Nobeauto
#21

CanAm - või mis see tsikkel oligi, kaks ratast ees ja üks taga?
Vasta
#22

L5e kategooria (kolmratas) on sümmeetrilise rataste asetusega kolmerattaline mootorsõiduk, mille valmistajakiirus ületab 45 km/h või mille sisepõlemismootori töömaht ületab 50 cm3.

https://www.mnt.ee/et/soiduk/soidukite-j...ategooriad

Ehk pole vahet, kas ees või taga.
Vasta
#23

siis on kas asi muudetud või on mul vale mälestus
ehk ka valede naistega saunas käinud kes udu ajasid Big Grin

igal juhul on Nobe puhul tegu autoga ja mitte mopeedi või mootorrattaga nagu selgus.
Vasta
#24

Kui mingil määral naasta teema esimese postituse juurde, siis mind paneb positiivses mõttes imestama, kuidas saab 1:1 maha viksida Subaru mõnede aastate taguse disainiidiootsuse "kalasabaga kuretiib" (vt. näiteks https://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Tri...11-17).jpg või https://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Imp...11-28).jpg)  ja panna see täiesti viisakalt välja nägema.
Vasta
#25

(05-05-2019, 10:52 AM)alfredo Kirjutas:  
(04-05-2019, 22:13 PM)r.i.h.o Kirjutas:  ...aga selle pärast keeg seda ei osta ja ostmata ka ei jäta.


Pigem jäetakse ostmata, kui sellele imelikule ebaturvalisele (abiratastega? : ))plastikust paadile ühel ilusal päeval hinnasilt välja pannakse. Üldiselt on inimesed ratsionaalsed ja oma raha eest teadlikult surma otsima ei lähe. Aga sellest kõigest on elektriauto teemas juba kirjutatud, ei hakka inimeste õnne eesti disainime üle rohkem ära rikkuma.

Ärge ajage seda ilusat asja segi praktilise tarbeesemega. See on sama palju pereauto, kui silikoontäidisega tissidega ajuvaba tibi on lastele ema. Aga - Nobe on kuratlikult hästi visuaalselt tasakaalus asi. Loodan, et sellele tekib reaalne sisu ja mul on võimalik antud 3x3 veoskeemiga kulgurit reaalselt proovida.

Või siis kaob unustuse öhe, nagu mitmed asjad enne seda.

Isand Muljar on aga ehe ajastu produkt: kaasahaarav rääkimisviis, isuäratav ja moodne lehekülg interneeduses, ainult, et ... toodet ei oleWink
Vasta
#26

(06-05-2019, 15:24 PM)olevtoom Kirjutas:  Kui mingil määral naasta teema esimese postituse juurde, siis mind paneb positiivses mõttes imestama, kuidas saab 1:1 maha viksida Subaru mõnede aastate taguse disainiidiootsuse "kalasabaga kuretiib" (vt. näiteks https://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Tri...11-17).jpg või https://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Imp...11-28).jpg)  ja panna see täiesti viisakalt välja nägema.

Kui "tavaline" autolemb piirdub Alfa nägemisega, siis autogurmaan oskab sealt juba Subaru üles leida. Nii see ongi - vahe geniaalse lennuka joone ja totrana tunduva tulemuse vahel on õhk õrn. Ja selles teinekord totakana näivas lõpptulemuses reeglina pole süüdi mitte disainer, vaid ikka raamid mis ette antakse ja asja ära nudivad. Nobe tuleb puhtalt lehelt ja seal on see geniaalne joon sees. Kui on võimalik auto paari joonega paberile panna ja ta on ära tuntav, siis ongi bingo. Neid autosid on väga vähe.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#27

Kõige lugupidamise juures valus ja vastik väita, et kolmerattalisega on kive, kände ja asfaldigi auke oluliselt keerulisem kui mõne juba tuntud muu versiooniga vältida.
Ilus näeb välja , mulle meeldib!!!  (Aga kolm rattarida!!!  Kaevukaas keset uulitsat, suur kivi, ilma kaaneta kaev keset uulitsat……      Kaherattalisega lihtne ühelt või teiseltpoolt, neljarattalisega ühelt ja teiseltpoolt korraga…. aga kolme rattaga…??? Kui ennem põle auku leidnud, siis tollega saand kindlasti hakkama.  (üldse ei imestaks kui kogu projekti rahastajaks mõni kindlustusselts trehvaks olema….)

loll on loll olla.
Vasta
#28

(05-05-2019, 12:06 PM)r.i.h.o Kirjutas:   pakuvad 2-300 km sõiduulatust ja mõnetunnist laadimist siis võib selle projekti kohe korstnasse kirjutada.
Miks nii kuri? Linnaauto ei vaja ju rohkem...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#29

Smile  Ma ei ole kindlasti kuri vaid lihtsalt natuke pessimistlik. 2-300 km läbisõit teeb küll auto kasutamise täna võimalikuks aga ei midagi enamat. Ja kindlasti ei ole see sõiduulatus piisav, eesmärgiks võiks olla näiteks, et autot peaks laadima korra kuus või veel parem korra poole aasta tagant. Täna tundub see ulme aga mõne aasta pärast ei ole see enam ulme. 
Ma arvan, et kui soovida, et seda projekti saadaks edu, võiks tal olla minimaalselt võimekus näiteks mitte ennast ainult ise parkida, vaid ka võimekus endale ise parkimiskoht otsida. 
Kui arendada mingit toodet ja kasutada juba töötavaid lahendusi siis toote välja tuleku ajaks on need juba moraalselt vananenud. Paralleel mobiiltelefonidega on autonduses täiesti olemas.

Ja jutu mõte oli see, et disain üksi ei müü!  Ning seejuures ei tohi hea disaini olulisust mitte kuidagi alahinnata, hea disain on ülioluline aga koos muude maasikatega.
Vasta
#30

Ilmselgelt pole see aparaat mõeldud laiadele rahvamassidele liigutamaks neid marsruudil kodu-töö-pood-kodu aastaringselt meie põhjamaistes oludes vaid ikka vaikseks veeremiseks Monte Carlos kasiino ette, kruiisimiseks Sunsetil LA-s jne. Tegu 110% nišitootega ehk võimearenduse mõõdupuuga. Ei kujutagi hästi ette kuidas sellisega talvel libedaga ringi sõidetaks.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#31

Kaheratta veolised saavad ju hakkama, miks siis kolmeratta veoline hakkama ei peaks saama. Kui salongi kütet mõtled, siis tõesti ei tea. Eks seal mingi lahendus vast on.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#32

(07-05-2019, 16:53 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Ja jutu mõte oli see, et disain üksi ei müü!  Ning seejuures ei tohi hea disaini olulisust mitte kuidagi alahinnata, hea disain on ülioluline aga koos muude maasikatega.

Ei, disain just ongi see mis müüb. Läbi disaini tekib kuulsus ja mass kes ostab. Jah, mingist hetkest alates on vaja ka sisu, mitte küll väga funktsionaalset ja päris maailma kõige paremat ning õigemat aga midagi ikka. Samas just disain ja ainult sellest tulenev, on see mis paneb inimesed ostma, alguses teavitab ja siis loob iha. Siinkohal ei saa me vaadata disaini ainult toote enda välimuses, vaid me peame nägema ka disaini laiemat pilti, seda mis seda toodet saadab. Selleks on nii karp kuhu toode on pakitud, reklaam millega toodet müüakse ja ka aura mis toote ümber tekib läbi eelneva disaini. Nende kõikide teemade tegelik nimetus on disain. Disaini saab müüa ja müüakse ilma mingite lisandmaasikateta. Tahad müüa head koledat kolmerattalist, sõida üksi sellega... tahad aga seda müüa kõikidele, disaini lahedaks ja müü karpi kuhu sa selle pakid. Hambaid saab pesta ka kusihappe, sooda ja naatriumfluoriidi seguga, ometigi me ostame poest ilusas pakendis colgate pastat (üsna reljeefne märkus, kuid ehk ilmestab mu pointi)

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#33

(08-05-2019, 02:23 AM)viplala Kirjutas:  
(07-05-2019, 16:53 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Ja jutu mõte oli see, et disain üksi ei müü!  Ning seejuures ei tohi hea disaini olulisust mitte kuidagi alahinnata, hea disain on ülioluline aga koos muude maasikatega.

Ei, disain just ongi see mis müüb. Läbi disaini tekib kuulsus ja mass kes ostab. ... Hambaid saab pesta ka kusihappe, sooda ja naatriumfluoriidi seguga, ometigi me ostame poest ilusas pakendis colgate pastat (üsna reljeefne märkus, kuid ehk ilmestab mu pointi)
Kahjuks see nii on, mass vaatab vaid disaini, mitte sisu. Ja nii tekivad turule imekujuga lagunevad autod.

Ise autot ostes saatsin ühe auto lingi tütrele, et mis ta arvab. Vastus oli: Kole kui öö. No mind ei huvita välimus pea üldse, vaat väga lakutud pede välimust nigu Mitsu L200 vms ei taha, aga kole? peaasi et mootor, käiguosa ja kere veatult toimivad, vähe liigseid rikkiminevaid detaile küljes on jne.

P.S. hambapastat ostan ikka poest, aga kõige odavamat, põhisisu on niikuinii üks.
Vasta
#34

(08-05-2019, 08:47 AM)honkomees Kirjutas:  
(08-05-2019, 02:23 AM)viplala Kirjutas:  
(07-05-2019, 16:53 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Ja jutu mõte oli see, et disain üksi ei müü!  Ning seejuures ei tohi hea disaini olulisust mitte kuidagi alahinnata, hea disain on ülioluline aga koos muude maasikatega.

Ei, disain just ongi see mis müüb. Läbi disaini tekib kuulsus ja mass kes ostab. ... Hambaid saab pesta ka kusihappe, sooda ja naatriumfluoriidi seguga, ometigi me ostame poest ilusas pakendis colgate pastat (üsna reljeefne märkus, kuid ehk ilmestab mu pointi)
Kahjuks see nii on, mass vaatab vaid disaini, mitte sisu. Ja nii tekivad turule imekujuga lagunevad autod.

Ise autot ostes saatsin ühe auto lingi tütrele, et mis ta arvab. Vastus oli: Kole kui öö. No mind ei huvita välimus pea üldse, vaat väga lakutud pede välimust nigu Mitsu L200 vms ei taha, aga kole? peaasi et mootor, käiguosa ja kere veatult toimivad, vähe liigseid rikkiminevaid detaile küljes on jne.

P.S. hambapastat ostan ikka poest, aga kõige odavamat, põhisisu on niikuinii üks.

Ja see mitsu ei pea vastu siis? Lakutud pede no mida juttu.
Vasta
#35

Ma olen autogurmaan ja disainigurmaan ja suisa enamuse elust igasuguse kunsti ning kunstnike keskel elanud aga vaat sellest Nobedast ma ei pea midagi. Mida kõike ammu tehtut see meenutab, on välja toodud. Minu arust on tegu "mittemidagiga"! Aastake-poolteist tagasi esimese renderduse peale ma juba imestasin, et milleks ja kellele? Käib tohutu kisa ette aga auto ju veel ei tohi sõitagi, testisõit tuleb ju alles septembris. Kui ma tahaks midagi stiilset, ökot, praktilist jne, siis on variante ikka palju rohkem.
Vasta
#36

Kolm ratast on täielik turn off selle asja juures.
Kolm ratast pööblile mõeldud autonduses seostub kahjuks vaeste aegade, maksudest hiilimiste, invaliidikärude ja ülejäänud katsetega olla auto asendaja.
Vasta
#37

(08-05-2019, 15:09 PM)dude Kirjutas:  Ja see mitsu ei pea vastu siis? Lakutud pede no mida juttu.

Peab vastu samapalju kui teised kastikad, aga välimus on ikka väga käest ära, peale aastatuhande vahetust tulevad enamuses mingid pedemobiilid, viimane norm kujuga kastikas oli facelifti eelne Nissan pickup D22.
Vasta
#38

(08-05-2019, 15:59 PM)cesium Kirjutas:  Kolm ratast on täielik turn off selle asja juures.
Kolm ratast pööblile mõeldud autonduses seostub kahjuks vaeste aegade, maksudest hiilimiste, invaliidikärude ja ülejäänud katsetega olla auto asendaja.

Eks ta nii on tõesti. Neid jubedaid saapataolisi elukaid on Maailmas palju tehtud, praegugi Kanadas toodetakse sarnast - SOLO. See, et plagieeritud välimusega NOBE plagieerib kergelt ka selle saapa nime aga on 3wd ja 2 kohta, ei muuda minu jaoks suurt midagi. Ma ei suuda leida soomlaste samasugust õudust, mis oli äkki Helsinki Ülikooli mingi katsetus a'la 15 aastat tagasi??? Oli ka 3-rattaline saabas... 

[Pilt: slolo-beach.jpg]

Edit: ahjah, meelde tuli veel üks, mis "avalikustati "enen Nobedat - samasugune elektrisaabas, kolmekohaline j aka ühisrahastus. Ehk puhas õhinapõhine värk. Nimeks Sondors ja asukohaks Kalifornia. Saabaste turg on ju täis... aga see asi näeb oluliselt sümpaatsem välja nii väljast kui seest.
[Pilt: Sondors3.jpg]
Vasta
#39

puhas maitse asi. enamusele näib meeldivat, seega teoreetiliselt võiks kaubaks minna küll.
minu maitsemeel on ametist rikutud ja minu jaoks on ta kompott mitmest eri autost ja muidu ka veidi kehvake.
aga enamusest pimeda kujuri teemas olevatest aparaatidest on siiski parema väljanägemisega.
no ja kui teist peaks igapäe tänaval nägema, siis harjuks igaljuhul ää.
Vasta
#40

(07-05-2019, 00:23 AM)IIIFFFAR Kirjutas:  Kõige lugupidamise juures valus ja vastik väita, et kolmerattalisega on kive, kände ja asfaldigi auke oluliselt keerulisem kui mõne juba tuntud muu versiooniga vältida...
Jah õige, aga kas see on ikka nii hull. Oled sa ise sõitnud kolmerattalisega. Mina olen, "auto" jäi terveks ja mina ka. Üldse ei mäleta sinu mainitud muret. Ilmselgelt see polnudki siis mure.
Igasuguseid asju võib välja mõtelda, eriti halbu asju. Palju tõesem aga on rääkida asjadest, mis on läbi elatud.
Ka on juba natuke muutunud elektriautosse suhtumine. Kui Mievid said sulaselget kriitikat pidevalt kaela, siis nüüd on positiivseid vastukajasid rohkem. Kas sellepärast, et tegu on "kodusema" asjaga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne