"kuuluta tasuta", ehk kuldne börs jm ostu.-müügi lehed
#1

Läbi aegade olen kuulutusi sättind ka kuldse börsi lehele. Korra nädalas viskan pilgu peale, et ostaks ka miskit.
Peale omaniku vahetust muutus asi põnevamaks.
Üritasin panna kuulutust "traktorid jms" teema alla, ei saa, nõuab pappi, tahaks puitu osta, ei saa, tasuline. 
Otsing andis siis sellise vastuse:


Kas kuulutamine on tasuline?
 
Kuulutamine on tasuline järgmistes kategooriates:
Autokütus ja -õli, Mootorpaadid ja kaatrid, Jahid ja purjekad, Skuutrid, Traktorid ja kombainid, Haakeriistad ja lisaseadmed, Põllumajandusmasinad, Metallitöötlemismasinad ja -seadmed, Ehitusmasinad, Autoteeninduse ja -remondi seadmed, Tõstukid, Eritehnika, Mahutid, konteinerid ja soojakud, Metsandus (va Metsatööriistad), Tõutunnistusega koerad, Tõutunnisetusega kassid, Bürooruumid, Tootmis- ja laoruumid, Kaubandus- ja teenindusruumid, Muud äripinnad, Saematerjal, Tööpakkumine, Koolitus, Äri (va Kontoritarbed ja Võtan laenu), Antiik (va Kunstiteosed). 

Mitte et rahast kahju oleks, aga päris huvitav valik...


Vasta
#2

Eriti südamelähedane oli lugeda sõna -Äri.

Äri- õige nimega spekulatsioon. Seega lugupeetud spekulandid,muudkui makske! Big Grin
Vasta
#3

Kuulutuse panemisel kolmandal lehel on kastike linnukese jaoks, nimeks "märgi kui ärikuulutus". Kipub minulgi sinna aegajalt see linnuke tekkima, samas on alati saanud selle ära klikata ja arve muutub nulliks ilma liigse kobinata. Ehk oli abiks Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#4

(20-05-2019, 11:08 AM)Marko Kirjutas:  Kuulutuse panemisel kolmandal lehel on kastike linnukese jaoks, nimeks "märgi kui ärikuulutus". Kipub minulgi sinna eegajalt see linnuke tekkima, samas on alati saanud selle ära klikata ja arve muutub nulliks ilma liigse kobinata. Ehk oli abiks Smile

ja see tasuta kuulutus oli mingit lühikest aega üleval rippuv, vist paar nädalat, siis peab jälle uuendama.
Vasta
#5

(20-05-2019, 11:08 AM)Marko Kirjutas:  Kuulutuse panemisel kolmandal lehel on kastike linnukese jaoks, nimeks "märgi kui ärikuulutus". Kipub minulgi sinna eegajalt see linnuke tekkima, samas on alati saanud selle ära klikata ja arve muutub nulliks ilma liigse kobinata. Ehk oli abiks Smile

Vähemalt minul on see väli hall, ehk siis, ei saa muuta.
-> soov.ee
Vasta
#6

Juba ammu on kõik suurem bisness Facebooki kolinud, kui reaalset müügisoovi pole siis kõlbab muidugi kuldses börsis ka endaga seksida...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#7

(20-05-2019, 19:48 PM)mlsluik Kirjutas:  Juba ammu on kõik suurem bisness Facebooki kolinud, kui reaalset müügisoovi pole siis kõlbab muidugi kuldses börsis ka endaga seksida...
hmm, ega sul nüüd veidi sassi ei läinud?
mul vähemasti selline arusaamine, et veise puugis "müüakse" ja tegutsevad seal tilganäppijad.
lehte kuulutuse panemine nõuab puugist veidi rohkem vaeva nägemist ja tundub, et seda viitsivad teha just need, kes reaalselt müüa soovivad.
Vasta
#8

Oleneb kauba liigist, aga mu arust osta.ee-s lähevad asjad hästi. FB üldiselt ei meeldi müümise seisukohast. Ja ikka vaadatakse kuldset börsi, soovi ja okidokit ka.
Vasta
#9

(20-05-2019, 11:08 AM)Marko Kirjutas:  Kuulutuse panemisel kolmandal lehel on kastike linnukese jaoks, nimeks "märgi kui ärikuulutus". Kipub minulgi sinna eegajalt see linnuke tekkima, samas on alati saanud selle ära klikata ja arve muutub nulliks ilma liigse kobinata. Ehk oli abiks Smile

Ei olnud.
Mistahes kuulutus esimeses postis toodud rubriikides on nüüdsest tasuline. Sisestamisel pole enam ärikuulutuse linnukesele kasti.

FB v. KB v. Soov v. AM võrdluses on kindlalt FB jumetuim, kiibitsejaid, pärijaid jm tegelasi on hulgim kommeneeritakse ja jagatakse, aga kaugemale ei jõua. Eriti nadi, et suhtlus käib vaid sõnumina, telefoni ei kasutata ja suur on solvumine, kui sõnumile 10min jooksul ei vasta.

Soov on muidu ok koht, aga kuulutuste pikendamine on jama. Maksab 1€, aga kui 10 kuulutust üleval ja kõiki pead ühekaupa pangalingiga maksma, siis on pool päeva läinud.


Vasta
#10

ostja seisukohast meeldis mulle KB enam kui soov ja igasugu osta.ee jms oksjonikeskkonnad, kui on hind olemas siis saada sotti, aga jälgida kuna keegi mida pakub ja kuna oksjon lõpeb, no pole seda aega, ikka unustad ja lased mööda.
Facebook jm sotsmeedia on mu jaoks olematu asi, kontot pole ja ei tule.
Vasta
#11

Facebook on tühikargajate , poroloonist ajudega tibide ,  telefonisõltlaste ja igasuguste pervertide pärusmaa 

Seal pole mõistet hind , küsib 1 euro , natukese aja pärast 5 eur , vahet ju pole , mingid kokkulepped ei kehti 

Ühesõnaga mõttetu koht , soovitan oma närvide säästmiseks sealt eemale hoida
Vasta
#12

(20-05-2019, 23:44 PM)kalleb Kirjutas:  Facebook on tühikargajate , poroloonist ajudega tibide ,  telefonisõltlaste ja igasuguste pervertide pärusmaa 

Seal pole mõistet hind , küsib 1 euro , natukese aja pärast 5 eur , vahet ju pole , mingid kokkulepped ei kehti 

Ühesõnaga mõttetu koht , soovitan oma närvide säästmiseks sealt eemale hoida

+1 Rohkem asju müüdud jah läbi soovi ja muude portaalide.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#13

Ise KB- s päris hulga asju müünud. Rohkem kui FB-s, seal pole midagi müünud Smile
 Pole muidugi proovind ka.
 Nii et sama tohutult targalt võin mina tolle FB sooloseksi valdkonda kuulutada.
Vasta
#14

Müümisega ja müügikohaga sõltub, mida ja kuidas tahetakse müüa! Kui tahad kiirelt ja valutult aga odavalt asjadest lahti saada, on näoraamatu keskkond hea. See on sarnane siinsele automotokoskile. Täiest ipädev.

Osta oksjonikeskkond. Värske kogemus, sest panin vidinad jälgimisse. Ühe ksf! kõrgusmõõtja sain omale ja ostakohest palju madalama hinnaga. Samas oli jälgimise all Ransomes maneežitraktor 3-wheeler, mida KB's müüdi 900 euroga - mine ja vii minema. Osta oksjoinil läks hind aga 1142 euroni ehk Omanik sai 27% rohkem raha! Alati nii hästi ei lähe, selge see. 
Soov, KB, A24 jm klassikalised kohad. Paned ulmehinna koos kauplemisruumiga - ei torka silma. Paned normaalse hinna, tuleb kohale valgejuut ja saeb sulle mõistmatult sealt 27% veel maha, mõni eriti andekas poole...  Selles suhtes on oksjon konkreetne värk, paned automaatpakkumisega iseenda valuläve paika ja jääd lootma. Selles suhtes meeldivad mulle ostjana just need ostakohega oksjonid või vastupidi 0,1-sendised - ühel puhul on mingi ootus paigas, teisel puhul antakse märku et tahetakse lihtsalt lahti saada ja turg määrab hinna. 

Ise - ma pole 20 aastat midagi müünud...ainult ostnud  Big Grin Siin AM'os mingeid asju ära kinkinud.
Vasta
#15

10 sendised oksjonid ongi tehtud spetsiaalselt kundede petmiseks sest harilikult istub seal taga kas omanik ise mõne nutiseadmega või mõni selleks spetsiaalselt värvatud tegelane kes hinda üles peksab , see lõpeb sellelga et asi jääbki müüjale kätte kui liba üle pakub ( ja tuleb oksjonikeskkonnale maksu maksta ) või leitakse mõni kergeusklik kes liba üle peksab ning asja eest mitmekordselt kukrut kergendab

See on ostas väga levinud tegevus , seoses nutiseadmete laialdase levikuga ei saa ju IP ka pidevalt kontrollida ja eks igal nutiseadmel on see erinev vast
Vasta
#16

(20-05-2019, 23:13 PM)honkomees Kirjutas:  ...osta.ee jms oksjonikeskkonnad, kui on hind olemas siis saada sotti, aga jälgida kuna keegi mida pakub ja kuna oksjon lõpeb, no pole seda aega, ikka unustad ja lased mööda...
osta.ee-s on see ühe mehe õnnetus (mahamagamine) teise mehe õnn.
Hiljuti oli hea näide sellest mosse mootoriga, mille algne ostja oleks saanud 275 euri eest, aga loobus ostust: Link
Uuel oksjonil tõi sama mootor uue ostjaga 428 euri: Link

(21-05-2019, 10:03 AM)kalleb Kirjutas:  10 sendised oksjonid ongi tehtud spetsiaalselt kundede petmiseks sest harilikult istub seal taga kas omanik ise mõne nutiseadmega või mõni selleks spetsiaalselt värvatud tegelane kes hinda üles peksab , see lõpeb sellelga et asi jääbki müüjale kätte kui liba üle pakub ( ja tuleb oksjonikeskkonnale maksu maksta ) või leitakse mõni kergeusklik kes liba üle peksab ning asja eest mitmekordselt kukrut kergendab

See on ostas väga levinud tegevus , seoses nutiseadmete laialdase levikuga ei saa ju IP ka pidevalt kontrollida ja eks igal nutiseadmel on see erinev vast
Hinnakergitajad teevad vahel meele mõruks. Samas on ka väga palju selliseid 10 sendi oksjone, kus müüjal ongi vaja lihtsalt asjast lahti saada ning asi müüaksegi teinekord naljahinnaga ostjale nii et kõik on tehinguga rahul.

Kuna osta.ee-d jälgib ja teeb ka pakkumisi väga-väga palju inimesi, siis FB gruppides saab tehnikakraami tihtipeale odavamalt ja vähema konkurentsiga. Vähemalt minu kogemused on sellised.

Aga see ostu-müügi keskkondade murede ja hädade väljatoomine vähemalt minule isiklikult tundub küll natukene ülepingutatud olevat. Kuigi EV 100 raames on eestlaste kannatuste ja hädade väljatoomine ja rõhumine erilise uue innu ja hoo sisse saanud, siis päris igalt poolt ei tasu häda ja kannatust ka vast otsida.
Ostmine ja müümine kõiksugu portaalides ja keskkondades on täitsa vabatahtlik, väevõimuga keegi ei sunni selleks kedagi.
Vasta
#17

Ise kuldset börsi eriti enam ei kasuta, sest mozzilas millegipärast ei jookse, IE kasutades korra kuus viskan pilgu peale.
Vasta
#18

Osta-t kasutan siis kui mingi asi on vedelema jäänud ja vaja lahti saada, ära visata kahju või tülikas.
Olen müünud vanu jalgrattaid, surnud akudega akudrelle, mootorsae, mööblit jne. Vahest päris üllatav kuidas minu jaoks rämpsu eest ollakse nõus arvestatav summa raha maksma.
Teatud valdkondades nagu kollektsioneerimine, on hinnad päris adekvaatsed ja ostjaskond olemas.
Ostnud pole midagi.
KB-s pigem mõistlik tehnikat osta-müüa, seal on olemas ka vanem kaader kes FB ei kasuta.
FB minu arust puudub mõistlik viis midagi leida kui tõesti osta tahad. Ei jõua ju seda hulka kuulutusi suures ostumüügigrupis läbi kerida, otsing pole eriti toimiv.
Vasta
#19

Ma Ostas palju asju ära müünud. Maja vanad aknad/uksed/mingid katkised muruniidukid jne.
Alghind alati see 0,1 ja tuleb mis tuleb. Viimane kord läks külmik(sügavkülm ei töötanud aga alt oli ok) minema just 0,1 eur-i eest. Inimene oli rõõmus,et sai garaazi külmiku ja mina olin rõõmus,et ei pidanud seda ise kusagile ära viima Smile
FB-s müünud ei ole,aga ostnud küll. KB-st ka ostnud asju pamiselt.
Samuti läksid sügisel ehitusest järele jäänud soojustuse jäägid minema 1.- eur-i eest pool madalat transitit Smile
Mina olin õnnelik,et jama läinud ja teine oli õnnelik,et sai omale materjali. Oleks hakanud seda ise Jõelähtmele vedama,oleks see kordades kallimaks kujunenud.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#20

Ma olen endiselt enam kui kindel et tänapäeval kõige paremad diilid on mul kätte tulnud just FB müügiplatsi kaudu. Kuldne börs on ammu igasuguse endise hiilguse minetanud, esiteks maru tasuliseks kisub ja teiseks see nende otsing... Kirjutad murureha, vastuseks saab elamukrunte...

Soov on vähe asjalikum, osta.ee on enamjaolt prügi müümiseks mida ise inimesed ise vastuvõttu ei viitsi viia või siis otsustusvõimetutele kes oma kaubale hinda ei suuda määrata... Sealt edasi läheb see hindade kergitamine ja kõik muu jutt. Osta.ee juhtkond on ka ikka eriline liik maapeale loodud, aga see juba teine teema. 
Need mehed kes fb müügikuulutuste peale vinguvad, noo kuulge, olete munadega mehed või piripillid sukkpükstes?
On tõesti igasuguseid ahveriste aga korras närvikavaga inimene ei tee sellistest sisult tühjadest kodanikest väljagi.  Big Grin

Mulle just see meeldib et annab kuulutused just sinu lähedal, eriti just soomes-rootsis näiteks paned location 50km ja otsi, või siis suurendad niipalju kui parasjagu viitsid sõita. Istan näiteks mootorpaate ja muud tehnikat nii kokku, õhtul kui aega siis panen otsingu, kui leian kauba siis helistan ja tuld kohe. Juhatab kohale ka...  Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne