Kodutehnika ja elektroonika kvaliteedist.
#41

Mul ka vesi suhteliselt karvane ja varemalt oli vaja päris tihedalt puhastada. Kui aga veetemperatuuri maha keerasin 60 kraadi peale on mured kadunud.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#42

(02-03-2019, 19:18 PM)rocker Kirjutas:  Eks olen siin katsunud boilerile aasta-poolteist intervalliga hooldust teha. 
Vesi meil tõesti üsna rauda täis ja katlakivi tuleb alati miskine pool ämbrit Big Grin  
Magneesium pulk oli ka üsna "näritud"  läks koos küttekehaga uus. 
Aga selliselt lõhki küttekeha polnud veel näinud. Asi veel täitsa töötas...
Olin kunagi sama püüdlik, aasta möödas, "spetsjalist" tuli kohale, keeras flantsi maha, küttekeha jäi loomulikult katlakivisse kinni ja paindus nii, et tagasi ei saanud panna. Arve koos töörahaga oli päris. Edaspidi kiskusin lahti vaid siis kui ära kooles, 2-5 aasta järel. vahetuse kulud samad mis hooldusel. Mingi Kristall oli, kestis 20 aastat, esteetilistel kaalutustel läks vahetusse. Hetkel annab sooja vett atlanticu keraamiline, 2011 läks paika ja rohkem ei tea sellest midagi.

(02-03-2019, 20:08 PM)Daff Kirjutas:  Mul ka vesi suhteliselt karvane ja varemalt oli vaja päris tihedalt puhastada. Kui aga veetemperatuuri maha keerasin 60 kraadi peale on mured kadunud.
Kui pikemat aega vett ei tarbi, siis haisema ei lähe? Ehitamise ajal keerasin ka temperatuuri alla 60c, paar kolm päeva vett ei tarbinud ja kui siis kraani lahti keerasid, võttis silmad kipitama. +64c on elu algamise-lõppemise piiriks.


Vasta
#43

Ilmselt analoog termostaadiga seda temperatuuri päris paika keeragi. Paika regullitud 60 asemel võib vabalt olla 65+. Ise üritan kellade, tulede ja vilede järgi hoida 65-70. Paha lõhna ei teki ja soojast puudu ei jää.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#44

Mulle üks tark mees kunagi ütles, et sellest boileriga sooja (<70kraadi), vee tekitamisest võib saada legionelloosi..

Mingid soovitused on, et kas kütab koguaeg 70 peale või siis paar korda nädalas 90ne peale kütta.
Vasta
#45

(02-03-2019, 16:42 PM)13piisab Kirjutas:  
(24-02-2019, 22:14 PM)nemps Kirjutas:  paari aastaga kas sureb taustvalgus või läheb soft tuksi, no vähemalt on remonditav. Sama on LG osade seeriatega, taustvalgused surevad, kuigi ise on just LG see mida kõigele muule eelistan.
LCD puhul on LG ka suur tegija. Nt Samsung kasutab juba mõnd aega LG LCDsid - samas OLED on neil oma.
kui eeldada, et see hiljaaegu uuendatud Wiki artikkel on ajakohane ja piisav, siis enamus lõpptarbija terviktoote kokkupanijaid ei tooda ise LCD ja-või OLED paneele:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_...ufacturers

kui keegi on teemat sügavamalt uurinud, siis üldvaated oleks huvitavad!
Üldiselt on tihti nii et maatriks ise on LG aga paneeli korpus koos lediribadega on ikka kollane. Odavamal otsal pannakse kõik ledid jadasse ja lastakse vastav pinge otstele peale näiteks 40x6 volti. Kuna ledil on pigem kalduvus lühistuda kui katkestusse minna on tavaliselt näiteks remonti jõudes juba näiteks sellest 40 ledist näiteks  kuus kutud. ehk siis loogiliselt mida rohkem lede lühistub seda kõrgem on pinge ülejäänutel ja seda kiiremini nad surevad. Lõpuks läheb mõni led katkestusse ja ekraan pimedaks või siis kontrollelektroonika saab aru et jama on majas ja ei lase enam valgustusel käima minna. Üldiselt on see jama paksemate ekraanidega kus ledid on ekraani taga. Õhemad ekraanid kus ribad on servas nendel on ledid üldjuhul grupeeritud näiteks neljaks grupiks on oluliselt töökindlamad, kuigi ka seal on mudeleid millel ledid surevad.
Vasta
#46

(03-03-2019, 01:14 AM)MellMellMell Kirjutas:  Mulle üks tark mees kunagi ütles, et sellest boileriga sooja (<70kraadi), vee tekitamisest võib saada legionelloosi..

Mingid soovitused on, et kas kütab koguaeg 70 peale või siis paar korda nädalas 90ne peale kütta.


90-ni ei lasegi need termostaadid reguleerida. Ma olen keeranud siis põhja kui suurem vee tarbimine on ette näha nädalavahetusel. 90 kraadist on asi kaugel. Rolleyes
Vasta
#47

Elektrilisel boileril on vist 75 - 78 kraadi maksimum .
Vasta
#48

(04-03-2019, 02:23 AM)edvard Kirjutas:  Elektrilisel boileril on vist 75 - 78 kraadi maksimum .

Mul 55 kraadi ja seda aastast 99. Küttekeha ei ole vahetanud magneesium anoodi vahetan nii 2-3a tagant.
Vasta
#49

Mina lasin neil anoonidel rahulikult ära sulada ja uusi asemele ei pannud. Anoodiga maitsestatud vesi ei ole enam päris see, mis ta olla võiks. Libe ja vastiku lõhnaga. Küttekehad pidasid suuremal u.10 aastat, siis hakkas kuskilt korpusest läbi ajama. Kahtlustan, et see korraline anoodi vahetus on ikkagi tarbimismajanduse osa, sest suurem osa inimesi sellise asjaga hakkama ei saa ja on vaja vastav mehike kutsuda. Väikesed tahtsid algul nii viie aasta tagant vahetust, kuna samuti andis järgi korpus. Viimased boilerid on olnud juba keraamilise kehaga ja kas seal ka libesti sees on olnud - ei tea arvata, kuna olen riskinud kasutatud asjade ostuga. Vesi on ilus. Ainuke asi, mis keraamiliste puhul algul häiris, oli häälekas soojenemine. Nüüdseks on seal asjad vististi paika loksunud ja keemine enam nii intensiivne ei ole. Ja lisaks ajasid soojenduse ajal ülevooluklapist vett välja, ei aidanud uute paigaldamine ega miski. Paari aastaga on seal miski katlakivistumise protsess ära toimunud ja võiks alt juba ämbri ära võtta. Aga ei viitsi.

See, mis Ksf!rocker-i piltidelt vastu vaatas, on kellegi tööõnnetus. Kest on ju lihtlabaselt lõhki keenud.
Kas on korraks seest kuivale jäänud või tenn siis ehitusveaga? Kui torud tagurpidi ühendada või boiler teistpidi seinale panna, siis pole selline asi üldse võimatu. Vähemalt mulle nii tundub.
Vasta
#50

(03-03-2019, 23:39 PM)veix__ Kirjutas:  
(03-03-2019, 01:14 AM)MellMellMell Kirjutas:  Mulle üks tark mees kunagi ütles, et sellest boileriga sooja (<70kraadi), vee tekitamisest võib saada legionelloosi..

Mingid soovitused on, et kas kütab koguaeg 70 peale või siis paar korda nädalas 90ne peale kütta.


90-ni ei lasegi need termostaadid reguleerida. Ma olen keeranud siis põhja kui suurem vee tarbimine on ette näha nädalavahetusel. 90 kraadist on asi kaugel. Rolleyes

kunagi kui elektri pealt oli soe vesi siis ka hommikul vara üles ja öise voolu aeg andur boilerisyt välja ja vesi kuumaks ja küttis kuni rakendus avarii lüliti ja luxi boileril häda miskit.
Vasta
#51

(02-03-2019, 16:29 PM)rocker Kirjutas:  Huvitav, miks viimasel ajal veekraani katsudes imelikult säristas  Big Grin
Küttekeha healjuhul poolteist aastat vana...
[Pilt: IMG_20190302_150208.jpg]

Rikkevoolu kaitse ?
Vasta
#52

(04-03-2019, 10:08 AM)alfredo Kirjutas:  ....Ja lisaks ajasid soojenduse ajal ülevooluklapist vett välja, ei aidanud uute paigaldamine ega miski. Paari aastaga on seal miski katlakivistumise protsess ära toimunud ja võiks alt juba ämbri ära võtta. Aga ei viitsi....

Rõhkude kõikumine liiga suur.
Paisupaak puudub?
Vasta
#53

Minul küll andmed puuduvad mida naabrid kasutavad aga poed on täies "maailma odavamat paska"   Köögitehnika nt ostetakse koos köögiga mis ämma nt maksis 5K€ ja sisaldab mingeid tootjaid mille googledamine ei andnud tulemust. Mediamakrt ja Saturn on täis mingit O.K nimelist paska. Ühtegi normaalselt kaablitki ei saa Saksmaal poest osta kui sa  just mingit spets poodi ei külasta, mis on ainult suurlinnades, ainult H(j)ama tooted. Apple kaablid/värgid on.

Keskmine Sakslane ostab ainult hinda - AINULT.  Jah Jõukas Sakslane ostab  Kaubamärki (Miele/Vorwerk) kuigi täna ei ole see parem kui keskmik Bosch/Siemens

Naabrid muidugi arvasid et ma lollkas olen et omale Siemensi nõudepesumasina ostsin...raha raisk
Vasta
#54

Mul on selline 200 liitrine boiler ja  15 aasta jooksul on see vastu pidanud , vest ei haise nagu osadel boileritel

https://www.harjuelekter.com/et/content/mootmed

Katlakivi muidugi kogus päris kõvasti sisse ja lõpuks katlakivi purustas mingi väikese julla seal sees ära niiet vesi hakkas välja immitsema , küttekeha toimis ja vesi oli soe

Torumees tellis uued jubinad , tuli ära vahetada terve küttekeha sest see julla oli küttekeha juures

Katlakivi tuli bolierist aga 2 ämbritäit 

Peale katlakivi eemaldamist läksid elektriarved ka kergelt väiksemaks - ju siis soojusvahetus toimub kiiremini

Ainus  puudus et võtab kõvasti  voolu ja eklektriarved iga kuu sinna 100 euri ligidale ( terve maja elekter muidugi mitte ainult boileri)

Ja muidugi ega kõige odavam see boiler ka polnud aga vastu peab hästi

Vanasti oli mingi Kristall  85 liitrine boiler ja sellel tuli küttekeha iga aasta kord või 2 ära vahetada , magneesiumpulka ka , vesi oli libe ja haises 

Hoopis teine lugu on veepumba hüdrofoori kottidega , viimane pidas vastu ainult 3-4 kuud 

Osad peavad vastu 3-4 aastat 

On sattunud ka selline mis andis veele sellise vastiku maitse ja tuli samuti ära vahetada

Pidev jama nendega, pole töökindlad asjad
Vasta
#55

(04-03-2019, 11:17 AM)MeelisV Kirjutas:  
(04-03-2019, 10:08 AM)alfredo Kirjutas:  ....Ja lisaks ajasid soojenduse ajal ülevooluklapist vett välja, ei aidanud uute paigaldamine ega miski. Paari aastaga on seal miski katlakivistumise protsess ära toimunud ja võiks alt juba ämbri ära võtta. Aga ei viitsi....

Rõhkude kõikumine liiga suur.
Paisupaak puudub?

Midagi sellist vist jah.

Ise olen kah laisk - esimene internetiotsing näitas, et garantii ei kehtigi, kui paisupaaki kupatusele järgi ühendatud pole. Samas nagu ei mäleta, et tavalise küttekehaga broileri ühendusskeemis selle vajalikkust kunagi mainitud oleks. Ja pole seda ka kunagi paigaldanud. Kuigi vist peaks. Paar-kolm aastat tagasi vahetati üldveevärgi torud ja rõhk süsteeemis tõusis umbes baar-poolteist. Kui nüüd hästi järele mõelda, siis umbes samal ajal vanad paagid otsad andsidki. Ja tõusis vee hind. Mingi seos siin vist on, kuna ennemalt toimis paisupaagi osana madala survega veevärk.
Vasta
#56

(04-03-2019, 11:28 AM)nootsii Kirjutas:  ............................Mediamakrt ja Saturn on täis mingit O.K nimelist paska. Ühtegi normaalselt kaablitki ei saa Saksmaal poest osta kui sa  just mingit spets poodi ei külasta, mis on ainult suurlinnades, ainult H(j)ama tooted. Apple kaablid/värgid on.

Keskmine Sakslane ostab ainult hinda - AINULT.  Jah Jõukas Sakslane ostab  Kaubamärki (Miele/Vorwerk) kuigi täna ei ole see parem kui keskmik Bosch/Siemens
………………...……...………...

On sul selle O.K. kaubaga pikemaaegseid kogemusi või lihtsalt kompleks ei luba osta?
Sama kaablitega. Too näiteid.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#57

See ok. on üks mediamarkti enda bränd ja arvaks, et töötab. Selle raha eest keegi rohkem midagi ei ootagi.
Täpselt nagu Selveri Pilsnerist.

http://www.imtron.eu/#exklusivmarken
Vasta
#58

Kõik need privaatbrändid on selge hiina toode, mingit kvaliteeti pole sealt mõtet otsida. Põhimõtteliselt aliexpressi kaup euronicsi hinnaga Smile
Vasta
#59

Mul on kogemus kaubaga mis tuli kaasa köögiga. Töötas 4-5 aastat aga peale  maagilise tossu eraldumist ja teise margi valimist... saad vahest aru, esimese asjana dB-id.  Aga alati saab poes katsuda ja vaadata, vana "viadka" on selle O.K pesumasina  kõrval kvaliteedi etalon.
Vasta
#60

(04-03-2019, 20:42 PM)Mahno Kirjutas:  Kõik need privaatbrändid on selge hiina toode, mingit kvaliteeti pole sealt mõtet otsida. Põhimõtteliselt aliexpressi kaup euronicsi hinnaga Smile
noh alist saab ikka kvaliteetsemat kaupa ka kui euronicsist, tõsi hind on ka 2x korda kallim. Olen mõnele väiksemale masinale otsinud sealt asendust ja hind on umbes sama kui siin aga transa on asja hinnast kallim, nii et ei tasu ära. Aga nt telefonid, sama Huawei mudeli saab sealt poole odavamalt kui meie "firmakatest". Omal töötab hiina Blackview IP68 ekstreemtelefon 2 aastat mureta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne