Kaasajal toodetud kreissaag
#1

Kas selline või sarnane toode õigustab ennast üldse? https://www.hansapost.ee/et/aed-ja-toori..._0286503c/

See esimene google vaste. Plaan pindu ja kaikaid lõigata. Ühtegi arvamust ei tuttavatelt ega internetist leidnud kahjuks ei ole.
Vasta
#2

miks mitte,2,2 kilo võiks ju lõigata kui ketas ka terav on.peaks hea kerge olema,aga suuremate puudega võib kergus jälle probleemiks olla.
Vasta
#3

Handymanist 2-3a tagasi sai samalaadne kaigaste saagimiseks ostetud, ainuke häda on külmaga käivitamine, muidu ok.
Vasta
#4

(23-03-2019, 17:08 PM)Provoker23 Kirjutas:  Kas selline või sarnane toode õigustab ennast üldse?

Tavavoolult 2,2kW on ikka kolevähe suure ketta jaoks. OK, see on nüüd tippsaag aga ega käsi ketas-saagi alla 1500vati osta ikkagi ei tasu. Selline on hinna/omaduste parim suhe. 
Samas, see kogupauk läheb Hechtil ülekandekadudeta otse saagi, mitte nagu vanasti läbi tohutu hõõrdetakistustega rihmade, ehk videote pealt ju täitsa saeb ja pööre isegi ei kuku! Võrreldes vanakooli "julmuritega" on kaitsed ka meeldiv nähe  Big Grin See ninaees vongerdav saeketas jms olid asjad, miks ma kreissae kasutamisest 90'te lõpul loobusin. Teine asi oli metsik voolukulu ja "kuumad traadid". 
Küsitav raha pole ju ka teab-mis arutu. Peenema pudi tükeldamiseks äkki isegi mõtekas ost. 
Vasta
#5

Võta poodist 60-70 eurone hiina järkamissaag, kinnita paari poldiga vana tooli külge. Kui ette näha laiad pinnud, siis kallim liuguri ja laseriga järkaja. Hea pärast käest panna, võtab vaid toolijagu ruumi.
Vasta
#6

(23-03-2019, 17:52 PM)pen.skar Kirjutas:  Võta poodist 60-70 eurone hiina järkamissaag, kinnita paari poldiga vana tooli külge. Kui ette näha laiad pinnud, siis kallim liuguri ja laseriga järkaja. Hea pärast käest panna, võtab vaid toolijagu ruumi.

Nendega on see häda, et tuleb kõik kaitsed ja takistused eemaldada, siis saab küll tükeldustööd teha. Mõtlesin sama pakkuda sest selline kelguga miiusaag on universaalsem. Lajatad raami ka veel alla, on pindu jumalik tükeldada. Aga sellega ümarmaterjali muidugi ei järka, selleks on kreissaag.
Vasta
#7

Kreissaag viimane 10a enam pole omal tööd teind. Reduktoriga juhtus midagi. Tegelikult täitsa remonditav, aga laiali ta jäi. Oli muidu traktori haakes. Tänasel päeval kui oleks vaja, siis kopeeriks sellist mõttelaadi, kui sooviks elektriga saagida.
Vasta
#8

Vanasti olid külaseppade kreissaagide mootorid 7kW, päris pika ja jämeda paku sai peale tõsta ilma et saag oleks isegi kõikuma hakanud, ketas läks keskmisest puust murosa sekundi jooksul tsäuh läbi. Isegi Ilmarise 4kW tehasetoodang oli selliste kõrval poisike. Nüüd soovitakse sama töö teha 2,2 hiina kW-dega saega, aega on siis miks mitte...

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#9

(23-03-2019, 18:21 PM)Laurts Kirjutas:  Nüüd soovitakse sama töö teha 2,2 hiina kW-dega saega, aega on siis miks mitte...

No ei ole ju sama töö. • Lõikesügavus:135 mm.
Vasta
#10

Maal näeb terve küla ,kui keegi ühefaasilisega keevitab või saeb.
Vasta
#11

(23-03-2019, 19:46 PM)vanaain Kirjutas:  Maal näeb terve küla ,kui keegi ühefaasilisega keevitab või saeb.
siis mingi kolgas kus vool nõrk.mul oli ka vool nõrk ja pandi uued liinid ja kuna peakaitse mingil põhjusel juba vene ajal 40A siis tuima näoga veeti ka mulle vastavad kaablid,edasi naabrile,aga tavalised.
Vasta
#12

Ostad ära, siis on näha, kas õigustab. Väike vahe on, kas see või järkamissaag. Sinu osutatul on ilmselt ketas otse mootori võllil ja harjadeta mootor, järkamissael on peente hammastega reduktor ja harjadega mootor. Saab viimasega saagida küll pinde ja kaikaid, ei pea kaitset eemaldama, jämedaid, mis vaevu alla mahuvad, neid ei saa.
Noh, mis mina ka tean, spetsialist on juba oma hinnangu andnud Cool

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#13

pindade jaoks saagi küll ja veel.
osta julgelt, hinda ka eriti pole.
suuremate eest on ju kaitse sisse ehitatud.
raam on fooliumist ja jämedama noti peale tõstmisel läheb tõenäoliselt lihtsalt kortsu.
samas on ilmselt hea kerge teise kohta nihutada.
minu omatehtud nikerdis on 5,5kw ja 70cm ketas teeb umbes 3000 pööret.
umbes 25cm mahub läbi lõikama ja üldse vahele mahub 30cm kanti.
selliseid siis vaja pöörata.
Vasta
#14

https://www.soov.ee/10755725-kreissaag/details.html

Selline alternatiiv. Kontrollitud, ennast tõestanud mudel. Tõsi küll, vajab veidi järelviimistlemist, aga sellest on mul siin teema kusagil.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#15

(23-03-2019, 17:45 PM)PlyVal64 Kirjutas:  See ninaees vongerdav saeketas jms olid asjad, miks ma kreissae kasutamisest 90'te lõpul loobusin.
Ketas tuleb korralikult esiteks räsada ja siis teritada, siis ei vongerda see ketas midagi.
Boonusena peaks võimsustarve ka vähenema.
Vasta
#16

(23-03-2019, 21:05 PM)tcumen Kirjutas:  
(23-03-2019, 17:45 PM)PlyVal64 Kirjutas:  See ninaees vongerdav saeketas jms olid asjad, miks ma kreissae kasutamisest 90'te lõpul loobusin.
Ketas tuleb korralikult esiteks räsada ja siis teritada, siis ei vongerda see ketas midagi.
Boonusena peaks võimsustarve ka vähenema.
kõikvõimalikud LÕIKAMISE  instrumendid peavad TERAVAD olema,pole vahet kas meisel saag puur.isegi suure rela pureva tavaketas laperdab mis kole perfekt ei laperda.saeketas vajab ka pinnimist kui loperdab,saeveskites profid toksivad haamriga ka praepannid sirgeks tagasi.vene ajal küll saaginud,aga seda rasket saagi annab vedida puuriidale järgi,lisaks upita neid sinna peale.lihtsam ja kergem füüsiliselt kettsaega ja elektrikas ei tee ka müra ja sama töö saab kergema vaevaga ja vaata et isegi kiiremini tehtud kui kreissaega.
korra toodi rekka koorem 3m pikka kütet ja hunnikusse,sikuta need hunnikust välja ja saepeale.husguga ronisin mööda virna,tükeldasin virnas ja siis haaratsiga pildusin eemale.
Vasta
#17

(23-03-2019, 21:05 PM)tcumen Kirjutas:  
(23-03-2019, 17:45 PM)PlyVal64 Kirjutas:  See ninaees vongerdav saeketas jms olid asjad, miks ma kreissae kasutamisest 90'te lõpul loobusin.
Ketas tuleb korralikult esiteks räsada ja siis teritada, siis ei vongerda see ketas midagi.
Boonusena peaks võimsustarve ka vähenema.
Kuna ma tõin seda "naabri" juurest suisa selleks ehitatud spetsiaalse käru peal, siis loobusin. Mõtlesin natuke, tegime Sõbraga ettevõtte ja edasi ei tahtnud enda elu ohtu seada!" Nii lihtne ongi. Leidsin tunduvalt ohutumad ja "arusaadavamad" lahendused 90'te poole peal! 25 aastat on möödas ja minu suhtumises OHTLIKSSE riistadesse midagi suurt muutunud pole... Enne  seda olin ju tööl KVLaevatehases ja seal oli tisleritöökoja saagide lintide teritamaine/liitmine ja ketaste teritamine eraldi "saeveski meeste töö". Miks ma peaks seda täna õppima? See on ju aastal 2019 puhas raha...
Vasta
#18

(24-03-2019, 21:38 PM)meli666 Kirjutas:  Lasin Tartus eelmine aasta Stelliidis 700mm ketast räsada ja teritada, hinnaks oli 7.- millegiga. ...
Ei teadnudki sellist firmat, oma kettad ja höövliterad olen lasknud teritada Ringtee 1 asuvas kontoris. Kas selles Stelliidis igasugu teritatakse?
Vasta
#19

Ma oma kreissael kasutan kõvasulamhambaga ketast, pole vaja räsamisega vaeva näha ja hääl on ka hoopis inimlikum. Ketas ise on 450 ja tasuta käes - puidutööstusest välja praagitud kerge kõveruse tõttu, samas küttepuude saagimiseks kõlbab veel väga hästi. Kui nüriks läheb (siiani pole tegelikult veel läinud), siis võtan lihtsalt järgmise..
Vasta
#20

(23-03-2019, 17:08 PM)Provoker23 Kirjutas:  Kas selline või sarnane toode õigustab ennast üldse? https://www.hansapost.ee/et/aed-ja-toori..._0286503c/

See esimene google vaste. Plaan pindu ja kaikaid lõigata. Ühtegi arvamust ei tuttavatelt ega internetist leidnud kahjuks ei ole.
täna just ostsin selle ja mina kui nõudlik ostja olen rahul.10 cm vaher nagu soojast võist läbi.hea kerge ja jõudu on piisavalt ja taaskord rõhutan ketas peab terav olema.kõvasulam hammastega ketas kaasas ja puha.negatiivne see,et kasutusjuhend kokku lappamiseks selline,et anna olla ja pooled pulgad jäid üle.punane kaitse küljes,aga vot seda musta ei mõista panna,aga pole ka vaja.eluaeg saaginud ilma ja sõrmedki alles.tõsi kord on väikesõrm rihthöövlis käinud ja mingi sõrm sai ka kunagi saagi mekkida,aga mitte kütte saagimisel kreissaega.just saagisin mingeid peeneid kaikaid 5-6 m pikad ja hullu miskit,mina olen rahul ja julgen soovitada.suured rasked pakud lasen ikka kettsaega nii lihtsam,aga pidevalt tekib sellist peenemat küttematerjali ja seda on hea tükeldada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne