IZ49 moderniseerimine
#1

Sai lolli peaga ostetud endale üks IZ49. nüüd küsimus. Kuidas ja mille juppidega oleks seda asja võimalik moderniseerida, et saaks murevabamalt liigelda.

Ehk siis kogu süütesüsteem. süütepool. küünal, 
karbuss.
pidurid, rehvid.

Kindlasti on veits värskemaid rattaid mille jupid võiks kerge modimisega sinna külge minna ja kindlasti on seda tehtud kah, ehk siis tuld kes midagi kuulnud.

Seda juttu, et sellega nagunii pole võimalik sõita pole mõtet ajama tulla. Seda on räägitud mulle siiamaani iga vene masina kohta ja ka Honda wini hiina koopia kohta, aga siiski on kõigega pikkasid sõite tehtud.
Vasta
#2

Vape / Powerdynamo süüde. Selline, mille süütepoolil on kaks sekundaarpooli. Keerad dekompressiooniklapi asemele ka küünla ja ongi kohe poole murevabam.
Karburaator.....selle mootorratta puhul karpa küll kedagi teele ei jäta. Võibolla mingi tänapäevasem minski karpa või mingi hiinakas lihtsalt mõni % parema mineku ja kütuse säästmise eesmärgil?
Pidurid - klotsid tuleb treida trumli järgi õigeks ja siis on pidurid igati vastavuses masina tippkiirusega.
Rehvid - värsked rehvid on saadaval ilmselt nii easthighway-s kui ka mujal. Sellised, millega kallutades hakkavad enne summutid põrandat kündma, kui pidamine kaob.

....
Vasta
#3

aitäh asjaliku vastuse eest.

vape tundub tõesti päris asjalik süsteem

karpa poolest keegi teab milline mikuni karpa sinna võiks sobida. vaatasin, et need tunduvad üsna töökindlad ja soodsad.
Vasta
#4

Vaata karpa lõõri diameetri järgi samasuur või pisut suurem, kui originaal.
Selle vape süütega on veel see nali, et kui tahta ühesilindrilisele IZ-le kahe küülaga süüdet, siis sinna sobis ainult mingi kindel pool. Mõned aastad tagasi komplekteeris Powerdynamo sellised komplektid eritellimusel. Kuidas nüüd neid saab, ei tea....

....
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne