Maima Masinapäev 11.mai 2019
#1

 
 
 
Algus kell 10.00. Kauplema oodatakse ehtsa talu- ja kodukaubaga, käsitöö, auto, traktori ja kõiksugu muude liikuvate ja liikumata masinate varuosadega ning muu asjakohase vanavaraga. Kauplemiskoha saab tellida 5 euro eest, mille sees on lisaks platsile ka tummine supp kehakinnituseks.
 
Vanatehnika näitusele on oodatud kõiksugu masinamehed igat sorti suuruse ja tegumoega masinatega
 
Masinapäeva eri on Eesti esimene KATA-de ja NATI-de ja muud sorti linttraktorite kokkusaamine, mille käigus proovitakse järele otse pealtvaatajate silme all traktorite headus põllutöödel
 
Meelelahutust pakuvad teatritükiga „Lugu naisest“ Aleviteater RÄNDTIRTSUD, lauluselts „Mõnusalt“ ja ansambel „1 teine 5“ . Töötab puhvet
Kellel on asjakohaseid üllatusi pakkuda, saab kõik tänuga vastu võetud
 
Kauplemisinfo ja eelnev kohtade registreerimine 10.maiks mobiil­telefonil 513 3839 Jaan Eelmaa. Tehnika alane info 521 3692 Tiit Talts
 
Orientiiriks: sõita Pärnu-Jaagupist 7 km Vahenurme poole, siis poe juurest vasakule ja veel 3km
Lugupidamisega MTÜ Maamootor
Vasta
#2

Pildi- ja videomaterjali: Autoleht
Vasta
#3

Väga mõnusad tunnid sai sealt veeta. Kiitus ja tänu!

Mis pagana traktor see UralZis-i sildiga täpselt oli? Helehall pisike roomik. Mingi isekoostatud?
Vasta
#4

(11-05-2019, 19:27 PM)gruppen Kirjutas:  Väga mõnusad tunnid sai sealt veeta. Kiitus ja tänu!

Mis pagana traktor see UralZis-i sildiga täpselt oli? Helehall pisike roomik. Mingi isekoostatud?
KATA?

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#5

Veermik osaliselt nagu küll aga mootor polnud küll see (gaz-i statsionaar?)? Mul on suureformaadilised kataloogid, detailijoonised kd-35 ja universaal u-2 kohta raamatukogus aga ei viitsi praegu seda lapata, tuvastamaks, palju seal kd-35st pärines.
Vasta
#6

(11-05-2019, 23:15 PM)gruppen Kirjutas:  Veermik osaliselt nagu küll aga mootor polnud küll see (gaz-i statsionaar?)? Mul on suureformaadilised kataloogid, detailijoonised kd-35 ja universaal u-2 kohta raamatukogus aga ei viitsi praegu seda lapata, tuvastamaks, palju seal kd-35st pärines.
Asjaosalisena võin selgitada. Vast on huvitav ka killuke ajalugu teistele teadmiseks. Tegemist on siiski KD-35-ga või täpsemalt selle alusvankriga. 1960-ndate lõpuaastatel oli see jäänud osaliselt lammutatuna ilma mootorita seisma. Minu meistrimehest isa otsustas selle omale kaubelda, sest plaan oli kodusesse majapidamisse mingi liikuv abimehhanism tekitada. Siin oli aga juba alusvanker olemas. Vaja vaid mingi mootor asenduseks leida. Sel ajal oli kättesaadavamaks mootoriks GAZ-MM mootor ja nii ta selle sinna peale kombineeris. Mäletan, et koduõues tegi see traktor ka mõne liigutuse edasi-tagasi. Ju siis pidas isa seda ikkagi liiga ebapraktiliseks tolleaegse pisikese aialapi jaoks ja traktor rändas uue omaniku kätte. Omale ehitas isa aga Moskvitsi mootoriga väiksema ratastraktori, mis teenib tublisti meid stänaseni. Ligi kolmkümmend aastat oli selle vale mootoriga KD-35 saatus vähemalt mulle ja minu isale teadmata. Teadagi, kui midagi kripeldama jääb, siis mingil hetkel soojendatakse vana asi uuesti üles. Ja kui veel praktiline vajadus tagant sunnib, tuleb tegutseda. Nimelt oli 1980-ndate keskpaigas olukord, kus miskipärast tekkisid probleemid talvel kodutee lumest puhtakslükkamisega. Suurele teele ligi 400 meetrit, aga ikkagi. Nii leidiski isa omale teise KD-35, millele kombineeris hüdrosüsteemi ja tera ette. See on seesama kollaseks värvitud KD-35, mida ka sel aastal Maima Masinapäeval näha sai. Aga tagasi ajaloo radadele. Nagu juba öeldud oli selle esimese KD-35 saatus meile ligi 30 aastat teadmata. Suur oli aga minu üllatus, kui viis aastat tagasi esimesel Maima Masinapäeval näitasime ka sedasama kollast teraga KATAT ja juurde astus mees, kes rääkis, et temal on ka KD-35 aga bensiinimootoriga. Asukohaks nimetas ka seda kanti, kuhu omal ajal traktor müüdi. Ja siis mul plahvatas. Vaevalt, et rohkem selliseid KATA-sid on, millel peal GAZ-MM bensiinimootor ning millega vesiselt maal sügisel kenasti hobukartulimasinaga kartuleid kannatab võtta. Nimelt mahub see linttraktor kenasti kartulivagude laiusega. Peale seda käisime isaga kohapeal traktorit vaatamas. Alles mis alles. Ja kui nüüd otsustasime Maima Masinapäevade eri teha linttraktorite kokkusaamise, tegin pakkumise ka praegusele omanikule, kes oli lahkesti nõus kohale tulema. Värskelt lõpetatud remont mõjus küll veidi toretsevalt, aga teinekord tehakse remonti lihtsalt remondi pärast oma parema äranägemise järgi. Aga las ta olla. Kui nüüd pilt ja see jutt kokku panna sai vast mõni asi selgemaks
Vasta
#7

Aitäh Veokamees,seda oli huvitav lugeda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne