Projekt ''Tsentrifuug''
#21

Oli majandis kunagi kuldsete kätega treial Vernik Harri e "Maestro", kes sõja ajal oli   Heinkeli tehasesse tööle sattunud. Oli ka ultratsentrifuugide valmistamisest osa võtnud. Väga palju lendas laiali katsetamisel. Selgitati, et lähevad kartulipealsetest kiudaine saamiseks... Ja saadud kiud sõdurite vormiriide valmistamiseks...    Aga tõenäoliselt aadu tuumaprojekti, mis jäi õnneks hiljaks.
Vasta
#22

(15-02-2019, 08:20 AM)hundu615 Kirjutas:  Ma saan aru,et see must löga on tsentrifuugist välja tulnud nn praht,aga kas näeks pilti mis puhtusastmega see õli sealt välja tuli võrreldes siiisevalanuga,saan aru ,et päris mesi sealt ei tule aga ikka.

Ma proovin leida kaks läbipaistvat pudelit ja vastu valgust vaadata/pildistada aga ma ei usu, et seal silmaga nähtavat erisust on. Tahma kasutatakse ka printerites ja värvides pigmendina. Tahm on maailma parim musta värvi pigment ja see suudab värvida kõik süsimustaks isegi hästi pisikese kogusena teise materjali sees. Tahmaosakesed on õlis mõõdetuna nanosuurustes, seega ei ole võimalik tavaviisil sellest lahti saada. Küll aga saaks võrrelda mingit muud värvi aineid, puhastatuna ja ilma. Momendil on aga tsentrifuug tahmast must seest ja ma ei hakka korraks seda ära pesema. Kui ma selle ära pesen, siis nii et ma seal enam tahmaga ei mängi.

(15-02-2019, 09:51 AM)hulgus Kirjutas:  Viskas kah tulukese vilkuma, aga vastupidises suunas.
Kui mitte ei soojendaks, vaid jahutaks...? nii umbes -20/-25 kraadini ja laseks sealt meie "arktilise" kliima jaoks mõeldud diislit läbi? Nüüd pole enam probleeme olnud, aga aastaid tagasi oli tavaline, et -15 kraadist algasid probleemid, paake, filtreid puhastades oleks võinud küünlavabriku avada.

Jah see on täiesti võimalik, radikasse saaks lasta näiteks vedelat lämmastikku Big Grin

(15-02-2019, 13:17 PM)olli Kirjutas:  Läheb vist akude ehituseks. Big Grin

Nii ei saa saladusi toota kui mingi tüüp tuimalt ära arvab Big Grin

(15-02-2019, 14:16 PM)Marko Kirjutas:  Kas selle "legaalse" Big GrinBig Grin  diisliõli ködi on alles?
See oleks huvitav atsetooniga puhtaks pesta, setitada, aurutada, siis metall ja muu jama eraldada. Magnet ja kullapesutehnoloogia abiks. 
Saaks teada, mida üks mootor taluma peab...

Ma ei usu et selle ködi seest midagi üles leiab nii lihtsalt. Seal vaja erinevaid kiiruseid tsenrifuugiga, et erinevate massidega osakesed eraldada üksteisest ja siis veel kuidagi omakorda eraldada, näiteks alumiiniumi osakesed tahmast jne. See kõik tuleks eelnevalt välja arvutada, et üldse midagi oskaks otsida. Seda saaks teha läbi erinevate hapete ja muu taolise keemiaga jebimist. Üldiselt liiga diip teema minu jaoks ja pole ka vastavat huvi ega oskusi, ega seadmeid.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#23

Aga majandis Teh hooldel traktorimootorist võtsime õliproovi ja saatsime rajoonikeskusse laborisse. Kui mõnda ülearust komponenti liig palju- helistati veel samal päeval- võtke vähemalt õlivahetus sel ette või harutage massin laiali. Kord nädalas tuli kirjalik vastus, kus Zn, Cu, Fe, Si, C jne milligrammid,  kirjas. Au loetelus polnud... Ilmselt õlianalüüs midagi eriti keerulist polnud. Maksis vähe ja igas rajoonis tehti.
Vasta
#24

(15-02-2019, 16:02 PM)pen.skar Kirjutas:  Aga majandis Teh hooldel traktorimootorist võtsime õliproovi ja saatsime rajoonikeskusse laborisse. Kui mõnda ülearust komponenti liig palju- helistati veel samal päeval- võtke vähemalt õlivahetus sel ette või harutage massin laiali. Kord nädalas tuli kirjalik vastus, kus Zn, Cu, Fe, Si, C  jne milligrammid,  kirjas. Au loetelus polnud... Ilmselt õlianalüüs midagi eriti keerulist polnud. Maksis vähe ja igas rajoonis tehti.

Kahjuks on läinud taolised rajoonid koos laboritega jäädavalt. Täna pead maksma iga liigutuse eest. Selleks peab olema vajadus või tahe, mul pole kumbagi Smile

Labori hinnakiri.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#25

Kui Toll mulle 180 krooni trahvi määras, siis nad rabelesid teeotsas ju kahjumiga! Kui Dk Blue märgistusaine analüüs 34,80 € nüüd. Kohe parem hakkas...
Vasta
#26

(15-02-2019, 16:14 PM)viplala Kirjutas:   Täna pead maksma iga liigutuse eest. Selleks peab olema vajadus või tahe, mul pole kumbagi Smile

Labori hinnakiri.

Need hinnad maalivad mulle pildi sellest,et nagu ei ole tehnika areng aidanud kaasa asjade lihtsustumisele ja kättesaadavusele. Ja ometi aeg on edasi läinud,võiks arvata,et sellega muutunuks ka hind. Tutkit. Big Grin
Vasta
#27

(15-02-2019, 18:19 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Need hinnad maalivad mulle pildi sellest,et nagu ei ole tehnika areng aidanud kaasa asjade lihtsustumisele...

Tehnika arenguga pole siin midagi pistmist. Küsitakse niipalju, kui saab/makstakse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne