Teeninduskultuur
#1

Ei tea kas on tehnikafoorumisse sobiv teema.Kui ei siis austatud moded las kustutavad ära.
Lugu ise järgmine:Täna Tartu Lõunakas peale kalli kaasa osturetke mõtlesin,et turgutan ennast väikse kohviga.
Marssisin mina Coffee IN nimelisse kohvipoodi.Minu ees kaks noort inimest tellisid midagi ja läksid ära.Müüja noor tibin, kõikvõimalike
tuuningelementidega kaunistatud,asus seal oma aparaatidega mässama.Seisan seal mina ainukese kliendina nagu vaene sugulane pälvimata
müüjatibina vähimatki tähelepanu.Peale jupp aega ootamist võtsin mina endale voli tülitada tütarlast küsimusega,et kaua läheb veel aega,et tulen hiljem või midagi aga vastuse asemel sain pilgu mis võis tõlkes tähendada,et mida sa vanamees mölised näed kiire on.
Minu viga aga julgesin uuesti küsida,et kaua hinnanguliselt läheb,kas ootan või tulen hiljem või võtan oma vedeliku mujalt.
Sellepeale soovitati mul valjuhäälselt üldse ära minna.Jube ebameeldiv oli.Mõtlesin koduteel kas ma ise käitusin kuidagi valesti teadmata uuema
aja käitumisreegleid või mis? Endaarust olin teenindaja suhtes viisakas ja lugupidav ega kujuta millega ma sellise käitumise ära teenisin?
Või ongi see nö. uus normaalsus?
Vasta
#2

rusikareegel on selline,et teenindajat ei tohi segada!
Vasta
#3

Siin ehk oli tegemist mõlemapoolse möödapanemisega.
Teenindaja on ka inimene vaatamata sellele, et klient on kuningas.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#4

No ei ole varem sellist juhust endal olnud. Kui ülevalpool jutt sõna sõnalt tõele vastab siis teenindaja oleks pidanud rahulikult selgitama,et masin katki ja läheb aega. Või minupärast kasvõi julmalt p.... saatma,mulle näiteks oleks sellest täitsa piisanud. Big Grin Nooremal rahval käib suhtlus rohkem läbi nutitelefoni. Ilmselt ei taibanud sa temale sõnumit saata,oma viga. Big Grin

T.
Vasta
#5

On ka minul selliseid hämmastavaid teeninduskogemusi olnud.
Üks erilisemaid näiteid meenub sellest kevadest. 
Õhtul enne Volbrisõitu oli tarvis Haapsalus kiirkorras keha kinnitada. Aeg oli hiline, suurt valikut enam polnud, sai otsustatud Hesburgeri kasuks.
Väga pikalt olukorda kirjeldada ei viitsi, aga asja sisu oli selles, et üks noor õpilastüdruk pidi tegelema absoluutselt kõigega (laudade koristamine, sügavkülmast materjalide toomine, söökide tegemine jne) samal ajal kui "köögipoolel" kaks (tõenäoliselt vana kala) lihtsalt lobisesid. Kusjuures ka rahvast oli päris palju, peale meid saabus päris suur seltskond noori, linnas oli sel õhtul mingi skautide laager. 
Kokkuvõttes kulus seal arutult palju aega, sest ilmselgelt üks kogemusteta õpilane jäi selle koormuse all hätta. Päris piinlik oli vaadata, kuidas ta pingutas ja need kaks vurhvat seal taga kööginurgas lihtsalt molutasid, vahepeal seda õnnetut õpilast mõnitades.

Aga no mis parata, see sektor on paraku selline, kus leiavad madalapalgalist tööd ka need, kes selleks tööks eeldusi ei oma.
Vasta
#6

Masinad ei olnud sugugi katki ja ma ei tea ka mis imejooke minu ees olevad noored tellisid aga seisin seal ikka kaunis pikalt.
Kuna olin selle aja jooksul seal ainus klient siis oleksin eeldanud,et müüja paneb mind tähele vähemalt ja ütleb,et läheb aega vms.
Vanakooli mehena minupoolt mingit ülbitsemist ega plõksimist ei olnud kindlasti.Olen ise aastaid leti taga seisnud ja näinud igasuguseid
kliente seega käitun teenindajatega nagu tahaksin,et minuga käitutakse.Ma ei ole mingi õrnahingeline kaera... sorry lumehelbeke aga
tuju rikkus ära küll.Seda enam,et meil kaasaga tähtpäev ja käisime kultuurselt lõunat söömas ning tagasiteel kalli kaasa palvel
tehtud põige Lõunakasse ja sealne kohvijama ei olnud just meeldiv lõpp toredale päevale.Ei taha siin kuidagi hädaldada ega vinguda,et näe kuidas ütles või oi kuidas käitus aga huvitav oleks lugeda kas teistel ka sarnaseid kogemusi teenindajatega.
Vasta
#7

Sellist nipsakust pole pidanud taluma, aga üldine taust kohalikes söögikohtades jätab küll soovida.
Loomulikult mitte kõigis, aga võtaks luubi alla sellised kultuursed paigad, kus sind juhatatakse lauda, ulatatakse kaustik menüüga ja kui oled oma tellimuse teenindajale edastanud, siis jääd ootama. Ja jäädki ootama...
Vaat see häirib vägagi ja meenutab nõuka aega, kui samamoodi ootasid, aga selle vahega, et lauale toodi tuhatoos, et ootajal aeg pikk ei tunduks...
Ma pole siiani aru saanud, mida selline molutamise komme annab.
NB! Tegemist ei ole a la cart restoranidega!!!
 Täiesti tavalised söögikohad, kus peale tellimuse saamist hakatakse siga tapma, on näiteks üks Tartu bussijaama teisel korrusel ja Tegelaste Tuba Viljandis. 
Ja kui lõpuks oled kõik ajalehed läbi lapanud, telefonil aku tühjaks näperdanud, ilmub lauale toit, mis vaat'et mikrouunis ülessoojendatud eilane raguu...

Oskab keegi vastata, kust selline komme pärit või milleks see kõik välja on mõeldud? Halloo, endised kõrtsikollid-kelnerid!  Big Grin
Vasta
#8

Mind a jab Cirkle k-s närvi see ,et igasuguse lobi ja nosside tegemine on palju tähtsam kui kütuseraha kätte saamine,Viljandis askeldasid mingi päev 2 tädi nende junnidega,keegi sai isegi ploomidega jäätise kokteili ja mina loll ootasin ja ootasin,et saaks kütuse makstud.Lõpuks pidin ikka mainima et soov kütuse eest maksta.Võiks ju olla 1 kassa ja kassapidaja kütuse jaoks ja teine siis lobi jaoks.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#9

Mul paar tuttavat on Statoili ajal nimetatud tankla letis töötanud ja mõlemad kinnitavad, et päeva käibest suurem % moodustus toidu müügist.
Vasta
#10

Kas tõesti on veel kuskil tankureid, kus ei saa kaardiga maksta ja peab kabanossi järjekorda minema?
Vasta
#11

(03-06-2019, 07:20 AM)hundu615 Kirjutas:  Mind a jab Cirkle k-s närvi see ,et igasuguse lobi ja nosside tegemine on palju tähtsam kui kütuseraha kätte saamine,Viljandis askeldasid mingi päev 2 tädi nende junnidega,keegi sai isegi ploomidega jäätise kokteili ja mina loll ootasin ja ootasin,et saaks kütuse makstud.Lõpuks pidin ikka mainima et soov kütuse eest maksta.Võiks ju olla 1 kassa ja kassapidaja kütuse jaoks ja teine siis lobi jaoks.
see igal pool tanklates nii,nt saue olereks kus makstakse ainult putkas tädile ja siis seisa ja oota,võimalusel väldin.
Vasta
#12

(03-06-2019, 08:08 AM)tõnn Kirjutas:  Kas tõesti on veel kuskil tankureid, kus ei saa kaardiga maksta ja peab kabanossi järjekorda minema?
Oleneb täiesti kliendi vajadustest. On inimesi, kes ainult sularahaga arveldavad (nt. taksojuhid) ning tankurist täispaaki ei ole võimalik ju täiskupüüridega võtta.

Küll aga endal puudub vajadus sularahaga majandamiseks ning Circle K ajal polegi neil vist leti taga sees käinud kütuse eest maksmas.

See-eest on aga värskelt meeles juhus kui sai hiljuti erandkorras Tartus Riiamäe Alexelas käidud nii et oli vaja 10 euro eest bensiini tankida. Kõndisin nagu vanasti tankla poodi sisse ja soovisin tankur number see ja see ning 10 euro eest 95-te. Müüja väga viisakalt ütles, et annaks küll kui saaks anda, aga neil automaattankla ning pean ise tankurisse maksma oma kupüüriga. Ausaltöeldes oli siis küll tagantjärele natuke häbi, et sellise veidi eilase mõtlemisega inimese mulje jätsin.
Vasta
#13

Minu mäletamistmööda ei saa Cirkle K automaatides vastupidiselt Nestega sularahaga maksta, käisin ka eelmine nädal üle mitme aasta tanklas sees maksmas  Smile Ahjaa, õigus küll, tegelikult Võru kummaski Olerexis ka ei saa automaadis maksta aga seal on tavaliselt mitu müüjat ka olemas kellest üks tegeleb kabanossidega ja teine tankijatega.
Vasta
#14

(03-06-2019, 09:24 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Minu mäletamistmööda ei saa Cirkle K automaatides vastupidiselt Nestega sularahaga maksta, käisin ka eelmine nädal üle mitme aasta tanklas sees maksmas  Smile Ahjaa, õigus küll, tegelikult Võru kummaski Olerexis ka ei saa automaadis maksta aga seal on tavaliselt mitu müüjat ka olemas kellest üks tegeleb kabanossidega ja teine tankijatega.
Automaatjaamades saab (viide), täisteenindusjaamades küll ei meenu hetkel sularahamakse võimalust otse tankurisse.
Vasta
#15

Kuidas 9 klassi eksukrsjoonil meid viisakalt pikalt saadeti.

Aasta:1993
Asukoht: Tartu
Asutus: Sexshop
Astusime sisse.
Teenindaja: Poisid vara veel
Poisid: Mis kell me tohime siis tulla.
Vasta
#16

(03-06-2019, 11:58 AM)hobiautod Kirjutas:  Kuidas 9 klassi eksukrsjoonil meid viisakalt pikalt saadeti.

Aasta:1993
Asukoht: Tartu
Asutus: Sexshop
Astusime sisse.
Teenindaja: Poisid vara veel
Poisid: Mis kell me tohime siis tulla.
Kaks tüüpi sisenevad apteeki. Juba ukselt rõkkavad nõudlikult: "Dva kandoona!" 
-"Näen. Ostate ka midagi?"
Vasta
#17

(03-06-2019, 07:20 AM)hundu615 Kirjutas:  Mind a jab Cirkle k-s närvi see ,et igasuguse lobi ja nosside tegemine on palju tähtsam kui kütuseraha kätte saamine,Viljandis askeldasid mingi päev 2 tädi nende junnidega,keegi sai isegi ploomidega jäätise kokteili ja mina loll ootasin ja ootasin,et saaks kütuse makstud.Lõpuks pidin ikka mainima et soov kütuse eest maksta.Võiks ju olla 1 kassa ja kassapidaja kütuse jaoks ja teine siis lobi jaoks.
ma isiklikult ei saa aru mis valu kutsub tanklasse sabatama, kui saaks õues ära maksta ja kohe edasi liikuda. Isiklikult maksan kütuse eest õues ja lähen sisse kabanossitama Big Grin
Kohtasin tartu ääres kevade poole ka mingisugusel laupäevasel hommikul olerexis pikka kabanossisaba, kus siis inimesed järjest tellisid oma asju ja ootasid - nagu ikka see käib. Järg jõudis meesterahvani, kes sõna otseses mõüttes sõimas läbi teenindaja, et naahui te siin kabanosse müüte, et tema tahab kütuse eest maksta. teenindaja viisakale küsimusele, et mis nr tankur karjuti jälle et t*#a kas sa ise ei näe millise tankuri juures mu auto seisab. papi paitis sellise võidund riietusega mitte eriti haljal oksal olevat, aga suuvärk oli nagu vanahelmel, õnneks teenindaja ei jäänud ka võlgu täiesti ilusalt ja rahulikult ütles et kõik toimub vastavalt elavale järjekorrale.

kütus on kaup nagu kabanoss, kas siis peaks tegema järjekorrad vastavalt planeeritavale rahakulutamisele? Või kuidas see auojuht/tankija parem on kui kabanossiostja?
Vasta
#18

See kabanossitamine on ka mujal maailmas popp. Sakslane näiteks matsutab oma bockwursti saiakesega samamoodi tanklas nagu meil kabanossi. Sealmaal on veel see eelis, et kütuse eest saad maksta ainult kassas koos wursti ostjatega. Kui trehvad hommikusel tipptunnil tankima siis saad vahel oma 20 mindise seansi sabas nagu naksti. Keegi aga ei virise sest see on neil kultuuri osa. Ja egas ise ka ainult kütusega piirdu. Krabad ka kohvi ja vorsti või mõne brötseni kaasa. See aga on kõik lisa aeg saba lõpus seisjale. 
Nii mõnigi kord olen mõttes tõmmanud paralleeli eesti statoiliga. No seal oleks ammu sõda lahti ja müüja ära lintšitud sellise pika järtsu pärast.
Eesti ja leedu(päeval)on vist ainukesed kus saab kütuse eest tasuda õues ilma vorstisabata.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#19

(03-06-2019, 16:05 PM)Daff Kirjutas:   kus saab kütuse eest tasuda õues

Viimase aja mugavusleid on Neste äpp, maksa autos ära ja õues jääb ainult püstol kiirelt paaki torgata. Nüüd jääb veel üle oodata tankijate tagasitulekut (nt Tartu Shellis kunagi u 1998 olid kui keegi mäletab) ja oleks täiskomplekt koos, ei peakski autost väljuma ega isegi akent avama.
Vasta
#20

Poolas Shelli tanklates on tankijad. Kui maksad sulas pista führ aknast ainult välja ja bzistko. Kui kaardiga siis pead sees käima. Kui oled julge mees siis võid kaardi ka tankijale anda, käib maksab sinu eest ära ka.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne