. Teisi pole ammmmmu kasutanud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#8

200 võib olla rekkal kuna seda paaki annab täis luristada,aga sõiudukatel ju pole nii suuri paake.60l paagi juba ca 80.- täis.
80L paak läheb üle sota,aga kas nii suuri ongi?
Vasta
#9

See on huinjaa selle kõrval mida kõike saab viipemaksega korda saata...
 Laatadel on üks terminal kasutusel ja siis ajaviiteks proovisime, et kui kaugelt võtab. Põhimõtteliselt ei pea kaarti rahakotist väljagi võtma, kui juba terminali saab vastu käekotti korra panna on 25€ makse tehtud....   Seega viipemakse võimalusega kaardid tasub rahvarohketes kohtades enda lähedal hoida, et keegi ei saaks möödaminnes terminaliga "kogemata" vastu minna...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#10

Selle vastu pidi aitama fooliummüts
Vasta
#11

eraldi rahakotid ja spestiaalsed ümbrised on nende viipe kaartide jaoks olemas.
Vasta
#12

ei pea teil tanklas arvelolema 100 egas 2000 saab ka tankida kui on ainult 5 tuhrikut. Saad tankida täpselt niipalju eest kui arvel on.

Lihtsalt maksimaalne ühekordne tankimine kaardiga on erinevates tanklates erinev - mõnes 100 ,mileega ei saa suuremat paaki täis ja mõnes 150.

See bronnivärk pigem su enesekaitseks kui keegi kaardi pihtapaneb ja rekkat tangibSmile

H.
Vasta
#13

Prrr.... Kallimaks kui kullakoormad jne. tuleb sularaha tunnistada.  Smile
Vasta
#14

(09-02-2019, 21:25 PM)hundu77 Kirjutas:  ei pea teil tanklas arvelolema 100 egas 2000 saab ka tankida kui on ainult 5 tuhrikut. Saad tankida täpselt niipalju eest kui arvel on.

Ei ole päris nii. 
Sõltub riigist, Eestis sõltub kütuse operaatorfirmast.
Prantsusmaal oli väga tihe nähtus, kui keegi tuli ja pakkus sulle vastava hulga sulli, et saaks sinu kaardiga tankida, sest tal enesel broneeringuks minev summa kaardil puudus. Sulas maksta automaattanklates seal reeglina ei saanud.
Vasta
#15

ma nüüd tuliuue id-kaardiga ei saa panka jm sisse muidu kui firefoxiga, softis on mingi viga nagu meie itimehed juba teadsid. Koduarvutisse pole tahtnud seda rebast panna, niigi vana ja aeglane masin.
Vasta
#16

Uuemõisa Circle K ei tunnistanud aasta tagasi krediitkaarti, kus oli 75 euri vaba jääki peal, kuna Circle bronnib 100 euri nagu oli vist ka Olerexil. Kuigi, mälu võib petta aga on jäänud mulje, et Circle need tanklad, kus käid tihti - justkui ei bronni igakord enam seda sotti ette. Aga see võib vabalt hallutsinatsioon olla Smile

Mul ei loe Tallinna ühiskaarti läbi alumiiniumist kaarditasku/ hoidja samuti. On ka üks spetsiaalne kaardihoidja, mille kinkis ühes pangas töötav sõber. Tema kommentaar viipemaksele oli see, et... Ei aitäh ?
Vasta
#17

(09-02-2019, 21:30 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Prrr.... Kallimaks kui kullakoormad jne. tuleb sularaha tunnistada.  Smile

No ega see sularaha ka alati ei päästa, mul kunagi sõi 50 eurose ära ja kütust ka ei andnud 

Helistasin mingile infonumbrile ja see ütles et anna arvenr , ta kannab tagasi ja kandis ka
Vasta
#18

Kunagi oli ju rahal lausa kaks erinevat väärtust. Sularaha ja ülekande rubla Big Grin
Vasta
#19

(09-02-2019, 21:30 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Prrr.... Kallimaks kui kullakoormad jne. tuleb sularaha tunnistada.  Smile

See pädeb, kui käid külapoes leiba-saia-vorsti ostmas.
Kui tahad välismaa internetipoest midagi osta, kuhu sa seda sulli pakud seal?
Saadad mingile kilile postkontorist rahakaardi?
Vasta
#20

(09-02-2019, 22:18 PM)honkomees Kirjutas:  ma nüüd tuliuue id-kaardiga ei saa panka jm sisse muidu kui firefoxiga, softis on mingi viga nagu meie itimehed juba teadsid. Koduarvutisse pole tahtnud seda rebast panna, niigi vana ja aeglane masin.
Mul vastupidi, ainus mis uut ja värvilist ID-d tunnistab on chrome, ff ei tunnista ideed juba pikemat aega. lisasid ja setinguid on muudetud, aga ei...

tankimisest.
Olen tankinud seb-i kaardiga kus kindlalt vähem peal, kui eelnevalt pakutud ja pole veel kuskil tankimata jäänud.
Korra on olnud ka juhus, kus kaardil 10,50 vms sümboolne summa ja automaat surus 11€ eest kütust paaki.  Nii jäi, tšeki viskas 11€ peale. A/A miinusesse ei läinud Wink


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne