Vanatehnika Lustisõit 2019
#1

Lustisõidul algab 15. hooaeg.  Nostalgitsemiseks link teemale, millest kõik alguse sai - Autoüritustest. Ja päris esimese Lustisõidu teema. Kõik algas juhuslikult nagu paljud asjad. Esimesel sõidul ei olnud nimegi, nimetasime seda vanatehnika kruiisiks. Kallid kaasfoorumlased pakkusid mitmeid vahvaid nimesid, kuid toonane korraldustoimikond koosseisus Imre Nõmmik, Jesper Saron, Sander Muhu ja allakirjutanu langetasid tänaseni kasutusele jäänud nimevaliku. 

Osavõtureeglid ei ole muutunud:
1. Aeg - maist septembrini iga kuu kolmanda teisipäeva õhtu (21. mai 2019, 18. juuni 2019, 16. juuli 2019, 20. august 2019 ja 17. september 2019)
2. Koht - Tallinn, Nõmme turu parkla
3. Kellaaeg - algus kell 19.00, ärasõit kell 19.30 
4. Osalev sõiduk - korraliku välimusega ning tehniliselt korras vana sõiduk, millel vanust vähemalt 35 aastat.

Iga vanatehnikahuviline on oodatud oma tehnikaga osalema ning teiste sõidukeid kaema. Eelregistreerimist ega osavõtutasu ei ole. Küll aga lõpeb sel aastal tasuta märkide jagamine. Märgid siiski tulevad, kuid veidike tuleb rahakotiraudu paotada. Võib-olla jagub neid siis kõigile soovijatele. 

Ootan ikka ka abi, et leida põnev koht, kus ollakse valmis meid vastu võtma. Ärge kartke otse minuga ühendust võtta või ka foorumi kaudu vihjeid anda. 

Indrek Sirk
Vasta
#2

Hea meel kuulda, et üritustesari läheb ka see aasta edasi. Kas nüüd kus vana Tallinna vangla peaks tühi olema. Kas sinna kuidagi ei saa eskursioonile?

fotoblogi urmo fotonurk™
Vasta
#3

Tere!
Juhul, kui peaks huvitama uuenenud Noblessneri valukoda (sinna tuleb miskine muuseum kah sisse), siis andke teada ja uurin elu, et mis tingimustel sinna saaksime minna ja millal. Pragu veel ehitus käib, aga sain aru, et juunis peaksid nad vast avama.
www.prototehas.ee

Head,
Evelin

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#4

Igasugune abi on teretulnud ning Noblessneri valukoda oleks huvitav sihtkoht. Käisime seal lustisõiduga 2015. aasta augustis ning nägime olukorda enne renoveerimistöid. Kindlasti on huvitav ka valminud asja näha. Evelin, palun uuri ja anna teada mulle juba otse, kuidas me neid külastada saame. 

Maiks ja juuniks on sihtkohad teada - mõlemal korral jääme Tallinna linna piiridesse. Mõlemad sihtkohad on sellised, kuhu tavaolukorras ligi ei pääse. Augustikuus on lustisõit samal päeval Balti Keti suurüritusega, mistõttu on sihtkoht seotud selle vanatehnikakaravaniga tutvumisega. Võimalusel võiks juulikuus väisata mõnda Harjumaa mõisa, head ettepanekud teretulnud. Septembrikuuks otsime taas sellist kohta, kus saaks olla siseruumides (ekskursiooni ajaks on juba pime). 

Korraldamiskulude optimeerimiseks loobun tasuta märkide tegemisest. Märgid siiski tulevad, neid saab soetada 5 euro eest. Sihtkohta jõudmise hõlbustamiseks on märgi tagaküljel nüüd ka kaart. Loodetavasti ei tulevikus kellelgi seetõttu ekskursioonile tulemata, et ta ei kuulnud, kuhu sõidetakse. Kui märke raha eest ei soovita, siis tuleb neist tulevikus loobuda. Proovime mõnda aga nii. 

Märkide ja kaartide tegemisel on abiks Joonas Väärtnõu Seiklusministeeriumist. Proovime temaga tulevikus lustisõidule liita ja seikluslikumaid elemente.

Lustisõidul on võimalik soetada ka Eesti Vanatehnika Klubide Liidu uut ajakirja "Vanad Veljed" ning saab ka infot Balti Kett 30 sõidu kohta.
Vasta
#5

   
Vasta
#6

(17-05-2019, 14:58 PM)indreksirk Kirjutas:  Igasugune abi on teretulnud ning Noblessneri valukoda oleks huvitav sihtkoht. Käisime seal lustisõiduga 2015. aasta augustis ning nägime olukorda enne renoveerimistöid. Kindlasti on huvitav ka valminud asja näha. Evelin, palun uuri ja anna teada mulle juba otse, kuidas me neid külastada saame. 
Hei!
Proovime siis seda septembriks ajatada, kuna tegu on muuseumiga siseruumides. Annan sulle peatselt teada, mis sealt vastatakse Smile
Head,
Evelind

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#7

käisin täna seal ja osalesin ka esimest korda 

Väga vahva oli!

Tänan kõiki, kes korraldasid ja vaatamas käisid! Cool
Vasta
#8

Rahvast oli palju, hooaeg läks suure hooga käima Wink


Lisaks videole ka kaks suuremat fotot.
Pilt1Pilt2

Viide ka näoraamatu Garaaži galeriile: https://www.facebook.com/pg/garaaz.net/p...2926268940
Vasta
#9

Minu poolt sügav kummardus Indrekule, kes seda laeva ikka edasi viib ja jõud raugenud pole.
Vasta
#10

Vasta
#11

(03-06-2019, 15:51 PM)Urmash Kirjutas:  

Kas tohib huvi tunda mis kaameraga klipp üles filmitud, pildi kvaliteet suht korralik. Tänan!
Vasta
#12

Ikka tohib küsida. Kaamera on GoPro HERO7 + gimbal FeiyuTech G6(stabilisaator)
Filmitud 1080 resolutsioonis 120 kaadrit sekundis.
Vasta
#13

Koostöös Seiklusministeeriumiga plaanime anda Lustisõidule veidi lisaväärtust läbi erinevate seikluste. Neil osalemine on vabatahtlik ja tasuta. Sel korral paneme proovile osalejate teadmised lustisõidul osalevate sõidukite vanuse kohta. Saabudes saate Joonaselt A4 formaadis lehe varem lustisõidul osalenud sõidukite piltidega. Ülesandeks on määrata iga sõiduki vanus ja see läbi seikluse äpi Joonasele saata. Eesmärgiks mõte on lähendada osalejaid - sõidukivanust saab küsida kogunemise ajal omanikult. Kui sõidukit seekord Lustisõidule ei ole, siis võib vanuse hankida ka muid legaalseid võimalusi kasutades.

Seiklusel osalemiseks on vajalik Android telefoni olemasolu - info seikluse äpi kasutamise kohta leiab fotode lehelt või kohapeal otse Joonaselt küsides. Ilma nutitelefoni ja äpita "vanakooli mehed" saavad soovi korral oma teadmised panna proovile paberi ja pliiatsiga.

Tuletan veel kõigile osalejatele meelde, et sel aastal on lustisõidu märk tasuline, tulu läheb ürituse korralduskulude katteks. Märgi hinnaks on 5 eurot ja seekord valmistame neid 100 tükki. Märke saab kohapeal Joonase käest - tasuda saab sularahas ja võimalikult täpse rahaga. Sel korral saab märgiga kaasa ka kleepsu, mida saab soovikorral autole kleepida. 

Endiselt on oodatud abi sihtkohtade leidmisel. 18.06.2019 on sihtkoht Tallinna linnas. 
Vasta
#14

Head Lustisõidu huvilised!

Nii nagu Indrek eelmises postituses mainis, siis homme saab kohapeal panna oma teadmised proovile autode ja nende vanuse tundmises. Seiklus on vabatahtlik ja täiesti tasuta. Kohapeale saabudes otsi mind ülesse ja annan sulle A4 paberi 20-ne varem Lustisõidul käinud auto piltidega. Sinu ülesanne on määrata iga auto väljalaskeaasta. Lihtsaim moodus seda teha, on küsides otse autoomanikult. Seega astu julgelt autoomanikule ligi, saage tuttavaks ja siis küsi julgelt. Kui mõni auto seekord sõidule ei tule, siis võid auto vanuse hankida ka muudmoodi.

Seiklusel osalemiseks on vajalik Android süsteemiga telefon, millesse peaks laadima Seikluse rakenduse GisPo. Rakenduse võib juba varem oma telefoni laadida, siis ei pea kohapeal sellega vaeva nägema. Kui sa oled Iphone kasutaja või lihtsalt "Vana kooli" telefoni omanik, siis saad seigelda ka paberi ja pliiatsiga.

Seikluse äpi kasutamine:

1. Lae Google Play poest alla seikluse äpp GisPo ja installi see
2. Ava äpp, esmakordsel kasutusel tuvasta end e-maili, google konto või telefoni kaudu
3. Vali loetelust sobiv seiklus(Lustisõit 18.06). Pane tiimile nimi ja liitu.
4. Teades mõnda vastust vali loetelust sobiva pildi number ja vali pildi jaoks õige aastaarv. 
5. Punkti fikseerimiseks märgi õige aastaarv ja libista ekraani ülaosas olev „slider“ vasakult paremale.
6. Võistluse lõpetamiseks vali menüüst finish ja vali täht F. Aeg läheb automaatselt lukku.

NB! Äppi saad logida sisse juba praegu, aga punktidele saad vastata alles 18.06 Nõmme Turu parklas kohapeal!

Live tulemused: https://nutilogi.ee/ao/377

Küsimuste korral kirjuta: Joonas@seiklusministeerium.ee
Vasta
#15

Aitäh minu poolt kõigile osalejatele. Teid oli täna tõesti palju. Indreku sõnade järgi oli platsil 137+ masinat. Ringkäik vanglas oli põnev ja andis teadmise, et sinna ei tahaks küll sattuda. 

Täna oli võimalus kohapeal lahendada ka Seiklusviktoriini autode vanuse kohta. Seiklusest võttis osa 9 tiimi ja tulemusi näeb siit: https://nutilogi.ee/ao/377 Maksimum skoor oli 20, mille suutis saavutada kaks tiimi. Panin seikluse kinni ja äpi võib nüüd Unistallida. 

Kui keegi soovib oma teadmised proovile panna rahulikumas õhkkonnas, siis võib saata oma vastused e-mailile: Joonas@seiklusministeerium.ee

Viktoriini kaart on saadaval siit: http://www.seiklusministeerium.ee/public...it1806.pdf

Vastuseid võib saata kuni reedeni!

[Pilt: 180619_eest.jpg]
Vasta
#16

Käisin ka kohapeal, väga uhke, kiitus korraldajale.

m 402
saab 96
Vasta
#17

Huvitav marsruut - veelgi atraktiivsem oleks olnud: Tallinna Linnavalitsus - Tallinna vangla. Toungue

"Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega" /Iid-Tõstamaa/
Vasta
#18


.
Vasta
#19

16.07.2019 on sihtkohaks Kolga mõis. Seega pikk sõit - 60+60 km. 

Muuseumi külastuse eest tuleb tasuda ka piletiraha 3 eurot iga täiskasvanu kohta. Piletiraha kogume kohapeal. 

   
Vasta
#20

Leidsin sellise uudise ja postitan igaks juhuks ka siia, et tunneli ehituse tõttu on augustikuise lustisõidu ajal seal ilmselt veidike segadust. Tundub, et ligipääs turuparklale ilmselt küll jääb alles, sest suletud ala algabki vist turu platsist.

https://www.tallinn.ee/Ehitajate-tee-all...uusatunnel

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne