Vanatehnika Lustisõit 2019
#1

Lustisõidul algab 15. hooaeg.  Nostalgitsemiseks link teemale, millest kõik alguse sai - Autoüritustest. Ja päris esimese Lustisõidu teema. Kõik algas juhuslikult nagu paljud asjad. Esimesel sõidul ei olnud nimegi, nimetasime seda vanatehnika kruiisiks. Kallid kaasfoorumlased pakkusid mitmeid vahvaid nimesid, kuid toonane korraldustoimikond koosseisus Imre Nõmmik, Jesper Saron, Sander Muhu ja allakirjutanu langetasid tänaseni kasutusele jäänud nimevaliku. 

Osavõtureeglid ei ole muutunud:
1. Aeg - maist septembrini iga kuu kolmanda teisipäeva õhtu (21. mai 2019, 18. juuni 2019, 16. juuli 2019, 20. august 2019 ja 17. september 2019)
2. Koht - Tallinn, Nõmme turu parkla
3. Kellaaeg - algus kell 19.00, ärasõit kell 19.30 
4. Osalev sõiduk - korraliku välimusega ning tehniliselt korras vana sõiduk, millel vanust vähemalt 35 aastat.

Iga vanatehnikahuviline on oodatud oma tehnikaga osalema ning teiste sõidukeid kaema. Eelregistreerimist ega osavõtutasu ei ole. Küll aga lõpeb sel aastal tasuta märkide jagamine. Märgid siiski tulevad, kuid veidike tuleb rahakotiraudu paotada. Võib-olla jagub neid siis kõigile soovijatele. 

Ootan ikka ka abi, et leida põnev koht, kus ollakse valmis meid vastu võtma. Ärge kartke otse minuga ühendust võtta või ka foorumi kaudu vihjeid anda. 

Indrek Sirk
Vasta
#2

Hea meel kuulda, et üritustesari läheb ka see aasta edasi. Kas nüüd kus vana Tallinna vangla peaks tühi olema. Kas sinna kuidagi ei saa eskursioonile?

fotoblogi urmo fotonurk™
Vasta
#3

Tere!
Juhul, kui peaks huvitama uuenenud Noblessneri valukoda (sinna tuleb miskine muuseum kah sisse), siis andke teada ja uurin elu, et mis tingimustel sinna saaksime minna ja millal. Pragu veel ehitus käib, aga sain aru, et juunis peaksid nad vast avama.
www.prototehas.ee

Head,
Evelin

Lind on ka inime
Vasta
#4

Igasugune abi on teretulnud ning Noblessneri valukoda oleks huvitav sihtkoht. Käisime seal lustisõiduga 2015. aasta augustis ning nägime olukorda enne renoveerimistöid. Kindlasti on huvitav ka valminud asja näha. Evelin, palun uuri ja anna teada mulle juba otse, kuidas me neid külastada saame. 

Maiks ja juuniks on sihtkohad teada - mõlemal korral jääme Tallinna linna piiridesse. Mõlemad sihtkohad on sellised, kuhu tavaolukorras ligi ei pääse. Augustikuus on lustisõit samal päeval Balti Keti suurüritusega, mistõttu on sihtkoht seotud selle vanatehnikakaravaniga tutvumisega. Võimalusel võiks juulikuus väisata mõnda Harjumaa mõisa, head ettepanekud teretulnud. Septembrikuuks otsime taas sellist kohta, kus saaks olla siseruumides (ekskursiooni ajaks on juba pime). 

Korraldamiskulude optimeerimiseks loobun tasuta märkide tegemisest. Märgid siiski tulevad, neid saab soetada 5 euro eest. Sihtkohta jõudmise hõlbustamiseks on märgi tagaküljel nüüd ka kaart. Loodetavasti ei tulevikus kellelgi seetõttu ekskursioonile tulemata, et ta ei kuulnud, kuhu sõidetakse. Kui märke raha eest ei soovita, siis tuleb neist tulevikus loobuda. Proovime mõnda aga nii. 

Märkide ja kaartide tegemisel on abiks Joonas Väärtnõu Seiklusministeeriumist. Proovime temaga tulevikus lustisõidule liita ja seikluslikumaid elemente.

Lustisõidul on võimalik soetada ka Eesti Vanatehnika Klubide Liidu uut ajakirja "Vanad Veljed" ning saab ka infot Balti Kett 30 sõidu kohta.
Vasta
#5

   
Vasta
#6

(17-05-2019, 14:58 PM)indreksirk Kirjutas:  Igasugune abi on teretulnud ning Noblessneri valukoda oleks huvitav sihtkoht. Käisime seal lustisõiduga 2015. aasta augustis ning nägime olukorda enne renoveerimistöid. Kindlasti on huvitav ka valminud asja näha. Evelin, palun uuri ja anna teada mulle juba otse, kuidas me neid külastada saame. 
Hei!
Proovime siis seda septembriks ajatada, kuna tegu on muuseumiga siseruumides. Annan sulle peatselt teada, mis sealt vastatakse Smile
Head,
Evelind

Lind on ka inime
Vasta
#7

käisin täna seal ja osalesin ka esimest korda 

Väga vahva oli!

Tänan kõiki, kes korraldasid ja vaatamas käisid! Cool
Vasta
#8

Rahvast oli palju, hooaeg läks suure hooga käima Wink


Lisaks videole ka kaks suuremat fotot.
Pilt1Pilt2

Viide ka näoraamatu Garaaži galeriile: https://www.facebook.com/pg/garaaz.net/p...2926268940
Vasta
#9

Minu poolt sügav kummardus Indrekule, kes seda laeva ikka edasi viib ja jõud raugenud pole.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne