Erinevad lihvijad
#1

Tere!

Mis erinevate lihvmasinate tüüpide vahe on. Lintlihvija, taldlihvija ja eksentriklihvija. Mis masin mille jaoks sobilik on?
Vasta
#2

Lint lihvija on pigem selleks, kui on vaja kiiresti ja jõhkralt lihvida,.ekstsentrik lihvila on selline universaalne, eriti kõva kui saab kiirust muuta, siis on kohe päris hea. Ja vibro lihvija on pigem naabrimehele näitamiseks. Mu meelest selle tootlikus ikka väga mannetu isegi kodus nokitsemiseks... aga no see on minu arvamus
Vasta
#3

(26-04-2019, 11:43 AM)maisalup Kirjutas:  Ja vibro lihvija on pigem naabrimehele näitamiseks. Mu meelest selle tootlikus ikka väga mannetu isegi kodus nokitsemiseks... aga no see on minu arvamus

Oleneb, mida on vaja lihvida. Mööbliga kunagi tegeletud sai, siis viimistlemises olid makita pisikesed tallad täitsa omal kohal. Head eksentrikud tahavad ka korralikku kompressorit, elektrilised on liiga rasked või siis jõuetud. Koduses majapidamises oleks just vibra kõige universaalsem, kui just puitpõrandat ei lihvi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#4

Lihvimistööriistasid on veel: õhupealt näiteks höövel-lihvija (sihka-sahka) või elektrilt rotatsioon-ektsentrik, lihtsamalt Festoolsi Rotex. 
Rääkides kaalust, siis just kaal on see, mis ektsentriku puhul "paugu "paberisse-puitu, mitte pihku paneb! Need imekerged õhult/elektrilt "pihulihvurid" on mõeldud vaid ja ainult ülipeene lõppviimistluspaberiga tööks, 150 ja peenem. 60 paberiga tööks peab olema juba vähemalt kahe-kahepoole kilojagu kaalu, muul puhul vibravad käed, mitte tald mööda lihvitavat pinda. Näiteks kõik Mirka maisnad on peenviimistlusrisitad aga seesinane 150mm tallaga Rotex on kõigeks. Sellega saab ikka vana värvi ka pealt maha...

Lintlihvija on ka päris hää robustse töö vahend, eriti höövli peenviimistluse asendajana materjalidele, kus tavaline käsi-elektrihöövel hästi ei toimi. Isegi minilindiga nokk-lihvijal on oma koht ilmas olemas.  Lisaks siis erikujuliste taldadega lihvijad, kõikmõeldavad eriketastega nurklihvijad, otslihvijad, ka poleerija jms mis ka kõik käib sama seltskonna alla. Ja kõige pullim - kõiki on mingil hetkel vaja, kui huvid ja tegutsemisampluaa on vähe laiem!
Vasta
#5

Mina lakkisin laudu ning kahe lakikihi vahel oli vaja lihvida.
Valikus oli uus, tolmukotiga vibrolihv ning veneaegne, mida algul paadiankruna tahtsin kasutada. Kuid käes tundus see vene oma palju parem.
Vene omal sai ka liivapaberit otse rullist võtta.
Muidugi seina või lage sellega lihvida ei kannata.
Pinnad puhastasin kompressori ning atsetooniga.
Vasta
#6

(26-04-2019, 12:22 PM)viplala Kirjutas:  
(26-04-2019, 11:43 AM)maisalup Kirjutas:  Ja vibro lihvija on pigem naabrimehele näitamiseks. Mu meelest selle tootlikus ikka väga mannetu isegi kodus nokitsemiseks... aga no see on minu arvamus

Oleneb, mida on vaja lihvida. Mööbliga kunagi tegeletud sai, siis viimistlemises olid makita pisikesed tallad täitsa omal kohal. Head eksentrikud tahavad ka korralikku kompressorit, elektrilised on liiga rasked või siis jõuetud. Koduses majapidamises oleks just vibra kõige universaalsem, kui just puitpõrandat ei lihvi.
Ma just mööbli juures neid 300w ekstsentrikuid millel timmitav kiirus soovitaksin
Vasta
#7

Suure värvi, laki vms sodi (nt kinni kleebitud ehituspapi) laseb mu meelest rellaka külge pandud kummitallaga lihvkettaga kõige rutem puhtaks. Olen paari toa jagu põrandaid teinud nii puhtaks. Väga tõhusalt võtab.
Vasta
#8

Aasta tagasi sai soetatud odav pneumolihvija. On saanud valu täie raha eest, põhitööriist nii liivapaberi, kui poleerimisketastega. Plastikust tolmutoru murdus kukkudes ära ja nüüd teeb kolekõva häält. Ainus viga, et viimasel ajal on hakanud tühjalt seistes kaasa vedama, st päästik ei pea. Muidu ok. Võrreldes 3-5mm võnkega taldlihvijaga on jõudluse vahe kordades. Lingil olev on juba uuendatud, palju plasti on metalliga asendatud.    
Kõrval on veel kasutada 25.-€ realiseerimisest ostetud "superturbo" lintlihvija, kole äkiline ja võimalus vaod sisse lasta on lihtne. Mingi aeg tagasi hakkas jonnima, päästik ei toiminud,  harjad olid tolmuga kinni paakunud, käib edasi.


Vasta
#9

Paksu värvi võetakse ikka keemia ja pahtlilabidaga või fööni ja pahtlilabidaga maha. Edasi selline Mirka erinevate ketastega https://www.makserv.ee/toode/ekstsentril...-125150mm/
Kõik kettad on võrgul, kogu sodi otse tolmuimejasse. Pöörded on reguleeritavad.
Vasta
#10

Jajah,  kõige parem on ikka betooni helikopter, vars tuleks takka ära visata ja koperdaja käe külge ankurdada, võtab maha põrandal oleva värvikihi, koos laudade ja kahe alumise korruse laega, ning vajadusel saab ka perset sügada, auto pahteldust lihvida või niisama ringi vibreerida. 

Kui aga päriselt vaadata erinevaid tööriistu, siis on vaja alustada algusest... milleks, kuhu, kui võimast, kui kiirelt, kui palju, kui kallis jne

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#11

mistahes lint ja festo vibra on noored höövlid.
festo on üldse tore kaubamärk, riistad maksavad jõhkralt aga samas saab nad pärandvara hulka jätta.
vibreerivate asjade jõudluse määrab ennekõike jõnksu ulatus, mitte sagedus.
Vasta
#12

(27-04-2019, 10:47 AM)diesel Kirjutas:  festo on üldse tore kaubamärk, riistad maksavad jõhkralt aga samas saab nad pärandvara hulka jätta.

Big Grin Amen selle peale! (anarhistist agnostiku teema...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne